O autorze

Łukasz Luk Chrząszcz Wodzisław ŚląskiCześć! Nazywam się Łukasz Chrząszcz, ale mów mi po prostu Luk. Niedawno przekroczyłem 30-stkę, choć podobno nie wyglądam :)

Ukończyłem studia na kierunku zarządzanie i marketing Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Oczywiście zaoczne, aby mieć czas na pracę, hobby i… samokształcenie. Jestem żywym przykładem, że po studiach zarządzania można pracować w zawodzie:)

Prowadzę Agencję Internetową XYBRYZT.PL, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych i reklamą firm w Internecie. W serwisie Niepoddawajsie.pl prowadzę blog, na którym dzielę się wiedzą, doświadczeniem oraz umiłowaniem dla wolności. Będę pracował do końca życia, ponieważ nie wyobrażam sobie nie pracować. ZUS jest podobnego zdania.

Skąd nazwa Niepoddawajsie.pl?

Jak wielu młodych ludzi, zaczynałem jako szeregowy pracownik w gastronomii. Zmywak, obsługa, pomoc kuchenna. Chcąc wyjść na szersze wody, otworzyłem własną, małą knajpkę. Niestety, popełnione błędy okazały się zbyt poważne:( Choć musiałem zamknąć lokal, to nie poddałem się. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły mi otworzyć Managero.pl. Serwis, gdzie osoby chcące założyć biznes gastronomiczny mogły liczyć na pomoc fachowców. Dziś Managero.pl jest jednym z największych portali gastronomicznych w Polsce.

Krzyżówka Wodzisław Śląski
Zdjęcie jednej z sal mojej knajpki

W 2018 wystartowałem w wyborach do Rady Miasta Wodzisławia. Było to moje trzecie podejście. Powiedziałem sobie: Luk. Teraz albo nigdy! Zrobiłem wszystko zgodnie z tym, co znałem z książek i opowiadań mentorów. Od 2018 roku jestem radnym Wodzisławia Śląskiego. Dzięki temu mogłem przyczynić się do zastopowania podwyżek podatków, likwidacji opłaty targowej i wprowadzenia ulg dla firm.

radny łukasz chrząszcz
Podczas sesji Rady Miasta, zdj. M.Sołtys/Nowiny

Mam syna Piotra, którego wychowuję po swojemu i marzenia, które nadają sens mojemu życiu. Pierwsze z marzeń już spełniłem – pracuję na własny rachunek i cieszę się z każdego poranka. W przyszłości chcę założyć fundację wspierającą osoby jąkające, jako poseł zmieniać Polskę na wolnościową oraz pomóc Odrze Wodzisław zagrać w europejskich pucharach. Nie wiem czy to osiągnę, ale na pewno się nie poddam.

Łukasz Chrząszcz
z synem Piotrkiem

Kontakt

Możesz się ze mną skontaktować poprzez Facebooka lub pisząc wiadomość:

email łukasz chrzaszcz

 

Zapisz się do newslettera

W ten sposób będziesz śledzić artykuły i nowości, które pojawiają się w serwisie.

Warto żebyś wiedział, że treści zawarte w serwisie są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Kopiowanie i powielanie tekstów bez zgody autora jest niemile widziane, tak samo jak spam, reklama szemrana i chamstwo w komentarzach.

6 thoughts on “O autorze

  1. Jestem naprawdę pod wrażeniem, bardzo mało ludzi "chwali się" tym jak zaczynali. Cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga, bo nigdzie nie mogłam znaleźć informacji jak zacząć.

  2. Crowdfunding to dobry pomysł, gdyż suma pieniędzy potrzebna na otwarcie lokalu który opisałaś będzie spora. Oczywiście nie warto się za to zabierać bez doświadczenia :)

  3. Złoty chłopak jestes kolego. Chcialabym otworzyć wlasny biznes, mały osiedlowy sklepik, mam fundusze i doswiadczenie jednak zawsze zwlekalam ze startem i obawialam sie bardziej formalnosci niz samej struktury handlu. Twoj blog bardzo obficie opisuje kazdą zależność jaka jest zwiazana z pierwszymi krokami, przy czym bardzo pomocny. Jestem az zaskoczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *