Gdzie ulokować pieniądze? Ranking lokat bankowych – TOP10

ranking lokat bankowych

Gdzie ulokować pieniądze? Sprawdź ranking lokat bankowych MARZEC 2023. Aktualna analiza lokat bankowych i rzetelny ranking dla Ciebie.Lokaty bankowe wybierają osoby, które chcą bezpiecznie zaoszczędzić. Gdzie ulokować pieniądze, aby były bezpieczne? Jeśli póki co postanowiłeś nie wchodzić w inwestycje w Bitcoina ani zakup złota, to rozwiązaniem mogą być lokaty bankowe lub konta oszczędnościowe. Twoja rozterka może brzmieć: lokata bankowa czy konto oszczędnościowe? Artykuł pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

W rankingu lokat bankowych porównasz oprocentowanie lokat, okres na jaki można ulokować pieniądze oraz kwotę lokaty. Pod tabelką znajdują się szczegółowe opisy lokat i kont oszczędnościowych. Wszystko po to, abyś po przeczytaniu wiedział dokładnie, gdzie ulokować pieniądze.

Ranking lokat bankowych MARZEC 2023

Bank Oproc. Okres Kwota lokaty
 

Inbank Lokata bankowa

3.5% – 7.40%
1 – 60 m-cy 5.000 – 50.000 zł
Dodatkowe informacje: brak konieczności otwierania kolejnego konta

velo bank lokaty bankoweLokata na Nowe Środki

7% – 8%
2 – 6 m-cy 5000 – 150.000 zł
Dodatkowe informacje: brak konieczności założenia rachunku depozytowego

santander bank lokataLokata online nowe środki

2% – 7.66%
1 – 36 m-cy 1000 – 400.000 zł
Dodatkowe informacje: nie musisz zakładać rachunku

lokata bankowa factoLokata Facto

do 7%
1 – 60 m-cy od 5.000 zł
Dodatkowe informacje: konieczność założenia rachunku depozytowego

konto w mBanke-konto z lokatą

1%
3 m-ce 500 – 10.000 zł

lokata w toyota bankLokata Standard

2,5%
6 m-cy 3000 – 18.000 zł

lokata bankowa bgżoptimaLokata Klasyczna

1%
3 – 24 m-ce 3.000 – 300.000 zł

NEST Bank konto osobisteNest Bank


Jak widzisz, w związku z kryzysem i inflacją, oprocentowanie lokat bankowych poszło wyraźnie w dół.

Najlepsza lokata i konto oszczędnościowe MARZEC 2023

Jeśli nie masz czasu na czytanie całego artykułu, to najważniejsze abyś wiedział, że w marcu najkorzystniej jest wybrać lokatę inBanku, oprocentowaną do 7.40%. Możesz na nią wpłacić od 5.000 zł do 50.000 zł – wypełnij wniosek.

Wszystkie promocje bankowe znajdziesz w artykule Jak zarabiać na bankach, co może być zresztą ciekawym uzupełnieniem zarabiania na lokatach!

Natomiast w wyścigu kont oszczędnościowych prowadzi Konto Oszczędnościowe w Banku Millenium oprocentowane na 8%. Co najlepsze, masz stały dostęp do gotówki! Przed wysłaniem wniosku koniecznie przeczytaj więcej informacji o koncie.

Artykuł jest podzielony na 3 części:

 1. W pierwszej części dowiesz się, czym się rożni lokata bankowa od konta oszczędnościowego i gdzie ulokować pieniądze najkorzystniej.
 2. W drugiej części zajrzę do lokat bankowych:
  – jak założyć lokatę bankową,
  – ranking lokat bankowych 2023,
  – jak wybrać dobrą lokatę bankową,
  – kalkulator lokat bankowych.
 3. W trzeciej części wezmę pod lupę konta oszczędnościowe:
  – jak otworzyć konto oszczędnościowe,
  – ranking kont oszczędnościowych 2023,
  – jak wybrać konto oszczędnościowe.

Lokata bankowa vs. konto oszczędnościowe

Zacznijmy od definicji, które same już wiele wyjaśnią:

Lokata bankowa – umowa którą podpisujesz z bankiem, na mocy której oddajesz do dyspozycji własne pieniądze na czas określony. Bank zobowiązuje się wypłacić Ci kapitał wraz z odsetkami na koniec okresu umowy.

Konto oszczędnościowe – jest to konto o podwyższonym oprocentowaniu, które w odróżnieniu od konta osobistego nie służy do regulowania bieżących rachunków, tylko do oszczędzania. Bank obraca Twoimi pieniędzmi a Ty otrzymujesz określony procent (oprocentowanie konta).

Różnice i podobieństwa

Czym różnią się od siebie lokata i konto oszczędnościowe? W rankingu lokat bankowych widzisz, że oprocentowanie lokat jest na nieco wyższym poziomie. Nie są to duże różnice, ale jednak. Myśląc o tym, gdzie ulokować pieniądze, zasugeruj się raczej czasem lokaty.

1. Wpłata gotówki

Na konto oszczędnościowe możesz w dowolnym momencie wpłacić więcej pieniędzy, na lokatę nie – musiałbyś założyć nową.

2. Wypłata gotówki

Pieniądze z konta oszczędnościowego możesz w każdej chwili wypłacić. Banki ograniczają liczbę wypłat z konta oszczędnościowego ustalając opłatę/prowizję. Zazwyczaj tylko jedna wypłata w miesiącu jest bezpłatna. Z lokaty możesz wypłacić gotówkę po terminie zapadalności lokaty. W przypadku zerwania lokaty przed terminem, tracisz wszystkie odsetki. Bardzo często – z powodów bezpieczeństwa, aby zerwać lokatę i wypłacić pieniądze należy udać się do siedziby banku.

3. Dostępność

Lokaty mają przeważnie minimalną (niekiedy maksymalną) kwotę, jaką można ulokować. Na konto oszczędnościowe można przelać dowolną liczbę złotówek.

4. Terminowość

Pieniądze na lokatę wpłacasz na dany okres czasu (lokata terminowa), z kolei wpłaty na konto oszczędnościowe są bezterminowe.

5. Kapitalizacja

Jest to częstotliwość dopisywania odsetek do włożonego kapitału. W przypadku konta oszczędnościowego odsetki są naliczane za każdy dzień. Kapitalizacja lokaty bankowej jest zależna od oferty.

6. Oprocentowanie

Standardowo konta oszczędnościowe mają niższe oprocentowanie niż lokaty. Wyjątek mogą stanowić lokaty krótkoterminowe. Oprocentowanie lokat rośnie wraz z długością okresu depozytu. Oprocentowanie lokat może być stałe lub zmienne, oprocentowanie kont oszczędnościowych jest zawsze zmienne.

7. Opłaty

Konto oszczędnościowe jest bezpłatne, płacisz jedynie za określą liczbę wypłat w miesiącu.

8. Zamknięcie konta

W przypadku lokaty, środki są wypłacane na konto, z którego dokonałeś przelewu na lokatę. Jeśli w międzyczasie zamkniesz konto, banki wymagają doniesienia poświadczonego notarialnie potwierdzenia zmiany nr konta. Z kontem oszczędnościowym takich problemów nie ma.

9. Podatki

Zarówno zyski od lokaty jak i od konta oszczędnościowego są opodatkowane tzw. „podatkiem Belki” 19%. Każda partia rządząca po Belce obiecywała zniesienie podatku od oszczędności Polaków, żadna nie dotrzymała obietnicy.

10. Bezpieczeństwo

Pieniądze tak na lokacie jak i na koncie oszczędnościowym są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 tys. euro w każdym banku.

Kiedy konto oszczędnościowe a kiedy lokata bankowa?

 • Masz czas na analizowanie rankingów? Wybierz lokatę.
 • Chcesz mieć pieniądze pod ręką? Wybierz konto oszczędnościowe.
 • Posiadasz zapas gotówki, której na pewno nie będziesz potrzebował przez dany okres? Wybierz lokatę.
 • Boisz się, że wydasz swoje oszczędności? Wybierz lokatę.
 • Chcesz regularnie odkładać mniejsze kwoty pieniędzy? Wybierz konto oszczędnościowe.

I Lokaty bankowe

Czasy oddawania zarobionych pieniędzy pod opiekę parabanków i innym Amber Goldów minęły. Zobaczymy, na jak długo. Póki co naród się sparzył i lokuje pieniądze bezpiecznie. Taką bezpieczną formą ulokowania pieniędzy jest lokata bankowa.

Twoje pieniądze w bankach – w przeciwieństwie do parabanków, są chronione ustawowo. Oczywiście nie można wykluczyć, że jeśli w budżecie państwa zabraknie pieniędzy np. na ZUS, to politycy sięgną po oszczędności obywateli. Tak, jak sięgnęli po pieniądze z OFE.

1. Jak założyć lokatę bankową?

Jesteś nowym klientem:

 1. Poniżej masz ranking lokat bankowych. Wybierasz najkorzystniejszą według Twojej oceny lokatę i klikasz w link „złóż wniosek”.
 2. Zostajesz przeniesiony na stronę banku. Teraz – w zależności od banku, sposoby otwarcia lokaty są dwa:
  a) przez konsultanta: wypełniasz formularz zgłoszeniowy (imię i nazwisko, e-mail i nr telefonu). Konsultant oddzwania do Ciebie i przedstawia Ci ofertę. Następnie po uzyskaniu Twojej zgody wprowadza Twoje dane do systemu.
  b) automatyczna: wypełniasz formularz wybierając jaka lokata Cię interesuje, wpisujesz dane do umowy i zakładasz lokatę on-line.
 3. Otrzymujesz indywidualny nr rachunku lokaty.
 4. W terminie 7 dni przelewasz na niego środki.

Masz już konto osobiste w banku:

 1. Wchodzisz na swoje konto w banku.
 2. Znajdujesz zakładkę „Oszczędności”.
 3. Wybierasz, czy chcesz otworzyć konto oszczędnościowe czy też ulokować pieniądze na lokacie bankowej.

2. Recenzja najlepszych lokat bankowych MARZEC 2023

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis lokat bankowych ujętych w tabelce – rankingu. Banki kuszą promocjami i wysokim oprocentowaniem, ale warto czytać umowy i kruczki.

InbankinBank – Lokata bankowa

Oferta inBanku to lokata na 3 – 60 miesięcy. Wysokość oprocentowania wynosi od 1.6% do 4%. Depozyty założone w Inbank gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn, Estonia. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Na lokacie w inBanku możesz zdeponować do 50.000 złotych. Z oferty mogą skorzystać zarówno starzy, jak i nowi klienci banku.


lokata bankowa mbankmBank – eKonto z lokatą 1%

Lokata bankowa w mBanku to jedna z korzystniejszych opcji dla osób które chciałyby zdeponować małą gotówkę. Próg wejścia wynosi 500 złotych, a maksymalna kwota to 10.000 złotych. Oprocentowanie to 1% w skali roku, a lokata jest otwierana na 3 miesiące. Do lokaty otwierane jest konto osobiste w banku.

 

3. Jak wybrać lokatę bankową

W jakim banku ulokować pieniądze najkorzystniej? Sam ranking lokat bankowych jest pomocny, ale to nie wszystko. Warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze najlepszej lokaty.

a) Odnawialność lokaty

Na rynku są dostępne lokaty odnawialne i nieodnawialne. Z lokatą nieodnawialną może pojawić się problem, gdy np. zgubisz dane dostępowe i zapomnisz w jakim banku ją złożyłeś. Wiem, wydaje się mało prawdopodobne, ale jednak zdarza się :) Z reguły wszystkie lokaty zakładane przez internet są ustawione domyślnie jako odnawialne.

Aby  to zmienić, wystarczy zmienić jej status na „nieodnawialną”, co robisz w ustawieniach. Wówczas bank po upłynięciu terminu przeleje środki na wskazane przez Ciebie konto osobiste.

Okres, na jaki składasz depozyt na lokacie to kolejny punkt, który warto wziąć pod uwagę. Występują lokaty 1-miesięczne a nawet 3-letnie. Im dłuższa lokata tym mniejsze oprocentowanie. Oferty banków zmieniają się co jakiś czas, pojawiają się promocje i prezenty, dlatego na pewno nie założyłbym lokaty na okres dłuższy niż 6 miesięcy.

b) Oprocentowanie lokaty bankowej

Oprocentowanie lokaty może być zmienne albo stałe. Zmienne to większe ryzyko – możesz zyskać lub stracić, w zależności od aktualnej zmiany stóp procentowych. Gdy stopy procentowe spadają, to wówczas warto wybrać lokatę długoterminową ze stałym oprocentowaniem.

Wysokość oprocentowania lokaty bankowej jest zawsze podana w stosunku rocznym. Jeśli zamierzasz ulokować 1000 złotych na lokacie 6-miesięcznej i widzisz, że ma oprocentowanie stałe 4% (dla ułatwienia przyjmujemy kapitalizację na koniec okresu), to znaczy że zarobisz na niej  20zł brutto – 19% podatku Belki =  (40zł to 4% z 1000zł, dzielone na 2).

Nowy czy stały klient?

Jeśli jesteś nowym klientem, możesz liczyć na najwyższe oprocentowanie lokat. Te, które zostały ujęte w tabeli rankingu lokat bankowych dotyczą właśnie nowych klientów. Starzy klienci mają gorzej. Poniżej wizualizacja lokaty bankowej w Nest Banku. Dla przykładu wziąłem 10 tysięcy złotych. Wybrane oferty:

ranking lokat bankowych - nest bank
Ranking lokat bankowych – Nest Bank

Jak widzisz na powyższym już historycznym przykładzie, lepiej być nowym klientem niż stałym. Oprocentowanie dla nowych klientów wynosiło: 4%, dla stałych: od 1,8% do 2,20%. Gdzie ulokować pieniądze, aby nie straciły na wartości w obliczu rosnącej inflacji?

Lokata bankowa jest wyjściem, jeśli chce się mieć gotówkę pod ręką. Konto oszczędnościowe w Nest Banku było oprocentowane na 1,7%, zatem lokata – gdy chcesz mieć kontrolę nad pieniędzmi, nie jest aż tak atrakcyjna.

c) Kapitalizacja lokaty

Kapitalizacja lokat jest najczęściej miesięczna (lokaty progresywne), kwartalna albo na koniec okresu. Nowością jest kapitalizacja dzienna. Oczywiście najkorzystniejsza jest kapitalizacja dzienna i miesięczna, ponieważ odsetki są naliczane od kapitału powiększonego o odsetki z dnia poprzedniego. Tak właśnie działa procent składany.

Najmniej korzystna jest kapitalizacja naliczana na koniec okresu, niestety stosuje ją większość banków. Dwie lokaty o tym samym oprocentowaniu a innej kapitalizacji przyniosą różny zysk! Oczywiście lokaty z kapitalizacją miesięczną mają o wiele niższe oprocentowanie niż lokaty z kapitalizacją na koniec okresu…

d) Wkład finansowy

Minimalny i maksymalny wkład dla lokaty może być różny. Niektóre lokaty mają niski próg wejścia. Na przykład lokatę  w Velo Banku można było założyć już od 500 złotych, ale maksymalny wkład to 10.000zł.

Zwróć uwagę, czy do lokaty musisz założyć konto w danym banku. Niekiedy jest to wymóg, a niekiedy możesz założyć lokatę bez zakładania konta.

4. Kalkulator lokat bankowych

Poniżej dwa kalkulatory lokat: lokaty progresywne i lokaty terminowe.
Lokaty progresywne mają niższe oprocentowanie, ale kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc. Wpisz kwotę jaką chcesz zdeponować, określ czas i zobacz najkorzystniejsze lokaty.


Lokaty terminowe to wyższe oprocentowanie ale kapitalizacja na koniec okresu. Wpisz kwotę jaką chcesz zdeponować, określ czas i zobacz najkorzystniejsze lokaty.

II Konta oszczędnościowe

Jeśli lubisz oszczędzać pieniądze odkładając niewielkie sumy np. do skarbonki, to konto oszczędnościowe będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. To właśnie taka skarbonka, do której wrzucasz pieniądze, z tą różnicą, że robisz to online. Nikt Ci nie zabierze pieniędzy, choć teoretycznie możesz skarbonkę rozbić. Plusem jest to, że pieniądze rosną codziennie, a wzrost jest zależny od wysokości oprocentowania.

1. Jak założyć konto oszczędnościowe?

Bardzo prosto:

 1. Poniżej znajdziesz ranking kont oszczędnościowych. Wybierz najkorzystniejsze według Ciebie konto  i kliknj w przycisk „wypełnij wniosek”.
 2. Zostajesz przeniesiony na stronę banku. Teraz – w zależności od banku, sposoby otwarcia lokaty są dwa:
  a) przez konsultanta: wypełniasz formularz zgłoszeniowy (imię i nazwisko, e-mail i nr telefonu). Konsultant oddzwania do Ciebie i przedstawia Ci ofertę. Następnie po uzyskaniu Twojej zgody wprowadza Twoje dane do systemu.
  b) automatyczna: wpisujesz dane do umowy i zakładasz konto oszczędnościowe on-line.
 3. Otrzymujesz indywidualny nr konta oszczędnościowego.

2. Ranking kont oszczędnościowych MARZEC 2023

Poniżej ranking kont oszczędnościowych, czyli produkty z promocjami i wysokim oprocentowaniem.

 

konto w millenium bankMillenium Bank – Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe w Millenium Banku jest oprocentowane na 8% w skali roku dla nowych środków do 400 000 zł przez 100 dni od pierwszej wpłaty. Wpłacać i wypłacać pieniądze można w dowolnym momencie. Nowość na rynku, która szybko zyskuje zwolenników bezpiecznego oszczędzania.


lokata bankowa mbankmBank – eKonto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe w mBanku jest wysoko oprocentowane. 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku, wypłaty bez utraty odsetek oraz 1 darmowy przelew internetowy w miesiącu. Po pieniądze zgromadzone na rachunku oszczędnościowym można sięgnąć w dowolnym momencie.


konto bankowe nest bankNest Bank – Nest Konto Oszczędnościowe

Rzadko zdarza się, aby konto osobiste było tak wysoko oprocentowane. Konto Oszczędnościowe w Nest Banku to naprawdę spora okazja. Promocyjne oprocentowane na pinie ok. 1,2%, co jak na konto oszczędnościowe jest solidnym rozwiązaniem. Dodatkowo w drugim roku oszczędzania masz szansę na premię w wysokości 7%, o ile posiadasz 4-5 dzieci :)

 

4. Konto oszczędnościowe dla stałych klientów

Konta oszczędnościowe dla stałych klientów są oczywiście niżej oprocentowane, aniżeli dla nowych. Jest to podobna zasada jak w przypadku lokat bankowych. W przypadku Nest Banku, konto oszczędnościowe dla osoby która posiada rachunek ROR, jest oprocentowane na 1,7%.

Konto oszczędnościowe w Nest Banku daje możliwość samodzielnego oszczędzania, ale i określenia zlecenia stałego. Na poniższej grafice widzisz, że bank pozwala ustalić gdzie ulokować pieniądze i na jaki cel. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają problem z regularnym oszczędzaniem. Otrzymując przelew 10-tego dnia miesiąca, masz możliwość ustawienia comiesięcznych potrąceń.

gdzie ulokować pieniądze - konto oszczędnościowe
Gdzie ulokować pieniądze – konto oszczędnościowe w Nest Banku

3. Jak wybrać konto oszczędnościowe?

Gdzie ulokować pieniądze w przypadku kont oszczędnościowych? Koszt wypłaty z konta oszczędnościowego to jedna z tych cech, które są decydujące. Istnieją na rynku konta oszczędnościowe, z których każda wypłata pieniędzy jest zupełnie darmowa. To ważna cecha, jeśli chcesz od razu całą wypłatę przelewać na konto oszczędnościowe i swobodnie korzystać z pieniędzy.

Uwagę warto też zwrócić na wysokość oprocentowania konta oszczędnościowego. Wiadomo, że im wyższe tym lepiej dla Ciebie. Nie mniej wysokość oprocentowania nie jest tak ważna w przypadku konta oszczędnościowego jak w przypadku lokaty bankowej. Jak już wspomniałem wcześniej, konta cechują się zmiennym oprocentowaniem. Jeśli dzisiaj konto posiada stosunkowo wysokie oprocentowanie, to wcale nie oznacza, że takie będzie w następnym miesiącu.

Lokaty bankowe są jednym ze sposobów oszczędzania na emeryturę. Wiele osób rozważa ten model odkładania na starość jako alternatywa dla ZUSu czy też Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jeśli myślisz o PPK, przeczytaj artykuł o tym, czy warto rezygnować z Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wiedz, że siła nabywcza pieniądza spada i na przestrzeni lat wartość odłożonych funduszy będzie maleć.

Lokata firmowa

Jeśli na koncie firmowym masz wolne środki i zastanawiasz się, gdzie ulokować pieniądze, szybką opcją będzie lokata firmowa. Najlepsze konta firmowe posiadają w ofercie możliwość założenia lokaty. Nie tylko długoterminowej, ale także dziennej!

Być może oprocentowanie w lokacie firmowej nie powala, ale jednak lokata 1-dniowa, 3-dniowa czy 14-dniowa brzmi ciekawie. Jeśli pieniądze i tak leżą na koncie, warto aby pracowały!

lokata firmowa
Lokata firmowa w Idea Banku

Gdzie ulokować pieniądze w marcu? Opinia

Podsumowując, po analizie wszystkich ofert, rozważeniu „za” i „przeciw”, możemy wyciągnąć dwóch zwycięzców.

1. Lokata bankowa – najkorzystniejsza opcja ulokowania oszczędności w marcu to Lokata w inBanku. inBank jest na polskim rynku jednym z nowszych banków, dlatego oferuje wysokie oprocentowanie. Warto z tego faktu skorzystać i wybrać jego ofertę. Lokata bankowa w inBanku to zwycięzca rankingu lokat bankowych. Jest póki co najwyżej oprocentowana.

2. Konto oszczędnościowe – druga opcja, którą warto rozważyć to Konto oszczędnościowe w Banku Millenium. Oprocentowanie prawie jak na lokacie, a pieniądze masz stale do dyspozycji.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Oceń artykuł
[Total: 8 Average: 4]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

11 thoughts on “Gdzie ulokować pieniądze? Ranking lokat bankowych – TOP10

 1. Nigdy nie lubiłem trzymać pieniędzy. Jestem zdania, że każdy przysłowiowy „grosz”, który wpada nam w kieszeń powinien być dobrze wykorzystany. Mi ostatnio po sprzedaniu mieszkania po flipie (fartownie udało mi się sprzedać – ale to pomijam ;)) wpadła spora gotówka, którą teraz próbuję ulokować w Wiśle. Zamierzam kupić jeden z apartamentów od Wisełka Apartamenty i Spa. Zapoznałem się z ich modelem biznesowym no i szczerze przyznam, że warto.

 2. Prawda jest taka, że nie warto trzymać pieniędzy w banku gdy stopa inflacji jest znacznie większa czy nawet kilka razy większa niż oprocentowanie rachunku.[link] trzymając pieniądze w banku tylko się traci. Oczywiście nie zawsze ale przeważnie.

 3. Na kieszonkowe w sam raz, jak się nie chce ryzykować :) Natomiast jak chcę więcej pieniędzy to inwestuję w coś bardziej ryzykownego, ale to jak jestem w miarę pewny inwestycji.

 4. Lokata daje małe zyski, forex z kolei jest dla mnie zbyt ryzykowną formą zarabiania. Ja uważam że najlepsze jest inwestowanie w nieruchomości. Ryzyko jest minimalne, a zyski z najmu są stałe. Ja wynajmuje mieszkania studentom w Krakowie a teraz postanowiłem kupić takie mieszkanie nad morzem: [link] i wynajmować turystom. Podobno można na tym wyjść lepiej niż na zwykłym najmie.

  1. Mi natomiast najlepiej zarabia się na podatku dochodowym 19% czystego zysku .Chętnie podzielę się tymi informacjami jak to zrobić

 5. Mam przy sobie zawsze jakiś zapas gotówki, ale żeby gdzieś ją ulokować… przychodzi moment, kiedy dochodzi do nagłych wydatków i w takim przypadku nie mógłbym jej swobodnie wyciągnąć… :(

 6. Namawiali mnie do inwestowania w forex ale slyszałem że dużo ludzi na tym straciło. Lokata jest bezpieczna przyznajmniej, ale czekam na art o inwestowainu w złoto

 7. Lokata jest beezpieczna ale jednak daje małe zarobki, wolę agresywniejsze sposoby jak akcje albo forex. co o tym sądzisz Luk?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *