Jak się zabić? 7 sprawdzonych sposobów na samobójstwo

jak się zabić

Człowiek przynajmniej raz w życiu ma myśli samobójcze. Część osób decyduje się zakończyć swój żywot i szuka bezbolesnego sposobu na samobójstwo. Specjalnie dla nich doradzam jak się zabić.Celem tego artykułu jest zachęcanie do popełnienia samobójstwa psychicznego, zabicia własnej tożsamości. Jak Jason Bourne, który zmieniał swoje „ja” w zależności od sytuacji.

Dopóki występują okoliczności podtrzymujące motywację do popełnienia samobójstwa fizycznego, dopóty będziemy mieli z nim do czynienia. Dlatego trzeba „zabić” okoliczności i problem, który występuje w człowieku.

Ludzi nie powinno się odciągać od popełnienia samobójstwa, bo to nie skutkuje. Dlatego poniżej wypisałem listę przyczyn prób samobójczych, razem z receptą na popełnienie samobójstwa adekwatnego do sytuacji.

Po co mnie pan ratował, skoro nie usunął pan mojego problemu?

1. Problemy rodzinne lub zawodowe

a) Przemoc w domu

Jeśli Twój ojciec, matka, sąsiad lub mąż Cię bije, to obejrzyj The Wild, następnie załóż na uszy słuchawki z El Condor Pasa i jak Bartek Kiraga weź plecak i idź przed siebie. Uwolnij się od swojego stręczyciela. Nie straszna Ci śmierć, więc nie straszne i raki, skorpiony, lwy i terrorystki.

Świat jest zbyt piękny, żeby nie poznać go przed zejściem z tego świata. Ubierz wygodne buty albo kup rower za oszczędności i pędź przed siebie.

the wild film

b) Przemoc w pracy

Wielkie rzeczy robi się w życiu przy dużym ryzyku. Każda zmiana jest obarczona ryzykiem. Zmieniłbyś pracę, ale masz na głowie utrzymanie rodziny i kredyt na dom? Obejrzyj Pursuit the Happyness, weź kalkulator, sporządź plan zmiany miejsca zamieszkania, jak trzeba to i sprzedaży samochodu i objaśnij rodzinie, co następuje.

Nie pytaj o zdanie, tylko objaśnij. Albo pójdą z Tobą, albo idź sam. Jedno zrobić musisz – uwolnić się od obecnego miejsca pracy.

c) Wygórowane wymagania rodziców

Wielu światłych i bogatych ludzi nie skończyło szkoły, a bardzo wielu miało słabe stopnie. Jeśli rodzice nie potrafią tego zrozumieć, to olej ich. Rób to, co kochasz i żyj tym, co sprawia Ci przyjemność. Do 18-stki. Potem możesz zmienić na stałe towarzystwo rodziców i usamodzielnić się.

2. Zawód miłosny

Słuchanie na okrągło o „chryzantemach złocistych” nie skutkuje? Wróć do źródeł, zabij w sobie tęsknotę! Załóż konto na Badoo, zainstaluje Tindera. Jeśli to była Twoja pierwsza lejdi, to uzbieraj parę stówek i wybierz się na szkolenie z „perfect dating”. Wróć do swojego hobby i baw się. Popatrz, poniżej kandydatki na Twoją nową dziewczynę (zdjęcie usunięte).

Zagłębienie się w temat cybernetyki sprawiło, że muszę zmienić powyższą treść. Porady typu „znajdź sobie inną”, „idź na dyskotekę i poznaj kogoś” są powszechne w obliczu rozstania. Ale są błędne.

Pamiętasz, jak w szkole uczyłeś się wzorów matematycznych, pierwiastków chemicznych, dat historycznych? O ile nie wykorzystujesz ich w pracy zawodowej, to najpewniej większość zapomniałeś. Twój umysł był przez lata zajęty czymś innym i tamte wiadomości po prostu „wyparowały”. Zapomniałeś. Identycznie musisz zrobić z zawodem miłosnym.

Szukanie nowych miłostek lub uczynienie ze znalezienia nowej miłości najważniejszego celu nie doprowadzi do tego, że zapomnisz o zranieniu. Szukanie nowej miłości uruchamia bodziec… miłości. I wspomnienia wracają. A ten bodziec masz teraz zraniony! Musisz dać mu odpocząć. To tak, jakbyś trenował bieganie, złamał nogę i zamiast do gipsu to szedł z tą nogą na rower…

Jeśli chcesz przejść do porządku dziennego i przestać się męczyć, to musisz zająć swój umysł czymś innym. Sport, hobby, pasja, treningi, praca, biznes… Wybierz coś z tej listy i znajdź sobie zajęcie na czas wolny.

3. Brak lub utrata pracy

Straciłeś pracę? Patrz podpunkt 1b. Nie możesz znaleźć pracy? Wbij nóż w swoje CV. Potem przeczytaj te artykuły.

4. Długi

Jeśli w długi wpędziłeś się sam, to masz dwa wyjścia na samobójstwo. 1) Możesz zabić swoją skłonność do zadłużania się, znaleźć pracę, rozłożyć dług na raty i po woli spłacić. 2) Możesz uwolnić się od swoich wierzycieli, uciec z tego kraju i rozpocząć życie w Nowej Gwinei z Aborygenką u boku.

Pamiętaj, że istnieje instytucja upadłości konsumenckiej. Mając duże długi, których nie będziesz w stanie spłacić, możesz starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jeśli nie w Polsce, to w Wielkiej Brytanii. Wygoogluj sobie ten temat.

5. Nieuleczalna choroba

Bez względu na to, czy wyglądasz jak Juszczenko po otruciu przez Rosjan, czy wylądowałeś na wózku jak Monika Kuszyńska, czy masz problemy z jąkaniem jak ja w młodości. W każdym przypadku – musisz popełnić psychiczne samobójstwo. Musisz zabić swój sposób myślenia o sobie i swoim życiu.

Stawiam flaszkę, że jest na świecie co najmniej jedna osoba z taką przypadłością jak Twoja, i ta przypadłość nie przeszkadza (a być może pomaga!) odnosić jej w życiu sukcesy. Poszukaj jej przez Google i idź jej tropem. Jakieś wskazówki? Proszę bardzo. Obejrzyj Witaj w klubie – film daje tak pozytywnego kopa, jakiego nie da Ci żadna używka. I niesamowitą motywację do popełnienia samobójstwa psychicznego!

6. Samotność i depresja

a) Brak motywacji do życia

Jeśli odchowałaś czwórkę dzieci, przeszedłeś na emeryturę po 40 latach pracy lub zdobyłeś wszystkie zaszczyty w swojej branży, to jesteś w momencie, w którym trzeba popełnić samobójstwo psychiczne. Najpierw posłuchaj Klasy Atlasa, bo najpewniej powinieneś być mega dumny z siebie!

Potem przeczytaj Nieśmiałość Magdaleny Staniek. To poradnik przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną otworzyć się na ludzi i zacząć realizować własne plany i marzenia. Następnie usiądź przy stole, weź do ręki długopis i wypisz na kartce to, co do tej pory robiłeś w życiu. Następnie spal tę kartę – już nigdy nie będziesz tego robił.

Weź do ręki drugą kartkę i wypisz na niej to, co lubisz robić, ale nigdy nie miałeś okazji wykazać się w tej dziedzinie. I rób to. Tyle wyzwań i sukcesów przed Tobą!

b) Alkoholizm

Alkoholizm jest powodem, dla którego człowiek wpada w depresję i problemy. Jeśli masz problem z alkoholem, to zacznij od przeczytania książki byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, a obecnie piłkarza Odry Wodzisław – Dawida Janczyka. Talent to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze praca nad sobą. O tym pisze Dawid w książce Moja spowiedź. Wielu osobom pomogła.

c) Śmierć

Najtrudniejszym samobójstwem, z którym trzeba się zmierzyć jest to, które trzeba popełnić z powodu samotności. Po śmierci ukochanej osoby i wypłakaniu hektolitrów łez, wstań i idź szukać życia. Zabij w sobie pustkę jeszcze większą pustką – patrz punkt 1a. Jednym z powodów, dla których bohaterka wspomnianego filmu wyruszyła w podróż była śmierć jej matki.

d) Wszechogarniająca samotność

Podobnie jest w przypadku, gdy żyjesz sam – z dala od rodziny i przyjaciół. I nie zawsze chodzi o odległość fizyczną. Fobia społeczna lub inne zaburzenie psychiczne, powodujące że nie potrafisz nawiązywać kontaktów wymaga samobójstwa. Niszcz po woli to, co niszczy Ciebie.

Zaangażuj się w działalność pomagającą osobom z Twoim problemem. Wyjdź poza sferę komfortu, załóż stronę, blog, videoblog, zorganizuj grupę wsparcia. Dziel się swoimi emocjami i postępami. Obejrzyj lub przeczytaj Wszystko za życie (ang.Into the Wild) i dziel się swoim życiem z innymi.7. Strach przed karą więzienia

W Polsce kara śmierci nie obowiązuje, dlatego maksymalnie możesz dostać dożywocie. Rzadko kiedy sądy wymierzają taką karę. Nawet za najcięższe przewinienia jest to przeważnie 25 lat. I prawie zawsze można starać się o zwolnienie warunkowe czy skrócenie kary. Więzienie to kara, ale z drugiej strony szansa na popełnienie samobójstwa psychicznego.

Jeśli zrobiłeś w życiu coś złego, to że wręcz powinieneś popełnić samobójstwo! Zabić swoją dotychczasową tożsamość i zacząć wszystko od nowa. Zacznij od przeczytania bloga ewkratkę i łeb do góry! Zakonnicy zmieniają świat zza krat, Ty też możesz:)

Samobójstwo psychiczne wymaga ogromnej odwagi. Żeby je popełnić, najpierw musisz zacząć traktować życie jak przygodę. Dokładnie tak: życie to przygoda, życie to gra, wzloty i upadki. A Ty jesteś jego bohaterem.

Książki o samobójstwie

A właściwie – książki dla potencjalnych samobójców. Zanim przejdziesz do realizowania planów samobójczych, polecam Ci przeczytać choć jedną książkę z poniżej wymienionych. Pomogą Ci podjąć słuszną decyzję:

byłam tu

Byłam tu – Gayle Forman
Zobacz w księgarni

Przejmująca do głębi powieść Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Koleżanka Cody wyjechała z małego miasteczka na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem.

 

Sukces w relacjach międzyludzkich

Sukces w relacjach międzyludzkich – Alex W. Barszczewski
Zobacz w  księgarni

Kompendium wiedzy o tym, jak zmienić swoje życie, aby było ono dla Ciebie radością i wyzwaniem. Odkąd ukończyłem liceum i trafiłem na artykuły Alexa, jest on dla mnie niedoścignionym – póki co ;) – wzorem do naśladowania. Zanim popełnisz samobójstwo przeczytaj jego książkę.

 

potęga teraźniejszości

Potęga teraźniejszości – Eckhart Tolle
Zobacz w  księgarni

Książka autorstwa jednego z najbardziej znanych na świecie bezdomnych. Byłych bezdomnych! :) Eckhart Tolle odkrył prawdziwą wolność i odnalazł własne JA siedząc na ławce w parku. Zanurzył się w chwili, w teraźniejszości i trwa w niej do dziś. Polecam Ci tę książkę, bo być może uda Ci się znaleźć radość z życia, jaką odkrył Eckhart Tolle nie posiadając nic.

weronika postanawia umrzeć

Weronika postanawia umrzeć – Paulo Coelho
Zobacz w  księgarni

Piękna opowieść o poszukiwaniu sensu życia. Nie jestem fanem twórczości Coelho, ale tą pozycją chwyci niejednego za serce. Na stronach tej książki znajdziesz prawdziwe opowieść osoby, która doświadczyła myśli samobójczych. Czy udało się przezwyciężyć ciemność, która zapanowała nad jej życiem?

 

 

Łukasz LUK Chrząszcz

Wolnościowiec, bloger, radny Miasta Wodzisław Śl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel kilku portali internetowych. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie biznesu. Więcej ->
Łukasz LUK Chrząszcz

58
Dodaj komentarz

avatar
46 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
48 Comment authors
EmepKarolinaMaxMag.knifeinback Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zycie w krate
Gość
Zycie w krate

Bardzo ciekawy artykuł, pozdrawiam

ala
Gość
ala

takie samobójstwa to mógłby każdy popełniać:))

Sisters92
Gość

Bardzo mądrze to napisałeś.

jahera
Gość
jahera

za to ten tekst… – genialny i piękny. Samo sedno, poza tym wprawia w dobry nastroj:)

on2000
Gość
on2000

madrze i inteligentnie napisane, ale nadal to nie ma sensu. Gdy ktos jak ja nie widzi sensu, to moze zdecydowac raz. Bo nalezy sobie zadac podstawowe pytanie po co zyc? Mozna dla kogos, ale gdy nie ma tej drugiej osoby, to jest pustka i zadne nawet zawoalowane pomoce nie pomoga w mysleniu. Naklanianie kogos zeby sie nie zabjal to glupota, tak samo jak namawianie do samob. Kazdy ma swoje zycie i ma prawo z nim zrobic co zechce. Ja np coraz czesciej nie widze powodu do uzerania sie z zyciem, po co? dla jakiejs idei? to chore, czasy wspolczense sa… Czytaj więcej »

Luk
Gość

Są różne odpowiedzi na pytanie „po co żyć”, ale „żyć dla innej osoby” jest ślepą uliczką. Możesz mieć różne cele w życiu, ale zawsze to będą Twoje osobiste cele. Piszesz, że nie masz pasji. Na pewno jest coś, co sprawia Ci przyjemność. Być może jesteś w tym dobry, a być może musisz poświęcić trochę czasu i pracy, aby zdobyć na ten temat wiedzę i umiejętności. Ale jeśli lubisz to robić, to uczenie się tego jest przyjemne. To tak jak dziecko wstaje ze świtem i chce żyć i uczy się z przyjemnością. Nie poddawaj się. Powodzenia!

Nutka
Gość
Nutka

Łatwo się mówi