Jak dodawać produkty do sklepu internetowego? 13 porad SEO

jak dodawać produkty do sklepu internetowego

Masz sklep www i zastanawiasz się, jak prawidłowo dodać produkty? Zobacz 13 porad SEO na dodawanie produktów do sklepu internetowego.

Dodawanie produktów do sklepu internetowego wydaje się prostą i nieskomplikowaną czynnością. Jak z każdą tego typu czynnością, diabeł tkwi w szczegółach. Samo dodanie produktów nie sprawi, że towary zaczną się wyświetlać w Google. I nie piszmy tutaj o pierwszej stronie Google, a w ogóle. Dlatego zanim zaczniesz promocję sprawdź, jak dodawać produkty do sklepu internetowego. Tak, aby znalazły się w wyszukiwarce Google.

Dodawanie produktów do sklepu internetowego – czynność polegająca na wprowadzeniu danych produktu, m.in. nazwy, ceny, specyfikacji, opisu, wariantów i zdjęć do silnika sklepu internetowego. Ze względu na rodzaj silnika sklepowego (Prestashop, Woocommerce, Magento, Shoper) techniczna strona wprowadzania produktów różni się od siebie. Pod kątem optymalizacji SEO, zasady wprowadzania danych produktów są identyczne.
Dodawanie produktów do sklepu:

 1. Jak nazywać produkty w sklepie internetowym
 2. Zdjęcia produktów w sklepie internetowym
 3. Specyfikacja techniczna produktu
 4. Optymalizacja produktu – opis
 5. Wideo produktowe
 6. Warianty w produkcie czy osobne produkty
 7. Meta title produktu – co powinno zawierać
 8. Meta description w sklepie – jak wycenić
 9. Przyjazne adresy URL produktów
 10. Rich snipped – jak wdrożyć dane strukturalne
 11. Opinie o produkcie
 12. Linkowanie wewnętrzne w sklepie internetowym
 13. Indeksacja produktu w Google
 14. Dodawanie produktów do sklepu – cennik

1. JAK NAZYWAĆ PRODUKTY W SKLEPIE INTERNETOWYM?

Dodawanie produktów do sklepu zaczynamy od nazewnictwa towaru. Nowy sklep internetowy ma bardzo trudne zadanie. Jeśli chodzi o widoczność w wyszukiwarce, Google bierze pod uwagę w pierwszej kolejności historię domeny, liczbę linków zwrotnych i content.

Trudno, aby sklep powstały miesiąc wcześniej przegonił konkurencję, która działa od wielu lat. Jest to praktycznie niemożliwe, a przynajmniej nie na frazy jedno i dwuwyrazowe. Rozwiązaniem jest strategia zwana „long tail”, czyli długi ogon.

Long tail polega na skierowaniu swojej uwagi na niszowe frazy kluczowe. Ilu klientów chcących kupić męskie buty wizytowe w kolorze brązowym wpisuje w Google „buty” albo „buty męskie”? Zapewne jakaś część tak robi, ale jednak coraz więcej świadomych klientów wpisuje frazy bardziej uszczegółowione. W omawianym przypadku taka fraza może brzmieć „męskie buty wizytowe brązowe”. By może niektórzy dopisują nawet frazę „typu oxford” lub markę obuwia.

Sprawdzanie, co klienci wpisują w wyszukiwarce

Część osób idzie przecież do sklepu stacjonarnego, sprawdza markę i nazwę buta, a następnie szuka tej konkretnej w Internecie. Celujemy więc w klienta świadomego, który wie czego chce.  No dobrze, ale jak sprawdzić, jakie frazy wpisują klienci w wyszukiwarce? W bardzo prosty sposób – po rozpoczęciu pisania frazy w wyszukiwarce, Google podpowie Ci frazy kluczowe które są wyszukiwane. Gdy już wpiszesz frazę, możesz też zjechać w dół i zobaczysz także podobne wyszukiwania.

nazywanie produktów w sklepie
Nazywanie produktów w sklepie internetowym

Jeśli chcesz uzyskać więcej podobnych słów kluczowych możesz skorzystać z narzędzia Planner Słów Kluczowych w Google Ads. Warunkiem jest posiadanie aktywnego konta. Warto też przetestować darmową możliwość w programie Semstorm: link.

Zasady nazywania produktów

W nazwie produktu warto zawrzeć jego właściwości i atrybuty. Jeżeli Twój produkt ma określony kolor, wymiary lub pojemność, które są wyszukiwane w Google, to warto je dodać do nazwy. Podobnie w przypadku producenta jak i celowości zakupu. Przykładowo lepsza pod kątem SEO będzie nazwa „Niebieska sukienka na wesele z dekoltem” niż „Niebieska sukienka”. To przyciągnie do sklepu klientów, którzy szukają stricte niebieskiej sukienki na wesele z dekoltem.

Ponadto konkurencja na frazy 3, 4 i 5 – wyrazowe jest mniejsza, aniżeli na frazy 2-wyrazowe. Strategia nazywania produktów „long tail” zwiększy Twoje szanse przebicia się do TOP10 Google w znacznie szybszym czasie.

2. ZDJĘCIA PRODUKTÓW W SKLEPIE INTERNETOWYM

Gdy wiesz już, jak będzie nazywał się produkt, przechodzimy do jego prezentacji wizualnej. Zdjęcie podczas dodawania produktów na sklep jest bardzo istotne. Sprawdźmy poszczególne kwestie, na które musisz zwrócićuwage podczas tworzenia nowego produktu w sklepie internetowym.

Pochodzenie zdjęcia

Najlepsze zdjęcia to te, które zrobisz samodzielnie. Z reguły sklepy czerpią fotografie od producentów i nie jest to złe rozwiązanie. Warto jednak dodać do galerii własne zdjęcia, które mogą się wyróżnić i pokazać produkt w realnym świetle. Bez względu na to, skąd będziesz czerpał zdjęcia produktów, warto zdjęcia główne były w jednym stylu. Dbaj o estetykę sklepu – jeśli bierzesz zdjęcia od producenta i są na białym tle, to tego się trzymaj w przypadku pozostałych produktów.

Nazwanie pliku ze zdjęciem

Optymalizacja obrazu pod kątem SEO zaczyna się w momencie nazywania pliku ze zdjęciem. Bardzo często właściciele sklepów popełniają błąd i wrzucają do sklepu plik ze zdjęciem, który nazywa się mniej więcej tak: IMG_1309-2.jpg Taka nazwa mówi wyszukiwarce, że na zdjęciu jest „IMG_1309-2”, czyli nie wiadomo co.

Nazwa pliku powinna zawierać słowo kluczowe. Jeżeli zdjęcie przedstawia produkt, który będzie się nazywał „Kross Trans 4.0 2020 niebieski”, to tak powinieneś nazwa plik: kross-trans-4-0-2020-niebieski.jpg. Nazwa zdjęcia nie może zawierać polskich znaków, przecinków i znaków specjalnych. Zamiast spacji i dolnego podkreślenia, do rozdzielenia słów w nazwie pliku używaj myślników.

Jeżeli produkt ma więcej niż jedno zdjęcie i tworzysz galerię, to numeruj kolejne zdjęcia po myślniku cyframi w postaci 01, 02, 03 lub używaj synonimów słów.

Rozdzielczość i rozmiar zdjęcia

Zdjęcia produktów nie mogą być zbyt małe, aby dobrze przedstawić oferowany asortyment. Nie mogą być jednak zbyt duże, ponieważ spowolnią stronę. Trzeba znaleźć złoty środek, taki áurea mediócritas, jak mawiała polonistka. Takim środkiem jest rozdzielczość zdjęcia oscylująca wokół 1000 px szerokości i 150 – 300 Kb wagi. Przy produktach wymagających pokazania szczegółów, rozdzielczości Full HD (1920×1080) jest maksimum.

Kolejność działania: najpierw zmień rozdzielczości zdjęcia w programie graficznym. Następnie w celu kompresji obrazu możesz skorzystać ze strony tinypng.com. Istnieją także wtyczki, które kompresują zdjęcie podczas wrzucania do sklepu. W WordPressie taką wtyczką jest np. Smush.

Wielość zdjęć ma bezpośredni wpływ na szybkość działania sklepu internetowego. Jak wprowadzać produkt na sklep, to tylko z dobrze skrojonymi obrazami. Dzięki temu sklep będzie szybszy, co jest lubiane przez wyszukiwarki.

Atrybut „alt” oraz tytuł, etykieta i opis zdjęcia

Jeśli dane zdjęcie nie chce się wczytać w sklepie, to pokazuje się alternatywny opis zdjęcia.Nawet, gdy zdjęcie jest wczytywane, to Google ten opis widzi. Atrybut ALT służy także osobom słabowidzącym i niewidomym. Jest to cenna informacja, która wpływa na SEO sklepu internetowego. Każdy dodany produkt powinien zawierać tzw. ALT, którym może być nazwa produktu lub słowa kluczowe z nim związane.

Drugim ważnym aspektem optymalizacji zdjęcia jest atrybut title. Jest to tekst pomocniczy dla obrazu. Pojawia się, gdy najedziesz na zdjęcie kursorem. Podobnie jak z opisem alternatywnym, także w atrybucie title powinieneś zamieścić słowo kluczowe.

W przypadku silników takich jak WordPress, podczas wgrywania zdjęć możesz od razu ustawić zarówno tekst alternatywny (ALT), jak i tytuł, etykietę oraz opis. Wszystkie te rubryki należy wypełnić, aby w pełni wykorzystać możliwości SEO.

zdjęcia produktów w sklepie www
Zdjęcia produktów w sklepie www – alt, tytuł, etykieta i opis

Jeżeli musisz samodzielnie ustawić atrybut alt i title do zdjęcia, zrobisz to w kodem: <img src=”nazwa-zdjecia-produktu.jpg” alt=”nazwa produktu”>.

3. SPECYFIKACJA PRODUKTU

Specyfikacja to inaczej dane techniczne produktu. Przykładowo, w przypadku branży rowerowej będzie to wylistowanie w formie tabeli poszczególnych elementów roweru: przerzutki, korby, opon, hamulców itd. Tego typu dane są czytane przez osoby, które znają się na rzeczy i potrafią porównać ze sobą poszczególne aspekty. Niektóre sklepy idą w kierunku edukacji i opisują te dane w sposób czytelny, językiem korzyści.

Zazwyczaj specyfikacja jest udostępniana przez producenta i kopiowana 1:1 na stronie produktu. Nie jest to dużo tekstu, ale jeśli oprócz specyfikacji nie wrzucisz unikalnego opisu produktu, to możesz wpaść w duplicate content.

4. OPTYMALIZACJA PRODUKTU – OPIS

Opis produktu jest jednym z najważniejszych elementów podczas wprowadzania produktów do sklepu. Opis powinien być unikalny. To znaczy napisany od podstaw, a nie skopiowany od producenta czy jeszcze gorzej – od konkurencji. Aby zachęcić gości do zakupu, powinno się tworzyć opisy językiem korzyści. Tekst musi zachęcić do zakupu, pokazać jakie problemy rozwiązuje produkt. W opisie produktu warto używać słów kluczowych, które są wpisywane w Google, a które dotyczą danego produktu.

Jak pisać opisy

Dobrze czyta się teksty, które są porozdzielane śródtytułami (nagłówki H2, H3, H4), posiadają wypunktowania i pogrubienia. W ten sposób twórz opisy produktów. Co ważne, w opisie produktu nie umieszczaj nagłówka H1. Ten musi być jeden na stronę i jest zarezerwowany dla nazwy produktu.

Dobrze napisany opis produktu pod kątem SEO zawiera słowa kluczowe, synonimy i wyrazy bliskoznaczne. Ciekawym zabiegiem, który może podnieść jakość opisu jest dodanie do niego obrazów. Czy to w formie infografiki, dodatkowego ujęcia produktu czy rysunku. Taki obraz musi być rzecz jasna dobrze opisany, tak jak zostało to napisane powyżej w punkcie o zdjęciach.

Kategorycznym błędem jest kopiowanie opisów z innych sklepów. Raz, że możesz dostać ban od Google, który wykryje duplicate content, a dwa – możesz narazić się na proces o prawa autorskie. Rzecz jasna nikt nie broni wzorowania się na opisach innych, ale kopiowane jest surowo zabronione. Jeśli zauważysz, że ktoś kopiuje Twojej opisy, możesz ten fakt zgłosić do Google: link

Co możesz zawrzeć w opisie produktu:

 • dla kogo jest przeznaczony produkt,
 • przykłady użycia produktów,
 • problemy które rozwiązuje produkt,
 • pytania i odpowiedzi czyli tzw. FAQ.
Ciekawe: W tworzeniu poprawnych treści pomoże Ci Kurs Copywritingu – jak tworzyć treści, które sprzedają

5. WIDEO PRODUKTOWE

Najlepsze sklepy internetowe tworzą content video. Wideo dodane do podstrony produktu podnosi jego jakość i zwiększa konwersję. Jeśli potrafisz nagrywać filmy, choćby zwykłym telefonem, to warto to robić. Krótki 40 sekundowy filmik może nie przekona tak bardzo jak bogata recenzja, ale na pewno nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że do filmu umieszczonego na Youtube możesz dodać link do strony sklepu.

Nie każdy wie, że wyszukiwarka Youtube jest drugą najczęściej wykorzystywaną przez ludzi – zaraz po Google!

Jeżeli nie masz talentu do wideo, możesz wykupić taką usługę w firmie specjalizującej się w tworzeniu filmów reklamowych. Możesz też wysłać produkt do vlogera z prośbą o pozytywną wideorecenzję, przydatną dla klientów. W nagrodę dostanie produkt, a dodatkowo umieścisz jego recenzję na podstronie produktu, przy okazji reklamując jego kanał. Sytuacja win-win-win!

Jak dodać wideo do produktu

Umieszczanie filmu z Youtube na karcie produktu jest bardzo proste. Pod filmem na Youtube klikasz przycisk „Udostępnij”, następnie „Umieść” i z kolejnego okienka kopiujesz kod opisany w ramce <iframe>. Kod wklejasz w oknie tekstowym w opisie produktu lub tworzysz osobną zakładkę na karcie produktu.

wideo do produktu
Jak dodać wideo z youtube do opisu produktu

6. WARIANTY W PRODUKCIE CZY OSOBNE PRODUKTY?

Jeśli dodajesz produkt do sklepu, to zapewne nie raz zdarzy się, że do produkt będzie możliwość przypisania kilku atrybutów. Mogą to być:

 • kolor,
 • pojemność,
 • rok produkcji,
 • rozmiar,
 • inne atrybuty.

Jak ugryźć ten temat dodając produkty do sklepu? Masz do wyboru 3 opcje:

 1. Pierwsza opcja to stworzenie jednego produktu i dodanie od strony technicznej wariantów. Na przykład dodajesz do sklepu produkt o nazwie „Wykładzina dywanowa Nazwa producenta” i tworzysz w produkcie 3 warianty: szary, czarny i czerwony. Klient wybiera kolor na karcie produktu.
 2. Druga możliwość to stworzenie jednego produktu, ale w jego nazwie umieszczenie wariantów. Na przykład „Wykładzina dywanowa Nazwa producenta czarna/czerwona/szara”. Taki zabieg ma większe szanse na wejścia z tzw. długiego ogona.
 3. Trzecia opcja to utworzenie osobno trzech różnych produktów: „Wykładzina dywanowa Nazwa producenta szara”, „Wykładzina dywanowa Nazwa producenta czarna”, „Wykładzina dywanowa Nazwa producenta czerwona”. W takim przypadku aby uniknąć duplicate content, nie możesz 3 razy powielić tych samych opisów. Do każdego produktu trzeba stworzyć osobny opis, chociażby z synonimiczny.
warianty produktów w sklepie
Warianty produktów w sklepie

Która opcja jest lepsza? Jak mawiają prawnicy – to zależy. Jeśli klienci nie wyszukują w Google wersji kolorystycznych, pojemności lub innego wariantu danego produktu, to wystarczy jeden produkt z wariantami. Jednak jeśli zrobisz research i wyjdzie Ci, że w klienci szukają w Google konkretnego modelu w danej wersji kolorystycznej lub o danej pojemności, to warto stworzyć osobne produkty dla każdego wariantu.

7. META TITLE PRODUKTU – CO POWINIEN ZAWIERAĆ?

Przechodzimy do sekcji META przy dodawaniu produktów. Sekcja META składa się z Title, description oraz keywords.

Meta Title to inaczej tytuł produktu, który pokaże się w wynikach wyszukiwania Google. Najważniejsze, by title zawierał pełną nazwę produktu wraz ze słowem kluczowym, które chcemy pozycjonować. Warto więc dodać do Meta Title parametry mające znaczenie dla szukającego, np. kolor, pojemność lub waga. Częstym zabiegiem jest umieszczanie nazwy producenta oraz marki sklepu. Title nie powinno przekroczyć 592 pikseli.

W sklepach internetowych znacznik <title> jest zazwyczaj generowany automatycznie. Oznacza to, że w ustawieniach domyślnych dla całego sklepu zaznaczasz co ma się pojawiać w title. Zazwyczaj wygląda to tak:

<title>%Nazwa Produktu% / Nazwa Sklepu</title>

Dodanie między znak % Nazwy produktu spowoduje, że będzie to wartość pobierana automatycznie z nazwy produktu. Tymczasem nazwę sklepu wpisujesz normalnie i będzie zawsze stała.

Dodając produkt do sklepu możesz użyć niestandardowego title dla danego produktu. Czasami jest to korzystne, gdy na przykład chcesz aby w Google obok nazwy produktu pojawiły się pewne parametry.

8. META DESCRIPTION W SKLEPIE – JAK WYPEŁNIĆ?

Meta description jest opisem pokazywanym w wynikach wyszukiwania. Znajduje się pod Meta title. Google pokazuje tam 1756 px, czyli ok. 320 znaków. Jeżeli korzystasz z platformy sklepowej, to zapewne ma w standardzie pole do wypełnienia znaczników META. Jeżeli nie ma, to będziesz musiał skorzystać z dedykowanej SEO wtyczki. W przypadku Woocommerce może to być np. wtyczka YOAST.

Meta description nie ma wielkiego wpływu na pozycjonowanie, ma jednak wpływ na widoczność w wyszukiwarce. Jeśli zawrzesz w meta description słowo kluczowe, to zostanie ono pogrubione w wynikach wyszukiwania. To z kolei wpływa na klikalność. Inne ważne kwestie podczas tworzenia tego opisu to ujęcie najlepszych cech produktu i korzyści. Nie każdy wie, że można w nim umieszczać ikonki.

9. PRZYJAZNE ADRESY URL PRODUKTÓW

Adres URL, czyli to co widzisz po „http://www.nazwa-sklepu.pl/…” powinien być tworzony zgodnie z zasadą long tail. Zatem gdy dodajesz do sklepu produkt o nazwie „Buty męskie wizytowe Wojas typu Oxford”, to url mógłby wyglądać tak: „http://www.nazwa-sklepu.pl/buty-meskie-wizytowe-wojas-oxford”.

Im bardziej dopasowany URL do tego, co wyszukuje klient w Google, tym lepiej dla pozycjonowania. Nazwa produktu powinna być jak najbliżej lewej strony adresu www. Pamiętaj tylko, żeby do adresu URL nie dodawać polskich liter. Do oddzielania wyrazów używaj myślników, nie podkreślenia.

10. RICH SNIPPED W SKLEPIE WWW – JAK WDROŻYĆ DANE STRUKTURALNE?

Wyszukiwarka Google poza standardowymi elementami jak title, URL i description może pokazywać także cenę produktu, stan magazynowy i ocenę użytkowników. Do pokazywania tego typu danych służą znaczniki schema.org. Ich wprowadzenie nie gwarantuje, że Google będzie je pokazywać, ale jest na to szansa.

Czasami do wyświetlania gwiazdek obok produktu w wyszukiwarce wystarczy włączenie opinii. Jeżeli użytkownik wystawi opinię i ma możliwość dodać gwiazdki, to jest szansa na pokazanie się w Google takiego znacznika. Poniżej przykład obrazujący jak w praktyce wygląda title, description, url oraz rich snipped:

rich snipped w sklepie interentowym
Rich snipped w sklepie internetowym

Title: BEKO BCNA306E3S Lodówka – ceny i opinie w Media Expert
Description: BEKO BCNA306E3S Lodówka w Media Expert! Wymiary (WxSxG) [cm]: 193….
URL:  www.mediaexpert.pl >…> Lodówki do zabudowy
Rich snipped: elementy specyfikacji i gwiazdki z opiniami

11. OPINIE O PRODUKCIE

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, to postaraj się o opinie do produktów. Za nic w świecie nie popełniaj błędu i nie wyłączaj opinii do produktu. Daj użytkownikom szansę wypowiedzieć się. Ba! Sam inicjuj dodawanie opinii.

Opinie o produkcie pomagają innym kupującym podjąć decyzję, a Tobie pomogą wyróżnić się w Google. Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozyskiwanie opinii jest ustawienie automatycznej wysyłki e-maili dla kupujących. Na przykład tydzień po zakupie klient dostaje e-mail z prośbą o opinię do produktu.

12. LINKOWANIE WEWNĘTRZNE W SKLEPIE INTERNETOWYM

Zdobywanie linków do sklepu to linkbuilding i jest to bardzo ważna rzecz pod kątem pozycjonowania. Ale równie istotne jest linkowanie wewnętrzne. Polega to na tym, że pisząc opis produktu dodajesz do niego linki do innych produktów. Najlepiej, jeśli są to linki, których anchorem jest nazwa produktu. Na przykład pisząc: „Podobnym produktem do lodówki Bosch CDE980392 jest lodówka Indeco PTC987932, która jest w innym kolorze i ma większą pojemność” jako link robisz frazę „Indeco PTC987932”.

Linki wewnętrzne w sklepie są korzystne nie tylko dla klientów, ale także dla Google. Co ciekawe, może to być haczyk na nieuczciwą konkurencję, która kopiuje opisy. Ktoś, kto skopiuje Twój opis i wstawi go u siebie, wstawi go razem z linkiem do Twojej strony. Wówczas nawet korzystniej jest nie zwracać mu uwagi, tylko zmienić swój opis. Link dostajesz gratis :)

Innym sposobem linkowania wewnętrznego jest linkowanie dynamiczne. Polega to na dodaniu widżetu „Podobne produkty”. Widżet widnieje pod kartą produktu lub w panelu bocznym i prezentuje podobny asortyment, np. z tej samej kategorii.

Ciekawym rozwiązaniem jest również blog. Wiele sklepów tworzy content przydatny dla klienta, ściągając tym samym ruch ale i zwiększając konwersję. Pisząc poradnik na blog umieszczasz w nim link do produktu, tworząc linkowanie wewnętrzne a jednocześnie zwiększając szanse na zakup.

13. INDEKSACJA PRODUKTÓW W GOOGLE

Jak dodasz produkt do sklepu internetowego, to nie oznacza że automatycznie pojawi się w Google. Zazwyczaj musi minąć trochę czasu, zanim robot Google odwiedzi stronę produktu i ją zaindeksuje.

Sprawdź czy strona z produktem znajduje się w Google. W tym celu wpisz w polu adres komendę: site:https://nazwa-sklepup.pl/nazwa-produktu/

Aby przyspieszyć indeksowanie danej strony możesz zalogować się do panelu Google Search Console i wpisać adres produktu. Spowoduje to, że robot Google szybciej odwiedzi Twoją stronę. Jeżeli nie masz jeszcze konta w GSC, załóż je koniecznie, tak samo jak w Google Analytics.

Sprawdź rankingi dla przedsiębiorców
Ranking kont firmowych – sprawdź najlepsze konta bankowe
Abonament dla firm – ranking ofert telefonii dla firm
Jaki program do faktur wybrać – ranking programów do fakturowania

Dodawanie produktów do sklepu – CENNIK

Bywa i tak, że jako właściciel nie masz czasu lub chęci wprowadzać produkty do sklepu internetowego. W takim przypadku z pomocą przychodzi usługa dodawania produktów. Taką usługę świadczy agencja XZT.PL

Ceny za dodawanie produktów do sklepu wynoszą:

 • 5 zł netto/ produkt – dostarczasz wszystkie materiały, tj. nazwę produktu, cena, obrobione zdjęcie i opis. Firma dodaje produkty, jest to wówczas praca mechaniczna, bez wkładu kreatywnego.
 • 10 zł netto/ produkt – dostarczasz nazwę produktu, cenę i obrobione zdjęcie. Firma tworzy prosty opis (do 200 zzs) i wypełnia meta dane.
 • 15 zł netto/ produkt – przesyłasz cenę produktu, obrobione zdjęcie i orientacyjną nazwę. Firma tworzy nazwy produktów pod kątem SEO, unikalny opis (do 500 zzs) oraz wypełnia meta dane.
 • 20 zł netto/ produkt – przesyłasz cenę produktu i orientacyjną nazwę. Firma obrabia zdjęcie, tworzy nazwę produktów pod kątem SEO, unikalny opis (do 1000 zzs) oraz wypełnia meta dane.

Artykuł powstał, aby odpowiedzieć na pytanie jak dodawać produkty do sklepu internetowego. Jeżeli chcesz zlecić tę czynność fachowcom, to polecam kontakt przez e-mail kontakt@xzt.pl lub zadzwonić: 73 997 88 38.

Popraw jakość Twojego sklepu

Audyt sklepu internetowego

od 399 zł

Optymalizacja sklepu pod Google

od 899 zł

Oceń artykuł
[Total: 4 Average: 4.5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

5 thoughts on “Jak dodawać produkty do sklepu internetowego? 13 porad SEO

 1. Warto też wykorzystać „moc” strony błędu 404. Zamiast produktu, którego brakuje w sklepie, można zaproponować klientowi ciekawą alternatywę i być może zatrzymać go w sklepie na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *