eToro – Opinie i recenzja jak założyć konto w eToro

etoro opinie i recenzja

Jak działa eTORO i jakie ma opinie? Czy warto z niego skorzystać? Sprawdź recenzję o eToro i dowiedz się, czy jest bezpieczne.

Na skutek spadku dochodowości lokat, nastąpił wzrost zainteresowania różnego rodzaju inwestycjami. Na taką formę zarobku decydują się także ci, którzy chcą ochronić oszczędności przed inflacją. Jeśli i Ty planujesz wejść do świata inwestycji, powinieneś w pierwszym kroku znaleźć odpowiednią platformę do inwestowania.

W dzisiejszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o eTORO – firmie świadczącej usługi maklerskie na nowych rynkach. Zapoznaj się z możliwościami, jakie daje eTORO. Dowiedz się, czym jest społeczność eTORO oraz w jaki sposób pozwala zwiększyć powodzenie Twoich inwestycji.

Wejdź na stronę eTORO i załóż konto w eTORO online.

Co to jest eTORO? To firma świadcząca usługi maklerskie, specjalizująca się w inwestycjach społecznościowych. Posiada ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników. Obecnie eTORO prowadzi działalność na wielu rynkach zagranicznych, a także posiada swoje oddziały w dziesięciu krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Izraelu oraz na Cyprze.
Wybierz interesujące zagadnienie:

 1. Jak działa eTORO?
 2. W co można zainwestować na eTORO?
 3. eTORO – koszty i cennik
 4. Jak założyć konto na eTORO?
 5. Dodatkowe usługi w eTORO
 6. eTORO – opinie i recenzja
 7. eTORO – pytania i odpowiedzi

1. JAK DZIAŁA eTORO?

Platforma eTORO umożliwia inwestowanie, zarówno społecznościowe, jak i nieautomatyczne. Użytkownicy platformy mogą przeprowadzać transakcje za pośrednictwem strony internetowej maklera lub wygodnej aplikacji mobilnej.

Dostęp do przejrzystych narzędzi i analiz systemowych pozwala na bieżąco śledzić różnorodne instrumenty finansowe, tak, by Twoje inwestycje okazały się, jak najbardziej dochodowe.

Jak przelać i wypłacać pieniądze?

Wszystkie wpłaty i wypłaty na platformie eTORO co do zasady są realizowane w dolarach amerykańskich. Oczywiście możesz zlecić również operację w 14 innych walutach, w tym w polskich złotych, jednak wówczas system naliczy dodatkową opłatę za przewalutowanie. Warto więc posiadać konto walutowe w swoim banku, na które przelejesz USD.

Wpłata pieniędzy na eTORO

Wpłaty środków na konto są co do zasady bezpłatne, jednak w przypadku zlecenia w walucie innej, niż dolary amerykańskie, zostanie zastosowana opłata za przewalutowanie. Aby uniknąć zawyżonych kosztów, możesz wcześniej zweryfikować, czy nie lepiej zakupić dolary w kantorze internetowym.

Aby sprawdzić wysokość opłaty za przewalutowanie na platformie eTORO, musisz przejść do sekcji „Wpłać środki”, a następnie, w okienku „Zasil swoje konto” wpisać kwotę, jaką planujesz przelać. Po wybraniu z listy rozwijanej interesującej Cię waluty pojawi się informacja, jaka kwota w dolarach amerykańskich zostanie zaksięgowana na Twoim koncie.

Decydując się na założenie konta na platformie eTORO musisz pamiętać o tym, że wpłaty obarczone są dolnymi limitami kwotowymi. Te uzależnione są od zastosowanej metody płatności. Jeśli zdecydujesz się na wpłatę za pośrednictwem karty debetowej lub kredytowej, wówczas będziesz musiał zasilić konto minimalną kwotą na poziomie 50 dolarów. Z kolei wybierając wpłatę za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego, wówczas zostanie na Ciebie nałożony limit dolny na poziomie 500 dolarów.

Wypłata pieniędzy z eTORO

Również wypłata środków obarczona jest limitami kwotowymi. Chcąc zlecić wypłatę środków, musisz spełniać łącznie trzy warunki:

 • mieć na koncie minimalną kwotę 30 dolarów amerykańskich,
 • na rachunku muszą znajdować się dostępne środki,
 • Twój rachunek musi być zweryfikowany.

Środki zgromadzone na koncie eTORO mogą być wypłacane w dowolnym momencie, przy wykorzystaniu jednej z poniższych metod:

 • zasilenie na karcie debetowej lub kredytowej,
 • przelew bankowy,
 • PayPal,
 • Neteller,
 • Skrill,
 • Trustly,
 • iDEAL.

Zlecenie wypłaty środków zwykle przetwarzane jest w ciągu 2 dni roboczych. W tym czasie na Twój adres e-mail zostanie wysłana informacja, z potwierdzeniem wypłaty. W zależności od tego, jaką metodę wypłaty wybierzesz, czas oczekiwania na zwrot wynosić będzie od 2 do nawet 10 dni roboczych. Jeśli zależy Ci na czasie, powinieneś zdecydować się na wybór portfela internetowego lub płatności za pośrednictwem platformy internetowej.

Zlecając wypłatę środków na platformie inwestycyjnej eTORO musisz się liczyć z koniecznością zapłaty prowizji od wypłaty. Wysokość opłaty manipulacyjnej pojawi się w module „Kasa” po złożeniu dyspozycji wypłaty środków. Musisz przy tym pamiętać, że w przypadku zlecenia wypłaty w walucie innej niż dolar amerykański, poza standardową opłatą manipulacyjną, doliczone zostaną koszty związane z przewalutowaniem.

2. W CO MOŻNA ZAINWESTOWAĆ NA eTORO?

Użytkownicy platformy eTORO, wybierający opcję inwestowania nieautomatycznego mogą wybierać spośród różnorodnych możliwości inwestowania. eTORO umożliwiaj inwestowanie w:

 1. akcje
 2. waluty,
 3. surowce,
 4. kryptowaluty,
 5. ETF-y,
 6. indeksy.

1. Inwestowanie w akcje na eTORO

Od sektora technologicznego po medyczny, od Nowego Jorku po Hongkong. eToro udostępnia inwestorom w czasie rzeczywistym akcje z najważniejszych giełd na całym świecie. eToro oferuje akcje z 18 giełd na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie akcje z każdej giełdy są dostępne na platformie.

Co ważne, możesz zakupić akcje również bez prowizji. Jeśli Twoim celem jest budowa długoterminowego portfela akcji (pozycje długie), wówczas zapłacisz zerową prowizję. Zerowa prowizja nie ma zastosowania do pozycji CFD na akcje pozycji lewarowanych i krótkich (SELL).

etoro inwestowanie w akcje
eToro – inwestowanie w akcje

eTORO wypłaca dywidendy. Jeśli zainwestujesz w akcje określonej spółki na eToro, otrzymasz wypłatę proporcjonalną do liczby posiadanych akcji za każdym razem, gdy spółka ta wypłaci dywidendę.

Platforma oferuje możliwość zakupu akcji najpopularniejszych na świecie firm:

Wśród innych ciekawych propozycji inwestycyjnych znajdują się takie pozycje, jak:

 • Walt Disney,
 • Amazon,
 • Apple,
 • Coca-Cola,
 • Tesla Motors Inc.
 • Alphabet,
 • Microsoft,
 • Netflix.

W eTORO możesz także inwestować w akcje ułamkowe. Są to części akcji, które są mniejsze niż jeden pełny udział. Akcje ułamkowe pozwalają na zakup akcji w oparciu o kwotę dolara, którą chcesz zainwestować. Minimalna inwestycja w akcje na eTORO to 10 USD.

2. Inwestowanie w waluty

Na eTORO istnieje opcja inwestowania w waluty, czyli tzw. rynek Forex. Polega to na kupowaniu/sprzedaży par walut, również z dźwignią finansową do 1:30 lub 1:400 dla Klientów profesjonalnych. Są to bardzo ryzykowne inwestycje, których nie zaleca się początkującym inwestorom.

Na eTORO dostępnych jest 49 par walut, między innymi:

 • EURUSD,
 • USDPLN,
 • EURPLN,
 • USDCHF,
 • EURCHF.

3. Inwestycja w surowce

Dla osób, które dostrzegają możliwości wzrostu/spadku danych surowców, eTORO udostępniło możliwość zainwestowania w surowce.

Na platformie dostępnych jest 27 surowców, takich jak złoto, cukier, srebro, bawełna czy kawa.

4. Inwestowanie w kryptowaluty na eTORO

Na eTORO możesz również handlować kryptowalutami i krzyżówkami kryptowalut. Platforma udostępnia innowacyjne narzędzia: platformę handlową, portfel i giełdę kryptowalut w jednym.

Użytkownicy, decydujący się na założenie konta inwestycyjnego na platformie eTORO mogą inwestować swoje środki w różne instrumenty finansowe. Do tych najczęściej wybieranych należą:

Bitcoin (BTC) – to pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta na świecie, która została stworzona z myślą o tym, by możliwe było przesyłanie wartości przez internet. Uruchomiona w 2009 roku przez anonimowego programistę kryptowaluta stanowi obecnie jeden z potężniejszych systemów płatności, działających w trybie peer-to-peer. W swoim najlepszym czasie jeden BTC był wart nawet  64 863 USD za jednostkę. Obecnie widoczne jest jego osłabienie, jednak w dalszym ciągu jest numerem jeden wśród inwestorów.

Ethereum (ETH) – to platforma oparta na technologii blochchain. Jej głównym celem jest odbieranie i wysyłanie wartości za pośrednictwem kryptowaluty natywnej — etheru. Od swojego początku w 2014 roku technologia ta stale się rozwija, a obecnie zajmuje drugą, pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut, pozycję na świecie.

5. ETF-y

eTORO umożliwia inwestowanie w ETF-y, których na platformie jest ponda 300.

Fundusze ETF (Exchange-traded funds) to notowane na giełdzie fundusze inwestycyjne, które wiernie naśladują wyniki określonego indeksu giełdowego (np. indeksu akcji lub obligacji) albo innego aktywa bądź grupy aktywów (np. złota, ropy, koszyka walut czy spółek z wybranego sektora).

eTORO umożliwia niskie koszty wejścia i brak opłat za zarządzanie. eToro oferuje zarówno inwestowanie w ETF jako instrumenty bazowe, jak i handel nimi jako CFD.

6. Inwestowanie w indeksy na eTORO

Ostatnią możliwością inwestowania są indeksy. Jest ich na eTORO 18. Inwestowanie w indeksy umożliwia zarabianie na wzrostowych i spadkowych trendach rynkowych na największych giełdach z całego świata. Indeksy są sposobem na inwestowanie w ogólny ruch na giełdzie. Wśród najpopularniejszych indeksów na eTORO można wymienić NSDQ100, SPX500 i GER40.

3. ILE KOSZTUJE eTORO

Choć samo założenie konta na platformie inwestycyjnej eTORO jest całkowicie darmowe, to musisz liczyć się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat.

eTORO pobiera pięć rodzajów opłat, wśród których występują takie pozycje jak:

 1. Opłata za przewalutowanie — pobierana jest od wszystkich wpłat i wypłat środków, dokonywanych w walucie innej niż USD.
 2. Spread — to jedna z najczęściej stosowanych przez brokerów opłat, za korzystanie z konta. Stanowi różnicę między ceną kupna i sprzedaży wybranego aktywa.
 3. Opłata overnight — określana również jako opłata za rolowanie. Płatność ta zostaje naliczona wówczas, gdy dochodzi do przetrzymania pozycji CFD przez noc.
 4. Opłata za wypłatę — wszystkie zlecane wypłaty obarczone są dodatkową opłatą w wysokości 5 USD.
 5. Opłata za brak aktywności — opłata ta jest naliczana na kontach użytkowników, którzy nie dokonali logowania przez okres co najmniej 12 miesięcy i wynosi 10 USD.

Co więcej, decydując się na założenie konta na platformie eTORO, mogą dojść kolejne koszty, jak opłata za przesyłanie kryptowalut, w wysokości 2% wartości transakcji, jednak nie mniej niż 1 USD oraz opłata za korzystanie z portfela kryptowalutowego eTORO Money.

4. JAK ZAŁOŻYĆ KONTO NA eTORO?

Założenie konta na platformie brokerskiej eTORO jest niezwykle proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową brokera, a następnie odszukasz przycisk „Dołącz teraz” lub „Rozpocznij”.

Po kliknięciu odpowiedniego przycisk zostaniesz przekierowany do przejrzystego formularza elektronicznego, w którym będziesz poproszony o podanie danych osobowych oraz teleadresowych. Możesz wybrać również opcję logowania za pośrednictwem konta Google lub profilu na Facebooku.

Pamiętaj, by przed wysłaniem formularza rejestracyjnego dokładnie zapoznać się z obowiązującym regulaminem. Gdy wszystkie zasady użytkowania konta będą dla Ciebie zrozumiałe, wówczas możesz przesłać swoje dane, klikając przycisk „Rejestracja”.

Po rejestracji będziesz musiał dostarczyć dokumenty poświadczające Twoje miejsce zamieszkania. Może to być ważny rachunek za usługi komunalne, z ostatnich trzech miesięcy lub dokument tożsamości, ze zdjęciem.

Czym różni się konto PRO od zwykłego?

Podstawową różnicą między kontem zwykłym a kontem PRO jest dostęp do określonych funkcjonalności.

Co do zasady, użytkownicy detaliczni, inwestujący na koncie zwykłym podlegają większej liczbie ograniczeń, przy równoczesnym większym zabezpieczeniu prawnym. Z kolei klient profesjonalny, inwestujący za pośrednictwem konta PRO otrzymuje dostęp do znacznie większej liczby funkcjonalności platformy eTORO, jednak równocześnie może być narażony na znacznie większe ryzyko.

Jeżeli dopiero planujesz założenie konta inwestycyjnego na platformie eTORO, będziesz musiał wybrać konto zwykłe. Po roku, gdy średnia liczba Twoich kwartalnych transakcji będzie się mieścić w przedziale powyżej 10 operacji, wartość Twojego portfela przekroczy 500 000 euro, a dodatkowo, przez co najmniej rok pracowałeś zawodowo w sektorze finansowym, wówczas zyskasz możliwość przejścia na konto profesjonalne.

5. DODATKOWE USŁUGI W eTORO

Jakie wyróżniki posiada eTORO? Dlaczego warto skorzystać z oferty tego brokera i zacząć inwestować właśniena tej platformie?

Społeczność eTORO

Społeczność eTORO to wszyscy użytkownicy, którzy zarejestrowali konto na platformie w celu dokonywania inwestycji krótko- i długoterminowych. Obecnie społeczność eTORO liczy ponad 20 milionów członków z ponad 140 krajów na całym świecie.

Wkraczając do społeczności eTORO możesz liczyć na wsparcie doświadczonych inwestorów, zwiększając tym samym swoje szanse na dochodowe inwestycje.

Wchodząc do sekcji Kanału informacyjnego eTORO możesz wchodzić w interakcje z pozostałymi użytkownikami platformy, po to, by przedyskutować swoje pomysły i spostrzeżenia.

Społeczność eTORO chętnie dzieli się swoją wiedzą, w czym pomaga unikalny program maklera — Popular Investor. Na platformie inwestorzy z licznymi sukcesami na swoim koncie, mogą budować swój biznes poprzez przekazywanie swojej wiedzy pozostałym użytkownikom. Za działania te platforma eTORO wynagradza inwestorów.

Szczególną przewagą społeczności eTORO jest komunikacja. Zakładając swoje konto na platformie inwestycyjnej, zyskasz możliwość konsultacji ze wszystkimi użytkownikami portalu, poznając ich metody pomnażania kapitału i tym samym zwiększając swoje szanse na sukces w świecie inwestycji.

Kopiowanie działań innych inwestorów na eTORO

System CopyTrader pozwala na kopiowanie działań inwestorów dokonujących transakcji na platformie eTORO. Aby z niego skorzystać, wystarczy, że wybierzesz inwestorów, których chcesz kopiować, a następnie określisz kwotę planowanej inwestycji. Po zatwierdzeniu wybranych opcji zaczniesz automatycznie kopiować wszystkie działania prowadzone przez wybranych inwestorów w czasie rzeczywistym.

Chcąc rozpocząć inwestowanie za pośrednictwem mechanizmu CopyTrader musisz pamiętać o spełnieniu poniższych kryteriów:

 • Minimalna kwota inwestycji musi wynosić 200 dolarów amerykańskich.
 • Jednocześnie możesz kopiować działania wykonywane przez maksymalnie 100 inwestorów.
 • W jednego inwestora możesz zainwestować maksymalnie 2 000 000 dolarów amerykańskich.
 • Minimalna kwota, jaką powinieneś przeznaczyć na kopiowanie inwestycji, wynosi 1 USD.
 • Decydując się na wykorzystanie systemu CopyTrader zyskasz możliwość kopiowania wszystkich otwartych pozycji wybranego inwestora. Pozycje te zostaną skopiowane, gdy spełnią określone warunki. W szczególności musisz pamiętać, że wszystkie otwarte pozycje zostaną skopiowane po bieżących kursach rynkowych, dostępnych w momencie kopiowania.

Akademia eTORO

Specjalnie dla początkujących inwestorów, eTORO przygotowało Akademię. Platforma edukacyjna oferowana przez eToro ma na celu zapewnienie inwestorom wiedzy i narzędzi potrzebnych do skutecznego handlu na rynkach finansowych. Akademia oferuje różnorodne materiały edukacyjne, takie jak kursy, wideo poradniki, artykuły i webinaria, które pomagają inwestorom zdobyć wiedzę na temat rynków finansowych, strategii inwestycyjnych i narzędzi analizy rynku.

W Akademii eToro można znaleźć kursy z różnych dziedzin, takich jak podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, psychologia inwestycyjna i wiele innych. Kursy są dostosowane do różnych poziomów doświadczenia, począwszy od początkujących po zaawansowanych inwestorów.

W Akademii eToro znajdziesz kursy:

 • Podstawy eTORO,
 • Podstawy kryptowalut,
 • Jak szybko zacząć inwestować,
 • Podstawy tradingu.

Ponadto, Akademia eToro oferuje webinaria na żywo, w których eksperci dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadają na pytania inwestorów i prezentują praktyczne strategie inwestycyjne. Uczestnicy mają również możliwość zadawania pytań i dyskutowania na żywo z prowadzącymi webinaria.

W ramach Akademii eToro dostępne są również artykuły edukacyjne, które pokrywają różne tematy związane z inwestowaniem i rynkami finansowymi. Artykuły te są napisane w sposób przystępny i dostarczają istotnych informacji inwestorom na różnym poziomie zaawansowania.

Ważne jest, aby podkreślić, że Akademia eToro stanowi narzędzie edukacyjne, a nie doradztwo inwestycyjne. Udostępniane materiały mają na celu zwiększenie wiedzy inwestorów i pomóc im w podejmowaniu informowanych decyzji inwestycyjnych. Jednak samodzielne badanie i analiza rynku są niezbędne, aby podejmować ostateczne decyzje inwestycyjne.

7. eTORO – OPINIE I RECENZJA

Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z eTORO jest bezpieczne. Ograniczone zaufania należy mieć do każdego brokera, także do eTORO. Opinie pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Platforma wydaje się być autentyczna w prezentowaniu opinii. Na swojej stronie otwarcie pokazują opinie, jakie zdobywa eTORO wśród osób kupujących apkę platformy na Apple App Store i Google Play Store.

etoro opinie
eTORO – opinie użytkowników

Pora na podsumowanie i opinię o eTORO. Warto skorzystać z platformy gdy chcesz zainwestować pieniądze w zagraniczne indeksy, surowce i ETF-y. Jest to jeden z najbardziej znanych na rynku brokerów inwestycyjnych. Wspiera sponsoringiem kluby sportowe na całym świecie, w tym w Polsce.

Inwestowanie do dobra opcja na budowanie portfela i odkładanie na emeryturę bez ZUS. eTORO z pewnością w tym pomoże, o ile będziesz rozsądnie podchodził do tematu inwestowania.

eToro to platforma handlu społecznościowego, która umożliwia inwestowanie w różne aktywa finansowe, w tym akcje, kryptowaluty, towary, indeksy i wiele innych. Platforma została założona w 2007 roku i od tego czasu zdobyła popularność jako innowacyjne narzędzie inwestycyjne.

Jedną z głównych cech eToro jest funkcja społecznościowa, która pozwala użytkownikom handlować, kopiować i uczestniczyć w interakcjach z innymi inwestorami. Użytkownicy mogą obserwować działania i wyniki innych inwestorów, a następnie kopiować ich strategie inwestycyjne. Dzięki temu funkcjonowaniu platforma eToro umożliwia nowym inwestorom uczenie się od doświadczonych traderów i wykorzystanie ich wiedzy w celu osiągnięcia lepszych wyników inwestycyjnych.

eToro oferuje również narzędzia do analizy rynku, takie jak wykresy, wskaźniki techniczne i aktualności finansowe, które pomagają inwestorom podejmować lepiej poinformowane decyzje. Platforma umożliwia handel przez internet oraz dostęp do konta inwestycyjnego za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Jeżeli przekonała Cię opinia o eToro, przejdź na stronę eTORO.com i załóż konto.

8. eTORO – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Poniżej znajdziesz najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące usługi eToro. Jeżeli masz inne pytanie napisz je w komentarzu.

Ile kosztuje eToro?

Możesz dołączyć do eToro za darmo, jednak brak aktywności (logowania) przez 12 m-cy skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 10 USD. Jak wszystkie platformy internetowe, eToro pobiera również spready i opłaty za niektóre transakcje i wypłaty.

Czy inwestowanie na eTORO jest bezpieczne?

eToro stosuje środki chroniące inwestorów, zgodnie z regulacjami FCA, CySEC i ASIC. Środki klientów eToro są utrzymywane w renomowanych bankach, a wszystkie przekazywane dane osobowe podlegają szyfrowaniu SSL.

Ile prowizji pobiera eToro?

Za kupno lub sprzedaż kryptoaktywów na eToro naliczana jest opłata w wysokości 1%. W przypadku akcji możliwy jest handel bez naliczania prowizji. eToro pobiera prowizję za wypłatę w wysokości 5USD.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujesz na własne ryzyko. Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Nie stanowi od oferty, doradztwa inwestycyjnego ani rekomendacji kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych. Pamiętaj proszę, że nie zwalnia cię z on z konieczności dokonania własnej oceny i analiz. Informacje zawarte w niniejszym materiale są moimi prywatnymi i subiektywnymi opiniami. Mogą one podlegać zmianie w każdym momencie, bez uprzedniego powiadomienia, np. gdy zmieni się sytuacja rynkowa.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych ponosi straty podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Dlatego powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Oceń artykuł
[Total: 2 Average: 3.5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *