Jaki hosting wybrać? [Ranking hostingów 2021]

jaki hosting wybrać dla wordpressa

Aktualny ranking hostingów 2021 pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję, jaki hosting wybrać dla sklepu internetowego firmy.


Otwierając firmę myślisz o zareklamowaniu biznesu w Internecie. Zaczynasz od strony www dla firmy, która wymaga nie tylko dobrego pomysłu, ale także domeny i hostingu. Przeczytaj ranking hostingów 2021 i dowiedz się, jaki hosting wybrać dla WordPressa a jaki dla sklepu internetowego.

Poniżej możesz przeanalizować ranking hostingów 2021, w którym znajdziesz ceny na hosting, za domenę a także inne parametry przydatne podczas wyboru firmy hostingowej. Pod rankingiem są opinie o hostingach. Zapoznaj się z całościową analizą hostingów, która pomoże Ci wybrać najlepszy hosting dla firmy. Dzięki temu w 100% świadomy będziesz mógł podjąć decyzję o zakupie wybranej usługi.

JAKI HOSTING WYBRAĆ? HOSTINGI STRON WWW – TOP3

Zobacz najlepsze hostingi stron www w Polsce. Specjalnie dla Ciebie prezentujemy TOP3 hostingów dla firm. Ceny hostingów netto są podane za pierwszy rok, bez ujęcia okresowych promocji. Odnowienie z reguły jest droższe i niestety większość firm ukrywa ten fakt w cenniku.

Firma hostingowa
Hosting
Domeny .pl

the camels ranking hostingówThe Camels

od 79 zł
do 3500 zł / rok
9,90 zł/ rok
odnowienie – 49 zł

Dodatkowe informacje: przestrzeń dyskowa do 2TB, dedykowany IP za 69 zł/rok

jaki hosting wybrać OVH

OVH

od 95,88 zł
do 1631,88 zł /rok

9,89 zł / rok
odnowienie – 44,99 zł

Dodatkowe informacje: przestrzeń dyskowa do 500 GB,

ranking hostingów LHLH.pl

od 50 zł
do 200 zł / rok
10 zł/ rok
odnowienie – 90 zł
Dodatkowe informacje: przestrzeń dyskowa do 100 GB, cena za odnowienie domen zależna od ich liczby

RANKING HOSTINGÓW 2021

Uważnie prześledź ranking hostingów. Porównaj korzyści, opłaty i kliknij w przycisk „Szczegóły” przy hostingu, który chcesz otworzyć.

Firma hostingowa
Hosting
Domeny .pl

cyber folks hosting

cyber_Folks

od 129 zł
do 1199 zł /rok

9,90 zł / rok
odnowienie – 79 zł

Dodatkowe informacje: przestrzeń dyskowa do 300 GB

ranking dhostingdHosting

od 28 zł
do 240 zł / rok
9,90 zł/ rok
odnowienie – 79 zł

Dodatkowe informacje: dedykowany adres IP – 5 zł netto/mc

webd hosting cenyWEBD.pl

od 40,57 zł
do 243,82 zł /rok

12,11 zł / rok
odnowienie – 70 zł

Dodatkowe informacje: przestrzeń dyskowa do 500 GB

ranking hostingów seohostseohost.pl

od 47 zł
do 890 zł /rok

9,89 zł / rok
odnowienie – 40,20 zł

Dodatkowe informacje: specjalne hostingi pod SEO z wieloma IP

jaki hosting home

Home.pl

od 520 zł
do 1200 zł / rok
10 zł/ rok
odnowienie – 100 zł
Dodatkowe informacje: przestrzeń dyskowa do 2TB

nazwa hosting

Nazwa.pl

od 100 zł
do 760 zł / rok
10 zł/ rok
odnowienie – 120 zł
Dodatkowe informacje: przestrzeń dyskowa do 1TB

Czynniki, które pomogły określić jaki hosting wybrać do pozycji w rankingu:

 • cena za hosting,
 • opłaty za wykup i odnowienie domen,
 • usługi dodatkowe,
 • plusy i minusy w subiektywnych odczuciach.
Przejdź do wybranego tematu:

 1. Promocje na hosting
 2. Opis i opinie o hostingach
 3. Gdzie kupić domenę najtaniej?
 4. Jaki hosting dla WordPressa?
 5. Jaki hosting dla sklepu internetowego?

PROMOCJE NA HOSTING

Zrezygnowaliśmy z podawania cen promocyjnych na hostingi. Niektórzy hostingodawcy stosowali zabieg marketingowy polegający na znacznym obniżeniu cen za pierwszy rok tylko po to, aby zarobić kilka razy więcej na odnowieniu. Rozumiemy ideę przyciągnięcia klienta, jednak nie zamierzamy brać w tym udziału. Możesz samodzielnie zapoznać się z promocjami na hosting, wchodząc na strony poszczególnych firm hostingowych.

OPIS I OPINIE O HOSTINGACH

Sprawdź opis i nasze opinie o 4 najlepszych hostingach. Przeanalizuj podstawowe oferty hostingów i porównaj ceny.

 

the camels ranking hostingów

Hosting The Camels

Ranking hostingów 2021 otwiera hosting The Camels. Jest to polska firma, która przebojem wdarła się na rynek kilka lat temu. Pozyskała wielu stałych klientów dzięki udzielaniu się na grupach wsparcia na Facebooku. Oferta hostingu The Camels nie jest tak rozbudowana jak OVH, ale znajdziesz w niej wszystko czego szukasz.

hosting the camels ceny
Hosting The Camels – ceny

Jak widzisz na powyższym przykładzie, cena za najniższy pakiet Small jest niższa niż w OVH. Za 79 zł netto rocznie możesz zyskać własny hosting dla firmy z możliwością podpięcia do 10 domen. Hosting dysponuje zawsze najnowszą wersją PHP, co ma spory wpływ na szybkość działania strony. Support działa ekspresowo i podchodzi indywidualnie. Zdarzyło się nam zapomnieć opłacić hosting i pomimo to, w niedzielę, usługa została nam przywrócona „na kredyt”.

Pomimo tych plusów trzeba też wspomnieć o minusach. Dziwny system tworzenia poddomen na domenie głównej i problem z wysyłką poczty – często powracający. Wg supportu problemy z pocztą są po stronie odbiorcy, choć nigdzie indziej takich nie mamy. Na szczęście szybkość działania stron na hostingu The Camels niweluje minusy. Jeśli zastanawiasz się jaki hosting wybrać, zwróć uwagę na ofertę The Camels.

Plusy Minusy
Niskie ceny Problemy z wysyłką poczty
Wysokie wersje PHP Tworzenie poddomen na domenie głównej
Szybki support 1 filtr antyspam dla wszystkich kont pocztowych

 

jaki hosting wybrać OVH

OVH

Drugie miejsce w rankingu hostingów zajęło OVH. Hosting OVH to francuska firma ale posiadają również filię i serwery w Polsce.

Cechą charakterystyczną OVH jest niska cena – zarówno za hosting jak i domeny. Ceny za hosting w OVH zaczynają się od 9,83 zł brutto i kończą na 167,27 zł brutto miesięcznie. Skąd biorą się te rozbieżności? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Hosting OVH dysponuje kilkoma wariantami w zależności od zapotrzebowania na miejsce na dysku, wydajność i inne cechy hostingu. Szczegóły:

hosting ovh ceny
Hosting OVH – ceny

Hosting Performance dla firm z OVH dzieli się jeszcze na podkategorie, gdzie do wyboru są 4 różne produkty: Performance 1, 2, 3 i 4 w cenach od 40 zł do 136 zł brutto za miesiąc. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na stronę OVH. Na hostingu OVH znajdują się autoinstalatory WordPressa, Joomli, Prestashop i Drupala, co będzie sporym ułatwieniem dla laików.

O ile ceny za domeny w OVH są niskie – także w odnowieniu, tak ceny za hosting są już średnio wyższe niż konkurencja. Wynika to również z faktu, że oferta jest bardzo bogata i wymagający klient znajdzie w OVH wszystko czego szuka. Support w OVH uchodzi za słabo dostępny i mało spersonalizowany, choć odpowiada mailowo na wszystkie problemy.

Plusy Minusy
Niskie ceny domen Trudno dostępny support
Dobre stawki za odnowienia Niedokończone tłumaczenie panelu
Bogata oferta Zdarzają się awarie

 

ranking hostingow LH

Hosting LH.pl

Ostatnie miejsce na podium dla hostingu LH.pl. Firma działa na polskim rynku od 2002 roku, ale zdobyła fejm stosunkowo niedawno – dzięki takim rankingom jak ten. Firma chwali się, że posiada jeden z najszybszych hostingów w Polsce, co mają potwierdzać wyniki testów szybkości. Oferta hostingów jest podzielona na 4 propozycje nazwane owocami: orange, kiwi, mango i apple. Szczegóły:

Hosting LH - ceny
Hosting LH – ceny

Jak widzisz na powyższym przykładzie, cena za najniższy pakiet Orange to 50 zł netto. Przestrzeń dyskowa 5GB wystarczy na kilka małych stron. Mamy całkiem pozytywne doświadczenia z LH, choć przenosząc się z innego hostingodawcy chcieliśmy poczuć tę moc szybkości. Dopiero po kontakcie z supportem udało się podnieść pewne warianty, które domyślnie są ustawione na niskich wartościach.

Support jest pomocny, choć nie tak szybki jak ten w The Camels. „Nauka” panelu również musiała zająć trochę czasu, choć wygląd jest raczej bardzo prosty. Nazwanie go topornym byłoby nie fair, ale nie jest to kombajn jak OVH. Ceny za hosting bardzo atrakcyjne, w przeciwieństwie do domen, których odnowienie jest droższe niż u konkurencji. Co prawda firma uzależnia cenę od liczby domen. Jeśli pytasz, jaki hosting wybrać dla małej firmy lub blogera, możesz śmiało rozważyć LH.pl.

Plusy Minusy
Najniższa cena za hosting Wysoka cena za odnowienie domeny
Sprawny support Niskie wartości PHP na starcie
Szybkość Nieintuicyjny panel

 

cyber folks hosting

cyber_Folks (dawniej linuxpl.com)

Ranking hostingów nie mógł obejść się bez cyber_Folks. Jest to dawny linuxpl.com, który przeszedł rebranding.  Działa na polskim rynku od wielu lat i zyskał grono stałych klientów.

Firma po rebrandingu wyraźnie postawiła na wyróżniającą identyfikację wizualną i szerokie przekazywanie wiedzy poprzez webinary. Jeśli chodzi o ofertę hostingów, to dzieli się na 3 części: hosting Wodrpess, hosting Prestashop i hosting WWW. Poniżej prezentacja hostingu WordPress:

Hosting Cyber folks - ceny
Hosting cyber_Folks – ceny

Jak widzisz w cenniku, oferta promocyjna na 1 rok jest bardzo atrakcyjna, ale bierz też pod uwagę te ceny przekreślone. Żebyś za rok nie był zdziwiony. Miałem sentyment do linuxpl, ponieważ jestem z nimi od początku swojej działalności w Internecie. Ten sentyment przenosi się na cyber_Folks, choć pomału i z pewnymi zgrzytami. Będą z nimi od dawna widzę w historii ile kosztował hosting i jego odnowienie kilka lat temu, a jaka cena jest obecnie. Firma zmienia podejście marketingowe, choć mam nadzieję, że nie pójdzie śladem Home.pl.

Ogromnym zawodem było zakończenie działania PP i nie poinformowanie o tym fakcie partnerów. Firma po prostu zrobiła przekierowanie z dawnych reflinków linuxpl na stronę główną. Warto jednak dodać, że wypłacono wszystkie zaległe prowizje. To tyle minusów, które jak widzisz nie dotyczą działania hostingu, bo ten jest na wysokim poziomie.

Obsługa supportu zawsze profesjonalna – odpowiada szybko i działa sprawnie. Przed rebrandingiem zdarzały się przerwy i awarie w działaniu strony, teraz już nie. Obsługa konta pocztowego jedna z najlepszych – brak jakiegokolwiek spamu. Szybkość działania stron jedna z najwyższych w Polsce, a mamy porównanie do innych firm hostingowych.

Plusy Minusy
Webinary dla klientów Wysokie ceny hostingu
Sprawny support Wysokie opłaty za odnowienie domen
Szybkość stron Rozdział panelu klienta od admina

Jeśli zainteresowała Cię oferta hostingu, przejdź na stronę Cyber Folks.

GDZIE KUPIĆ DOMENĘ NAJTANIEJ?

Wybór hostingu to drugi z etapów zakładania strony firmowej. Pierwszym jest zawsze wybór domeny. Domena, czyli mówiąc wprost – to jak nazywa się Twoja strona www. Pod kątem pozycjonowania strony w Polsce najlepsza jest domena z końcówką .pl. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić inną, np. z końcówką .eu czy też .com. Zwłaszcza, jeśli planujesz stronę wielojęzyczną.

Śledząc oferty firm hostingowych możesz dojść do wniosku, że niska cena za hosting nie zawsze oznacza niską cenę za domenę. I odwrotnie. Dlatego zastanawiając się, gdzie kupić domenę najtaniej, warto będzie zarejestrować domenę w innej firmie niż hosting. Następnie trzeba jedynie skierować domenę na adresy DNS firmy, gdzie mamy wykupiony hosting.

Przykład: zakupiłeś domenę twojafirma.pl na OVH, a hosting w The Camels. Musisz przekierować domenę twojafirma.pl na serwery The Camels. W tym celu sprawdzasz DNS dla hostingu The Camels. Są to: dns1.thecamels.org i dns2.thecamels.org. Logujesz się do panelu OVH i wklejasz je dla zakupionej domeny. Instrukcję znajdziesz w plikach pomocy firmy, gdzie znajduje się domena lub pisząc do supportu.

Cennik domen

Większość firm hostingowych oferuje pierwszą domenę za 0 zł. Oznacza to, że przez pierwsze 12 miesięcy nie zapłacisz nic za rejestrację domeny. Pierwszej opłaty dokonasz po roku. Ceny domen nie są jednak wysokie. Z reguły jest to ok. 10 zł za pierwszy rok. Zabawa zaczyna się przy odnowieniu domeny.

Patrząc szybko po cennikach, najtańsze odnowienie domeny ma firma seohost.pl – 40,20 zł. Tuż za nią jest OVH – 44,99 zł. Poniżej 50 zł za odnowienie domeny ma również The Camels. Ceny za odnowienie domen mogą wzrosnąć, dlatego warto odnowić domenę na kilka lat naprzód. Ma to również pozytywne znaczenie dla wyszukiwarki Google. Posiadając więcej domen w jednej firmie możesz spróbować utargować rabat.

JAKI HOSTING DLA WORDPRESSA?

ranking hostingów

WordPress jest najpopularniejszym CMS-em do tworzenia stron internetowych. Ułatwia nie tylko utworzenie strony www, ale także prowadzenie bloga firmowego. W związku z tym wiele firm hostingowych pozycjonuje się i tworzy dedykowane oferty na hosting pod WordPressa. Czym zwykły hosting różni się od tego pod WordPress? Prawie niczym, ale prawie robi często różnicę. Dlatego wyróżnikiem hostingu dedykowanego WordPressowi jest szybkość. Ranking hostingów pomoże Ci w wybrać najlepszy hosting dla WordPressa.

Szybkości stron opartych o WordPress są z reguły niższe. Powodem są np. przeładowanie wtyczkami i źle zoptymalizowany szablon strony. Pomijamy w tym miejscu optymalizację strony www pod kątem SEO, która może wpłynąć na szybkość ładowania się strony internetowej. Firmy hostingowe starają się zaradzić temu udostępniając takie cechy hostingu jak:

 • LiteSpeed – wtyczka cache do WordPressa, współgrająca z LS Cache.
 • LS Cache – technologia, która pozwala na znaczne przyspieszenie strony przy zachowaniu odpowiednich standardów dla użytkowników.
 • Apache 2.4 + OPCache – rozwiązanie alternatywne dla LS Cache + LiteSpeed.
 • Redis – oszczędza czas, który jest konieczny podczas wysyłania odwołań do bazy danych.
 • HTTP/2 – szybkie pobieranie treści i wyprzedanie przeglądarki w przypadku plików CSS.
 • Dyski SSD – szybkie przesyłanie danych.
 • Wersję PHP od 7.3 wzwyż – udowodniony wpływ na szybkość strony oraz działaniem wtyczek.
 • Wysoką wersję bazy danych – kompatybilność z wtyczkami.
 • Własny adres IP.

Wybierając hosting dla WordPressa zwróć uwagę na powyższe aspekty. Dedykowane hostingi dla WordPressa posiadają m.in. cyber_Folks, dHosting i Home.pl. Oferty The Camels i OVH również są skonfigurowane pod CMS WordPress.

JAKI HOSTING DLA SKLEPU INTERNETOWEGO?

Otwierając sklep internetowy dla swojej firmy musisz wybrać hosting, który spełni wymagania. Jeśli jest to mały sklep z kilkudziesięcioma produktami postawiony na CMS WordPress + Woocommerce, to w zupełności wystarczy standardowy pakiet hostingu. Jeśli jednak sklep ma być dużym przedsięwzięciem, to ilość miejsca na dysku, transfer, pamięć RAM i jakość muszą stać na wysokim poziomie. Wybieranie pakietu „mini” w takim przypadku może okazać się przydatne na krótkoterminowo. Na szczęście, w każdej chwili możesz przejść na wyższy poziom, kontaktując się z supportem.strona www dla firmy

Trzy najpopularniejsze CMS pod sklep internetowy:

 1. Woocommerce – tworząc sklep na tym silniku będziesz pracował na WordPressie, dlatego weź pod uwagę hosting dedykowany dla WordPressa.
 2. PrestaShop – dedykowaną ofertę pod Prestashop ma m.in. cyber_Folks. Instalację w pakiecie zapewnia także The Camels i OVH.
 3. Magento – silnik sklepowy, instalację ma m.in. The Camels.
 4. Shoper – dostępny m.in. na Home.pl w ramach eSklepu.

Przed wyborem silnika sklepu internetowego sprawdź Porównanie sklepów internetowych. Znajdziesz tam ranking sklepów na silniku Open Source jak i na abonament.

PODSUMOWANIE

Ranking hostingów 2021 podaje najważniejsze informacje dotyczące oferty poszczególnych firm. Decyzję podejmujesz jednak samodzielnie. Pamiętaj, że gdy zastanawiasz się jaki hosting wybrać, możesz sprawdzić na jakim działa strona Twojej konkurencji. Wystarczy skorzystać z narzędzia whois i patrząc po nazwie serwerów. Inny hosting będzie dobry dla rozbudowanego sklepu internetowego, inny hosting dla WordPressa a jeszcze inny dla firmy developerskiej.

Ważna informacja dla osób, które rozważają przeniesienie strony na inny hosting – migracja jest zazwyczaj darmowa. Firma, do której przenosisz stronę, pomoże Ci w pracach migracyjnych gratis – wszak jesteś dla nich nowym klientem. Dotyczy to jednak wyłącznie zakupu hostingu. Jeśli masz już hosting i chcesz na niego przenieść stronę z innej firmy hostingowej, to musisz się liczyć z odpłatną pomocą. Z reguły jest to od 100 zł/h pracy.

Małe FAQ

Co to jest hosting?

Hosting jest to miejsce na serwerze, które udostępnia firma hostingowa, aby strona internetowa lub sklep www był dostępny w Internecie 24h/dobę.

Co to jest domena internetowa?

Domena jest to adres internetowy, który kieruje użytkowników na daną stronę www.

Ile kosztuje hosting?

Ceny hostingów są uzależnione od miejsca na dysku i innych cech. Hosting kosztuje od kilkudziesięciu złotych rocznie - dla małych stron, do kilku tysięcy złotych rocznie - dla firm developerskich.

Ile kosztuje domena?

Cena domeny jest uzależniona od końcówki. Najtańsze w Polsce są domeny z końcówką .pl. Im bardziej skomplikowane końcówki, tym cena jest wyższa. Domena kosztuje od kilkunastu do kilkuset złotych rocznie. Zazwyczaj pierwszy rok jest za darmo.

Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej Xybryzt oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

6 thoughts on “Jaki hosting wybrać? [Ranking hostingów 2021]

 1. W Wedo dodatkowo każdy Klient uzyskuje dostęp do panelu
  online, w którym może śledzić efekty pozycjonowania, oraz co miesięczne raporty
  na email.

 2. najgorsze moim zdaniem OVH. Francuskie korzenie przebijają sie wszędzie, każda instalacja zwłaszcza WordPress jest po francusku, support nieuprzejmy i prawie niedostępny zwłaszcza telefonicznie, włączenie domeny czy jej przeniesienie trwa po kilka dni. Jeśli macie inne opcje to tą omijajcie, ja wróciłem do nich po 10 latach przerwy i jest gorzej jak było, zmarnowane pieniądze i czas. Łukasz poczytaj oponie innych ludzi bo szkoda żeby psuli Ci ranking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *