Jaki program do faktur? [TOP10 programy do fakturowania online]

jaki program do faktur wybrać

Jaki program do faktur polecamy w 2024 roku? Zobacz ranking programów do fakturowania i wybierz najlepszy program do faktur online.

Prowadzenie firmy, zwłaszcza małej, wiąże się z wystawianiem faktur.  Program do faktur dla małych firm, lekarzy a nawet rolników to podstawa prowadzenia biznesu w Polsce. Poniżej znajdziesz ranking programów do fakturowania online. Zobacz opinie i dowiedz się, jaki program do faktur polecamy i czy warto wybrać darmowy program do fakturowania.

Program do faktur online – program udostępniany dla firm, które wystawiają swoim kontrahentom faktury VAT, paragony, rachunki i inne dokumenty księgowe. Umożliwia samodzielne wygenerowanie faktury dla klienta. Jest niezastąpiony zwłaszcza w małej firmie, która nie korzysta z programów magazynowych.

RANKING PROGRAMÓW DO FAKTUROWANIA 2024

Są dwie drogi wyboru programu do faktur:

1. Możesz wybrać program do magazynowania, który umożliwia jednoczesne wystawianie faktur. Jeśli posiadasz sklep i setki kategorii produktów, to warto rozważyć wybór jednego z programów: Subiekt GT, Comarch ERP, Sap lub Symfonia. To istne machiny, przeznaczone głównie dla dużych firm handlowych.

2. Jeśli prowadzisz małą firmę i szukasz taniego rozwiązania, to rozważ wybór jednego z poniższych programów do fakturowania. Możesz liczyć na atrakcyjne promocje, prosty interfejs ale i opcje dodatkowe, które można rozbudować w dowolnym momencie.

1
Najlepszy program do faktur w Streamsoft Firmino

firmino program do ksiegowości online

CENA
0 zł
– do 3 faktur
8,80 zł
– bez limitu ilości faktur
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe moduły: możliwość testowania przez 90 dni za darmo, Magazyn, Windykacja, Faktury. Więcej o Firmino
2
Program do faktur Systim.pl w Enadis

programy do fakturowania systim

OPŁATY
od 12 zł/mc
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: Wystawianie faktur zwykłych, zaliczkowych, walutowych, drukowanie paragonów fiskalnych, drukowanie faktur na drukarkach fiskalnych, moduł magazyn, dostęp online, windykacja online, integracja z Allegro, API
3
Program do faktur online w Faktura.pl

infakt - program do fakturowania

OPŁATY
od 13,99 zł/mc

(90 dni za darmo)
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: Wirtualny segregator na dokumenty, OCR Faktur, Magazyn, Raporty księgowe, JPK, Księgowość online, Faktury cykliczne, Powiadomienia e-mailowe i SMS, o wystawionej fakturze, Przycisk natychmiastowej płatności na fakturze, Finansowanie Faktur – Faktoring, Windykacja online, Dedykowany adres e-mail do celów firmowych.
Darmowy program do faktur aż przez 90 dni!
4
Program do faktur w Comarch ERP XT

program do faktur comarch erp xt

OPŁATY
17 zł /mc

(30 dni za darmo)
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: aplikacja Android/iOS, usługa BI-Point, usługa POS, integracja z Allegro, Wszystko.pl i e-sklepami, OCR Faktur, księgowość online, magazyn
Darmowy program do fakturowania przez 30 dni!
5
Darmowy program do faktur w FakturaXL

fakturaxl - program do faktur

OPŁATY
0 zł
– do 10 faktur
8 zł – 18 zł/mc
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: open API, PayU, Przelewy24, OCR faktur, windykacja online, finansowanie Faktur, integracja z e-sklepami, księgowość online, obsługa drukarek fiskalnych
Darmowy program do wystawiania faktur na zawsze – do 10 faktur.
6
Program do fakturowania w inFakt

infakt - program do fakturowania

CENA
od 5 zł/mc
– do 3 faktur
39 zł/mc w kolejnych latach
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: wewnętrzny system księgowości
7
Faktury online w Fakturownia

fakturownia - faktury online

CENA
0 zł
– do 3 faktur
11,24 zł – 69,99 zł/mc
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: PayU, PayPal, dotPay, przelewy24, Open API, bankowość online
Darmowy program do wystawiania faktur na zawsze – do 3 faktur miesięcznie.
8
Faktury VAT w Pakiet Przedsiębiorcy

pakietprzedsiebiorcy program do fakturowania

CENA
249,99 zł/rok

SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe moduły: wysyłka do KSeF, korygowanie faktur
9
Program do fakturowania w iFirma

ifirma - faktury dla firm

CENA
0 zł
– do 3 faktur
12.50 zł/mc
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: bankowość online
10
Program do faktur online w Firmao

firmao fakturowanie

CENA
29 zł/ mc

SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: baza produktów i usług, integracje z Allegro, Przelewy24
11
Program do wystawiania faktur w Fakturowo
fakturowo program do fakturowania CENA
0 zł
– do 5 faktur
od 15 zł/ mc
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: API, wysyłanie SMS, powiadomienia dla klientów
12
Program i aplikacja do faktur w TAXON

taxon ranking fakturowania

OPŁATY
19 zł/mc
(60 dni za za darmo)
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: ubezpieczenie OC, raport z miesięcznych wydatków i kosztów, weryfikacja dokumentów przez księgowość, BHP, płace, indywidualne doradztwo
Darmowy program do faktur przez 60 dni!
13
Program do faktur macOS, Windows w Faktura Light

fakturalight jaki program do fakturowania

CENA
150 zł netto /rok
– pierwszy zakup
100 zł netto/ rok – odnowienie
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: aplikacja mobilna iOS oraz Android, obsługa drukarek fiskalnych oraz czytników kodów kreskowych, modyfikowalne szablony wydruku HTML, raporty JPK_V7, JPK_FA, licencja na dowolną liczbę stanowisk
14
Program do fakturowania w ING Bank Śląski

ing fakturowanie program

 

CENA
0 zł
– do 3 faktur
10 zł/mc – bez limitów
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: aplikacja mobilna, Windykacja należności, Finansowanie Faktur, Bramka płatnicza: iMoje, Open Api, Bankowość internetowa
15
Program do faktur dla firm w Mega-Tech

mega tech fakturowanie

 

CENA
od 60 zł/rok

7 dni za darmo
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: moduł dokumentów kasowych (BP, BW, KP i KW) oraz magazynowych (WZ, PW, PZ, RW i MM), integracja ze sklepem internetowym Shoper.

Jak został stworzony ranking programów do fakturowania?

Ranking programów do fakturowania został oparty o obiektywne dane, takie jak koszty dla klienta, szerokość oferty, bonusy oraz subiektywne odczucia oparte na doświadczeniu.

Część ofert prezentowanych w powyższym rankingu to oferty promowane – te na żółtym tle. Z kolei część zawiera tzw. linki afiliacyjne. Jak one działają? Gdy wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę i zakupisz produkt, będzie to oznaczało, że firma właśnie pozyskała klient.  Z tego tytułu niektóre firmy wypłacają prowizję. Część tej prowizji otrzyma dom mediowy, część tzw. firma afiliacyjna, część serwis Niepoddawajsie.pl. Wysokość takiej prowizji to zwykle kilkadziesiąt złotych. Dziękujemy za skorzystanie z rankingu w naszym serwisie.

Spis treści:

 1. Ranking programów do fakturowania
 2. Program do faktur – na co zwrócić uwagę?
 3. Programy do fakturowania – OPINIE
 4. Programy desktopowe do wystawiania faktur
 5. Jak wybrać najlepszy program do faktur

PROGRAM DO FAKTUR – 11 CECH NA CO PATRZEĆ

Poniżej znajdziesz spis 11 cech, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze programu do fakturowania. Są to ważne kwestie z punktu widzenia przedsiębiorcy i wykorzystania programu do wysyłania faktur online.

Podczas wybierania zwróć uwagę, czy program do faktur jest z:

 • magazynem,
 • JPK,
 • GUS,
 • bazą danych,
 • logo firmy,
 • podzieloną płatnością,
 • odwrotnym obciążeniem.

Zobacz też: Jaki hosting wybrać? Ranking hostingów 2024

1. Automatyczne uzupełnianie danych kontrahenta

Podczas wystawiania faktur musisz wprowadzić dane kontrahenta. Gdybyś musiał wpisywać odręcznie nazwę firmy, adres i numery urzędowe, zajęłoby to wiele czasu. Program do faktur powinien mieć w standardzie pobieranie danych kontrahenta po NIP-ie. Wpisujesz NIP, KRS lub REGON, a program pobiera pozostałe dane z systemu GUS. To ułatwia procedurę i oszczędza czas.

2. Możliwość edytowania faktur

Błądzić jest rzeczą ludzką. Ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Dlatego program do fakturowania powinien posiadać opcję edycji wystawionych faktur. Taka możliwość ułatwi poprawianie błędów, co przydarza się nie tylko początkującym przedsiębiorcom.

3. Limit wystawiania faktur

Niegdyś programy do faktur miały limity na faktury w danym miesiącu. Obecnie firmy mają takie limity jedynie w darmowej opcji. Z reguły jest to od 3 do 10 faktur w wersji bezpłatnej. Warto mieć to na uwadze przed wyborem darmowej opcji.

Protip: gdy masz limit 3 faktur, to czwartą możesz wystawić w dokumencie typu Excel. Musisz jednak pamiętać o poprawnej numeracji i nazewnictwie faktur.

4. Możliwość wystawiania różnych typów dokumentów

Jedna z ważniejszych opcji, które powinien posiadać każdy program do fakturowania. Oprócz wystawiania faktury VAT, program do faktur online powinien umożliwiać wystawianie faktury marży, korygującej, zaliczkowej, proformy a nawet paragonów i rachunków. Te ostatnie przydadzą się podczas prowadzenia działalności nierejestrowanej.

5. Prosta obsługa

Program do fakturowania online powinien być prosty w obsłudze. Intuicyjna nawigacja, która nie wymaga uczenia się i szkoleń. To właśnie wyróżnia programy do faktur od rozbudowanych programów magazynowych. Znalezienie odpowiednich funkcji nie powinno zaprzątać głowy.

Program do faktur online
Program do faktur online Faktura.pl

6. Automatyczne wysyłanie faktur

Aby ograniczyć pracę i zaoszczędzić czas, programy do faktur dla małych firm oferują automatyczne wysyłanie dokumentów. Polega to na tym, że zaraz po wystawieniu faktury online, klikasz w przycisk który wysyła powstały dokument do kontrahenta. Rzecz jasna oprócz wysyłki pocztą elektroniczną możliwy jest także wydruk faktury i wysyłka pocztą tradycyjną.

7. Cena za program do fakturowania

W przypadku programu do wystawiania faktur online, cena nie odgrywa wielkiej roli. Z tego też powodu, że ceny nie są wysokie i porównywalne. Średnio za korzystanie z programu do fakturowania online zapłacisz od 8 do 12 zł netto na miesiąc. To nie majątek, a jakie ułatwienie w pracy.

8. Możliwość wystawienia faktury w obcym języku i z obcą walutą

Zdarza się, że trzeba wystawić fakturę kontrahentowi zza granicy. W tym celu program do faktur online powinien umożliwiać zmianę języka. Jeśli dodamy do tego możliwość wyboru waluty, to mamy 100% przystosowania do międzynarodowych standardów. Robienie biznesu zza granicą będzie łatwe i przyjemne. Sprawdź, czy program do fakturowania posiada taką opcję.

9. Integracja programu z innymi aplikacjami

Połączenie programu do wysyłania faktur online z bankowością internetową lub ze sklepem internetowym to wyższa półka. Taka opcja ułatwi konfigurację strony www dla firmy i zaoszczędzi czas przedsiębiorcy. Przeczytaj uważnie, czy program do fakturowania zapewnia taką możliwość.

10. Dodatkowe opcje

Opcje premium, czyli dodatkowe możliwości programu do fakturowania to np. dodanie logo i pieczątki firmy na dokumencie. Dla niektórych przedsiębiorców ważna będzie też opcja mobilności, czyli wystawiania faktur za pomocą smartfona. W wersjach pro, dostępne są także inne opcje, jak:

 • własna domena,
 • konto dla klientów,
 • personalizacja wydruku faktur,
 • POS,
 • kody EAN,
 • drukowanie etykiet,
 • faktury cykliczne.
program do fakturowania
Program do fakturowania inFakt posiada opcję księgowości

11. Pomocny i dostępny support

Dla początkujących przedsiębiorców, którzy ledwo skończyli zakładanie firmy, wsparcie etapie zaznajamiania się z programem będzie kluczowe. Gdy uczymy się czegoś nowego lub wchodzimy na nowe, nieznane tereny, często mamy problemy. Potrzebujemy pomocy. Od tego jest support, czyli ludzie do obsługi klienta. Zobacz, w jakich godzinach pracuje support w danej firmie i za pomocą jakich narzędzi można się z nim skontaktować.

PROGRAMY DO FAKTUROWANIA – OPINIE i RECENZJA

Wiesz już na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze programy do faktur. Zobacz, jak te cechy prezentują się w poszczególnych programach fakturowych. Przeczytaj opisy pięcIu najlepszych programów do fakturowania online.

Wybierz program do fakturowania:

 1. Systim
 2. Faktura.pl
 3. FakturaXL
 4. Comarch ERP XT
 5. inFakt
 6. Fakturownia
 7. iFirma
 8. Pakiet Przedsiębiorcy
 9. Fakturowo
 10. TAXON

programy do fakturowania systim

Program do fakturowania – Systim.pl

Program do faktur Systim.pl to nowoczesny program wspierający działanie każdej firmy. Program przydatny będzie zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z biznesem, jak i spełni oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. Program jest dostępny online przez przeglądarkę internetową, dzięki czemu instalacja nie jest wymagana. Również dzięki temu z programu może korzystać wiele osób na raz, z wielu różnych lokalizacji.

Systim posiada wszystkie cechy i funkcjonalności jakie muszą posiadać nowoczesne programy tego typu, tj. umożliwia wystawianie wielu rodzajów faktur: faktur zwykłych, zaliczkowych, walutowych, faktur marża, pro forma, korygujących, a także innych podobnych dokumentów jak dowody wewnętrzne, noty obciążeniowe czy oferty.

Systim umożliwia również wystawianie paragonów fiskalnych, w tym zakresie współpracuje z kilkoma najpopularniejszymi producentami drukarek na rynku. Umożliwia również drukowanie faktur na drukarce fiskalnej.

program do fakturowania systim
Program do fakturowania Systim

Choć program posiada również wbudowany moduł księgowy, to umożliwia również eksport faktur do innych programów księgowych.

Liczne integracje wspierają możliwość prowadzenia sprzedaży, program umożliwia m.in. automatyczne pobieranie kursów walut z NBP, danych kontrahentów z rejestru REGON, przekazanie dowolnej faktury do bezpłatnej windykacji. Systim integruje się również z systemami sprzedaży, np. z Allegro i z systemami kurierskimi.

Systim pozwala na automatyczny import płatności z wielu banków. Ogromne możliwości konfiguracyjne pozwalają na przystosowanie programu do swoich potrzeb. Możemy np. dowolnie dostosować wydruki faktur do swoich potrzeb. Jeszcze więcej można uzyskać dzięki zastosowaniu API Systim.

Oprócz standardowych funkcjonalności Systim pozwala również na zarządzanie magazynem oraz wprowadzanie dokumentów zakupowych. Zaletą Systim jest m.in. wspieranie zagranicznej sprzedaży wysyłkowej czyli tzw. VAT OSS.
Program posiada również wbudowany moduł POS dzięki któremu można go zastosować z ekranami dotykowymi do sprzedaży np. w restauracjach czy innych punktach bezpośredniej sprzedaży.


fakturapl program do faktur

Faktura.pl – opinie i recenzja

Chciałbyś, żeby ktoś zdjął z Ciebie papierkową robotę oraz inne nużące czynności? Faktura.pl zrobi za Ciebie powtarzalne zadania, dzięki licznym automatyzmom.

Program do faktur online
Lider szybkości – faktura.pl
Okres darmowego korzystania z planu premium 3 miesiące
Rodzaje wystawianych dokumentów
 • Faktura VAT
 • Rachunek
 • Faktura korygująca
 • Faktura proforma
 • Faktura zaliczkowa
 • Faktura uproszczona
 • Faktura VAT marża
Integracja z innymi aplikacjami
 • GUS
 • Faktoring
 • Windykacja
 • Magazyn
 • OCR
 • Księgowość
 • Allegro
Limit wystawiania faktur Brak
Przejrzysty interfejs i prosta obsługa Tak
Automatyczne wystawianie faktur i wysyłka e-mailem Tak
Cena po darmowym okresie planu premium Od 8,99 zł za miesiąc
Dodatkowe opcje
 • Dodawanie dokumentów kosztowych produktów oraz kontrahentów
 • Powiadomienia SMS o wystawionej fakturze
 • Przycisk natychmiastowej płatności na fakturze
 • Statusy płatności faktur
 • Generowanie raportów księgowych i JPK
 • Dedykowany e-mail do celów firmowych
 • Informacje o ważnych terminach
 • Strefa Korzyści
 • Wirtualny segregator
Infolinia Tak

Nie musisz wpisywać wszystkich danych kontrahenta – wystarczy jego NIP, a reszta danych zostanie zaciągnięta z GUS. Wysyłka maili z załączoną fakturą? System to też zrobi za Ciebie.

Jest nawet możliwość wysłania SMS do klienta z przypomnieniem o wystawionym dokumencie. A jeśli wystawiasz co miesiąc te same faktury, to wystarczy, że skorzystasz z opcji „faktury cykliczne” i aplikacja zrobi to sama bez Twojej ingerencji.

Wiele opcji dodatkowych

Możesz nam nie wierzyć, że faktura.pl to nie tylko program do fakturowania. Jednak, kiedy zapoznasz się z jej wszystkimi funkcjonalnościami to zdasz sobie sprawę, że może Ci pomóc w wielu aspektach.

Funkcja przycisku natychmiastowej płatności na fakturze znacząco skraca czas opłaty za towar lub obsługę. A funkcja pieczęci prewencyjnej powoduje, że znacznie zwiększa się szansa zapłaty w terminie podanym na dokumencie. Co więcej, automatyczne generowanie plików JPK sprawi, że Twój kontakt z księgową będzie o wiele lepszy. Zresztą, możesz jej dać dostęp do aplikacji, przez co sama będzie mogła o wiele szybciej załatwić Twoje sprawy.

20 lat doświadczenia w fakturowaniu, ponad 100 tysięcy użytkowników, którzy wystawili ponad 50 milionów faktur – te liczby sprawiają, że mamy do czynienia z ekspertami w dziedzinie fakturowania i nie tylko. Nie bez powodu głównym hasłem faktura.pl jest to, że to aplikacja zrobiona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców.

Załóż konto w faktura.pl

Rejestracja w systemie polega na podaniu swojego maila i hasła. Po tym przez pierwsze 3 miesiące za darmo możesz korzystać z programu w wersji premium. To odpowiedni czas, żebyś mógł zapoznać się ze wszystkimi funkcjami programu.

Jeżeli przekonała Cię oferta Faktura.pl, wypróbuj program jeszcze dziś zakładając darmowe konto i wystawiając bezpłatnie pierwszą fakturę.


program do faktur comarch erp xt

Program do fakturowania – Comarch ERP XT

Ranking programów do fakturowania – Comarch ERP XT. W Comarch ERP XT fakturowanie przez Internet jest naprawdę proste. Fakturę online wystawić możesz zarówno z poziomu przeglądarki www, jak również aplikacji mobilnej dedykowanej na iOS lub Android, gdzie tylko trzy kroki dzielą Cię od wystawienia faktury klientowi:

 1. Dodaj kontrahenta poprzez podanie jego numeru NIP (reszta danych jest automatycznie zaciągana z bazy GUS)
 2. Dodaj nazwy produktów lub usług oraz podaj jego cenę netto lub brutto.
 3. Wyślij fakturę VAT prosto na adres e-mail Twojego klienta.

W przypadku programu Comarch ERP XT nie musisz martwić się o poprawność wystawianych dokumentów – program zawsze działa zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co ważniejsze, oprócz podstawowej faktury VAT w programie Comarch ERP XT wystawić możesz m.in. faktury VAT marża, Pro-formy, faktury zaliczkowe oraz faktury walutowe. Dodatkowo, dzięki usłudze Webservice skorzystasz z wielu rachunków, pobierzesz automatycznie wyciągi bankowe, a także możesz eksportować i importować przelewy bezpośrednio do swojego systemu bankowego.

Jakie korzyści niesie korzystanie z modułu magazynowego?

 • wprowadzaj dane z faktur kosztowych za pomocą plików (OCR)
 • księguj samodzielnie lub współpracuj z biurem rachunkowym
 • rozwijaj handel w Internecie
 • Kontroluj podatki i zobowiązania
 • Wymieniaj informacje ze swoim księgowym
program do fakturowania comarch erp xt
Program do fakturowania Comarch ERP XT

Co ważniejsze, oprócz podstawowych funkcjonalności, system umożliwia wysłanie faktury do KSeF oraz pozwala na wygenerowanie JPK – takie działania na pewno ułatwią prowadzenie księgowości. Chcesz poznać pełny pakiet możliwości programu do zarządzania dla małej firmy i JDG? Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego już teraz!


fakturaxl - program do faktur

Faktura XL – opinie i recenzja

Kolejny w rankingu to program do faktur online Faktura XL. W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców poszukuje narzędzi ułatwiających prowadzenie swojego biznesu. Jednym z takich narzędzi jest program do fakturowania i księgowości online, FakturaXL.

FakturaXL to prosta i intuicyjna aplikacja, która pozwala na wystawianie faktur oraz prowadzenie uproszczonej księgowości w jednym miejscu. Program ten oferuje bezpłatną wersję z możliwością wystawiania 10 faktur miesięcznie oraz płatną wersję, która umożliwia pełną ewidencję VAT i automatycznie wypełnianą KPiR.

FakturaXL to darmowy program do wystawiania faktur – do 10 faktur w miesiącu wystawisz bezpłatnie. W wersji płatnej liczba faktur jest nielimitowana. Cena za pełną wersję waha się od 8 do 18 zł miesięcznie, w zależności od wybranego planu. To, co wyróżnia Faktury XL, to wsparcie supportu 24h na dobę.

Faktura XL umożliwia generowanie danych kontrahenta bezpośrednio z bazy GUS. Wystarczy wpisać nr NIP, REGON lub KRS, a program zaciągnie dane klienta, oszczędzając Ci czas. Nie musisz też obawiać się błędów. Program do faktur online umożliwia poprawienie wszystkich danych na fakturze. Jest zintegrowany z systemami płatności: PayU, Przelewy24, PayPal oraz open API.

program do wystawiania faktur
Program do wystawiania faktur – Faktura XL

Dbałość o bezpieczeństwo to priorytet dla Faktura XL. Opinie użytkowników pod tym kątem są bardzo dobre. Program automatycznie zweryfikuje Twojego kontrahenta w wykazie Podatników VAT (tzw. Biała lista podatników VAT), a także sprawdzi poprawność konta bankowego. Uchroni Cię to od nieprzyjemności i problemów.

Jednym z największych atutów FakturyXL jest łatwość obsługi. Po zalogowaniu do programu, użytkownik jest witany widokiem podsumowania, który prezentuje graficzne informacje na temat przychodów i kosztów. Z poziomu tego widoku możemy szybko przejrzeć listę faktur, zainicjować dodanie kosztu albo utworzyć nowy dokument wydania zewnętrznego.

FakturaXL pozwala również na integrację z biurami rachunkowymi, dzięki czemu wysłane faktury zostaną łatwo i sprawnie zaimportowane do programu księgowego. Program jest zgodny m.in. z Insert Rachmistrz, Rewizor, Comarch Optima, Lefthand oraz Małą Księgowością RP, co znacznie ułatwia poszukiwanie biura rachunkowego.

Jednym z ważnych aspektów programu jest automatyczne wypełnianie Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) oraz modułu ewidencji sprzedaży i zakupów VAT. FakturaXL upraszcza również proces tworzenia i wysyłki online deklaracji VAT-owskich


infakt - program do fakturowania

inFakt – opinie i recenzja

Tuż za podium rankingu programów do fakturowania znalazła się oferta inFaktu. Program jest dostępny dla wielu typów prowadzonej działalności: JDG, spółki, fundacji lub innej działalności. Możesz wystawiać faktury sprzedażowe, zaliczkowe, proformy, marże i inne – nawet w zagranicznych walutach.

Program jest nowoczesny i pozwala na wysyłanie faktur online, z pozycji programu. Nie tylko kontrahent dostanie faktury, ale także księgowy. Program umożliwia bezpłatne dodanie konta dla księgowego. Warto również wspomnieć, że inFakt posiada aplikację mobilną, dzięki której będziesz mógł korzystać z programu poprzez smartfon. Warto wiedzieć, że inFakt nie posiada opcji magazynu.

program do fakturowania infakt
Program do fakturowania infakt

Najważniejsze opcje dostępne w programie do faktur inFakt:

 • możliwa automatyczna windykacja – gdy kontrahenci opóźniają się ze spłatą, możesz zlecić windykację bezpośrednio z aplikacji inFakt,
 • wbudowany faktoring dla firm – możesz zlecić faktoring i otrzymać pieniądze w 24h, niezależnie do terminu zapłaty faktury,
 • link do szybkich płatności – opcja dodania do faktur linku do szybkich płatności, dzięki czemy klienci mogą opłacić należność o wiele szybciej.
 • pomocny support – pomoc działa od poniedziałku do piątku od 7:00 do 22:00.

Jeśli przekonała Cię oferta inFakt, przetestuj jeszcze dziś.


fakturownia - faktury online

Fakturownia – opinie i recenzja

Na kolejnym miejscu w rankingu znalazł się program do faktur online – Fakturownia. Opinie dla programu są bardzo pozytywne. Fakturownia posiada w płatnej ofercie nielimitowaną ilość wystawianych faktur. Jedynie w wersji darmowej program oferuje do 3 faktur. Interfesj jest prosty w obsłudze i intuicyjny. Nie wymaga szkoleń. Firm dba o bezpieczeństwo przechowywanych danych, a support jest pomocny.

Fakturownia umożliwia utworzenie konta dla księgowego, dzięki czemu nie musisz przesyłać mu osobno faktur. Jest to opcja w 100% darmowa. Ponadto możesz wysyłać faktury pocztą elektroniczną, bezpośrednio z programu. To ułatwi pracę i zaoszczędzi Twój czas.

program do faktur
Program do faktur – Fakturownia

Program jest nowoczesny, o czym świadczy opcja wystawiania faktur w kilku językach obcych i we wszystkich walutach świata. W programie możesz generować wykresy i raporty, co ułatwi Ci kontrolę nad firmowymi finansami. Fakturownia udostępnia aplikację, dzięki której możesz zarządzać programem z pozycji telefonu. To wygodna opcja, zwłaszcza gdy masz zintegrowany system z automatycznymi płatnościami (PayU, dotPay).

Aplikacja umożliwia szybkie wystawianie rachunków i paragonów online. Rachunek na wydruku zawiera tylko kwoty brutto. Rachunki mają oddzielną numerację.

Do najważniejszych cech programu należą:

 • automatycznie generowane kolejne numery dokumentów,
 • wybranie dowolnych stawek VAT na różne produkty,
 • zapamiętywanie danych kontrahentów,
 • system automatycznie i na bieżąco przelicza liczby w dokumencie,
 • możliwość wystawiania „podobnych faktur” na podstawie wyświetlonej,
 • dokument można przesłać do klienta bez korzystania ze skrzynki pocztowej.

Jeśli spodobała Ci się oferta Fakturowni, przetestuj jeszcze dzisiaj.

Najważniejsze możliwości programu Faktura XL:

 • 35 rodzajów Faktur i dokumentów – od faktury vat po rachunki i paragony,
 • tworzenie raportów – stworzysz ewidencję sprzedaży i zakupów VAT, KPiR, deklaracje VAT i JPK,
 • baza produktów i klientów,
 • faktury dla klientów zagranicznych – faktury w 7 językach: angielskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim,
 • wsparcie techniczne 24h/7.
 • wbudowana Windykacja online,
 • Finansowanie Faktur,
 • integracja z e-sklepami (Prestashop, Woocommerce) i Allegro,
 • księgowość online,
 • obsługa drukarek fiskalnych.


ifirma - faktury dla firm

iFirma – opinie i recenzja

Kolejne miejsce to program do fakturowania iFirma. Program umożliwia wystawianie każdego rodzaju faktur i rachunków w wielu językach. Za jego pośrednictwem możesz generować Jednolity Plik Kontrolny (JPK), co zdecydowanie ułatwia prowadzenie działalności. Ponadto ten program do faktur online umożliwia pełną integrację z Allegro i e-sklepami w ramach Faktura+.

iFirma posiada aplikację mobilną, która umożliwia korzystanie z programu także poza biurem – zdalnie. Aplikacja jest dostępna w systemach Android oraz iOS. Cena za program nie jest wysoka i wynosi 100 zł na rok, co daje 8,33 zł na miesiąc. Jest oczywiście opcja bezpłatna, w ramach której możesz wystawić aż 10 faktur. Jest to więc dobre rozwiązanie dla małych firm.

Oferta iFirmy to dodatkowe narzędzia. Warto tutaj wspomnieć o:

 • CRM – system do zarządzania bazami kontrahentów,
 • kalendarz – przypomnienia o terminach płatności podatków,
 • notatki – możliwość robienia własnych zapisków przy każdej z faktur,
 • automatyczne generowanie raportów – gdy chcesz się dowiedzieć jaką sprzedaż wygenerowałeś w danym okresie.
 • własne szablony,
 • magazyn.


pakietprzedsiebiorcy program do fakturowania

Pakiet Przedsiębiorcy – opinie i recenzja

Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT to program stworzony z myślą o przedsiębiorcach, którzy cenią sobie prostotę i funkcjonalność. Program oferuje intuicyjny interfejs, który nie zalewa użytkownika informacjami, a jedynie prezentuje te najważniejsze, pozwalając na szybkie i skuteczne wystawianie faktur.

Program pozwala na wystawienie wielu rodzajów faktur, od paragonów po faktury walutowe i odwrotne obciążenie. Dzięki temu można dostosować dokumenty do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa i jego klientów. Dodatkowo, w programie można stworzyć listę stałych kontrahentów, co zdecydowanie ułatwi proces wystawiania faktur.

Pakiet przedsiębiorcy program do fakturowania
Pakiet przedsiębiorcy – program do fakturowania

Warto zauważyć, że Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT jest przystosowany do współpracy z Krajowym Systemem e-Faktur, co umożliwia zarządzanie uprawnieniami użytkowników oraz odbieranie dokumentów. W ten sposób, przedsiębiorcy mogą mieć wgląd w faktury wystawione przy użyciu innych systemów lub programów. Co więcej, dostęp do programu jest możliwy zarówno z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jak i poprzez token autoryzujący.

Warto również podkreślić, że producent programu oferuje bezpłatny okres próbny trwający 14 dni, co pozwala na przetestowanie programu i zdecydowanie, czy odpowiada on potrzebom przedsiębiorstwa. Po okresie próbnym, użytkownik może zakupić licencję na program za 249,99 zł, co w porównaniu z ceną innych programów tego typu, jest bardzo atrakcyjną ofertą.

Podsumowując, Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT to funkcjonalny i prosty program dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie wygodę i czas. Dzięki temu narzędziu, wystawianie faktur stanie się prostsze i szybsze, co z pewnością przyspieszy pracę w firmie.


fakturowo program do fakturowania

Fakturowo – opinie i recenzja

Fakturowo to narzędzie dla przedsiębiorców, którzy szukają łatwego sposobu na wystawianie faktur. Dzięki temu programowi, można uniknąć skomplikowanych i czasochłonnych procedur związanych z ręcznym tworzeniem faktur. Wszystkie niezbędne dane, takie jak dane klienta, kosztów i produktów, można wprowadzić tylko raz, a następnie korzystać z gotowej bazy danych, co znacznie przyspiesza proces wystawiania faktur.

Jednym z największych atutów Fakturowo jest prosty i przejrzysty interfejs, który umożliwia szybkie i intuicyjne korzystanie z programu. Wszystkie funkcje są dostępne z górnego menu, co sprawia, że użytkownik nie musi przeszukiwać całego programu w poszukiwaniu odpowiednich opcji.

Fakturowo jest dostępne w kilku wersjach abonamentowych, co pozwala na wybór najlepszego dla siebie planu. Wersja darmowa oferuje możliwość wystawienia ograniczonej liczby faktur każdego miesiąca oraz korzystanie z niektórych funkcji. Natomiast abonamenty przedłużające ważność konta pozwalają na pełny zakres możliwości programu.

fakturowanie program fakturowo
Fakturowanie online – program Fakturowo

Dla przedsiębiorców, którzy potrzebują więcej niż tylko podstawowych funkcjonalności, istnieje także możliwość dokupienia dodatkowych funkcji specjalnych. Dzięki temu, program Fakturowo staje się jeszcze bardziej wszechstronny i dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Ważnym atutem programu Fakturowo jest także możliwość pobierania danych klientów z bazy GUS na podstawie numeru NIP, REGON lub KRS. Dzięki temu, użytkownik nie musi wprowadzać wszystkich danych ręcznie, co znacznie usprawnia proces wystawiania faktur.

Fakturowo to narzędzie, które może okazać się bardzo pomocne dla przedsiębiorców, którzy potrzebują łatwego i szybkiego sposobu na wystawianie faktur. Przejrzysty interfejs, prostota działania oraz możliwość korzystania z dodatkowych funkcji sprawiają, że program ten jest warty uwagi i może pomóc w zarządzaniu biznesem.


taxon ranking fakturowania

TAXON – opinie i recenzja

Pierwsza pozycja w rankingu to aplikacja Taxon. Opinie posiada bardzo pozytywne, które można sprawdzić pobierając aplikację. Taxon dostępny jest przez przeglądarkę jednak Taxon wygrywa aplikacją mobilną. Apka zbiera dobre oceny użytkowników w Google Play i App Store. Twórcy bardzo starają się, aby słuchać użytkowników i rozwijać aplikację wedle ich potrzeb i sugestii. To ważny aspekt w kwestii oprogramowania dla firm, o którym często się zapomina.

Taxon nie posiada obsługi magazynów czy generowania JPK – producenci oprogramowania skupili się na bajecznie prostym interfejsie i dobrze zaprojektowanej aplikacji mobilnej służącej jedynie do wystawiania faktur i ewidencji kosztów w firmie.

taxon aplikacja do fakturowania
Taxon – aplikacja do fakturowania

Apka wygląda bardzo elegancko, a nawigacja po niej nie sprawia żadnego problemu. Bardzo stylowy design powoduje, że korzystanie z apki jest naprawdę przyjemnością. W Taxon możesz zarejestrować również firmę zagraniczną np. niemiecką. Sam interfejs jest dostępny w czterech językach, co na pewno wyróżnia w tym zakresie aplikację na tle konkurencji.

Mamy możliwość skorzystania z darmowego okresu próbnego, który wynosi aż 60 dni. Po tym czasie koszt miesięczny za dostęp do apki wynosi 19 PLN brutto.

Główne funkcje apki:

 • wystawianie faktur VAT, bez VAT, proforma, VAT-Marża, faktur unijnych,
 • obsługa obcych walut,
 • automatyczne statusy płatności,
 • funkcja „wystaw podobną”,
 • opcja wysyłki faktury z aplikacji do Klienta,
 • weryfikacja podatnika w bazie ( VIES i biała lista),
 • faktury w obcych językach,
 • automatyczne przypomnienia o zapłatę,
 • informacja o otwartej fakturze przez kontrahenta,
 • i wiele wiele innych.

Warto założyć konto w apce Taxon i przetestować jej funkcje. Aplikacja zasługuje na wyróżnienie.

Sprawdź inne rankingi dla przedsiębiorców
Ranking kont firmowych – sprawdź najlepsze konta bankowe
Abonament dla firm – ranking ofert telefonii dla firm
Ranking terminali płatniczych – jaki terminal wybrać?

NAJLEPSZY PROGRAM DO FAKTUR – JAK WYBRAĆ?

Szukasz najlepszego programu do faktur? Zastanawiając się, który z powyższych programów wybrać, weź pod uwagę opinie i ofertę. Zdaję sobie sprawę, że oferty są bardzo podobne do siebie. Diabeł tkwi w szczegółach, więc dokładnie przeczytaj możliwości jakie daje konkretny program do wystawiania faktur. Przemyśl, czy razem z fakturami będziesz potrzebował księgowości i programu do magazynowania?

Decydując się na wersję bezpłatną zastanów się, czy liczba faktur nie przekroczy limitu? Wiadomo, że zastanawiasz się jak zmniejszyć koszty w firmie i bardzo dobrze. Nie mniej samo to, że zastanawiasz się nad programem do fakturowania jest już pewnym lenistwem. Wszak mógłbyś samodzielnie tworzyć faktury w Excelu, ręcznie wprowadzać dane, wysyłać faktury pocztą itp. itd. Wiesz jednak, że czasem warto zapłacić te kilka złotych za usługę i zaoszczędzić wiele czasu. Bo czas to pieniądz!

Najlepszy program do wystawiania faktur musi zapewnić Ci te funkcje, których naprawdę potrzebujesz. Wszystkie inne „bajery”, które nie są Ci potrzebne, warto odrzucić. Program musi być prosty w obsłudze i bezpieczny – tak dla Ciebie jak i dla kontrahentów. Masz przecież do czynienia z danymi wrażliwymi, a te muszą być chronione zgodnie z dokumentacją RODO, jaką masz wdrożoną w swojej firmie.

Weź pod uwagę, że dobry program do faktur online musi mieć opcję generowania raportów. Zwłaszcza, jeśli potrzebujesz samodzielnie wysyłać pliki JPK. Konto dla księgowego w programie jest równie istotne, aby nie było konieczne ściąganie faktur do PDF i wysyłanie ich e-mailem. Możesz to przecież zrobić za pośrednictwem programu, a najlepiej żeby księgowy sam ściągnął sobie dokument na dysk.

Sprawdź przed otwarciem firmy
1. Konto firmowe + otwarcie firmy – mBank firma i konto
2. Kredyt gotówkowy BGŻ Paribas – do 200 tys. zł na otwarcie firmy
3. Telefony firmowe w PLAY – od 43 zł brutto

3 PROGRAMY DESKTOPOWE DO WYSTAWIANIA FAKTUR

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego programu do faktur, rozejrzyj się po ofertach programów do magazynowania. Są to potężne programy skierowane do większych firm. Przedstawiamy oferty 3 największych programów do magazynowania, w których jedną z opcji jest program do fakturowania.

1. InsERT Subiekt GT

Subiekt GT jest częścią linii InsERT GT, która zawiera również:

 • Rachmistrza GT – program do prowadzenia księgowości w formie książki przychodów i rozchodów lub ewidencji podatku zryczałtowanego,
 • Rewizora GT – program do prowadzenia księgi handlowej,
 • Gratyfikanta GT – system kadrowo-płacowy,
 • Gestora GT – system zarządzania relacjami z klientami.

Najważniejsze możliwości Subiekta GT:

 • pełna obsługa wszystkich typów dokumentów handlowych i magazynowych,
 • prowadzenie kartoteki kontrahentów,
 • prowadzenie kartoteki towarów, usług, kompletów i opakowań zwrotnych z rozbudowaną kalkulacją cen (10 poziomów cen sprzedaży, w tym ceny walutowe),
 • obsługa przedpłat, płatności kartą kredytową oraz sprzedaży kredytowanej.

2. Sage Symfonia Start 2.0

Intuicyjny program do obsługi codziennych operacji sprzedażowych. Dedykowany firmom, które rozliczają się uproszczoną księgowością i nie prowadzą magazynu. Zapewnia szybkie wystawianie dokumentów sprzedażowych. Możliwość rozszerzenia o dodatkowe moduły, takie jak:

 • księgowość,
 • magazyn,
 • kadry i płace,
 • HR.

ranking programów do fakturowania

3. Oprogramowanie SAP ERP

Oprogramowanie SAP ERP obsługuje takie zagadnienia jak:

 • finanse,
 • controlling,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • logistyka,
 • a także dodatkowe pakiety dedykowane dla kilkunastu branż.

4. Comarch ERP Optima Faktury

Moduł Comarch ERP Optima Faktury umożliwia:

 • wystawienie faktur sprzedażowych i zakupowych,
 • fiskalizację sprzedaży dla osób fizycznych,
 • obsługę transakcji w złotówkach i w walutach obcych,
 • wystawianie dokumentów korygujących (korekty: danych, ilości, wartości (ceny), stawki VAT, zbiorcza/rabat, kursu walut),
 • sprzedaż/zakup ze standardowymi formami płatności (gotówka, przelew, kompensata), jak również zdefiniowanymi przez Użytkownika programu,
 • prowadzenie rejestru usług i kontrahentów.

Podsumowanie i opinia

Ranking programów do fakturowania zapewnił Ci wiele danych i informacji. Programy do faktur online powstają jak grzyby po deszczu, więc to na pewno nie wszystkie dostępne na rynku. Polecam wykonać własny research lub po prostu wybrać z propozycji w tabeli. Sam używam Fakturowni i jestem zadowolony, ale każdy z tych programów zasługuje na uwagę i polecenie.

Program do wystawiania faktur online to ważny element podczas zakładania firmy. W zasadzie trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek samodzielnie bawił się w wystawianie faktur w programie tekstowym lub arkuszu kalkulacyjnym. Choć jeszcze kilka lat temu był to standard w wielu małych firmach. Przemyśl raz jeszcze wszystkie za i przeciw i wybierz mądrze.

Oceń artykuł
[Total: 8 Average: 4.4]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

37 thoughts on “Jaki program do faktur? [TOP10 programy do fakturowania online]

 1. System FakturaXL zawiera rażące błędy. Przede wszystkim panom programistom nie przyszło do głowy zautomatyzować dodawania – trzeba uzupełniać pola w rodzaju „suma kolumny 12 i 13” ręcznie, bo inaczej w podsumowaniu wyjdą bzdury. Nawet po zwróceniu uwagi nie przyznają się do błędu. Amatorszczyzna jakiej dawno nie widziałam.

 2. Hej witajcie, niedawno wystartowałam w B2B. Własna działalność. Czy na chwilę obecną ktoś poleci sprawdzone programy do wystawiani fv, poza tym co na forum już jest. Szukam póki co po sieci opinii w tym temacie. Najlepiej program darmowy. Tak by dało się przetestować zanim poniosę koszty.

  1. Witaj, ja mogę polecić e-księgowość jeżeli masz konto w iPKO, 3 – miesiące do testów i moim zdaniem w sam raz na początek. Lepiej wypada jak Comarch ERP XT – jest zbyt rozbudowany, brak supportu telefonicznego w okresie testowym (30 dni), jest dość drogi.

   1. Cześć dzięki za polecenie. Ja też podzielę się tym co mogę polecić. Jak szukałam to też zwróciłam uwagę gdzie przechowywane są dane, no i wiadomo czy jest prosty w obsłudze. fajny-program.pl z niego na strat skorzystam, ma dane przechowywane na lokalnym komputerze, dla mnie to było ważne, no i ma faktury zaliczkowe, wiadomo raporty itd. Jest darmowy ab rok i ma okres testowy. Zatem zanim się człowiek zdecyduje to może się z nim zapoznać.

 3. W naszej firmie niezawodnym programem do fakturowania jest „Faktura VAT” z Fineco Software. warto pobrać i sprawdzić jego funkjonalność. FAKTURA VAT zawiera wszelkie możliwe opcje, w tym także wysyłkę dokumentów do KSeF (Krajowego Systemu e-Faktur). Zdecydowanie polecam!

  1. dokladnie tak samo, warto warot, kolezanka mi polecila, bo szybki, latwy w obsludze i wszydyko w jednym miesjcu ,w sensie cala papierologia w jednym systemie

  2. dokladnie tak samo, faktura.pl – warto warot, kolezanka mi polecila, bo szybki, latwy w obsludze i wszydyko w jednym miesjcu ,w sensie cala papierologia w jednym systemie

 4. w firmie korzystam z faktura.pl podoba mi się intuicyjna obsługa i że bardzo szybko mozna wystawić fakture, łatwiej utrzymać porządek w dokumentach

 5. Z tych wymienionych korzystam z faktura.pl. ma wszystko czego potrzeba i jest ciągle rozwijany. Spokojnie może zastąpić księgowego.

 6. My wybraliśmy faktura vat 2022 standard, dobra opcja dla średniej firmy. Spore funkcjonalności, łatwa obsługa.

 7. Hejka. Jeślu chodzi o program do faktur, to moim zdaniem takim godnym polecenia jest program wfirma. Mają bardzo fajną integrację z drukarką fiskalną, bazę CRM itd. W każdym razie teraz np jest tez możliwość skorzystania za darmo przez okres 12 miesięcy z programu jak się tam chyba zarejestrujecie przez kody czy coś

 8. Z daleka od iFirma, bez jakiejkolwiek zapowiedzi zmienili od maja z 10 na 3 darmowe faktury , jeśli ktoś korzystać chce z zupełnie darmowego programu to uwaga. Niby nie mają obowiązku informowania , ale gdzieś powinni to umieścić , bo nagle możesz obudzić się z ręką w nocniku. I albo płacisz , albo szukasz na gwałt czegoś nowego . Dla mnie przez sam fakt jest to program skreślony z listy , pomijając już koszty.

  1. Ale Janusz! Nie dość, że dostaje za darmo to jeszcze pretensje ma, że coś zmienili. I co z tego, że ich skreśliłeś?! Wielki mi strata dla nich. I tak nie chciałeś płacić buahahahahaha

 9. Też korzystam z Fakturowni i dla mnie ogromną zaletą jest brak narzucania mi księgowości jak to ma miejsce w innych firmach. Tu mogę podpiąć sobie wybrane biura rachunkowe do konta i to ja decyduje o zmianie na inne, a nie firma w której mam program. Wcześniej korzystałem z infaktu i nic mnie tak nie drażniło jak ciągłe zmiany przydzielanego mi księgowego.

 10. Odradzam fakturownię ze względu na fakt, że faktury zakupowej nie da się wprowadzić z Vatem wyliczonym jako iloczyn sumy netto i stawki Vat.

 11. Zestawienie fajne, ja uzupełniłbym je o program faktura-online.pl – cenowo bardzo przystępny, ma wszystkie potrzebne funkcje i jest prosty w obsłudze. To fak w skrócie, liczę że pojawi się w kolejnym zestawieniu ;)

 12. SUBIEKT GT – to chyba jakiś żart, ten program nie powinien znaleźć się nawet w sugestiach,
  wyrzucone w pieniądze w błoto dosadniej w bagno, nieintuicyjny , kłopoty z uruchomieniem, naprawdę zero -ZERO!!! Insert myśli odcinać kupony za sprzedaż kolejnych subskrypcji – wsparcie zero , chętnie odsprzedam wersje pudełkową zakupioną 3 miesiące temu najlepiej konkurencji :)
  Kwota odstępnego symboliczne 300zł z licencją .
  zainteresowanych wojciechowski2000@onet.pl

 13. Zabrakło zdecydowanie programu Systim który zdecydowanie znajduje się co najmniej w pierwszej trójce klasyfikacji najlepszych.

  1. Również jestem klientem fakturowni i to co piszesz mija się z prawdą. Sprawdź sobie cennik nim coś napiszesz, bo to są dopiero głupoty. https://fakturownia.pl/cennik
   Na msc płaci się u nich minimum 6,40zł. Sam korzystam z pakietu standard, więc płacę 15,20zł msc i mam w tym magazyny, podpiętą księgową i pracownika administracyjnego. Ze swojej strony polecam.

 14. Witam,
  obecnie korzystam z programu do wystawiania faktur InFakt.
  Tak jak wspomniał powyżej Tomek, faktycznie jest to dość skąpe rozwiązanie i zaczynam się rozglądać.
  Znalazłem ciekawą alternatywę, Faktura Small Business, czy ktoś przerabiał lub pracuje na tym oprogramowaniu ?
  Co prawda, jest to system instalowany na komputer a nie on-line jak InFakt ale spełnia wszystkie wymienione powyżej walory, czyli jest z :
  magazynem,
  JPK,
  GUS,
  bazą danych,
  logo firmy,
  podzieloną płatnością,
  odwrotnym obciążeniem.

  Tak się składa że ja akurat nigdy nie skorzystałem z aplikacji mobilnej InFakt a pracuję przeważnie w domu przy biurku, zatem stacjonarna instalka nie robi mi różnicy.

  Napiszcie coś jak przeanalizujecie temat, ewentualnie :)

  1. Testowałem również ten program faktura small business, interfejs nieco toporny. Przytłacza na starcie mnogością opcji z każdej strony, trochę jak w wfirmie. Do tego cena nie powala 120zł netto za podstawową wersję bez ewidencji i funkcji księgowych to dość drogo. Dodatkowo jak to przy stacjonarnych w razie problemów z komputerem dodatkowe koszty i stres. Jest niby opcja z bazą online ale to kolejne 200zł extra za rok.
   Podsumowując wole programy online i omijam z daleka te darmówki od banku typu ING czy Chmura faktur, bo na nich też się już przejechałem. Lepiej powierzyć te kwestie firmie co się zajmuje tym profesjonalnie, a nie jako dodatek do konta, który w każdej chwili można wyłączyć i co wtedy.

 15. Funkcje są ważne, ale dla każdego przedsiębiorcy odpowiednie jest coś innego. Inne niezmienione narzędzia to OnlineFakturowanie.pl
  Łatwe, interaktywne fakturowanie bez skomplikowanych funkcji i ograniczeń.

 16. Przez ostatnie 6 lat wypróbowałam właściwie pierwsze 6 pozycji w rankingu. Każdy miał wady i zalety. Zgadzam się, że pierwsza trójka to ING Księgowość, Infakt i Fakturownia.

 17. Sama używam i mogę polecić program Fakturownia ( fakturownia.pl ). Jest prosty i dostępny w każdym miejscu z dostępem do internetu (ja często korzystam z niego przez komórkę) :-)

 18. Rynek tego typu programów rozwija się na bieżąco. Widać to nawet po wynikach w wyszukiwarce. Podstawa to własnie trafić na ten sprawdzony. Według mnie super sprawdza się podpytanie znajomych o opinie, moze jakies zaprzyjaźnione firmy albo własnie mozna poczytać opinie w sieci. Mnie w zestawieniu brakuje jeszcze systemu Bizin. Korzystam z programu od 2018r. na rocznym abonamencie premium. Fajne w tym jest to, ze fakture moge wystawiać zdalnie własciwie w kazdym miejscu na ziemi i to z roznych nośników. Ułatwia to prace mnie i moim handlowcom w terenie. Klienci nie zawsze chca czekac na przesłanie faktur. Ta wystawiona na miejscu – ułatwia współprace i kreuje nas jako porządną zorganizowaną firmę

 19. U nas w firmie stosuje się oprogramowanie Firmao, doskonały program do faktur, a oprócz tego integruje wiele obszarów w firmie. Polecam

 20. Dzięki za świetny artykuł. Prowadzę działalność od kilkunastu lat i szukając programu do faktur kierowałem się zawsze tym aby miał jak najwięcej możliwości, nie ograniczał firmy w żadnym zakresie. Jednocześnie powinien być przystępny cenowo. Testowałem Infakt, FakturęXL, Fakturownie, iFirmę, wFirmę, Comarch ERP XT, Chmurę faktur i rządową e-mikrofirmę.
  Zdecydowanie najsłabiej wypada e-mikrofirma, nie ma tam zbyt wielu możliwości, program jest mało intuicyjny i toporny. Kolejnym słabym programem był Comarch ERP i Chmura faktur oba są ciężkie w funkcjonowaniu, nie ma wielu rzeczy i wolno działają. Ktoś ich nie przemyślał tworząc. wFirma o której tu nie wspomniano jest bardzo rozbudowana przez co traci na intuicyjności, można się szybko pogubić. inFakt oraz iFirma są mniej rozbudowane, dość drogie jeśli chodzi o prowadzenie księgowości dla małej firmy oraz również trudne w użytkowaniu. Pewne rzeczy są poblokowane lub ich brakuje. Z Fakturowni oraz FakturaXL korzystało się najlepiej. Są podobne, bardzo intuicyjne, pozwalają na wiele własnych ustawień.
  Postawiłem finalnie na FakturaXL ponieważ jest znacznie tańszy i posiada wysyłkę JPK i deklaracji bezpośrednio z programu do Urzędu Skarbowego.

 21. Jak dla mnie w zestawieniu brakuje kilku programów, w tym miedzy innymi Melpe z naprawdę fajnym CRM szanse sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *