Jaki program do faktur wybrać? [Ranking programów do fakturowania]

jaki program do faktur wybrać

Jaki program do faktur wybrać w 2023 roku? Zobacz ranking programów do fakturowania i wybierz najlepszy program do faktur online.Prowadzenie firmy, zwłaszcza małej, wiąże się z wystawianiem faktur.  Program do faktur dla małych firm, lekarzy a nawet rolników to podstawa prowadzenia biznesu w Polsce. Poniżej znajdziesz ranking programów do fakturowania online. Zobacz, jaki program do faktur wybrać w 2023 roku i jak się nim posługiwać.

Podczas wybierania zwróć uwagę, czy program do faktur jest z:

 • magazynem,
 • JPK,
 • GUS,
 • bazą danych,
 • logo firmy,
 • podzieloną płatnością,
 • odwrotnym obciążeniem.
Program do faktur online – program udostępniany dla firm, które wystawiają swoim kontrahentom faktury VAT, paragony, rachunki i inne dokumenty księgowe. Umożliwia samodzielne wygenerowanie faktury dla klienta. Jest niezastąpiony zwłaszcza w małej firmie, która nie korzysta z programów magazynowych.

RANKING programów do fakturowania 2023

Są dwie drogi wyboru programu do faktur:

1. Możesz wybrać program do magazynowania, który umożliwia jednoczesne wystawianie faktur. Jeśli posiadasz sklep i setki kategorii produktów, to warto rozważyć wybór jednego z programów: Subiekt GT, Comarch ERP, Sap lub Symfonia. To istne machiny, przeznaczone głównie dla dużych firm handlowych.

2. Jeśli prowadzisz małą firmę i szukasz taniego rozwiązania, to rozważ wybór jednego z poniższych programów do fakturowania. Możesz liczyć na atrakcyjne promocje, prosty interfejs ale i opcje dodatkowe, które można rozbudować w dowolnym momencie.

Oferta Opłaty

faktura.pl program do fakturowaniafaktura.pl – program do faktur online

od 8,99 zł/mc
90 dni za darmo
OFERTA PROMOWANA!
Dodatkowe opcje:
Wirtualny segregator na dokumenty, OCR Faktur, Magazyn, Raporty księgowe, JPK, Księgowość online, Faktury cykliczne, Powiadomienia e-mailowe i SMS, o wystawionej fakturze, Przycisk natychmiastowej płatności na fakturze, Finansowanie Faktur – Faktoring, Windykacja online, Dedykowany adres e-mail do celów firmowych.

comarch erp xt fakturowanie program
Comarch ERP XT – fakturowanie/magazyn

0 zł – do 10 faktur
15 zł/mc
OFERTA PROMOWANA!
Dodatkowe opcje:
aplikacja Android/iOS, usługa BI-Point, usługa POS, integracja z Allegro i e-sklepami, OCR Faktur, księgowość online

mega tech fakturowanie
Mega-Tech – program do faktur dla firm

od 60 zł/rok
7 dni za darmo
OFERTA PROMOWANA!
Dodatkowe opcje:
moduł dokumentów kasowych (BP, BW, KP i KW) oraz magazynowych (WZ, PW, PZ, RW i MM), integracja ze sklepem internetowym Shoper.

fakturaxl - program do fakturFaktura XL – program do faktur

0 zł – do 10 faktur
8 zł -18 zł/mc
Dodatkowe opcje: open API, PayU, Przelewy24, OCR faktur, windykacja online, finansowanie Faktur, integracja z e-sklepami, księgowość online, obsługa drukarek fiskalnych

infakt - program do fakturowaniaInFakt – program do fakturowania

12 zł/mc przez 1 rok
39 zł/mc
w kolejnych latach
Dodatkowe opcje: wewnętrzny system księgowości

fakturownia - faktury onlineFakturownia – faktury online

0 zł – do 3 faktur
9,99 zł – 69,99 zł/mc
Dodatkowe opcje: PayU, PayPal, dotPay, przelewy24, Open API, bankowość online

firmino program do ksiegowości onlineFirmino – program do faktur

0 zł – do 3 faktur
7.20 zł/mc
Dodatkowe moduły: możliwość testowania przez 90 dni za darmo, Magazyn, Windykacja, Faktury. Więcej o Firmino

ing fakturowanie programING Księgowość

0 zł – do 3 faktur
10 zł/mc
– bez limitów
Dodatkowe opcje: aplikacja mobilna, Windykacja należności, Finansowanie Faktur, Bramka płatnicza: iMoje, Open Api, Bankowość internetowa

ifirma - faktury dla firmiFirma – księgowość online

0 zł – do 3 faktur
12.50 zł/mc
Dodatkowe opcje: bankowość online

pakietprzedsiebiorcy program do fakturowaniaPakiet przedsiębiorcy – Faktura VAT

249,99 zł/rok
Dodatkowe moduły: wysyłka do KSeF, korygowanie faktur

firmao fakturowanieFirmao – program do wystawiania faktur

29 zł/ mc
Dodatkowe opcje: baza produktów i usług, integracje z Allegro, Przelewy24

Jak został stworzony ranking programów do fakturowania?

Ranking programów do fakturowania został oparty o obiektywne dane, takie jak koszty dla klienta, szerokość oferty, bonusy oraz subiektywne odczucia oparte na doświadczeniu.

Część ofert prezentowanych w powyższym rankingu to oferty promowane – te na żółtym tle. Z kolei część zawiera tzw. linki afiliacyjne. Jak one działają? Gdy wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę i zakupisz produkt, będzie to oznaczało, że firma właśnie pozyskała klient.  Z tego tytułu niektóre firmy wypłacają prowizję. Część tej prowizji otrzyma dom mediowy, część tzw. firma afiliacyjna, część serwis Niepoddawajsie.pl. Wysokość takiej prowizji to zwykle kilkadziesiąt złotych. Dziękujemy za skorzystanie z rankingu w naszym serwisie.

11 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru programu do faktur

Poniżej znajdziesz spis 11 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze programu do fakturowania. Są to ważne kwestie z punktu widzenia przedsiębiorcy i wykorzystania programu do wysyłania faktur online.

Zobacz też: Jaki hosting wybrać? Ranking hostingów 2023

1. Automatyczne uzupełnianie danych kontrahenta

Podczas wystawiania faktur musisz wprowadzić dane kontrahenta. Gdybyś musiał wpisywać odręcznie nazwę firmy, adres i numery urzędowe, zajęłoby to wiele czasu. Program do faktur powinien mieć w standardzie pobieranie danych kontrahenta po NIP-ie. Wpisujesz NIP, KRS lub REGON, a program pobiera pozostałe dane z systemu GUS. To ułatwia procedurę i oszczędza czas.

2. Możliwość edytowania faktur

Błądzić jest rzeczą ludzką. Ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Dlatego program do fakturowania powinien posiadać opcję edycji wystawionych faktur. Taka możliwość ułatwi poprawianie błędów, co przydarza się nie tylko początkującym przedsiębiorcom.

3. Limit wystawiania faktur

Niegdyś programy do faktur miały limity na faktury w danym miesiącu. Obecnie firmy mają takie limity jedynie w darmowej opcji. Z reguły jest to od 3 do 10 faktur w wersji bezpłatnej. Warto mieć to na uwadze przed wyborem darmowej opcji.

Protip: gdy masz limit 3 faktur, to czwartą możesz wystawić w dokumencie typu Excel. Musisz jednak pamiętać o poprawnej numeracji i nazewnictwie faktur.

4. Możliwość wystawiania różnych typów dokumentów

Jedna z ważniejszych opcji, które powinien posiadać każdy program do fakturowania. Oprócz wystawiania faktury VAT, program do faktur online powinien umożliwiać wystawianie faktury marży, korygującej, zaliczkowej, proformy a nawet paragonów i rachunków. Te ostatnie przydadzą się podczas prowadzenia działalności nierejestrowanej.

5. Prosta obsługa

Program do fakturowania online powinien być prosty w obsłudze. Intuicyjna nawigacja, która nie wymaga uczenia się i szkoleń. To właśnie wyróżnia programy do faktur od rozbudowanych programów magazynowych. Znalezienie odpowiednich funkcji nie powinno zaprzątać głowy.

Program do faktur online
Program do faktur online Faktura.pl

6. Automatyczne wysyłanie faktur

Aby ograniczyć pracę i zaoszczędzić czas, programy do faktur dla małych firm oferują automatyczne wysyłanie dokumentów. Polega to na tym, że zaraz po wystawieniu faktury online, klikasz w przycisk który wysyła powstały dokument do kontrahenta. Rzecz jasna oprócz wysyłki pocztą elektroniczną możliwy jest także wydruk faktury i wysyłka pocztą tradycyjną.

7. Cena za program do fakturowania

W przypadku programu do wystawiania faktur online, cena nie odgrywa wielkiej roli. Z tego też powodu, że ceny nie są wysokie i porównywalne. Średnio za korzystanie z programu do fakturowania online zapłacisz od 8 do 12 zł netto na miesiąc. To nie majątek, a jakie ułatwienie w pracy.

8. Możliwość wystawienia faktury w obcym języku i z obcą walutą

Zdarza się, że trzeba wystawić fakturę kontrahentowi zza granicy. W tym celu program do faktur online powinien umożliwiać zmianę języka. Jeśli dodamy do tego możliwość wyboru waluty, to mamy 100% przystosowania do międzynarodowych standardów. Robienie biznesu zza granicą będzie łatwe i przyjemne. Sprawdź, czy program do fakturowania posiada taką opcję.

9. Integracja programu z innymi aplikacjami

Połączenie programu do wysyłania faktur online z bankowością internetową lub ze sklepem internetowym to wyższa półka. Taka opcja ułatwi konfigurację strony www dla firmy i zaoszczędzi czas przedsiębiorcy. Przeczytaj uważnie, czy program do fakturowania zapewnia taką możliwość.

10. Dodatkowe opcje

Opcje premium, czyli dodatkowe możliwości programu do fakturowania to np. dodanie logo i pieczątki firmy na dokumencie. Dla niektórych przedsiębiorców ważna będzie też opcja mobilności, czyli wystawiania faktur za pomocą smartfona. W wersjach pro, dostępne są także inne opcje, jak:

 • własna domena,
 • konto dla klientów,
 • personalizacja wydruku faktur,
 • POS,
 • kody EAN,
 • drukowanie etykiet,
 • faktury cykliczne.
program do fakturowania
Program do fakturowania inFakt posiada opcję księgowości

11. Pomocny i dostępny support

Dla początkujących przedsiębiorców, którzy ledwo skończyli zakładanie firmy, wsparcie etapie zaznajamiania się z programem będzie kluczowe. Gdy uczymy się czegoś nowego lub wchodzimy na nowe, nieznane tereny, często mamy problemy. Potrzebujemy pomocy. Od tego jest support, czyli ludzie do obsługi klienta. Zobacz, w jakich godzinach pracuje support w danej firmie i za pomocą jakich narzędzi można się z nim skontaktować.

Programy do fakturowania – OPIS i RECENZJA

Wiesz już na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze programy do faktur. Zobacz, jak te cechy prezentują się w poszczególnych programach fakturowych. Przeczytaj opisy pięcu najlepszych programów do fakturowania online.

Program do faktur online – Faktura.pl

ZOBACZ OFERTĘ

Chciałbyś, żeby ktoś zdjął z Ciebie papierkową robotę oraz inne nużące czynności? Faktura.pl zrobi za Ciebie powtarzalne zadania, dzięki licznym automatyzmom.

Program do faktur online
Lider szybkości – faktura.pl
Okres darmowego korzystania z planu premium 3 miesiące
Rodzaje wystawianych dokumentów
 • Faktura VAT
 • Rachunek
 • Faktura korygująca
 • Faktura proforma
 • Faktura zaliczkowa
 • Faktura uproszczona
 • Faktura VAT marża
Integracja z innymi aplikacjami
 • GUS
 • Faktoring
 • Windykacja
 • Magazyn
 • OCR
 • Księgowość
 • Allegro
Limit wystawiania faktur Brak
Przejrzysty interfejs i prosta obsługa Tak
Automatyczne wystawianie faktur i wysyłka e-mailem Tak
Cena po darmowym okresie planu premium Od 8,99 zł za miesiąc
Dodatkowe opcje
 • Dodawanie dokumentów kosztowych produktów oraz kontrahentów
 • Powiadomienia SMS o wystawionej fakturze
 • Przycisk natychmiastowej płatności na fakturze
 • Statusy płatności faktur
 • Generowanie raportów księgowych i JPK
 • Dedykowany e-mail do celów firmowych
 • Informacje o ważnych terminach
 • Strefa Korzyści
 • Wirtualny segregator
Infolinia Tak

Nie musisz wpisywać wszystkich danych kontrahenta – wystarczy jego NIP, a reszta danych zostanie zaciągnięta z GUS. Wysyłka maili z załączoną fakturą? System to też zrobi za Ciebie.

Jest nawet możliwość wysłania SMS do klienta z przypomnieniem o wystawionym dokumencie. A jeśli wystawiasz co miesiąc te same faktury, to wystarczy, że skorzystasz z opcji „faktury cykliczne” i aplikacja zrobi to sama bez Twojej ingerencji.

Wiele opcji dodatkowych

Możesz nam nie wierzyć, że faktura.pl to nie tylko program do fakturowania. Jednak, kiedy zapoznasz się z jej wszystkimi funkcjonalnościami to zdasz sobie sprawę, że może Ci pomóc w wielu aspektach.

Funkcja przycisku natychmiastowej płatności na fakturze znacząco skraca czas opłaty za towar lub obsługę. A funkcja pieczęci prewencyjnej powoduje, że znacznie zwiększa się szansa zapłaty w terminie podanym na dokumencie. Co więcej, automatyczne generowanie plików JPK sprawi, że Twój kontakt z księgową będzie o wiele lepszy. Zresztą, możesz jej dać dostęp do aplikacji, przez co sama będzie mogła o wiele szybciej załatwić Twoje sprawy.

20 lat doświadczenia w fakturowaniu, ponad 100 tysięcy użytkowników, którzy wystawili ponad 50 milionów faktur – te liczby sprawiają, że mamy do czynienia z ekspertami w dziedzinie fakturowania i nie tylko. Nie bez powodu głównym hasłem faktura.pl jest to, że to aplikacja zrobiona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców.

Załóż konto w faktura.pl

Rejestracja w systemie polega na podaniu swojego maila i hasła. Po tym przez pierwsze 3 miesiące za darmo możesz korzystać z programu w wersji premium. To odpowiedni czas, żebyś mógł zapoznać się ze wszystkimi funkcjami programu.

Jeżeli przekonała Cię oferta Faktura.pl, wypróbuj program jeszcze dziś zakładając darmowe konto i wystawiając bezpłatnie pierwszą fakturę.


Program do fakturowania z magazynem i Bi – Comarch ERP XT

ZOBACZ OFERTĘ

Ranking programów do fakturowania – drugie miejsce dla Comarch ERP XT. Program do fakturowania tej znanej marki umożliwia wystawienie faktury nawet w 10 sekund. System wystawiania faktur jest prosty i intuicyjny. Polega na dodaniu kontrahenta poprzez nr NIP oraz wpisaniu nazw produktów i usług. Istnieje możliwość wystawiania każdego rodzaju faktur i rachunków w wielu językach.

program do fakturowania comarch
Screen z programu do fakturowania Comarch

W programie Comarch ERP XT możesz wygenerować Jednolity Plik Kontrolny (JPK), co ułatwi prowadzenie księgowości. Inną ciekawą możliwością jest integracja z Allegro i e-sklepami. Przydatnymi funkcjami programu do fakturowania są wymiana danych z systemami bankowymi oraz wysyłanie dokumentów mailem. Dzięki temu zarządzanie dokumentacją i płatnościami będzie o wiele prostsze.

Oferta Comarchu to także dodatkowe narzędzia. Warto tutaj wspomnieć o:

 • Usługa OCR – dodawanie faktur kosztowych wprost ze zdjęcia,
 • Usługa BI-Point – do podejmowania decyzji na podstawie danych historycznych i analiz.

Program do fakturowania – Faktura XL

ZOBACZ OFERTĘ

Kolejny w rankingu to program do faktur online Faktura XL. Program umożliwia tworzenie 10 faktur w miesiącu bezpłatnie. W wersji płatnej liczba faktur jest nielimitowana. Cena za pełną wersję waha się od 8 do 18 zł miesięcznie, w zależności od wybranego planu. To, co wyróżnia Faktury XL, to wsparcie supportu 24h na dobę.

Faktura XL umożliwia generowanie danych kontrahenta bezpośrednio z bazy GUS. Wystarczy wpisać nr NIP, REGON lub KRS, a program zaciągnie dane klienta, oszczędzając Ci czas. Nie musisz też obawiać się błędów. Program do faktur online umożliwia poprawienie wszystkich danych na fakturze. Jest zintegrowany z systemami płatności: PayU, Przelewy24, PayPal oraz open API.

program do wystawiania faktur
Program do wystawiania faktur – Faktura XL

Dbałość o bezpieczeństwo to priorytet dla Faktura XL. Program automatycznie zweryfikuje Twojego kontrahenta w wykazie Podatników VAT (tzw. Biała lista podatników VAT), a także sprawdzi poprawność konta bankowego. Uchroni Cię to od nieprzyjemności i problemów.


Program do wystawiania faktur online – inFakt

ZOBACZ OFERTĘ

Trzecie miejsce w rankingu programów do fakturowania dla inFaktu. Program jest dostępny dla wielu typów prowadzonej działalności: JDG, spółki, fundacji lub innej działalności. Możesz wystawiać faktury sprzedażowe, zaliczkowe, proformy, marże i inne – nawet w zagranicznych walutach.

Program jest nowoczesny i pozwala na wysyłanie faktur online, z pozycji programu. Nie tylko kontrahent dostanie faktury, ale także księgowy. Program umożliwia bezpłatne dodanie konta dla księgowego. Warto również wspomnieć, że inFakt posiada aplikację mobilną, dzięki której będziesz mógł korzystać z programu poprzez smartfon. Warto wiedzieć, że inFakt nie posiada opcji magazynu.

Najważniejsze opcje dostępne w programie do faktur inFakt:

 • możliwa automatyczna windykacja – gdy kontrahenci opóźniają się ze spłatą, możesz zlecić windykację bezpośrednio z aplikacji inFakt,
 • wbudowany faktoring dla firm – możesz zlecić faktoring i otrzymać pieniądze w 24h, niezależnie do terminu zapłaty faktury,
 • link do szybkich płatności – opcja dodania do faktur linku do szybkich płatności, dzięki czemy klienci mogą opłacić należność o wiele szybciej.
 • pomocny support – pomoc działa od poniedziałku do piątku od 7:00 do 22:00.

Jeśli przekonała Cię oferta inFakt, przetestuj jeszcze dziś.


Program do faktur online – Fakturownia

ZOBACZ OFERTĘ

Tuż za podium rankingu znalazł się program do faktur online – Fakturownia. Posiada w płatnej ofercie nielimitowaną ilość wystawianych faktur. Jedynie w wersji darmowej program oferuje do 3 faktur. Interfesj jest prosty w obsłudze i intuicyjny. Nie wymaga szkoleń. Firm dba o bezpieczeństwo przechowywanych danych, a support jest pomocny.

Fakturownia umożliwia utworzenie konta dla księgowego, dzięki czemu nie musisz przesyłać mu osobno faktur. Jest to opcja w 100% darmowa. Ponadto możesz wysyłać faktury pocztą elektroniczną, bezpośrednio z programu. To ułatwi pracę i zaoszczędzi Twój czas.

program do faktur
Program do faktur – Fakturownia

Program jest nowoczesny, o czym świadczy opcja wystawiania faktur w kilku językach obcych i we wszystkich walutach świata. W programie możesz generować wykresy i raporty, co ułatwi Ci kontrolę nad firmowymi finansami. Fakturownia udostępnia aplikację, dzięki której możesz zarządzać programem z pozycji telefonu. To wygodna opcja, zwłaszcza gdy masz zintegrowany system z automatycznymi płatnościami (PayU, dotPay).

Aplikacja umożliwia szybkie wystawianie rachunków i paragonów online. Rachunek na wydruku zawiera tylko kwoty brutto. Rachunki mają oddzielną numerację.

Do najważniejszych cech programu należą:

 • automatycznie generowane kolejne numery dokumentów,
 • wybranie dowolnych stawek VAT na różne produkty,
 • zapamiętywanie danych kontrahentów,
 • system automatycznie i na bieżąco przelicza liczby w dokumencie,
 • możliwość wystawiania „podobnych faktur” na podstawie wyświetlonej,
 • dokument można przesłać do klienta bez korzystania ze skrzynki pocztowej.

Jeśli spodobała Ci się oferta Fakturowni, przetestuj jeszcze dzisiaj.

Najważniejsze możliwości programu Faktura XL:

 • 35 rodzajów Faktur i dokumentów – od faktury vat po rachunki i paragony,
 • tworzenie raportów – stworzysz ewidencję sprzedaży i zakupów VAT, KPiR, deklaracje VAT i JPK,
 • baza produktów i klientów,
 • faktury dla klientów zagranicznych – faktury w 7 językach: angielskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim,
 • wsparcie techniczne 24h/7.
 • wbudowana Windykacja online,
 • Finansowanie Faktur,
 • integracja z e-sklepami (Prestashop, Woocommerce) i Allegro,
 • księgowość online,
 • obsługa drukarek fiskalnych.

Jeśli przekonała Cię oferta programy do faktur online Faktura XL i sprawdź działanie w praktyce. Uwaga! Po wpisaniu kodu rPLJo, otrzymasz 30% rabatu na pierwszy zakup.


ING Księgowość

Kolejna warta uwagi oferta to ING Księgowość. Co ważne, aby korzystać z programu, nie musisz posiadać konta firmowego w ING. Przez pierwsze 24 miesiące kalendarzowe możesz za darmo wystawiać faktury online oraz wysyłać je do swoich kontrahentów. Program ING Księgowość posiada: aplikację mobilną pod nazwą ING Office, windykację należności, finansowanie faktur, bramkę płatniczą: iMoje, Open Api oraz bankowość internetową.

Działanie programu do fakturowanie jest proste i intuicyjne. Masz możliwość generowania faktur sprzedażowych, jak i wprowadzania faktur kosztowych. Ta druga opcja jest szczególnie atrakcyjna. Wystarczy, że sfotografujesz fakturę papierową telefonem lub zrobisz skan. ING Księgowość odczyta z niej treść i wgra do programu.

Zobacz prezentację multimedialną:

Dlaczego warto wybrać program do fakturowania ING:

 • szybkie wystawianie faktur – wystawienie faktury zajmuje kilka sekund i jest dziecinnie proste,
 • automatyczna wysyłka faktur mailem – nie musisz ściągać faktur na dysk, jednym kliknięciem wyślesz fakturę do kontrahenta wprost z programu,
 • proste sprawdzenie kontrahenta – jako przedsiębiorca musisz wiedzieć, z kim współpracujesz. W programie sprawdzisz czy kontrahent jest czynnym płatnikiem VAT i czy znajduje się na białej liście,
 • wysyłanie powiadomień o płatności – jeśli kontrahent spóźni się z zapłatą faktury, możesz automatycznie z poziomu programu wysłać do niego powiadomienie.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta ING Księgowość, zdobądź dostęp do programu jeszcze dziś.


Program do wystawiania faktur – iFirma

Czwarte miejsce to program do fakturowania iFirma. Program umożliwia wystawianie każdego rodzaju faktur i rachunków w wielu językach. Za jego pośrednictwem możesz generować Jednolity Plik Kontrolny (JPK), co zdecydowanie ułatwia prowadzenie działalności. Ponadto ten program do faktur online umożliwia pełną integrację z Allegro i e-sklepami w ramach Faktura+.

iFirma posiada aplikację mobilną, która umożliwia korzystanie z programu także poza biurem – zdalnie. Aplikacja jest dostępna w systemach Android oraz iOS. Cena za program nie jest wysoka i wynosi 100 zł na rok, co daje 8,33 zł na miesiąc. Jest oczywiście opcja bezpłatna, w ramach której możesz wystawić aż 10 faktur. Jest to więc dobre rozwiązanie dla małych firm.

Oferta iFirmy to dodatkowe narzędzia. Warto tutaj wspomnieć o:

 • CRM – system do zarządzania bazami kontrahentów,
 • kalendarz – przypomnienia o terminach płatności podatków,
 • notatki – możliwość robienia własnych zapisków przy każdej z faktur,
 • automatyczne generowanie raportów – gdy chcesz się dowiedzieć jaką sprzedaż wygenerowałeś w danym okresie.
 • własne szablony,
 • magazyn.
Sprawdź inne rankingi dla przedsiębiorców
Ranking kont firmowych – sprawdź najlepsze konta bankowe
Abonament dla firm – ranking ofert telefonii dla firm
Ranking terminali płatniczych – jaki terminal wybrać?

Jak wybrać najlepszy program do faktur online?

Zastanawiając się, który z powyższych programów wybrać, weź pod uwagę opinie i ofertę. Zdaję sobie sprawę, że oferty są bardzo podobne do siebie. Diabeł tkwi w szczegółach, więc dokładnie przeczytaj możliwości jakie daje konkretny program do wystawiania faktur. Przemyśl, czy razem z fakturami będziesz potrzebował księgowości i programu do magazynowania?

Decydując się na wersję bezpłatną zastanów się, czy liczba faktur nie przekroczy limitu? Wiadomo, że zastanawiasz się jak zmniejszyć koszty w firmie i bardzo dobrze. Nie mniej samo to, że zastanawiasz się nad programem do fakturowania jest już pewnym lenistwem. Wszak mógłbyś samodzielnie tworzyć faktury w Excelu, ręcznie wprowadzać dane, wysyłać faktury pocztą itp. itd. Wiesz jednak, że czasem warto zapłacić te kilka złotych za usługę i zaoszczędzić wiele czasu. Bo czas to pieniądz!

Najlepszy program do wystawiania faktur musi zapewnić Ci te funkcje, których naprawdę potrzebujesz. Wszystkie inne „bajery”, które nie są Ci potrzebne, warto odrzucić. Program musi być prosty w obsłudze i bezpieczny – tak dla Ciebie jak i dla kontrahentów. Masz przecież do czynienia z danymi wrażliwymi, a te muszą być chronione zgodnie z dokumentacją RODO, jaką masz wdrożoną w swojej firmie.

Weź pod uwagę, że dobry program do faktur online musi mieć opcję generowania raportów. Zwłaszcza, jeśli potrzebujesz samodzielnie wysyłać pliki JPK. Konto dla księgowego w programie jest równie istotne, aby nie było konieczne ściąganie faktur do PDF i wysyłanie ich e-mailem. Możesz to przecież zrobić za pośrednictwem programu, a najlepiej żeby księgowy sam ściągnął sobie dokument na dysk.

Sprawdź przed otwarciem firmy
1. Konto firmowe + otwarcie firmy – mBank firma i konto
2. Kredyt gotówkowy BGŻ Paribas – do 200 tys. zł na otwarcie firmy
3. Telefony firmowe w PLAY – od 43 zł brutto

3 programy do magazynowania – PRZEGLĄD OFERT

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego programu do faktur, rozejrzyj się po ofertach programów do magazynowania. Są to potężne programy skierowane do większych firm. Przedstawiamy oferty 3 największych programów do magazynowania, w których jedną z opcji jest program do fakturowania.

1. InsERT Subiekt GT

Subiekt GT jest częścią linii InsERT GT, która zawiera również:

 • Rachmistrza GT – program do prowadzenia księgowości w formie książki przychodów i rozchodów lub ewidencji podatku zryczałtowanego,
 • Rewizora GT – program do prowadzenia księgi handlowej,
 • Gratyfikanta GT – system kadrowo-płacowy,
 • Gestora GT – system zarządzania relacjami z klientami.

Najważniejsze możliwości Subiekta GT:

 • pełna obsługa wszystkich typów dokumentów handlowych i magazynowych,
 • prowadzenie kartoteki kontrahentów,
 • prowadzenie kartoteki towarów, usług, kompletów i opakowań zwrotnych z rozbudowaną kalkulacją cen (10 poziomów cen sprzedaży, w tym ceny walutowe),
 • obsługa przedpłat, płatności kartą kredytową oraz sprzedaży kredytowanej.

2. Sage Symfonia Start 2.0

Intuicyjny program do obsługi codziennych operacji sprzedażowych. Dedykowany firmom, które rozliczają się uproszczoną księgowością i nie prowadzą magazynu. Zapewnia szybkie wystawianie dokumentów sprzedażowych. Możliwość rozszerzenia o dodatkowe moduły, takie jak:

 • księgowość,
 • magazyn,
 • kadry i płace,
 • HR.

ranking programów do fakturowania

3. Oprogramowanie SAP ERP

Oprogramowanie SAP ERP obsługuje takie zagadnienia jak:

 • finanse,
 • controlling,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • logistyka,
 • a także dodatkowe pakiety dedykowane dla kilkunastu branż.

4. Comarch ERP Optima Faktury

Moduł Comarch ERP Optima Faktury umożliwia:

 • wystawienie faktur sprzedażowych i zakupowych,
 • fiskalizację sprzedaży dla osób fizycznych,
 • obsługę transakcji w złotówkach i w walutach obcych,
 • wystawianie dokumentów korygujących (korekty: danych, ilości, wartości (ceny), stawki VAT, zbiorcza/rabat, kursu walut),
 • sprzedaż/zakup ze standardowymi formami płatności (gotówka, przelew, kompensata), jak również zdefiniowanymi przez Użytkownika programu,
 • prowadzenie rejestru usług i kontrahentów.

Podsumowanie i opinia

Ranking programów do fakturowania zapewnił Ci wiele danych i informacji. Programy do faktur online powstają jak grzyby po deszczu, więc to na pewno nie wszystkie dostępne na rynku. Polecam wykonać własny research lub po prostu wybrać z propozycji w tabeli. Sam używam Fakturowni i jestem zadowolony, ale każdy z tych programów zasługuje na uwagę i polecenie.

Program do wystawiania faktur online to ważny element podczas zakładania firmy. W zasadzie trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek samodzielnie bawił się w wystawianie faktur w programie tekstowym lub arkuszu kalkulacyjnym. Choć jeszcze kilka lat temu był to standard w wielu małych firmach. Przemyśl raz jeszcze wszystkie za i przeciw i wybierz mądrze.

Oceń artykuł
[Total: 9 Average: 2.9]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

32 thoughts on “Jaki program do faktur wybrać? [Ranking programów do fakturowania]

 1. W naszej firmie niezawodnym programem do fakturowania jest „Faktura VAT” z Fineco Software. warto pobrać i sprawdzić jego funkjonalność. FAKTURA VAT zawiera wszelkie możliwe opcje, w tym także wysyłkę dokumentów do KSeF (Krajowego Systemu e-Faktur). Zdecydowanie polecam!

  1. dokladnie tak samo, warto warot, kolezanka mi polecila, bo szybki, latwy w obsludze i wszydyko w jednym miesjcu ,w sensie cala papierologia w jednym systemie

  2. dokladnie tak samo, faktura.pl – warto warot, kolezanka mi polecila, bo szybki, latwy w obsludze i wszydyko w jednym miesjcu ,w sensie cala papierologia w jednym systemie

 2. w firmie korzystam z faktura.pl podoba mi się intuicyjna obsługa i że bardzo szybko mozna wystawić fakture, łatwiej utrzymać porządek w dokumentach

 3. Z tych wymienionych korzystam z faktura.pl. ma wszystko czego potrzeba i jest ciągle rozwijany. Spokojnie może zastąpić księgowego.

 4. My wybraliśmy faktura vat 2022 standard, dobra opcja dla średniej firmy. Spore funkcjonalności, łatwa obsługa.

 5. Hejka. Jeślu chodzi o program do faktur, to moim zdaniem takim godnym polecenia jest program wfirma. Mają bardzo fajną integrację z drukarką fiskalną, bazę CRM itd. W każdym razie teraz np jest tez możliwość skorzystania za darmo przez okres 12 miesięcy z programu jak się tam chyba zarejestrujecie przez kody czy coś

 6. Z daleka od iFirma, bez jakiejkolwiek zapowiedzi zmienili od maja z 10 na 3 darmowe faktury , jeśli ktoś korzystać chce z zupełnie darmowego programu to uwaga. Niby nie mają obowiązku informowania , ale gdzieś powinni to umieścić , bo nagle możesz obudzić się z ręką w nocniku. I albo płacisz , albo szukasz na gwałt czegoś nowego . Dla mnie przez sam fakt jest to program skreślony z listy , pomijając już koszty.

  1. Ale Janusz! Nie dość, że dostaje za darmo to jeszcze pretensje ma, że coś zmienili. I co z tego, że ich skreśliłeś?! Wielki mi strata dla nich. I tak nie chciałeś płacić buahahahahaha

 7. Też korzystam z Fakturowni i dla mnie ogromną zaletą jest brak narzucania mi księgowości jak to ma miejsce w innych firmach. Tu mogę podpiąć sobie wybrane biura rachunkowe do konta i to ja decyduje o zmianie na inne, a nie firma w której mam program. Wcześniej korzystałem z infaktu i nic mnie tak nie drażniło jak ciągłe zmiany przydzielanego mi księgowego.

 8. Odradzam fakturownię ze względu na fakt, że faktury zakupowej nie da się wprowadzić z Vatem wyliczonym jako iloczyn sumy netto i stawki Vat.

 9. Zestawienie fajne, ja uzupełniłbym je o program faktura-online.pl – cenowo bardzo przystępny, ma wszystkie potrzebne funkcje i jest prosty w obsłudze. To fak w skrócie, liczę że pojawi się w kolejnym zestawieniu ;)

 10. SUBIEKT GT – to chyba jakiś żart, ten program nie powinien znaleźć się nawet w sugestiach,
  wyrzucone w pieniądze w błoto dosadniej w bagno, nieintuicyjny , kłopoty z uruchomieniem, naprawdę zero -ZERO!!! Insert myśli odcinać kupony za sprzedaż kolejnych subskrypcji – wsparcie zero , chętnie odsprzedam wersje pudełkową zakupioną 3 miesiące temu najlepiej konkurencji :)
  Kwota odstępnego symboliczne 300zł z licencją .
  zainteresowanych wojciechowski2000@onet.pl

 11. Zabrakło zdecydowanie programu Systim który zdecydowanie znajduje się co najmniej w pierwszej trójce klasyfikacji najlepszych.

  1. Również jestem klientem fakturowni i to co piszesz mija się z prawdą. Sprawdź sobie cennik nim coś napiszesz, bo to są dopiero głupoty. https://fakturownia.pl/cennik
   Na msc płaci się u nich minimum 6,40zł. Sam korzystam z pakietu standard, więc płacę 15,20zł msc i mam w tym magazyny, podpiętą księgową i pracownika administracyjnego. Ze swojej strony polecam.

 12. Witam,
  obecnie korzystam z programu do wystawiania faktur InFakt.
  Tak jak wspomniał powyżej Tomek, faktycznie jest to dość skąpe rozwiązanie i zaczynam się rozglądać.
  Znalazłem ciekawą alternatywę, Faktura Small Business, czy ktoś przerabiał lub pracuje na tym oprogramowaniu ?
  Co prawda, jest to system instalowany na komputer a nie on-line jak InFakt ale spełnia wszystkie wymienione powyżej walory, czyli jest z :
  magazynem,
  JPK,
  GUS,
  bazą danych,
  logo firmy,
  podzieloną płatnością,
  odwrotnym obciążeniem.

  Tak się składa że ja akurat nigdy nie skorzystałem z aplikacji mobilnej InFakt a pracuję przeważnie w domu przy biurku, zatem stacjonarna instalka nie robi mi różnicy.

  Napiszcie coś jak przeanalizujecie temat, ewentualnie :)

  1. Testowałem również ten program faktura small business, interfejs nieco toporny. Przytłacza na starcie mnogością opcji z każdej strony, trochę jak w wfirmie. Do tego cena nie powala 120zł netto za podstawową wersję bez ewidencji i funkcji księgowych to dość drogo. Dodatkowo jak to przy stacjonarnych w razie problemów z komputerem dodatkowe koszty i stres. Jest niby opcja z bazą online ale to kolejne 200zł extra za rok.
   Podsumowując wole programy online i omijam z daleka te darmówki od banku typu ING czy Chmura faktur, bo na nich też się już przejechałem. Lepiej powierzyć te kwestie firmie co się zajmuje tym profesjonalnie, a nie jako dodatek do konta, który w każdej chwili można wyłączyć i co wtedy.

 13. Funkcje są ważne, ale dla każdego przedsiębiorcy odpowiednie jest coś innego. Inne niezmienione narzędzia to OnlineFakturowanie.pl
  Łatwe, interaktywne fakturowanie bez skomplikowanych funkcji i ograniczeń.

 14. Przez ostatnie 6 lat wypróbowałam właściwie pierwsze 6 pozycji w rankingu. Każdy miał wady i zalety. Zgadzam się, że pierwsza trójka to ING Księgowość, Infakt i Fakturownia.

 15. Sama używam i mogę polecić program Fakturownia ( fakturownia.pl ). Jest prosty i dostępny w każdym miejscu z dostępem do internetu (ja często korzystam z niego przez komórkę) :-)

 16. Rynek tego typu programów rozwija się na bieżąco. Widać to nawet po wynikach w wyszukiwarce. Podstawa to własnie trafić na ten sprawdzony. Według mnie super sprawdza się podpytanie znajomych o opinie, moze jakies zaprzyjaźnione firmy albo własnie mozna poczytać opinie w sieci. Mnie w zestawieniu brakuje jeszcze systemu Bizin. Korzystam z programu od 2018r. na rocznym abonamencie premium. Fajne w tym jest to, ze fakture moge wystawiać zdalnie własciwie w kazdym miejscu na ziemi i to z roznych nośników. Ułatwia to prace mnie i moim handlowcom w terenie. Klienci nie zawsze chca czekac na przesłanie faktur. Ta wystawiona na miejscu – ułatwia współprace i kreuje nas jako porządną zorganizowaną firmę

 17. U nas w firmie stosuje się oprogramowanie Firmao, doskonały program do faktur, a oprócz tego integruje wiele obszarów w firmie. Polecam

 18. Dzięki za świetny artykuł. Prowadzę działalność od kilkunastu lat i szukając programu do faktur kierowałem się zawsze tym aby miał jak najwięcej możliwości, nie ograniczał firmy w żadnym zakresie. Jednocześnie powinien być przystępny cenowo. Testowałem Infakt, FakturęXL, Fakturownie, iFirmę, wFirmę, Comarch ERP XT, Chmurę faktur i rządową e-mikrofirmę.
  Zdecydowanie najsłabiej wypada e-mikrofirma, nie ma tam zbyt wielu możliwości, program jest mało intuicyjny i toporny. Kolejnym słabym programem był Comarch ERP i Chmura faktur oba są ciężkie w funkcjonowaniu, nie ma wielu rzeczy i wolno działają. Ktoś ich nie przemyślał tworząc. wFirma o której tu nie wspomniano jest bardzo rozbudowana przez co traci na intuicyjności, można się szybko pogubić. inFakt oraz iFirma są mniej rozbudowane, dość drogie jeśli chodzi o prowadzenie księgowości dla małej firmy oraz również trudne w użytkowaniu. Pewne rzeczy są poblokowane lub ich brakuje. Z Fakturowni oraz FakturaXL korzystało się najlepiej. Są podobne, bardzo intuicyjne, pozwalają na wiele własnych ustawień.
  Postawiłem finalnie na FakturaXL ponieważ jest znacznie tańszy i posiada wysyłkę JPK i deklaracji bezpośrednio z programu do Urzędu Skarbowego.

 19. Jak dla mnie w zestawieniu brakuje kilku programów, w tym miedzy innymi Melpe z naprawdę fajnym CRM szanse sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *