Jaki kredyt dla firmy? [OPINIE I RANKING 2023]

kredyt dla firmy

Kredyt dla firmy to sposób sfinansowania wydatku na zakup nieruchomości, samochodu i rozwoju przedsiębiorstwa. Jaki kredyt dla firmy wybrać?Wzięcie kredytu dla przedsiębiorstwa w celach inwestycyjnych to sposób na rozwój firmy. Kredyt dla firm można uzyskać na różne cele, po 3, 6, 12 lub 24 miesiącach prowadzenia działalności. Poniższy ranking przedstawia oferty kredytów dla istniejących firm. Jeżeli jeszcze nie masz firmy, sprawdź ranking kredytów na otwarcie działalności gospodarczej.

Jeżeli interesuje Cię kredyt na rozwój firmy, to Nest Bank przygotował na ten cel dofinansowanie do 450 tysięcy złotych nawet na 100% inwestycji w oparciu o prognozy Twoich dochodów. Kredyt na firmę – do 450 tys. zł z niską marżą.

UWAGA! Przed wzięciem kredytu na otwarcie firmy koniecznie sprawdź warunki. Wypytaj o wszystko, to nic nie kosztuje. Kredyt na firmę pozwala sfinansować nowe inwestycje i wejść na nowe rynki.

RANKING KREDYTÓW DLA FIRM – MARZEC 2023

Poniżej ranking kredytów dla firm. Aby starać się kredyt, musisz posiadać firmę czynną od co najmniej 6-24 miesięcy. Zobacz, jaki kredyt dla firmy wybrać. Na żółtym tle oferty promowane.

1 miejsce

konto bankowe nest bankNest Bank
BIZNest Kredyt dla firm

do 450.000 zł
kwota
RRSO od 11,72%
oprocentowanie
Kredyt dla firmy: powyżej 24 miesięcy działalności
OFERTA PROMOWANA!
Oferta Kwota
Oprocentowanie

kredyt dla firmy alior bankAlior Bank
Pożyczka z mikrokosztami

do 70.000 zł
RRSO od 16.11%
Okres kredytowania: od 36 do 60 miesięcy

alior bank konto Alior Bank
Kredyt dla firm

do 3.000.000 zł
od 19.25%
Kredyt dla firmy: powyżej 10 miesięcy działalności

pekao
Bank Pekao
Pożyczka przekorzystna Biznes

do 300.000 zł bd.
Kredyt dla firmy: powyżej 24 miesięcy działalności

Jak został stworzony ranking kredytów firmowych?

Ranking kredytów dla firm został oparty o obiektywne dane, takie jak koszty dla klienta, szerokość oferty, bonusy oraz subiektywne odczucia oparte na doświadczeniu.

Niekiedy część ofert prezentowanych w powyższym rankingu będzie ofertami promowanymi – są oznaczone na żółtym tle. Z kolei część zawiera tzw. linki afiliacyjne. Jak one działają? Gdy wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę i zakupisz produkt, będzie to oznaczało, że firma właśnie pozyskała klient.  Z tego tytułu niektóre firmy wypłacają prowizję. Część tej prowizji otrzyma dom mediowy, część tzw. firma afiliacyjna, część serwis Niepoddawajsie.pl. Wysokość takiej prowizji to zwykle kilkadziesiąt złotych. Dziękujemy za skorzystanie z rankingu w naszym serwisie.

Główne czynniki, które wpłynęły na pozycje banków w rankingu kredytów dla firm:

 • oprocentowanie kredytu,
 • opłaty i prowizje,
 • od kiedy można starać się o kredyt,
 • aktualne promocje.
Przejdź do wybranego zagadnienia:

 1. Rodzaje kredytów dla firm
 2. Jaki kredyt dla firmy wybrać? Opinie
 3. Kredyt dla firmy – jak się przygotować?
 4. Ile kosztuje kredyt dla firmy?
 5. Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu?
 6. Alternatywa dla kredytu
 7. Porównywarka kredytów
 8. Czy kredyt dla firmy się opłaca?

RODZAJE KREDYTÓW DLA FIRM

Kredyty dla firm można podzielić na kilka rodzajów. Najpopularniejsze to:

 1. kredyt obrotowy dla firm – finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na opłacenie faktur lub zakup produktów. Kredyt obrotowy dla firmy nie może być wykorzystywany do spłaty zadłużenia.
 2. Kredyt inwestycyjny – na cele, które mają przyczynić się do modernizacji, powiększenia lub odtworzenia majątku trwałego firmy.
 3. Kredyt pomostowy – związany z otwarciem firmy i dotacjami z Unii Europejskiej.
 4. Kredyt hipoteczny dla firmy – na zakup nieruchomości.
 5. Kredyt w rachunku bieżącym dla firmy – dodatkowy limit na koncie firmowym.
 6. Kredyt konsolidacyjny – połączenie kilku zobowiązań w jedno, mniej wymagające.

Ponadto, kredyty można podzielić na beneficjenta. Są kredyty dla jednoosobowych działalności gospodarczych jak i kredyty dla spółek prawa handlowego (spółka akcyjna, spółka z o.o.).

Ostatnim kryterium jest czas prowadzenia firmy. W ofercie banków znajdują się:

 • kredyty dla firm po 3 i 6 miesiącach prowadzenia działalności,
 • kredyty dla firm po 10, 12 i 24 miesiącach.

Im firma jest młodsza, tym mniejsza szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

JAKI KREDYT DLA FIRMY WYBRAĆ? OPINIE

Sprawdź opinie o kredytach z TOP3 rankingu kredytów dla firm. Przeanalizuj wszystkie „za” i „przeciw” i podejmij decyzję jaki kredyt dla firmy wybrać.

konto bankowe nest bank

Kredyt dla firmy w Nest Bank – SPRAWDŹ OFERTĘ

BIZnest Kredyt w Ratkach w Nest Banku to jeden z najpopularniejszych kredytów dla firm. Kredyt dla firm nawet do 450 000 zł. Marża już od 0.2%. Decyzja kredytowa nawet w 10 minut. Pieniądze na koncie nawet w 24 godziny.

Informacje dodatkowe:

Kredyt przyznawany jest przedsiębiorcom na cele związane z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Maksymalna kwota kredytu 450.000 zł to kwota uwzględniająca kredytowane opłaty i prowizje, o które zostanie pomniejszona udostępniana Klientowi kwota kredytu.

Oprocentowanie kredytu jest zmienne. Istnieje możliwość udzielenia kredytu z zabezpieczeniem spłaty w postaci gwarancji PLD de minimis.

W ramach dodatkowego odpłatnego pakietu usług do oferty dostępne są:

 1. możliwości korzystania ze zmiany daty płatności rat,
 2. zawieszenie spłaty rat kapitałowych na 3 miesiące,
 3. wydłużenie czasu kredytowania łącznie do 6 miesięcy.
kredyt dla firmy ranking nest bank
Kredyt dla firmy w Nest bank

kredyt dla firmy alior bank

Kredyt firmowy w Alior Bank – SPRAWDŹ OFERTĘ

Atrakcyjną oferą dla firm jest kredyt firmowy z prowizją przygotowawczą 0% w Alior Bank. Decyzja kredytowa w ciągu 20 min, wymagany PIT za minimum 10 miesięcy działalności.

Wysokość kredytu, o jaką można się starać:

 • do 1 mln zł dla mikrofirm,
 • do 3 mln zł dla małych firm.

Kredyt dla firmy w Alior Bank możesz przeznaczyć na cele:

 • obrotowe,
 • inwestycyjne,
 • ekologiczne.
kredyty dla firm alior bank
Kredyt dla firmy w Alior Bank

pekao

Pożyczka przekorzystan Bank Pekao – SPRAWDŹ OFERTĘ

Specjalna oferta finansowania dostosowana do potrzeb firm od Pekao S.A. Pożyczka Przekorzystna Biznes oraz Biznes Limit oferują atrakcyjne warunki, minimum formalności oraz szybką decyzję kredytową.

Najważniejsze cechy kredytu dla firm:

 • 0% prowizji za udzielenie kredytu/limitu,
 • atrakcyjne oprocentowanie, do 300 000 zł,
 • okres kredytowania do 84 miesięcy,
 • decyzja kredytowa nawet w 45 minut,
 • na dowolny cel związany z bieżąca działalnością firmy.

Dodatkowe informacje:

 • wypłata środków bez faktur i innych dokumentów potwierdzających wydatkowanie pożyczki,
 • brak zabezpieczeń rzeczowych,
 • zabezpiecz spłatę kredytu gwarancją de minimis.
jaki kredyt dla firmy bank pekao
Jaki kredyt dla firmy? Bank Pekao

 

 

KREDYT DLA FIRMY – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Jak przygotować się do wzięcia kredytu, aby nie mieć problemów ze spłatą?

Decydując się na kredyt, należy mieć skonkretyzowane cele. Po 1, powinieneś posiadać biznesplan, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Po 2, sporządzić analizę, w jaki sposób pozwolą one powiększyć zyski firmy w przyszłości. Spłata kredytu nie powinna stanowić w problemu dla firmy. Warto brać pod uwagę tzw. „czarne łabędzie”, czyli w tym przypadku możliwość zmiany stóp procentowych na wyższe.

Na pewno należy wziąć pod uwagę także sytuację geopolityczną i czynniki zewnętrzne. Jeśli rynek rośnie, a koniunktura sprzyja, podjęcie kredytu jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak rynek znajduje się w kryzysie i grozi mu recesja, wówczas nie należy dodatkowo zadłużać firmy.

W analizie ofert banków pomoże Ci ranking kredytów dla firm i opinie na temat poszczególnych.

Na czym polega analiza zadłużenia?

Przed podjęciem kredytu warto pomyśleć o rzetelnej analizie zadłużenia. Może w tym pomóc doradca finansowy. O co chodzi?

Zadłużenie w przypadku firm jest czymś całkowicie naturalnym. Leasingi, kredyty, pożyczki, płatności odroczone – to wszystko to zadłużenia i zobowiązania. Są one podejmowane po to, aby uzyskać określony cel, którym finalnie jest maksymalizacja zysków.

Analiza zadłużenia pozwala sprawdzić, czy dany kredyt dla firmy okaże się dobrym rozwiązaniem. Symuluje się w niej sytuację firmy, gdy do kosztów prowadzenia działalności dojdzie miesięczna rata. Analiza pozwala również oszacować, kiedy pojawią się oczekiwane efekty, które pozwolą sprawnie spłacić zobowiązanie. Analiza zadłużenia może być częścią napisanego biznesplanu.

Jak radzić sobie ze wzrostem stóp procentowych?

Głównym zagrożeniem przy niesprzyjającej sytuacji na rynku są rosnące stopy procentowe, które oznaczają wyższą ratę kredytu. Boleśnie przekonują się o tym kredytobiorcy w 2023 roku. Wysoka inflacja zmusza NBP do podnoszenia stóp procentowych, które jeszcze w 2020 roku zostały obniżone do poziomu 0%. Co za tym idzie, NBP miało z czego podnosić. W rezultacie, niektórzy kredytobiorcy spłacają teraz nawet dwukrotnie wyższą ratę.

W przypadku firm, które często podejmują dużą kwotę, jest to poważne zagrożenie. Jak możesz się przed tym zabezpieczyć?

Odpowiedzią mogą być stałe raty procentowe, które nie wzrosną, nawet po podniesieniu stóp procentowych. Minusem jest to, że kredyt ze stałą ratą jest mniej opłacalny – przy założeniu, że stopy nie wzrosną, taki kredytobiorca zapłaci więcej, aniżeli osoba, która zdecydowała się na raty zmienne. Jeśli jednak sytuacja na rynku jest trudna, a podwyżka stóp wydaje się realna, warto rozważyć stałą ratę kredytu.

Co robić w przypadku problemów ze spłatą?

Sytuacja na rynku zmienia się dynamicznie. Może się okazać, że realia zmienią się na tyle, że osiągnięcie założonych celów okaże się po prostu niemożliwe. Firmie zostanie na głowie wysoki kredyt, który trzeba jakoś spłacać.

W przypadku kilku zobowiązań warto przemyśleć kredyt konsolidacyjny. W ramach tego kredytu bank spłaca bieżące zadłużenie firmy, a pomniejsze zobowiązania są sumowane w jedno duże. Jednocześnie, bank rozkłada spłatę na dłuższy termin, dzięki czemu rata jest niższa. Pozwala to uniknąć opóźnień związanych ze spłatą wielu kredytów, co oczywiście winduje koszty.

W przypadku problemów ze spłatą należy także przeprowadzić rzetelną analizę kosztów, aby sprawdzić, które obszary działalności firmy szwankują i gdzie można wygospodarować dodatkowe oszczędności.

Przykładem takich działań jest redukcja etatów i wybranie modelu outsourcingu, w którym konkretne czynności zleca się zewnętrznej firmie, nie ponosząc przy tym kosztów zatrudnienia. Środki uzyskane z takich oszczędności przeznacza się następnie na spłatę zobowiązań. Zobacz możliwości, co wrzucić w koszty firmowe.

ILE KOSZTUJE KREDYT DLA FIRMY?

Przedsiębiorcy nie mający dostatecznie obszernej wiedzy w zakresie finansów, często mylnie odczytują koszty kredytu. W swoich reklamach banki podają jedynie oprocentowanie nominalne, które decyduje o odsetkach, jakie trzeba będzie spłacić. Jednak w praktyce, w koszt kredytu dla firm wchodzi więcej składników.

Wszak liczy się kwota, a 100.000zł wygląda ładnie. A ile złotówek trzeba zwrócić? Z reguły banki reklamują kredyt pisząc o procencie, np. 10%. Myślisz więc, że zwracasz 110000zł? Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości są to dużo wyższe koszty.

Do najważniejszych składników kosztów kredytów zaliczymy:

 • część kapitałowa – czyli zwrot kwoty, którą pożyczył nam bank.
 • odsetki – bank zarabia przede wszystkim na odsetkach. Oprocentowanie nominalne decyduje o tym, ile trzeba będzie zapłacić za uruchomienie kredytu. I tak, 5% od 100,000 zł oznacza, że w sumie trzeba będzie odprowadzić 5,000 zł odsetek.
 • prowizja – uruchomienie kredytu dla firmy często wiąże się z koniecznością zapłacenia prowizji. Można ją opłacić od razu lub wchodzi ona w skład kolejnych rat.
 • koszty operacyjne – uzyskanie kredytu często wymaga poniesienia dodatkowych opłat. Bank może wymagać biznes planu, a wykonanie takiego planu często zleca się specjaliście, co oczywiście oznacza dodatkowe koszty.
 • ubezpieczenie – banki chcą się jak najlepiej zabezpieczyć przed pożyczeniem pieniędzy. Przedsiębiorcy często są zobowiązani do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

A zatem, odsetki to tylko jedna ze składowych kosztów kredytu dla firmy. Jeśli chcemy poznać realne koszty kredytu, nie powinniśmy zwracać uwagi na oprocentowanie nominalne, ale na RRSO.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie dla firmy

Druga sprawa, przez ile lat będzie trzeba spłacać kredyt na otwarcie firmy? Najczęściej 10. Ale o tym w reklamie pisze się małym druczkiem, albo dopiero na umowie. Niektórzy jeszcze myślą, że im dłużej będą spłacać tym lepiej. Niekoniecznie! Do kredytu na działalność gospodarczą bank może (ale nie musi!) dorzucić Ci dodatkowe warunki:

 • polisę na  życie – płacisz kilkanaście tysiaków rocznie, czyli przez 10 lat dosyć sporo,
 • opłaty za zabezpieczenia prawne – np. za hipotekę na dom,
 • ubezpieczenie za utratę wartości nieruchomości – jeśli Twoje zabezpieczenie kredytu to nieruchomość,
 • ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i innych zdarzeń losowych,
 • inwestycję w fundusz inwestycyjny – płacisz np. 1500zł miesięcznie na fundusz, czyli przez 120 miesięcy dosyć sporo,
 • usługi wirtualnego biura księgowego – kilkadziesiąt złotych miesięcznie na czas trwania kredytu, czyli… na 10 lat,
 • najlepsze konto firmowe – na okres trwania kredytu rzecz jasna i bez możliwości wypowiedzenia umowy nawet w przypadku podwyższenia kosztów prowadzenia rachunku.

Pamiętaj, to do Ciebie należy przeanalizowanie umowy, znalezienie kruczków i zadecydowanie, czy Ci się to opłaca czy nie. Jesteś przecież przedsiębiorcą.

KREDYT NA ROZWÓJ FIRMY – NA CO PIENIĄDZE?

Na co można dostać pieniądze z kredytu dla firmy? O tym decyduje biznesplan, w którym przedsiębiorca wykazuje, na co chce przeznaczy otrzymane środki.

Pieniądze z kredytu mogą posłużyć przedsiębiorcy na różne cele:

 • zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia biura,
 • zakupu technologii oraz oprogramowania,
 • kredyt dla firmy na samochód,
 • kredyt dla firmy na zakup nieruchomości,
 • dodatkowe szkolenia,
 • reklamę i marketing, np. na stronę internetową dla firmy.

Środki uzyskane z kredytu na rozwój firmy czasami są wykorzystywane także na opłacenie bieżącej działalności, ale tutaj właściwszym rozwiązaniem jest kredyt obrotowy.

Jeśli chodzi o szerszą perspektywę, pieniądze uzyskane z kredytu na rozwój firmy powinny być przeznaczone na zasoby, które są niezbędne do tego, aby firma zaczęła osiągać większe dochody. Jeśli kredyt nie przełoży się na większe zyski w przyszłości, wówczas jest to porażka przedsiębiorcy, który stracił pieniądze na pokrycie wszystkich kosztów kredytu.

ALTERNATYWA DLA KREDYTU DLA PRZEDSIĘBIORCY

Przed wzięciem kredytu dla firmy zastanów się nad tym, czy jest to najlepsza droga do pozyskania pieniędzy. Być może lepszym rozwiązaniem będzie leasing operacyjny lub staranie się o środki publiczne?

Poszukiwanie innych opcji rozpocznie się również wówczas, gdy firma nie dostanie kredytu. Jeśli przedsiębiorstwo znajduje się w złej sytuacji finansowej, to będzie duży problem z otrzymaniem kredytu. A nawet jeśli zostanie on przyznany, to zapewne na niekorzystnych warunkach i z licznymi zabezpieczeniami.

UWAGA! Możesz samemu sprawdzić swój BIK. Warto to zrobić i wydrukować sobie informacje tam zawarte, aby mieć jako podkładkę w rozmowach z bankami. Scoring w BIK możesz podwyższyć biorąc coś na raty i regularnie spłacając.

Załóżmy jednak, że firmie nie przyznano kredytu – co zrobić w takiej sytuacji?

1) Skorzystaj z faktoringu

W pierwszej kolejności należy poprawić sytuację finansową i w tym celu dobrze jest zacząć od ściągnięcia zobowiązań, które mają wobec firmy klienci i kontrahenci. Popularną metodą jest faktoring, czyli sprzedaż faktur bankowi lub firmie, która zapłaci za nieopłacone faktury nawet do 90% ich wartości.

Od razu otrzymasz pieniądze i nie będziesz musiał użerać się z niesolidnymi klientami – staną się oni wierzycielami faktora, czyli banku lub firmy, która kupiła faktury.

2) Leasing operacyjny

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na zakup urządzeń lub technologii, alternatywą dla kredytu może być leasing operacyjny.

W ramach tego rozwiązania otrzymasz dostęp do niezbędnych zasobów, w zamian za odprowadzanie miesięcznej raty, a zatem zupełnie tak, jak w przypadku kredytu. Plusem jest jednak to, że w przypadku leasingu operacyjnego często nie trzeba tak dobrej sytuacji finansowej. Wszystko dlatego, że udostępnione zasoby są poniekąd zabezpieczeniem – jeśli firma przestanie płacić, straci zasoby.

3) Odroczone płatności

Jeszcze innym rozwiązaniem są odroczone płatności. Firma pozyskując zasoby zawiera korzystne porozumienie z kontrahentem. Na jego mocy płatność za towar, usługę lub technologię nastąpi dopiero po pewnym czasie, np. po trzech miesiącach. Minusem jest to, że w takich sytuacjach kontrahent zazwyczaj będzie oczekiwał wyższej ceny – to poniekąd oprocentowanie kredytu. Można uruchomić akredytywy oraz gwarancje, celem uzyskania korzystniejszych warunków.

4) Doposażenie stanowiska pracy / dofinansowanie dla firm z PFRON

Chcąc rozwinąć któryś z działów w firmie możesz skorzystać z doposażenia stanowiska pracy. Pieniądze na ten cel posiada Urząd Pracy i PFRON.

W przypadku UP, wymagany okres zatrudnienia oraz utrzymania utworzonych stanowisk pracy wynosi co najmniej 2 lata. Maksymalna kwota o jaką możesz się starać na wyposażenie 1 stanowiska pracy nie może przekroczyć 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

O wiele większe, comiesięczne wsparcie uzyskasz zatrudniając osoby niepełnosprawne. Im większy stopień niepełnosprawności, tym większe dofinansowanie do wynagrodzenia. Tego typu środki pozyskasz z PFRON-u.

5) Dofinansowanie z PARP

Jeżeli kredyt na firmę chciałeś przeznaczyć na badania lub inwestycje w technologię, możesz również sprawdzić aktualne dotacje z PARP-u.

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to program przewidziany do realizacji w latach 2021-2027. W tym programie pieniądze są przyznawane na przedsięwzięcia zwiększające innowacyjność gospodarki i współpracę pomiędzy przedsiębiorstwami a sektorem nauki.

6) Pożyczki na rozwój firmy

Firmy, które chcą się rozwijać, muszą inwestować pieniądze. A tych często brakuje, zwłaszcza na starcie działalności. Praktycznie nie ma kredytów dla firm po 3 czy 6 miesiącach działalności. Większość z dostępnych na rynku to kredyty dla firm po 12 i 24 miesiącach.

Dlatego ostatnią deską ratunku pozostają pożyczki dla firm, które można otrzymać szybko, a niekiedy nawet bez BIK i KRD. Z uwagi na wysokie oprocentowanie, nie są to produkty godne polecenia, gdy jest opcja skorzystania z innych instrumentów finansowych.

7) Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe to oferta skierowana do osób fizycznych. Zatem jeżeli posiadasz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz wziąć kredyt na dowolny cel i wydać pieniądze np. na rozwój swojej firmy.

Samodzielne porównanie kredytów. Wpisz wartość kredytu jaki chcesz wziąć, liczbę miesięcy spłaty i sprawdź najlepsze oferty. Porównywarka prezentuje najlepsze kredyty gotówkowe i daje Ci narzędzie, dzięki któremu możesz porównać ze sobą oferty kilkunastu banków:

Więcej przykładów źródeł pieniędzy poznasz w artykule Dofinansowanie dla firm – 39 sposobów.

CZY KREDYT DLA FIRMY SIĘ OPŁACA?

W wielu przedsiębiorstwach kredyt to coś, czego praktycznie nie da się uniknąć. Zmierzając do wielkich celów, czasem potrzebne są wielkie pieniądze, a tych na start po prostu nie ma. Dlatego wielu przedsiębiorców analizuje sytuację finansową i gdy jest ona dostatecznie dobra, bierze kredyt na dalszy rozwój firmy.

Należy dokładnie przeanalizować oferty różnych banków, a także skonsultować się z doradcą finansowym w kwestii najbardziej opłacalnych rozwiązań dla przedsiębiorstwa. W dużej mierze to właśnie wybór dobrego banku jest kluczem do korzystnego kredytu. A niektóre z banków są bardziej ukierunkowane właśnie na współpracę z klientami biznesowymi. W wyborze ma pomóc powyższy ranking kredytów dla firm.

Zasada podejmowania kredytów firmowych jest prosta – przedsiębiorca powinien mieć plan na to, jak zagospodarować otrzymane pieniądze, aby wypracować w przyszłości zyski, które pozwolą sprawnie spłacić kredyt. Kredytu na pewno nie należy brać bez konkretnego planu – to jeden z głównych błędów. Musisz najpierw wypracować plan, określić realne i mierzalne cele, a następnie zastanowić się, jak wykorzystać pieniądze z kredytu, aby powyższe cele osiągnąć.

Należy unikać kredytów pod zastaw oraz weksli – te rozwiązania są bardzo ryzykowne i w przypadku nagłego pogorszenia koniunktury i sytuacji na rynku, mogą prowadzić nawet do upadku firmy.

Tworzenie sklepu internetowego

PODSUMOWANIE

Wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyt dla firmy po to, aby zainwestować w rozwiązania, które w przyszłości pozwolą zmaksymalizować zyski. Podjęcie kredytu zawsze wiąże się jednak z pewnym ryzykiem.

Dlatego decydując się na to rozwiązanie należy dokładnie przeanalizować sytuację finansową. Następnie zapoznać się z rankingiem kredytów dla firm, gdzie znajdziesz oferty różnych banków. Powinieneś także posiadać opracowany plan na wykorzystanie pieniędzy otrzymanych w ramach kredytu.

Jeżeli nie podjąłeś jeszcze decyzji jaki kredyt dla firmy wybrać, to Nest Bank przygotował na ten cel dofinansowanie do 450 tysięcy złotych nawet na 100% inwestycji w oparciu o prognozy Twoich dochodów. Kredyt na firmę – do 450 tys. zł z niską marżą.

UWAGA! Przed wzięciem kredytu na otwarcie firmy koniecznie sprawdź warunki. Wypytaj o wszystko, to nic nie kosztuje. Kredyt na firmę pozwala sfinansować nowe inwestycje i wejść na nowe rynki.

KREDYTY DLA FIRM – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kredyt dla firmy - jakie dokumenty przygotować?

Dokumenty przy staraniu o kredyt na firmę warto skompletować wcześniej. Są to: zaświadczenie o wpisie do CEIDG, zaświadczenie o nadaniu NIP, REGON, a w przypadku spółek akcyjnych i z o.o. – zaświadczenie z KRS.

Czy kredyt na firmę można odliczyć od podatku?

Biorąc kredyt na otwarcie firmy, masz prawo do wliczenia części odsetkowej rat do kosztów prowadzenia działalności. Dzięki temu wysokość podatku dochodowego do zapłacenia będzie niższa. Oprócz odsetek od kredytu, w koszty możesz wrzucić: opłaty bankowe i prowizje praz opłaty z tytułu ubezpieczenia kredytu - jeśli kredyt jest związany z działalnością gospodarczą.

Kredyt na firmę - po jakim czasie?

Większość kredytów dla firm jest przeznaczonych dla działalności, które istnieją od co najmniej 12 miesięcy. Zdarzają się jednak wyjątki i kredyty dla firm działających od 6 miesięcy, a nawet od 1 dnia działalności.

Jak uzyskać kredyt na otwarcie firmy?

Wejdź na ranking kredytów, sprawdź oprocentowanie i zasady, wybierz bank i przejdź na jego stronę. Określ kwotę kredytu i złóż wniosek online lub umów się na wizytę w placówce. Przygotuj dokumenty potrzebne do podpisania umowy.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Oceń artykuł
[Total: 1 Average: 5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *