O autorze

Łukasz Luk Chrząszcz Wodzisław ŚląskiCześć! Nazywam się Łukasz Chrząszcz, ale mów mi po prostu Luk.

Ukończyłem kierunek zarządzanie i marketing Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Oczywiście zaoczne, aby mieć czas na pracę, hobby i samokształcenie. Jestem przykładem, że po studiach zarządzania można pracować w zawodzie.

Prowadzę Agencję Internetową XZT.PL, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych. W serwisie Niepoddawajsie.pl prowadzę blog, na którym dzielę się wiedzą, doświadczeniem oraz umiłowaniem dla wolności. Będę pracował do końca życia, ponieważ nie wyobrażam sobie nie pracować. ZUS jest podobnego zdania.

Skąd nazwa Niepoddawajsie.pl?

krzyzowka wodzislaw
Zdjęcie jednej z sal mojej knajpki

Jak wielu młodych ludzi, zaczynałem jako szeregowy pracownik w gastronomii. Zmywak, obsługa, pomoc kuchenna. Chcąc wypłynąć na szersze wody, otworzyłem małą knajpkę. Popełnione błędy okazały się zbyt poważne, ale zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły mi przekuć porażkę w sukces.

Otworzyłem Managero.pl – serwis, gdzie osoby chcące założyć biznes gastronomiczny mogą liczyć na pomoc fachowców. Dziś Managero.pl jest jednym z największych portali gastronomicznych w Polsce.

Z każdego niepowodzenia można wyjść obronną ręką. Jeśli jesteś inteligentny/a, to przekujesz porażkę w sukces. Musisz tylko trochę pogłówkować.

radny łukasz chrząszcz
Podczas sesji Rady Miasta, zdj. M.Sołtys/Nowiny

W dążeniu do szczęścia i wolności…

W 2018 wystartowałem w wyborach do Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Było to moje trzecie podejście. Powiedziałem sobie: Luk. Teraz albo nigdy! Zrobiłem wszystko zgodnie z tym, co znałem z książek i opowiadań mentorów.

Od 2018 roku jestem radnym Wodzisławia Śląskiego. Dzięki temu mogłem przyczynić się do zastopowania podwyżek podatków, likwidacji opłaty targowej i wprowadzenia ulg dla firm.

Jako radny staram się realizować wizję wolności w praktyce, ale i angażować w przyziemne sprawy mieszkańców. Między innymi dlatego założyłem ze znajomymi wolnościowe stowarzyszenie obywatelskie Wodzisław 2.0, które od 2018 roku zmienia nasze miasto.

Luk i syn
z synem Piotrkiem

nigdy się nie poddawaj!

Mam syna Piotra, którego wychowuję po swojemu i marzenia, które nadają sens mojemu życiu. Pierwsze z marzeń już spełniłem – pracuję na własny rachunek i cieszę się z każdego poranka.

W przyszłości chcę założyć fundację wspierającą osoby jąkające, jako poseł zmieniać Polskę na wolnościową oraz pomóc Odrze Wodzisław zagrać w europejskich pucharach. Nie wiem czy to osiągnę, ale na pewno się nie poddam.

Moją ulubioną książką jest Atlas Zbuntowany Ayn Rand. To powieść sci-fi, która zatrzymała pochód komunizmu przez uczelnie wyższe USA po II Wojnie Światowej. Jeśli lubisz książki z fabułą i ponadczasowym przesłaniem, to polecam Ci tę pozycję.

atlas zbuntowany cytaty
Atlas zbuntowany – cytat

W czym pomoże Ci Niepoddawajsie.pl?

Serwis Niepoddawajsie.pl pomoże Ci w otwarciu i prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce. Oprócz ponad 200 artykułów znajdziesz tutaj rankingi usług finansowych, sprzętów i narzędzi potrzebnych w biznesie.

Poprzez nasz sklep dla przedsiębiorców możesz również zlecić wykonanie pierwszej strony internetowej dla Twojej działalności jak i wykupić pakiet reklamy „Reklama firmy na start”.

Jeżeli potrzebujesz porady lub konsultacji biznesowej, to zapraszam do skorzystania z oferty.

 

Śledź wpisy w serwisie Niepoddawajsie.pl

Możesz śledzić wpisy na Facebooku lub zapisując się do newslettera:Warto żebyś wiedział, że treści zawarte w serwisie są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Kopiowanie i powielanie tekstów bez zgody autora jest niemile widziane, tak samo jak spam, reklama szemrana i chamstwo w komentarzach.

6 thoughts on “O autorze

  1. Złoty chłopak jestes kolego. Chcialabym otworzyć wlasny biznes, mały osiedlowy sklepik, mam fundusze i doswiadczenie jednak zawsze zwlekalam ze startem i obawialam sie bardziej formalnosci niz samej struktury handlu. Twoj blog bardzo obficie opisuje kazdą zależność jaka jest zwiazana z pierwszymi krokami, przy czym bardzo pomocny. Jestem az zaskoczona.

  2. Crowdfunding to dobry pomysł, gdyż suma pieniędzy potrzebna na otwarcie lokalu który opisałaś będzie spora. Oczywiście nie warto się za to zabierać bez doświadczenia :)

  3. Jestem naprawdę pod wrażeniem, bardzo mało ludzi "chwali się" tym jak zaczynali. Cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga, bo nigdzie nie mogłam znaleźć informacji jak zacząć.

Komentowanie zablokowane