Święto Niepodległości w restauracji – 3 sposoby na ściągnięcie gości

Święto Niepodległości w restauracji

11 listopada to doskonały moment dla restauracji i kawiarni, aby zaprosić gości do wspólnego celebrowania Święta Niepodległości.
Święto Niepodległości kojarzy nam się głównie z patriotycznymi marszami. Tymczasem w marszach bierze udział znikomy procent społeczeństwa. Większość ludzi spędza ten dzień z rodziną. Jak restauracje wykorzystują Święto Niepodległości aby ściągnąć do siebie gości? Słabo. Mam wrażenie, że bardziej było „świętowane” Halloween.

Pokolenie Polaków które nie pamięta czasów PRL lub pamięta je bardzo słabo to target nowoczesny i wyjątkowy. Patriotyzm łączy się u nich z pragnieniem zakosztowania tradycji a także otwarciem na drugiego człowieka. Dlatego 11 listopada to dobry moment, aby zaprosić Polaków do restauracji i zaproponować im coś wyjątkowego.

Przeczytaj również:

  1. Walentynki w restauracji – co przygotować dla zakochanych
  2. Święta XXI wieku, czyli Wigilia i pasterka w knajpie – 5 pomysłów

Oto 3 sposoby na ściągnięcie gości do lokalu podczas Święta Niepodległości.

1. Dekoracja lokalu

Warto promować barwy narodowe, aby oprócz martyrologii krwi, walki i honoru, kojarzyły się również radośnie. Święto Niepodległości jest jednym z nielicznych świąt państwowych, w którym świętujemy nasze zwycięstwo a nie porażkę.

Biało-czerwone flagi powinny być wszędzie. Firanki i zasłony również mogą być w barwach narodowych. Obrusy, balony i inne elementy sprawią, że w lokalu będzie naprawdę wyjątkowo. Wykorzystaj kwiaty i nie zapomnij o uniformach dla obsługi – niech biel i czerwień królują w całym lokalu.

Jeśli od kogoś brać przykład, to na pewno od Amerykanów. Ktoś powie że kiczowate? Jedni wstydzą się muzyki, drudzy wiary a kto inny polskości. Nie wszystkim dogodzisz.

Święto Niepodległości w restauracji
Dzień Niepodległości w amerykańskiej restauracji

2. Menu na Święto Niepodległości

Restauracja może pójść w kierunku zaserwowania tradycyjnych polskich potraw. Tego dnia zwyczajowo podaje się gęsinę. To zapomniane mięso, które w większości eksportujemy do Niemiec, wraca do łask. Kto spróbuje ten się zakochuje – świadczy o tym rosnący trend spożycia gęsiny w Polsce. Obok gęsi szefowie kuchni podają również kaczkę i indyka.

Dania na Święto Niepodległości

Na deser oczywiście rogale świętomarcińskie. Ten słodki wypiek faszerowany białym makiem i wywodzący się z Wielkopolski podbija Polskę.

Kształtując menu w tym dniu można również pójść w kierunku potraw i deserów biało-czerwonych: lodów, galaretek, zup, ciast a nawet drinków.

3. Rozrywka na żywo

Wydarzenie patriotyczne może być doskonałym magnesem ściągającym gości. Praktycznie w każdym mieście odbywają się mniejsze lub większe obchody. Wydarzenie w knajpie może być jego przedłużeniem.

Specjalne menu będzie oczywiście największym wydarzeniem kulinarnym. Można również zorganizować dzień z muzyką patriotyczną puszczaną z gramofonu lub zaprosić lokalnego artystę do wykonania przebojów na żywo.

Innym pomysłem jest pokaz filmu lub wystawa prac o tematyce patriotycznej. Jeśli 11 listopada reprezentacja Polski gra mecz to jest to doskonały moment dla barów i pubów na przyciągnięcie kibiców.

Nic też nie stoi na przeszkodzie aby zorganizować bal, potańcówkę czy zwykłą imprezę i wymyślić nazwę nawiązującą do święta. Wszak to święto radosne i jest się z czego cieszyć! Jeśli wydarzenie połączymy ze zbiórką charytatywną, to będzie to już 100% dobra i zabawy :)

Promuj się!

Samo wcielenie w życie któregoś z pomysłów niewiele da, jeśli odpowiednio nie zareklamujesz swojego eventu. Na facebooku, na stronie www czy wysyłając newsletter. Powodzenia!

Oceń artykuł
[Total: 1 Average: 5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

One thought on “Święto Niepodległości w restauracji – 3 sposoby na ściągnięcie gości

  1. Co roku organizujemy w restauracji wystawną kolację z okazji Święta Niepodległości. Warto dbać o tradycję i historię. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *