Jaki program magazynowy? [Ranking programów do magazynowania]

jaki program magazynowy

Jaki program magazynowy wybrać w 2024 roku? Zobacz ranking programów magazynowych i sprawdź jakie programy magazynowe są polecane.

Programy do obsługi magazynu wspierają zarządzanie towarem znajdującym się w magazynie Twojej firmy i tym samym ułatwiają codzienne prowadzenie działalności, niezależnie od branży, a nawet skali działalności. Jeśli szukasz najlepszego programu, który pozwoli Ci skutecznie zarządzać procesem magazynowania, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Program magazynowy online – program udostępniany dla firm, które prowadzą gospodarkę magazynową. Pozwala na prowadzenie całościowej gospodarki magazynowej oraz zarządzanie produktami w firmie. Umożliwia dodawanie nowych produktów do magazynu, dodanie zdjęć, kategorii produktów, cen zakupu i sprzedaży oraz stanów minimalnych i maksymalnych.

RANKING programów magazynowych 2024

Są dwie drogi wyboru programu do magazynowania:

1. Możesz wybrać program do magazynowania desktopowy. Instalujesz program na komputerze i otwierasz aplikację, w której pracujesz. Takie rozwiązanie jest dedykowane dużym firmom, które potrzebują program na kilku stanowiskach.

2. Jeśli prowadzisz małą firmę i szukasz taniego rozwiązania, to rozważ wybór programu do magazynowania online. W takim przypadku pełną kontrolę nad wszystkim masz z pozycji przeglądarki internetowej lub aplikacji na telefon.

1
Magazyn online w Fakturownia

fakturownia - magazyn online

23,75 zł – 69,99 zł /mc
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: PayU, PayPal, dotPay, przelewy24, Open API, bankowość online
2
Program do magazynowania w FakturaXL

fakturaxl - program do magazynu

18 zł /mc
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: open API, PayU, Przelewy24, OCR faktur, windykacja online, finansowanie Faktur, integracja z e-sklepami, księgowość online, obsługa drukarek fiskalnych
3
Magazyn w Comarch ERP XT

program magazynowy comarch erp xt

20 zł /mc
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: aplikacja Android/iOS, usługa BI-Point, usługa POS, integracja z Allegro i e-sklepami, OCR Faktur, księgowość online. Więcej o Comarch ERP XT
4
Magazyn online w Pakiet Przedsiębiorcy

pakietprzedsiebiorcy program do magazynowania

249,99 zł/rok
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: wysyłka do KSeF, korygowanie faktur
5
Program do magazynu Systim.pl w Enadis

program do magazynowania systim

od 24 zł/mc
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: Przyjęcia i wydania z magazynu, raport stanów magazynowych na dany dzień, działanie w trybie FIFO/LIFO, rezerwacje, wypożyczenia, moduł wystawiania faktur i paragonów fiskalnych, dostęp online, windykacja online, integracja z Allegro, API,
6
Program magazynowy w Firmao

firmao magazyn

59 zł – 109 zł/mc
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: baza produktów i usług, integracje z Allegro, Przelewy24
7
Magazynowanie online w iFirma

ifirma - magazyn dla firm

0 zł – do 3 faktur
12,50 zł/mc
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: bankowość online
8
Program magazynowy w Streamsoft Firmino

firmino program do magazynowania online

16,80 zł/mc
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: możliwość testowania przez 90 dni za darmo, Fakturowanie, Windykacja, Księgowość online. Więcej o Firmino
9
Program magazynowy dla firm w Mega Tech

mega tech magazyn online

300 zł/rok
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: moduł dokumentów kasowych (BP, BW, KP i KW) oraz magazynowych (WZ, PW, PZ, RW i MM), integracja ze sklepem internetowym Shoper.
10
Program magazynowy w LoMag

lomag program magazynowy

100 zł netto licencja wieczysta
opłaty
SZCZEGÓŁY OFERTY
Dodatkowe opcje: faktury i paragony, zamówienia od dostawców i odbiorców, rezerwacje towarów, obsługa wypożyczalni, Integracje z Allegro, BL i sklepami

Jak został stworzony ranking programów do magazynowania?

Ranking programów do magazynowania został oparty o obiektywne dane, takie jak koszty dla klienta, szerokość oferty, bonusy oraz subiektywne odczucia oparte na doświadczeniu.

Część ofert prezentowanych w powyższym rankingu to oferty promowane – te na żółtym tle. Z kolei część zawiera tzw. linki afiliacyjne. Jak one działają? Gdy wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę i zakupisz produkt, będzie to oznaczało, że firma właśnie pozyskała klienta.  Z tego tytułu niektóre firmy wypłacają prowizję. Część tej prowizji otrzyma dom mediowy, część tzw. firma afiliacyjna, część serwis Niepoddawajsie.pl. Wysokość takiej prowizji to zwykle kilkadziesiąt złotych. Dziękujemy za skorzystanie z rankingu w naszym serwisie.

Zobacz też: Jaki hosting wybrać? Ranking hostingów 2024

7 SPRAW, NA KTÓRE WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC PROGRAM DO MAGAZYNOWANIA

Każdy mikro i mały przedsiębiorca musi się mierzyć z licznymi wyzwaniami. Aby utrzymać należytą płynność finansową, musisz szczegółowo analizować każdą inwestycję, by ta okazała się w dalszej perspektywie zyskowna.

Zakup odpowiedniego programu do magazynowania nie musi być kosztownym obciążeniem. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie rozwiązanie, które wyróżniać się będzie najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości.

Najważniejsze cechy programu magazynowego:

1. Funkcjonalność

Różne programy magazynowe posiadają określone funkcjonalności. Od tych bardziej podstawowych, do mocno rozbudowanych, umożliwiających sprawne zarządzanie magazynem, a także procesami logistycznymi.

Wybierając odpowiedni program magazynowy, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy wybrane funkcje odpowiadają na Twoje potrzeby.

2. Możliwość rozbudowy programu

W początkowej fazie prowadzenia działalności część funkcji programów magazynowych może się wydawać zbędna. Jednak wraz z rozwojem działalności, będziesz potrzebował coraz więcej rozwiązań. Wybierając system z możliwością rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności, nie będziesz musiał zmieniać programu, gdy Twoja firma się rozwinie.

3. Wsparcie i dostępność pomocy

Dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero co założyli działalność, wsparcie etapie zaznajamiania się z programem magazynowym będzie kluczowe.

Wybierając jakiekolwiek programy informatyczne, powinieneś zwrócić uwagę na dostępność działu wsparcia. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości będziesz mógł skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy pomogą Ci sprawnie przejść przez proces wdrożenia.

4. Cena za program magazynowy

W przypadku programu magazynowego online, ceny są obecnie na niskim poziomie. Średnio za korzystanie z programu do magazynowania online zapłacisz od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych netto na miesiąc.

UWAGA! Niekiedy przy zapłaceniu z góry za rok cena jest może być niższa nawet o 25%!

5. Awaryjność

Odpowiednio dobrany program do prowadzenia magazynu powinien odpowiadać na Twoje potrzeby i wspierać w prawidłowym funkcjonowaniu działalności.

Pojawiające się liczne awarie systemu nie pozwolą Ci skupić się na realizacji podstawowych celów biznesowych. Aby uniknąć późniejszych zmartwień i trudności, powinieneś jeszcze przed dokonaniem zakupu, zwrócić uwagę na częstotliwość awarii programu podczas minionego półrocza.

6. Koszty wdrożenia, aktualizacji oraz szkoleń

Każdy program informatyczny wymaga odpowiedniego wdrożenia. W przypadku programu magazynowego zwróć uwagę na późniejsze aktualizacje oraz przeszkolenia, zarówno Ciebie jak również ewentualnych pracowników. To może sprawić, że ostateczne koszty obsługi programu mogą znacząco wzrosnąć.

7. Ukryte koszty

Wiele programów magazynowych na pierwszy rzut oka może się wydawać tanich, jednak w rzeczywistości ich zakup może się wiązać z szeregiem dodatkowych, ukrytych opłat. Zanim zdecydujesz się na zakup programu, koniecznie zapoznaj się z regulaminem użytkowania programu. W ten sposób unikniesz późniejszych niespodzianek.

PROGRAMY MAGAZYNOWE – OPIS I RECENZJA

Zapoznałeś się już z możliwościami jakie oferują programy magazynowe. Wiesz, że możesz wybrać program magazynowy online jak i stacjonarny – desktopowy. Pora na omówienie kilku polecanych programów magazynowych, z pomocą których możesz samodzielnie prowadzić gospodarkę magazynową w swojej firmie.

fakturownia - magazyn online

Magazyn online – Fakturownia

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się program do magazynowania online – Fakturownia. Program oferuje wiele korzyści, które pomogą Ci w lepszym zarządzaniu swoimi dokumentami i magazynem. Dzięki niej będziesz w stanie wygenerować różnorodne dokumenty magazynowe, takie jak PZ, WZ, PW, RW, Przesunięcie Magazynowe, Rezerwacja, Zamówienie Towaru i Inwentaryzacja.

Dzięki programowi magazynowemu zyskasz możliwość automatycznego generowania dokumentów przyjęcia i wydania na podstawie faktur.

Jednym z kluczowych elementów programu magazynowego Fakturownia jest możliwość zarządzania użytkownikami i uprawnieniami. Możesz łatwo tworzyć konta dla swoich współpracowników lub udzielać dostępu pracownikom biura rachunkowego. Dzięki temu użytkownicy o ograniczonym dostępie będą mogli przeglądać i księgować nowe dokumenty, dostosowując swoje działania do potrzeb Twojej firmy.

Program do magazynowania - Fakturownia
Program do magazynowania – Fakturownia

Platforma zapewnia szeroki wachlarz raportów dotyczących produktów i stanów magazynowych. Możesz z łatwością uzyskać szczegółowe informacje na temat ilości produktów, średniej sprzedaży, sumy sprzedaży, a także wartości sprzedanych i kupionych produktów. Ponadto, Fakturownia oferuje zestawienia wartościowe oparte na cenach zakupu i ilości w określonym okresie, co pozwoli dokładniej analizować swoje działania.

Nie musisz ograniczać się do jednego magazynu. Dzięki platformie możesz zarządzać wieloma magazynami jednocześnie. Możesz tworzyć i kontrolować wiele magazynów, dostosowując je do swoich potrzeb. Intuicyjny system magazynowy pozwoli w prosty sposób poruszać się po platformie i wykorzystać pełen potencjał swojej przestrzeni magazynowej.


fakturaxl - program do magazynu

Program magazynowy – Faktura XL

Kolejny w rankingu to program magazynowy online Faktura XL. Program umożliwia obsługę magazynu już od 18 zł miesięcznie. Dodatkowo w wersji płatnej liczba faktur jest nielimitowana, dlatego program może być wykorzystywany również do fakturowania. To, co wyróżnia Faktury XL, to wsparcie supportu 24h na dobę.

Faktura XL daje dostęp do nielimitowanej ilości magazynów. System magazynowy umożliwia automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych, obsługę kolejek: FIFO, LIFO oraz inwentaryzację magazynową.

program magazynowy fakturaxl
Program magazynowy FakturaXL

Dbałość o bezpieczeństwo to priorytet dla Faktura XL. Program automatycznie zweryfikuje Twojego kontrahenta w wykazie Podatników VAT (tzw. Biała lista podatników VAT), a także sprawdzi poprawność konta bankowego. Uchroni Cię to od nieprzyjemności i problemów.


program magazynowy comarch erp xt

Program do magazynowania – Comarch ERP XT

Trzecie miejsce w rankingu to program do fakturowania Comarch ERP XT z dodatkową opcją magazynu. Moduł Magazynowy w systemie Comarch ERP XT kierowany jest do wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na ewidencji stanów magazynowych sprzedawanych przez nich produktów.

Dlaczego warto skorzystać z modułu magazynowego w programie Comarch ERP XT?

 • 30 dni bezpłatnego korzystania z modułu Magazyn w programie Comarch ERP XT!
 • Przyjęcie i wydania towarów z magazynu,
 • Kontrola stanów magazynowych i blokada sprzedaży poniżej stanów,
 • Dowolność wyboru stanów kontrolowanych,
 • Obsługa kodów EAN usprawniających pracę z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych,
 • Przeprowadzanie inwentaryzacji posiadanych towarów,
 • Przeprowadzenie spisu z natury.

Dzięki funkcjom modułu można automatycznie przeprowadzić inwentaryzację oraz spis z natury, a także włączyć kontrolę stanów magazynowych dla produktów. Dodatkowo, w celu usprawnienia sprzedaży, przedsiębiorcy mogą poprowadzić swoją sprzedaż detaliczną w aplikacji POS, która skupia się m.in. na szybkości obsługi klienta.

program do magazynowania comarch erp xt
Program do magazynowania Comarch ERP XT

Moduł Magazyn w Comarch ERP XT stanowi idealne rozwiązanie zarówno dla firmy sprzedającej w modelu B2B, małego sklepu detalicznego, jak i dla firmy, prowadzącej swój własny sklep internetowy.

Wejdź na Comarch ERP XT, poznaj moduł magazynowy w wersji demonstracyjnej i skorzystaj z darmowego okresu próbnego już teraz!


program do magazynowania systim

Program magazynowy online – Systim

Program do magazynu Systim.pl to nowoczesny program wspierający działania każdej firmy w zakresie handlu i gospodarki magazynowej. Program przydatny będzie zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z biznesem, jak i spełni oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. Program jest dostępny online przez przeglądarkę internetową, dzięki czemu instalacja nie jest wymagana. Również dzięki temu z programu może korzystać wiele osób na raz, z wielu różnych lokalizacji.

Systim posiada wszystkie cechy i funkcjonalności jakie muszą posiadać nowoczesne programy tego typu, tj. umożliwia prowadzenie kartoteki produktów, towarów, materiałów i usług dostępnych w naszej firmie. Na podstawie kartoteki możemy łatwo utworzyć ofertę dla klientów. Umożliwia wykonywanie zewnętrznych przyjęć i wydań magazynowych dzięki dokumentom typu PZ, WZ, a także operacji wewnętrznych takich jak przyjęcia z produkcji i na produkcję czy przyjęcia i wydania wewnętrzne.

Program umożliwia prowadzenie dowolnej ilości magazynów. W każdej chwili w wygodny sposób możemy podejrzeć stany magazynowe na każdym z magazynów, możemy również wygenerować raport stanu magazynowego. Na podstawie takiego raportu wygenerowanego do Excela, po uzupełnieniu w nim stanów obecnych, można wykonać inwentaryzację po prostu importując plik do Systim.

program magazynowy systim
Program magazynowy Systim

W stosunku do innych programów magazynowych wyróżnia go możliwość zarządzania w programie produkcją. Systim pozwala na tworzenie receptur na produkty i wprowadzanie zamówień produkcyjnych. Na podstawie nich program może automatycznie wydawać na produkcję materiały produkcyjne a następnie przyjmować gotowe produkty na stan. Program umożliwia też dokonywanie rezerwacji na określone towary.

Oprócz typowo magazynowej funkcjonalności Systim umożliwia również wystawianie faktur i paragonów fiskalnych, dzięki czemu staje się kompletnych narzędziem do zarządzania firmą. Program oferuje również możliwość dostępu dla klientów firmy do wewnętrznego panelu z produktami, umożliwiając im wybranie produktów i złożenie na nie zamówień.

Systim posiada również wbudowany moduł POS dzięki któremu można go zastosować z ekranami dotykowymi do sprzedaży np. w restauracjach czy innych punktach bezpośredniej sprzedaży.

Liczne integracje wspierają działalność handlową, program umożliwia m.in. automatyczne pobieranie kursów walut z NBP, danych kontrahentów z rejestru REGON, przekazanie dowolnej faktury do bezpłatnej windykacji. Systim integruje się również z systemami sprzedaży, np. z Allegro i z systemami kurierskimi.
Ogromne możliwości konfiguracyjne pozwalają na przystosowanie Systim do swoich potrzeb. Możemy np. dowolnie dostosować wydruki faktur do swoich potrzeb. Jeszcze więcej można uzyskać dzięki zastosowaniu API Systim.


firmino program do magazynowania

Program do magazynu – Firmino

Pierwsze miejsce w rankingu dla programu magazynowego online Firmino. Oprócz gospodarki magazynowej, program umożliwia wystawianie faktur, dodawanie dokumentów kosztowych i prowadzenie księgowości online. Firmino posiada intuicyjne wprowadzanie dokumentów magazynowych, podział na towary i usługi oraz bezproblemową inwentaryzację. Ponadto możliwa jest wysyłka JPK i Deklaracji.

Firma reklamuje się jako idealne rozwiązanie dla laików: dzięki wdrożeniu programu magazynowego Firmao łatwo i szybko zarządzisz logistyką magazynową w swojej firmie. Jest on o wiele mniej kosztowny i znacznie prostszy w obsłudze i wdrożeniu, od programów konkurencyjnych i ich systemów.

program magazynowy firmino ranking
Streamsoft Firmino – program magazynowy

Firmino posiada opcje przydatne przy prowadzeniu firmy:

 • inwentaryzację,
 • cenniki produktów,
 • wystawianie i przyjmowanie dokumentów magazynowych,
 • pełna ewidencja stanów magazynowych.

Program magazynowy online w Firmino kosztuje od 16.80 zł miesięcznie. Do Magazynu standardowo dołączony jest program do fakturowania. Możesz dodatkowo domówić pakiet Księgowość i Windykacja, co podniesie cenę o kilkanaście złotych.

Jeżeli przekonała Cię oferta Firmino Streamsoft, wypróbuj program jeszcze dziś zakładając darmowe konto.


lomag program magazynowy

Program magazynowy – LoMag

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje program magazynowy LoMag.  Dzięki wielu opcjom w konfiguracji sprawdzi się w małych i średnich firmach o różnym profilu działalności.

Program Magazynowy LoMag ułatwia zarządzanie dowolnym magazynem. Posiada intuicyjny i konfigurowalny interfejs użytkownika dostępny w wielu językach oraz możliwość dostosowania funkcjonalności do własnych potrzeb.

LoMag wyróżnia się:

 • nieograniczona ilość magazynów, towarów, dokumentów, kontrahentów,
 • konfigurowalna struktura bazy – własne typy dokumentów, dodatkowe pola,
 • kreator raportów, projektowanie własnych wydruków, etykiet,
 • wiele walut, kursy z NBP, klienci z GUS i inne integracje,
 • konfigurowalna precyzacja obliczeń, scenariusze LIFO, FIFO, FEFO, LocPrio,
 • import oraz eksport różnych danych z Excela, CSV, JPK,
 • obsługa czytników kodów, kolektorów danych, drukarek etykiet, urządzeń wagowych, drukarek fiskalnych,
 • definiowanie i śledzenie powiązań między różnymi dokumentami oraz graficzna ilustracja przepływu dokumentów,
 • moduł produkcyjny oferujący powiązania produktów z surowcem oraz automatyczną kompletację produktów, rezerwację surowców, planowanie zapotrzebowania na surowce,
 • projektowanie i odczyt etykiet GS1-QR oraz EAN128 zawierających identyfikatory zastosowań systemu GS1: kody z wagą, ilością, partią produkcyjną, datą partii, datą trwałości,
 • powiadomienia email o osiągnięciu stanów minimalnych,
 • regularne aktualizacje, które zawierają sugestie od użytkowników programu,
 • możliwość dostosowania program do indywidualnych potrzeb.

Jeśli zainteresował Cię program magazynowy LoMag, skorzystaj z wielu opcji i jeszcze dziś wykup dożywotnią licencję za 100 zł netto.

JAK DZIAŁAJĄ PROGRAMY MAGAZYNOWE?

Podstawową funkcją programów do magazynowania jest wsparcie sprzedaży internetowej, poprzez zarządzanie ruchem towarów w przestrzeni magazynowej. Kolejną równie ważną funkcją jest możliwość automatycznego generowania najważniejszych dokumentów związanych z obsługą magazynów, w tym rezerwacji oraz zamówień.

W przypadku większych przedsiębiorstw, przydatna może się okazać również opcja zarządzania wieloma magazynami z poziomu jednego konta. W ten sposób zyskasz możliwość zarządzania nie tylko magazynem głównym, ale również pomocniczymi.

Profesjonalny program magazynowy oferuje szereg funkcjonalności, które wspierają sprzedaż internetową, a także obsługę przestrzeni magazynowej.

Najważniejsze cechy programów magazynowych

Wszystkie poniższe funkcjonalności sprawią, że prowadzenie działalności sprzedażowej, z wykorzystaniem profesjonalnych programów do magazynowania jest znacznie prostsze.

Cechy programu do magazynowania:

 • zarządzanie stanami magazynowymi,
 • wystawianie dokumentów magazynowych,
 • blokowanie sprzedaży produktów, poniżej określonych stanów magazynowych,
 • możliwość przeprowadzenia automatycznej inwentaryzacji oraz spisów z natury,
 • możliwość uruchomienia współpracy z drukarkami i kasami fiskalnymi online, terminami płatniczymi oraz czytnikami kodów kreskowych.

Wybierając program do obsługi magazynu, zyskujesz przede wszystkim pełną kontrolę nad stanami magazynowymi. Program magazynowy umożliwia ewidencjonowanie również nietypowych jednostek logistycznych, w tym również samego towaru.

Co więcej, wybierając profesjonalny program magazynowy, możesz liczyć na stały dostęp do programu z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki temu możesz w każdej chwili śledzić stany magazynowe w firmie.

DLA JAKICH FIRM SĄ PROGRAMY MAGAZYNOWE?

Poszukując odpowiedniego systemu magazynowego, powinieneś skupić się na ocenie jego możliwości. Inne funkcjonalności okażą się przydatne w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, a jeszcze inne w przypadku średnich i dużych firm – spółek akcyjnych czy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Z profesjonalnych programów do magazynowania powinni skorzystać przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność związaną z produkcją. Dla zapewnienia płynności działania linii produkcyjnej konieczne jest zapewnienie odpowiedniego zaopatrzenia.

Wykorzystanie w tym celu sztucznej inteligencji z programów do magazynowania pozwoli uniknąć ewentualnych pomyłek, składając dyspozycję zamówienia wówczas, gdy stany magazynowe zaczną spadać poniżej niebezpiecznego minimum.

Program magazynowy sprawdzi się nie tylko w dużych firmach produkcyjnych, ale także w niewielkich przedsiębiorstwach spożywczych, usługowych oraz handlowych.

UWAGA! Jeżeli prowadzisz firmę spożywczą lub handlową, sprawdź jaki system POS wybrać dla swojej placówki.

WADY I ZALETY PROGRAMÓW MAGAZYNOWYCH

Wybór odpowiedniego programu do magazynowania usprawni pracę Twojego przedsiębiorstwa. Program magazynowy będzie wspierał zarządzanie najważniejszymi procesami. Wybierając mobilne systemy magazynowe, możesz liczyć na dostęp do wszystkich najważniejszych informacji z dowolnego miejsca. W ten sposób zyskasz czas na realizację podstawowych celów biznesowych.

Zalety programów magazynowych:

 1. możliwość obniżenia kosztów związanych z prowadzeniem skomplikowanych operacji magazynowych,
 2. redukcja czasu potrzebnego na wykonanie poszczególnych zadań związanych z obsługą magazynu,
 3. redukcja pomyłek podczas kompletowania paczek i tym samym zmniejszenie ilości reklamacji,
 4. możliwość efektywnego wykorzystania przestrzeni magazynowej,
 5. możliwość stałego podglądu stanów magazynowych,
 6. możliwość kontroli pracy personelu zatrudnionego do obsługi magazynu,
 7. poprawa bezpieczeństwa danych i operacji, w tym poprzez możliwość przydzielenia określonych zadań do wybranego pracownika.

Wady programów magazynowych:

 1. ryzyko braku kompatybilności z już posiadanym oprogramowaniem,
 2. niektóre programy są kosztowne.

OPIS STACJONARNYCH PROGRAMÓW DO MAGAZYNOWANIA

Poniżej znajdziesz krótki opis stacjonarnych programów do magazynowania, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniej opcji.

Ewa-Faktury i Magazyny

Program jest dedykowany do obsługi magazynów oraz prowadzenia księgowości w firmie. Program dostępny jest w różnych wersjach od tych bardziej podstawowych, do rozbudowanych.

Wśród głównych funkcjonalności wyróżnić należy:

 • możliwość generowania plików JPK, JPK_FA, JPK_MAG,
 • możliwość wystawiania dokumentów sprzedażowych, w tym faktury VAT, pro formy, faktury eksportowe, walutowe, wewnątrzwspólnotowe, marża, a także faktury zakupowe i zaliczkowe,
 • rejestr VAT sprzedaży,
 • obsługa czytnika kodów kreskowych, eksport dokumentów do programu księgowego,
 • tworzenie zestawień i analiz,
 • generowanie dokumentów magazynowych, w tym WZ, PZ, PW, RW, MM oraz Inwentaryzacja,
 • zamówienia od dostawców i odbiorców,
 • kontrola należności i zobowiązań,
 • wezwania do zapłaty,
 • obsługa kasy (KP, KW)
 • integracja z Allegro.

Program wyróżnia przejrzysty interfejs, a jego ceny zaczynają się już od 150 złotych.

Subiekt Nexo

Subiekt to nowoczesny program sprzedażowo-magazynowy, umożliwiający sprawne zarządzanie przestrzenią magazynową. Program wyróżnia się wysoką funkcjonalnością, a także przejrzystym interfejsem i intuicyjną obsługą. Co warte podkreślenia, system Subiekt jest jednym z najczęściej wybieranych programów do magazynowania.

System Subiekt znajdzie zastosowanie w średnich i dużych przedsiębiorstwach, będąc doskonałym uzupełnieniem oprogramowania dla firm handlowych i biur.

Wśród najważniejszych funkcjonalności programu, wyróżnić można:

 • kompleksową obsługę dokumentów handlowych i magazynowych,
 • rozbudowaną obsługę urządzeń zewnętrznych, w tym kas i drukarek fiskalnych, czytników kodów kreskowych oraz wag etykietujących,
 • możliwość pełnej integracji z pozostałymi programami producenta.

Subiekt nexo wyróżnia przyjazny i przejrzysty interfejs, a także bogatą funkcjonalność, która odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Koszt zakupu programy jest jednak dość wysoki i wynosi ponad 700 złotych.

Meteoryt Asystent Magazyn

To program wspierający obsługę magazynową przedsiębiorców, w tym w szczególności wystawianie dokumentów magazynowych, kontrolę stanów magazynów, a także prowadzenia szeroko pojętej gospodarki magazynowej.

Tym, co wyróżnia system Meteoryt Asystent Magazyn, jest:

 • możliwość prowadzenia nieograniczonej ilości indeksów produktowych,
 • wygodne wyszukiwanie produktów,
 • możliwość dodawania opisów do produktów,
 • możliwość definiowania kategorii,
 • obsługa dokumentów magazynowych,
 • wystawianie dokumentów PZ, PW, WZ, RW, PL, MM+ oraz MM-, a także PI+ oraz RI-

System Meteoryt Asystent Magazyn jest dostępny w różnych wariantach. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na subskrypcję półroczną lub roczną bądź zdecydować się na licencję dożywotnią.

dGCS Biznesmen Magazyn i Faktury PRO

Program dGCS Biznesmen Magazyn i Faktury PRO ro system umożliwiający sprawną obsługę gospodarki magazynowej i sprzedaży towarów. Powstał z myślą o mikro i małych przedsiębiorcach, w pełni odpowiadając na ich potrzeby.

Wśród najważniejszych możliwości systemu wyróżnić należy:

 • możliwość wystawiania wszystkich typów dokumentów sprzedaży w dowolnie wybranej walucie,
 • pobieranie danych kontrahentów bezpośrednio z bazy GUS,
 • automatyczne pobieranie kursów walut z NBP,
 • możliwość wprowadzenia logo firmy na dokumentach,
 • generowanie dokumentów magazynowych WZ, PW, RW,
 • możliwość wystawienia protokołu zniszczenia.
Wybrane dla Ciebie
Najlepsze konta firmowe – ranking kont firmowych
Faktoring dla firm – popraw płynność finansową
Terminale płatnicze – jaki terminal wybrać

PODSUMOWANIE I OPINIA

Wybór odpowiedniego programu do prowadzenia magazynu nie należy do najprostszych. Na rynku dostępne są różne warianty systemów, które umożliwiają sprawne zarządzanie przestrzenią magazynu. Szukając tego właściwego, powinieneś zwrócić uwagę w szczególności na najlepszy stosunek ceny do jakości, a także na to, czy program odpowiada na Twoje potrzeby.

Być może wybrany przez Ciebie, tańszy system, nie będzie odpowiadał na Twoje potrzeby. Z kolei drogi, rozbudowany system może się okazać nadmiernym obciążeniem dla niewielkiego przedsiębiorstwa. W takim przypadku znaczna część jego funkcjonalności będzie ostatecznie zbędna.

Polecane programy magazynowe charakteryzują się również innymi opcjami jak fakturowanie czy windykacja. Wybierz odpowiedzialnie, kierując się cechami programów i opiniami użytkowników.

FAQ

Ile kosztuje program magazynowy?

Cena za program magazynowy online to od kilku do kilkudziesięciu złotych w abonamencie miesięcznym. Programy stacjonarne dla dużych firm to koszt rzędu kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Jakie są programy magazynowe?

Rozróżniamy programy magazynowe online i programy magazynowe desktopowe - stacjonarne.

Jakie są polecane programy magazynowe?

Wśród programów magazynowych online polecane się Streamsoft Firmino, FakturaXL czy Fakturownia. Z kolei z programów desktopowych warto rozważyć Comarch ERP czy Subiekt Nexo.

Oceń artykuł
[Total: 2 Average: 5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

2 thoughts on “Jaki program magazynowy? [Ranking programów do magazynowania]

 1. Opierając się na obiektywnych danych to największe możliwości w stosunku do ceny ma program magazynowy LoMag

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *