Jaki kantor internetowy? [Ranking kantorów internetowych 2023]

jaki kantor internetowy

Jaki kantor internetowy wybrać w 2023 roku? Zobacz ranking kantorów internetowych i wybierz najlepszy kantor do wymiany walut online.Wyjazdy na wakacje, oszczędzanie na emeryturę czy walka z inflacją – to tylko niektóre powody, do których można wykorzystać kantor internetowy. Obecnie jest wiele możliwości wymiany walut. Które są najkorzystniejsze? Poniżej znajdziesz ranking kantorów internetowych. Zobacz, jaki kantor internetowy wybrać w 2023 roku.

Internetowy kantor walutowy – kantor walutowy, w którym transakcji dokonuje się za pośrednictwem strony WWW i bankowości internetowej. Transakcja odbywa się poprzez przelew na konto w kantorze określonej sumę w jednej walucie i otrzymanie na wskazane konto (np. w banku) przeliczonej po kursie sumy w drugiej walucie.

RANKING kantorów internetowych 2023

Są dwie drogi wyboru kantora internetowego:

1. Internetowy kantor walutowy. Kantory internetowe, których głównym założeniem jest usługa wymiany walut online. Prowadzone przez portale finansowe i giełdy.

2. Kantor internetowy prowadzony przez bank. W tym przypadku musisz posiadać konto osobiste w banku. Niektóre banki oferują bardzo atrakcyjne warunki i możliwość negocjacji cen powyżej pewnej kwoty.

Oferta Średni spread Prowizja kantoru

internetowy kantor walutomatWalutomat – internetowy kantor

0,56%
0 zł
Kantor internetowy oferuje: 9 walut

kantor walutowy alior bankAlior Bank – kantor walutowy

0,67%
0 zł
Kantor bankowy: 23 waluty

kantor internetowy lider walutLiderwalut.pl – internetowy kantor

0,69%
0 zł
Kantor internetowy oferuje: 16 walut

internetowykantorpl ranking kantorówInternetowyKantor.pl – kantor online

0,77%
0 zł
Kantor internetowy oferuje: 21 walut

kantor online trejdoo ranking kantorówTrejdoo – internetowy kantor

0,77%
0 zł
Kantor internetowy oferuje: 17 walut

kantor.pl wymiana walutKantor.pl – wymiana walut online

0,63%
0 zł
Kantor internetowy oferuje: 10 walut

revolut jaki kantor internetowy wybraćRevolut – kantor internetowy

0,5%-1%
0 zł
5 darmowych
Kantor internetowy oferuje: 17 walut

Jak został stworzony ranking kantorów internetowych?

Ranking kantorów online został oparty o obiektywne dane, takie jak koszty dla klienta, szerokość oferty, bonusy oraz subiektywne odczucia oparte na doświadczeniu.

Niekiedy część ofert prezentowanych w powyższym rankingu będzie ofertami promowanymi – są oznaczone na żółtym tle. Z kolei część zawiera tzw. linki afiliacyjne. Jak one działają? Gdy wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę i zakupisz produkt, będzie to oznaczało, że firma właśnie pozyskała klient.  Z tego tytułu niektóre firmy wypłacają prowizję. Część tej prowizji otrzyma dom mediowy, część tzw. firma afiliacyjna, część serwis Niepoddawajsie.pl. Wysokość takiej prowizji to zwykle kilkadziesiąt złotych. Dziękujemy za skorzystanie z rankingu w naszym serwisie.

7 cech, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru kantoru internetowego

Poniżej lista 7 cech, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze internetowego kantoru wymiany walut. Są to ważne rzeczy z punktu widzenia użytkownika.

1. Kursy walut

Zastanawiając się jaki kantor internetowy wybrać, zwracasz pierwszą uwagę na kursy walut. Kantory mogą różnić się wysokością sprzedaży i zakupu waluty. Warto zrobić research przed wybraniem danego kantoru. Pomoże Ci w tym powyższy ranking kantorów internetowych.

Weź także pod uwagę, że np. dolar amerykański może być korzystny w jednym kantorze, a w innym najlepszy kurs będzie miało euro.

2. Koszty wymiany

Wybierając kantor internetowy musisz zwrócić uwagę na wielkość stosowanych spreadów walutowych. Pod tym kątem różnice pomiędzy kantorami internetowymi są niewielkie. Warto także wiedzieć, że kantory online nie pobierają opłat za założenie i prowadzenie konta, w przeciwieństwie do kantorów bankowych.

Kosztem może być także przelew zwrotny. Gdy nie masz konta bankowego w jednym z banków, z którymi współpracuje kantor, wówczas poniesiesz koszt przelewu zwrotnego.

3. Opinie o kantorze

Przed wyborem kantoru online warto sprawdzić recenzję i opinie użytkowników. Opinie możesz spotkać w rankingu kantorów internetowych, w komentarzach użytkowników jak i na forach internetowych.

4. Dostępność walut

Oferty kantorów internetowych są mocno zróżnicowane, także pod kątem dostępnych walut. W niektórych kantorach możesz handlować wyłącznie kilkoma podstawowymi walutami, przykładowo: dolarami (USD), euro (EUR), frankami szwajcarskimi (CHF) i funtami brytyjskimi (GBP).

W innych kantorach masz z kolei dostęp do kilkunastu, a czasem nawet do kilkudziesięciu walut. Jeśli więc potrzebujesz waluty innej niż funt, dolar czy euro warto sprawdzić, czy dany kantor taką walutę posiada.

5. Kontakt z supportem

Jak wygląda kontakt z obsługą kantoru? Gdy wszystko idzie dobrze, nie zastanawiasz się na dostępem obsługi. Jednak prawie na pewno zdarzy się sytuacja, w której będziesz potrzebował pomocy. Warto więc sprawdzić w jakich dniach i godzinach pracuje support oraz jakimi kanałami można się kontaktować.

6. Intuicyjny panel

Wygodny i intuicyjny panel do wymiany walut jest ważnym elementem kantoru online. Firmowa strona www musi być przejrzysta i dostosowana do użytkownika. Praktycznie w każdym kantorze możesz założyć konto za darmo, więc masz możliwość samodzielnego przetestowania panelów.

7. Inne funkcjonalności

Oprócz powyższych cech warto także sprawdzić inne funkcjonalności, którymi mogą dysponować poszczególne kantory. Mogą to być na przykład:

 • szybkie przelewy zagraniczne,
 • karta wielowalutowa,
 • możliwość inwestowania na Forex z poziomu konta w kantorze.
 • wymiana walut na giełdzie społecznościowej.

Zobacz też: Jaki hosting wybrać? Ranking hostingów 2023

Internetowe kantory walutowe – OPIS i RECENZJA

Omówmy najpopularniejsze oferty z naszego rankingu kantorów internetowych. Poniżej prezentujemy krótki opis i możliwości wymienionych kantorów.

1. Internetowe kantory walutowe

Walutomat.pl

ZOBACZ OFERTĘ

Na chwilę obecną, Walutomat obsługuje cztery waluty obce: Euro, Dolara amerykańskiego, Franka szwajcarskiego oraz Funta brytyjskiego. Wymienioną walutę można wypłacić na walutowe konto bankowe, odebrać w gotówce w ponad 350 punktach odbioru w Polsce lub przekazać bezpośrednio na konto odbiorcy.

Platforma obsługuje wymianę pomiędzy klientami, co wpływa na nieco niższy spread. Uśredniony spread na poziomie ok. 0,5% czyni Walutomat jedną z lepszych opcji w tym aspekcie.


Internetowykantor.pl

ZOBACZ OFERTĘ

Jest to najstarszy kantor internetowy w Polsce. Obsługuje 19 walut obcych i umożliwia przelewy zagraniczne do 42 krajów na świecie. Co ważne, przelew można wykonać bezpośrednio z poziomu kantoru, dzięki czemu użytkownicy nie muszą posiadać walutowego rachunku bankowego.

Średni spread walutowy wynosi tu 0,76-0,79%, ale warto nadmienić, że Internetowykantor.pl posiada specjalny program punktowy, z pomocą którego można obniżyć spread.


Liderwalut.pl

ZOBACZ OFERTĘ

W ofercie Liderwalut.pl dostępnych jest 16 walut obcych, między innymi: USD, GBP, EUR, CHF oraz RUB. To klasyczny kantor internetowy, do którego wpłacamy nasze pieniądze, dokonujemy wymiany waluty, a następnie wypłacamy na wskazany rachunek walutowy. Cały proces trwa zazwyczaj poniżej 30 minut.

Dużym plusem są darmowe przelewy wychodzące (chyba, że bank w którym posiadasz konto osobiste nie współpracuje z kantorem). Prowizja za wymianę waluty waha się w przedziale 0,04 – 0,20%. Plusem jest również stosunkowo niski spread w okolicy 0,5%.


Trejdoo.com

ZOBACZ OFERTĘ

Jednym z kantorów internetowych, które szybko rozwijają się w Polsce jest Trejdoo.com. To jeden z liderów pod względem liczby obsługiwanych walut obcych. Złotówkę możemy tu wymienić na 17 walut. Platforma nie pobiera prowizji, a spread walutowy wynosi tu ok. 0,77%.


Revolut

ZOBACZ OFERTĘ

Elektroniczna usługa płatnicza, służąca do płatności w obcych walutach. Korzystanie z Revoluta jest bezpłatne, jednak możesz zamówić odpłatną kartę płatniczą. Co ważne, Revolut to nie bank, zatem pieniądze tam zgromadzone nie podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

W przypadku darmowego konta Standard wypłaty z bankomatów na całym świecie są darmowe, jednak limit wypłat to 800 zł lub 5 transakcji. Jeśli limit zostanie przekroczony, Revolut pobierze za każdą kolejną wypłatę 2% prowizji, ale minimalnie 5 złotych.

2. Bankowe kantory walutowe

Do wyboru pozostają również internetowe kantory bankowe. W praktyce jest to po prostu jedna z wielu usług finansowych świadczonych przez czołowe banki w naszym kraju. Plusem jest to, że osoby posiadające rachunek walutowy mogą dokonać wymiany bezpośrednio na swoim koncie, bez konieczności przelewania pieniędzy.

Dzięki temu, cały proces jest dużo szybszy i wygodniejszy. Minusem może być jednak wyższy spread walutowy w porównaniu z wyżej wymienionymi kantorami. Sprawdźmy, co oferują klientom najpopularniejsze kantory bankowe w naszym kraju.

Kantor walutowy Alior Bank

ZOBACZ OFERTĘ

Jedną z ciekawszych propozycji jest bez wątpienia kantor walutowy Alior Bank, który obsługuje ponad 20 walut obcych, a sam proces wymiany zajmuje zaledwie kilka minut. Bank oferuje darmowe konto walutowe oraz darmowy rachunek walutowy. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że Alior Bank to jedna z ciekawszych propozycji na liście internetowych kantorów bankowych.


Citi Kantor

Klienci banku Citi handlowy posiadają dedykowany Citi kantor, w którym mogą dokonać wymiany walutowej. Do dyspozycji pozostaje ok. 15 walut obcych, a samo posiadanie konta w kantorze jest darmowe. Minusem jest jednak to, że warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie konto w banku Citi handlowy.


mKantor

Sporą popularnością cieszy się kantor internetowy oferowany nam przez mBank. Złotówki można tu wymienić na ponad 15 walut obcych, a proces wymiany nie wiąże się z koniecznością płacenia prowizji. Minusem jest jednak stosunkowo wysoki spread walutowy. Mimo wszystko, mKantor do dobra opcja dla klientów posiadających konto walutowe w tym banku.


Kantor Santander

Ostatni na naszej liście jest Kantor Santander oferujący bardzo przejrzystą i nowoczesną platformę obsługującą wymianę walut. Aby korzystać z kantoru, klienci muszą uprzednio zarejestrować rachunek walutowy. Jego prowadzenie jest darmowe (jeśli saldo na koncie jest wyższe niż 20 EUR, USD, CHF lub GBP). Spread walutowy wypada dość dobrze na tle innych kantorów bankowych.

JAK DZIAŁA KANTOR ONLINE

Kantory internetowe działają w analogiczny sposób, co tradycyjne kantory. Różnica polega na tym, że cały proces wymiany zachodzi przez Internet. Wykorzystuje się do tego nowoczesne platformy oraz bankowość elektroniczną. Wystarczy przelać środki z banku na założone wcześniej konto w kantorze online, wybrać walutę, którą chcesz kupić, a następnie przelać walutę na swoje konto bankowe.

Do tego celu potrzebujesz oczywiście walutowy rachunek bankowy. Obecnie jest to standard w każdym większym banku. Klienci uzyskują w ten sposób dostęp do kilkudziesięciu różnych walut i mogą je wymieniać w dowolnym miejscu oraz w dowolnym czasie.

Standardem są również internetowe kantory bankowe. Jeśli Twój bank posiada taki kantor, cały proces wymiany możesz przeprowadzić z poziomu swojego rachunku bankowego.

UWAGA! Przed skorzystaniem z kantoru internetowego sprawdź, czy na liście banków z którymi współpracuje jest również Twój bank. Jeśli go nie ma, to przelew walutowy może iść przez banki pośredniczące, za co kantor pobierze opłatę za koszt przelewu zwrotnego.

Możliwości finansowe w dobie XXI wieku są niezwykle wszechstronne i dają znacznie większą swobodę w zarządzaniu pieniędzmi. To ogromne udogodnienie dla osób, które często podróżują po świecie, realizują zakupy przez Internet czy też regularnie dokonują przelewów międzynarodowych.

RODZAJE KANTORÓW – PORÓWNANIE

Zacznijmy od kantorów stacjonarnych, bo to przecież one zapoczątkowały wymianę walut. Pierwsze kantory w Polsce pojawiły się w 1989 roku, ale na świecie istnieją one od co najmniej kilkudziesięciu lat. Muszą spełniać określone wymogi stawiane przez krajowe prawo finansowe. Dotyczy to chociażby spread walutowego oraz ewentualnych prowizji za przeprowadzenie wymiany.

Kantory stacjonarne były niezastąpione w erze przed nastaniem Internetu i bankowości elektronicznej, kiedy na co dzień posługiwaliśmy się gotówką. Współczesne kantory często rozszerzają swoją działalność także na przestrzeń Internetu, ale podstawowy mechanizm działania został zachowany – przychodzimy do kantoru z gotówką i wymieniamy ją na gotówkę, tyle tylko, że w innej walucie.

Na początku XXI wieku nastąpił dynamiczny rozwój bankowości elektronicznej. Rodziły się portale internetowe oraz inne narzędzia, które ułatwiły klientom zarządzanie pieniędzmi z dowolnego miejsca na świecie. Pierwsze kantory internetowe w Polsce pojawiły się jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Kantory bankowe są obsługiwane bezpośrednio przez bank i w zasadzie nie stanowią odrębnej instytucji. Natomiast samodzielne kantory internetowe są zarządzane przez prywatne spółki. Obowiązują je te same zasady prawne, co kantory bankowe. Wymiana walut jest zatem tak samo bezpieczna, a co ważniejsze, proces można zrealizować bez wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i czasie.

Kantory internetowe Kantory stacjonarne Kantory bankowe
Spread walutowy <1% 3-4% 3-8%

Kantory internetowe oferują nam spread zwykle poniżej 1%. W kantorach stacjonarnych jest to ok. 3-4%. W bankach spread walutowy może przekraczać 8%, choć trzeba uczciwie przyznać, że są banki które oferują tzw. korzystne przewalutowania.

DO CZEGO MOŻNA WYKORZYSTAĆ KANTOR INTERNETOWY?

Kantor internetowy do wymiany walut możesz wykorzystać do wielu celów. Być może nie zdajesz sobie nawet sprawy, że posiadanie obcej waluty w portfelu przydaje się w wielu przypadkach.

 1. Szybka i wygodna wymiana walut przez Internet bardzo szybko przyciągnęła zainteresowanie ze strony osób, dla których taka czynność jest olbrzymim udogodnieniem w codziennym życiu. Weźmy chociażby osoby pracujące za granicą, które wysyłają pieniądze swojej rodzinie w kraju.
 2. Z internetowej wymiany walut często korzystają również osoby podróżujące po całym świecie. Wystarczy dostęp do sieci, aby przez całą dobę mieć dostęp do dowolnych walut z całego świata.
 3. Inwestowanie w waluty obce, czyli tanie kupowanie i drogie sprzedawanie. W takim przypadku również przyda się kantor internetowy np. w ramach konta maklerskiego.
 4. Niezwykle popularne w dzisiejszych czasach są zakupy internetowe w zagranicznych sklepach. To kolejna sytuacja, w której można skorzystać z opcji szybkiej wymiany walut.
 5. Do kapitałowego oszczędzania na emeryturę bardzo często wykorzystuje się waluty obce. Posiadanie w portfelu dolarów czy euro może (choć nie musi) zapewnić pewną stabilność oszczędności długoterminowych.
 6. Jako kolejny przykład zastosowania kantorów online możemy wymienić osoby spłacające kredyt w walucie obcej.
 7. Wymiana walut może być sposobem na ochronę oszczędności przed inflacją, o ile kupisz walutę w dobrej cenie.

KORZYŚCI Z WYMIANY WALUT PRZEZ INTERNET

Czas na krótkie podsumowanie i omówienie najważniejszych korzyści oferowanych nam przez kantory internetowe oraz kantory bankowe. Działają one na podobnych zasadach, tyle tylko, że kantory bankowe często wymagają również posiadania walutowego rachunku bankowego, a ponadto występuje tu wyższy spread walutowy.

Dla klientów konkretnego banku kantor jest zatem usługą poboczną. Jeśli jednak nie posiadamy rachunku w takim banku, lepszym rozwiązaniem może być kantor internetowy niewymagający rachunku walutowego. Jakie korzyści oferują nam kantory online?

 • Szybkość i wygoda – wymianę walut możesz zrealizować bez wychodzenia z domu. Wystarczy kilka minut w przypadku kantorów bankowych oraz do 30 minut w przypadku kantorów online. Platformy są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu, proces ten nie sprawia trudności.
 • Dostępność – wymianę waluty możesz zrealizować w dowolnym miejscu na świecie, zyskując poczucie bezpieczeństwa i nieograniczonego dostępu do pieniędzy.
 • Bezpieczeństwo – zarówno kantory bankowe, jak również kantory internetowe stosują zaawansowane zabezpieczenia oraz podlegają określonym przepisom prawnym, dzięki czemu nasze pieniądze są dobrze chronione.
 • Możliwość negocjowania ceny – taką możliwość dają nam kantory internetowe. Przy dużych transakcjach klienci mogą negocjować lepsze warunki.
 • Historia transakcji – w kantorach bankowych oraz internetowych możemy w każdej chwili sprawdzić historię transakcji, co ułatwia rozliczenia.

Na przestrzeni ostatnich lat kantory internetowe usprawniły większość dostępnych funkcji, a co więcej, zostawiły daleko w tyle kantory bankowe, zwłaszcza w kwestii spreadu walutowego. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie kantory online są najczęściej wybierane przez osoby, które liczą na szybką, wygodną oraz opłacalną wymianę waluty.

NA CZYM ZARABIA INTERNETOWY KANTOR WALUTOWY?

Być może zastanawiasz się, jakie korzyści czerpią kantory z obsługi klientów. Tu właśnie pojawia się spread walutowy, w którym zawarte są dodatkowe koszty, takie jak chociażby prowizja.

Dokonując wymiany walut należy pamiętać o tym, że istnieją trzy kursy:

 1. najniższy kurs sprzedaży,
 2. uśredniony kurs rynkowy,
 3. najwyższy kurs kupna waluty.

Spread to różnica pomiędzy kursem kupna, a kursem sprzedaży. Im jest on niższy, tym bardziej opłacalne są warunki wymiany waluty. To właśnie spread walutowy jest jednym z głównych czynników, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze kantoru.

PODSUMOWANIE

Ranking kantorów internetowych zapewnił Ci wiele danych i informacji. Kantory internetowe powstają i stwarzają konkurencję dla kantorów stacjonarnych. Widząc napływ kantorów internetowych, banki zaczęły także polepszać swoje usługi. To pokazuje, jak dobrze działa konkurencja.

Aby dowiedzieć się, jaki kantor internetowy wybrać, przeanalizuj ranking kantorów internetowych lub wykonaj własny research.

Oceń artykuł
[Total: 2 Average: 4.5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

7 thoughts on “Jaki kantor internetowy? [Ranking kantorów internetowych 2023]

 1. Dziwię się, że w zestawieniu nie ma kilku świetnych kantorów. Dla mnie najbardziej oczywisty wybór to kantor.pl. Wymiana walut tam jest chyba najszybsza, bo mają konta w wielu bankach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *