Jakie konto dla młodych 2024? Ranking kont młodzieżowych

jakie konto dla młodych

Jakie konto dla młodych wybrać w 2024 roku? Zobacz ranking kont młodzieżowych i wybierz najlepsze konto bankowe dla młodych.

Rozpoczęcie pierwszej pracy lub otwarcie pierwszej działalności w młodym wieku wiąże się z założeniem konta bankowego. Konto w banku dla młodych to podstawa w rozpoczęciu biznesu oraz pracy zawodowej w Polsce. Poniżej znajdziesz ranking kont młodzieżowych dla osób w wieku powyżej 13 lat. Jeśli szukasz konta dla dziecka poniżej 13 lat, sprawdź ranking kont dla dzieci.

Konto bankowe dla młodych (konto młodzieżowe) – specjalna oferta w banku przeznaczona dla młodzieży powyżej 13 lat. Cechuje się zazwyczaj niższymi kosztami niż tradycyjne konto osobiste. W przypadku kont dla młodych banki stawiają także na bardziej młodzieżową i lekką otoczkę. Zobacz, jakie konto dla młodych wybrać w 2024 roku i jak się nim posługiwać.

JAKIE KONTO DLA MŁODYCH WYBRAĆ? KONTA MŁODZIEŻOWE – TOP3

Zobacz najlepsze konta dla młodych w Polsce. Specjalnie wybrane TOP3 kont młodzieżowych 2024.

Konto Opłaty Karta

mbank konto młodzieżowe

mBank
eKonto Możliwości dla młodych

0 zł
0 zł
Darmowe bankomaty: wszystkie w Polsce i na świecie
Konto dla osób w wieku: 13-24 lata

ing konto dla młodych

ING Bank
Konto Mobi

0 zł 0zł
Darmowe bankomaty: ING, Planet Cash, pozostałe: pierwsza wypłata w miesiącu gratis, następna 2.5 zł
Konto dla osób w wieku: 13-26 lat

bank pekao konto młodzieżowe

Bank Pekao
Konto Przekorzystne dla młodych

0zł 0zł
Darmowe bankomaty: wszystkie w Polsce i na świecie
Konto dla osób w wieku: 13-26 lat

RANKING KONT MŁODZIEŻOWYCH 2024

Uważnie prześledź ranking kont młodzieżowych. Porównaj korzyści, opłaty i kliknij w przycisk „Szczegóły” przy koncie dla młodych.

Konto Opłaty Karta

pko bp konto dla młodych

PKO Bank Polski
Konto dla młodych

0 zł 3.9 zł / 0 zł
gdy w miesiącu dwa razy zapłacisz kartą lub BLIK-iem
Darmowe bankomaty: wszystkie w Polsce
Konto dla młodych w wieku: 13-18 lat

velo bank konto dla młodych

VELO BANK
Velo Konto dla młodych

0 zł
0zł
Darmowe bankomaty: wszystkie w Polsce
Konto dla młodych w wieku: 18-26 lat

santander konto młodzieżowe

Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę dla młodych

0zł
5 zł/ 3 zł / 0zł
gdy wykonasz min. 5 transakcji kartą
Darmowe bankomaty: wszystkie w Polsce
Konto dla osób w wieku: 13-26 lat

alior bank konto młodzieżowe

Alior Bank
Konto dla młodych

0 zł 6 zł/ 0zł
gdy wydasz kartą min. 300 zł
Darmowe bankomaty: Alior Bank praz Euronet (powyżej 100 zł)
Konto dla młodych powyżej 13 lat

Czynniki, które pomogły określić kolejność pozycji w rankingu:

 • koszty prowadzenia konta,
 • opłaty za korzystanie z karty płatniczej,
 • opłaty za przelewy,
 • aktualne promocje.
Przejdź do wybranego tematu:

 1. Konto dla młodych – promocja października
 2. 7 cech dobrego konta dla młodych
 3. Opis i opinie o kontach młodzieżowych TOP3
 4. Moje pierwsze konto młodzieżowe

KONTO DLA MŁODYCH – PROMOCJA 2024

Uzupełnieniem rankingu kont młodzieżowych są aktualne promocje. Promocje w bankach zdarzają się sporadycznie, ale są bardzo atrakcyjne finansowo. Banki kierują je do nowych klientów, którzy jeszcze nie mają założonego konta. Polegają na tym, że za otwarcie i aktywne prowadzenie konta młodzieżowego otrzymasz wynagrodzenie pieniężne lub cashback. Zobacz, co oferuje najlepsza bankowa promocja miesiąca:

Konto młodzieżowe w mBank
350 zł za otwarcie konta (dla osób 18-24 lata)

mBank - promocja w Koncie dla młodych
mBank – promocja w Koncie dla młodych

Aby otrzymać 350 zł za otwarcie konta dla młodych w mBanku należy:

 • otworzyć promocyjne eKonto,

Premia 350 zł za otwarcie konta jest przyznawana za:

 • 60 zł – za aktywność,
 • 140 zł – za spełnienie wszystkich warunków,
 • 150 zł – założenie konta przez aplikację,
 • 8% – promocyjne oprocentowanie.
Zobacz też: Promocje bankowe 2024 – sprawdź wszystkie oferty

7 cech dobrego konta dla młodych

Poniżej znajdziesz spis 7 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania konta dla młodych. Są to ważne kwestie z punktu widzenia osoby w wieku 16-26 lat. Mogą się przydać zarówno w codziennych czynnościach jak i planowaniu.

Jeśli zamierzasz otworzyć swoje pierwsze konto w banku, sprawdź czy bank nie nalicza opłat za prowadzenie konta i przelewy przez internet. Ponadto dobrze przeczytaj, jaka jest opłata za kartę i czy są sposoby aby jej uniknąć – będziesz w stanie je spełnić? Kolejne ważne kwestie to ilość bankomatów, z których będziesz mógł bez prowizji wypłacać pieniądze. Niektóre banku wymagają, aby Twój rodzic także posiadał konto w banku. Na szczęście takich jest coraz mniej.

Podczas wybierania zwróć uwagę, czy konto dla młodych jest:

 • darmowe lub chociaż tanie,
 • elastyczne w wypłacaniu gotówki,
 • zaopatrzone we wpłatomaty,
 • nowoczesne,
 • przyjazne dla użytkowników aplikacji.

1. Opłaty za konto i kartę

W większości banków oferta na konto dla młodych przewiduje darmowe prowadzenie konta oraz bezpłatne użytkowanie karty. Niektóre banki mają jednak wyjątki, wprowadzając np. warunek bezpłatności jeśli wydałeś kartą określoną kwotę lub wykonałeś określoną liczbę transakcji. Przykładowo w Santander Bank możesz wybrać 2 sposoby naliczania opłat za kartę: 3 zł miesięcznie (bez możliwości zwolnienia) bez względu na liczbę i kwotę transakcji; 5 zł lub 0 zł – po wykonaniu kartą min. 5 transakcji miesięcznie.

2. Wypłaty gotówki z bankomatów

Możliwość wypłacania gotówki z bankomatu to dla wielu młodych ludzi priorytet. Nikt już nie myśli, aby iść do placówki, stać w kolejce na wypłatę pieniędzy. Ma być szybko – tu i teraz. Banki podchodzą do tego tematu różnie. Są takie, które dają możliwość bezpłatnej wypłaty środków z dowolnego bankomatu w kraju i na świecie. Czytając nasz ranking kont młodzieżowych warto zwrócić uwagę, który bank daje możliwość nieograniczonej i bezpłatnej wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu.

3. Płatności mobilne

Następna istotna kwestia przy wyborze konta dla młodych to płatności mobilne. Szybkość, elastyczność i dostosowanie do aktualnych trendów – takie powinno być konto dla młodych 2024. Młodzi ludzie kupują w sklepach stacjonarnych płacąc coraz częściej kartą, BLIK-iem, telefonem a nawet zegarkiem. Bank musi być na to przygotowany, jeśli chce pozyskać młodego klienta.

ranking kont młodzieżowych
Ranking kont młodzieżowych – płatność BLIK-iem

4. Przyjazny interfejs

Łatwość w obsłudze interfejsu, przejrzystość i responsywność – to główne cechy konta bankowego do młodych w wieku 16-26 lat. Większość banków idzie z duchem czasu i zmienia się. Konta bankowe dla młodzieży w najlepszych bankach z rankingu charakteryzują się nowoczesnością i prostotą.

5. Wpłatomaty

Możliwość wpłacenia pieniędzy na konto to kwestia, która zaprząta głowę niejednego młodego człowieka. W zasadzie wszystkie banki posiadają jedynie własne wpłatomaty lub możliwość wpłacania gotówki przez wpłatomaty Planet Cash.

6. Dodatkowe opcje

Wszelkie udogodnienia przy koncie bankowym, jak możliwość oszczędzania, tworzenia skarbonek, notatek i inne opcje. Wielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę, że warto oszczędzać pieniądze. Bank może w tym pomóc, dostarczając odpowiednie zachęty i oprogramowanie jako część składowa konta dla młodych.

7. Bankowe promocje

Promocje bankowe to temat, który interesuje przede wszystkim tych, którzy chcą zmienić konto. Dzięki promocji można zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto śledzić aktualne promocje bankowe i być na bieżąco, jeśli chce się z takiej skorzystać.

KONTA MŁODZIEŻOWE – OPINIE i OPISY

Ważnym czynnikiem podczas wybierania konta dla młodych są opinie o bankach. Tych w Internecie jest mnóstwo i zapewne wiele z nich jest efektem marketingu szeptanego. Poniżej znajdziesz opinie o kontach młodzieżowych bez nakierowania na któryś z banków. Zapraszamy do zapoznania się i podjęcia własnej, suwerennej decyzji.

mbank konto młodzieżowe
1. Konto młodzieżowe w mBanku – eKonto Możliwości

Ranking kont młodzieżowych otwiera mBank z eKontem Możliwości. eKonto Możliwości jest kontem dla osób w wieku 13-24 lata. Jest to jedno z najlepszych kont pod względem niskich opłat i przejrzystości panelu bankowości internetowej.

Konto młodzieżowe w mBanku jest bezpłatne bez względu na wiek. Największe plusy to darmowa karta debetowa bez żadnych dodatkowych warunków oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Co ważne, jadąc na wakacje lub do pracy za granicę, będziesz mógł 3 razy w miesiącu wybrać pieniądze za darmo. Po ukończeniu 25 lat Twój rachunek zostanie automatycznie przemianowany na eKonto osobiste dla dorosłych. Z rankingu kont osobistych wynika, że również często znajduje się w TOP3 w Polsce.

Konto młodzieżowe w mBanku oferuje za darmo:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie i prowadzenie MasterCard Debit PaySIM (do płatności telefonem),
 • wydanie karty płatniczej,
 • internetowy przelew krajowy,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w całym kraju.

Odpłatne usługi konta dla młodych w mBanku:

 • przelew natychmiastowy przez Internet – 5 zł.

Bank cechuje dobra aplikacja mobilna i bankowość internetowa, Blik, Google Pay i Apple Pay. Darmowych wpłat możesz dokonać we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, CashLine oraz w oddziale.

Dodatkowo bank oferuje: usługę moneyback, cashback a także możliwość wykonywana przelewów bez podawania numeru rachunku. Wystarczy podać numer telefonu odbiorcy lub mieć go w znajomych na Facebook-u. Konto dla młodych w mBanku jest atrakcyjne dla amatorów nowinek.


 

ing konto dla młodych
2. Konto dla młodych w Banku ING – Konto Mobi

Na drugim miejscu w rankingu kont dla młodzieży znalazło się Konto dla młodych Banku ING. Konto jest przeznaczone dla osób w wieku od 13 do 26 lat. Posiada wiele zalet, do których należą m.in. brak opłat, przejrzysty interfejs i zachęcanie do oszczędzania. Minusem są bezpłatne wypłaty z bankomatów jedynie w sieci ING oraz Planet Cash. Pierwsze konto w Banku ING jest atrakcyjną ofertą dla młodych osób.

Bank oferuje za darmo:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie karty płatniczej,
 • internetowe przelewy krajowe,
 • wypłaty z własnych bankomatów i Planet Cash.

Odpłatne usługi konta dla młodych w Banku ING:

 • przelew natychmiastowy przez Internet – 5 zł,
 • wypłata z innego bankomatu – 2.5 zł (pierwsza wypłata w miesiącu jest za 0 zł).

Płatności mobilne w Bliku, Apple Pay i Google Pay. Darmowa wpłata gotówki jest możliwa we wpłatomatach ING oraz Planet Cash.

Bank ING jest dobrym wyborem dla osób młodych – posiada dobrą bankowość internetową i mobilną. Konto przez Internet można otworzyć od 18 lat, natomiast w oddziale od 13 lat.


bank pekao konto młodzieżowe
3. Konto młodzieżowe w Banku Pekao – Konto Przekorzystne

Konto dla młodych w Banku Pekao to bardzo atrakcyjna oferta. Prowadzenie konta jak i karta są za darmo do ukończenia 26 roku życia. Ponadto wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są za darmo. Minusem jest to, że darmowa wpłata gotówki jest możliwa jedynie w oddziałach Banku Pekao.

Bank Pekao oferuje do konta dla młodych za darmo:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie karty płatniczej,
 • internetowe przelewy krajowe*

Odpłatnie w koncie dla młodych Banku Pekao:

 • przelew natychmiastowy przez Internet – 5 zł,
 • *przelew zewnętrzny – 0.2 zł jeśli akceptacja jest przez SMS (akceptacja przez aplikację jest za 0 zł).

Bank posiada płatności mobilne przez BLIK i Apple Pay. Darmowe wpłaty tylko w oddziałach banku.

Możesz otworzyć konto przez Internet mając ukończone 18 lat. Młodsze osoby muszą udać się do placówki stacjonarnej. Konto przeznaczone dla osób w wieku 13 – 26 lat.

 

MOJE PIERWSZE KONTO MŁODZIEŻOWE

W latach ’90 nastolatkowie nie mieli wielkiego wyboru. Swoje pierwsze konto mogli założyć z powodów dość prozaicznych w Banku PKO. Z tego względu, że wówczas był to w zasadzie jedyny bank w każdym mniejszym mieście.

Oferty nie powalały, ale było to COŚ – pierwsze konto w banku i zawsze nieco tańsze niż to dla dorosłych. Były to jeszcze czasy przed erą bankowości internetowej. Potem weszły oferty mBanku, ING i innych firm bankowych. Obecnie możliwość jest tak wiele, że każdy może dokonać wyboru świadomie, bez wychodzenia z domu. Ranking kont młodzieżowych daje opcję założenia konta sprzed ekranu komputera.

Zapamiętaj, że jeśli masz poniżej 18 lat, to każde konto bankowe dla młodych możesz otworzyć wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Podsumowanie i opinia

Ranking konto młodzieżowych zapewnił Ci wiele danych i informacji. Konta dla młodych są przeważnie darmowe. Zarówno karta debetowa jak i prowadzenie konta są bezpłatne – bez żadnych warunków. Niektóre banki uzależniają zero opłat od wydanej kwoty lub liczby transakcji. Prześledź ranking kont dla młodych i wybierz to, które najlepiej Ci odpowiada.

Konta dla młodych to ważny element zarówno edukacji finansowej jak i wsparcia młodych ludzi w pierwszej pracy czy założeniu firmy. W zasadzie trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek prowadził firmę czy pracować bez posiadania konta w banku. Choć jeszcze kilka lat temu było to zupełnie normalne. Przemyśl raz jeszcze wszystkie za i przeciw i wybierz mądrze.

Oceń artykuł
[Total: 1 Average: 5]

14 thoughts on “Jakie konto dla młodych 2024? Ranking kont młodzieżowych

  1. Na warunki jakie są oferowane, czy jest darmowe, jak wypłaty z innych bankomatów i za granica, czy jest jakiś bonus przy zakładaniu…

   1. no np żeby wypłaty ze wszystkich bankomatów były za free i jakiś fajny prezent za otwarcie konta też może być :D

   2. @Wera dokladnie trzeba sprecyzowac co sie oczekuje od takiego konta i tyle, chyba ze ktos po prostu chce konto no to warto popatrzec na promocje za otwarcie

    1. Te bonusy to teraz są w każdym banku praktycznie i coraz więcej ich jest :D

    2. @kit co znaczy fajną ofertę dla młodych ? :D coś rozdają ciekawego ?

 1. Od 3 lat mam konto Millenium i chwalę sobie ma bardzo dobrą ofertę dla młodych. Rozważałam też ING ale jednak padło na millenium ;-))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *