Urodziny Twojej knajpy – 6 pomysłów na wielkie WOW!

urodziny knajpy

Urodziny restauracji to okazja, aby zainteresować lokalną społeczność i zaprosić gości na wyjątkową ucztę. Sprawdź 6 sprawdzonych pomysłów na świętowanie

Napisała do mnie Jola, której restauracja obchodzi w lipcu swoje pierwsze urodziny:

Cześć! Od ubiegłego roku prowadzę restaurację, wcześniej przez 3 lata prowadziłam sam catering, teraz i jedno i drugie. 15-07-2017 będzie rok jak działamy. Chciałabym zorganizować dla swoich gości coś takiego łał! Masz może jakiś pomysł? Jeżeli chodzi o walentynki to wypróbowałam u siebie Twoje sugestie i obrót tego dnia wzrósł dwukrotnie a co więcej dowiedziało się o nas bardzo dużo osób. Na te urodziny też chcę zrobić coś, co zwróci uwagę tych co jeszcze nas nie znają. Wszyscy chwalą nasze jedzenie. Jest naprawdę super. Pomożesz?

Jak się okazało nie musiałem wiele pomagać. Napisałem Joli co ja zrobiłbym na jej miejscu, a ona właśnie to miała w planach :) Temat z pewnością zainteresuje innych właścicieli lokali, więc postanowiłem że rozwinę go na blogu. Na początku zaznaczam, że każdą promocję musisz przenieść na grunt swojego lokalu i dostosować do swoich gości. Podane poniżej pomysłu mają jedynie zainspirować cię do stworzenia eventu urodzinowego, dostosowanego do Twojej knajpki.

Przeczytaj również:

  1. Walentynki w restauracji – co przygotować dla zakochanych
  2. Święta XXI wieku, czyli Wigilia i pasterka w knajpie – 5 pomysłów
  3. Święto Niepodległości w restauracji – 3 sposoby na ściągnięcie gości

Oto 6 sposobów na zainteresowanie gości swoim lokalem podczas jubileuszu otwarcia.

1. Dekoracja lokalu

Popularne stało się strojenie drzwi nowo otwartych sklepów w czerwone kokardy i przystrajanie w balony. Zwraca to uwagę i siłą rzeczy ściąga do środka przechodniów. Dlaczego by nie przenieść tego sposobu do lokalu gastronomicznego? Na każdej imprezie urodzinowej jubilat jest na pierwszym miejscu. Dokładnie tak samo powinno być w tym wypadku. Wejście do lokalu powinno wyróżniać się spośród otoczenia. Jeśli chcecie ściągnąć ludzi i zarobić, to urodziny powinny być zrobione z rozmachem – pod każdym względem.

otwarcie restauracji Żurawina w Warszawie
otwarcie restauracji Żurawina w Warszawie

2. DJ

Inną, często spotykaną praktyką w przypadku sklepów jest stawianie przed wejściem DJ’a ze sprzętem grającym. Rzecz jasna eleganckiej restauracji nie przystoi stawiać przed wejściem DJ’a grającego dance czy POP, ale młodzieżowej klubokawiarni – dlaczego nie? Pamiętaj, że dobra promocja trafia w każdy zmysł. Dekoracja w zmysł wzroku, muzyka – w zmysł słuchu.

3. Degustacje

Promocja sprzedaży znana z „Kuchennych rewolucji” a przy tym bardzo skuteczna. Przekąski oferowane przechodniom są dla nich miłą niespodzianką. Gdy człowiek dostaje coś za darmo to czuje, że powinien się jakoś odwdzięczyć. Dlatego politycy rozdają kiełbaski a firmy kubki i długopisy z grawerami. Ktoś może powiedzieć, że to pomysły rodem z lat 90. I tak i nie. Zauważ, że promocja sprzedaży jest stosowana cały czas i jak źle by Ci się nie kojarzyła, to  ludzie nadal lubią dostawać coś za darmo. Jest to po prostu miłe.

Degustacja jako promocja może być przeprowadzona na mieście – częstując mieszkańców, a może też być prowadzona przy wejściu do lokalu.

4. Urodzinowe menu

Teoretycznie nie powinno zabraknąć tortu i lampki szampana, którymi mógłbyś poczęstować pierwszych gości. Jednak nie jest to konieczne. O wiele ważniejsze jest urodzinowe menu. Czyli to, na czym zarobisz tego dnia. Pod pojęciem menu mam na myśli dania i napoje. Pub może zainwestować w keg wyjątkowego piwa, klub w drinki z drogich alkoholi a kawiarnia w kawę cenionej marki. Wyjątkowość produktu może objawiać się również w sposobie przyrządzania i sposobie podania: szwedzki stół, płacisz raz i jesz ile chcesz, jedzenie na wagę itp.

Jeśli w lokalu nie podaje się dań z grilla, to różnicę zrobi postawienie takowego przy wejściu i wspólne grillowanie. Zapach rozejdzie się po okolicy a węch to przecież kolejny zmysł, który warto wykorzystać planując promocję :)

Jeśli restauracja na co dzień serwuje dania drobiowe i wieprzowinę, to szał zrobi gęś i wołowina, jeśli ma w ofercie wołowinę i kaczkę, to różnicę zrobi dziczyzna i jagnięcina. Lokale najwyższej klasy mogą pokusić się o przyrządzenie orientalnych dań, jak np. mięso z wielbłąda czy pytona. Jeśli planowanie zaczniesz odpowiednio wcześnie, to zdołasz sprowadzić najbardziej egzotyczne produkty. To samo dotyczy deserów i alkoholi. Ludzie lubią skusić się na coś wyjątkowego i od czasu do czasu zapłacić więcej.

urodziny restauracji

5. Rozrywka na żywo

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w lokalach do tego dostosowanych zorganizować bal czy potańcówkę. Wszak na urodzinach często się tańczy. Restauracja może pójść w stronę muzyka grającego na gitarze klasycznej, skrzypcach, czy wiolonczeli. Warto przy tym zadbać o jakość tej muzyki. Kto oglądał Le grand restaurant z Louis de Funes ten wie o co chodzi. Kto nie oglądał, to polecam :) Inna opcja to na przykład występ grupy typu stand-up.

6. Zaproszenie znanych osobistości

Jeśli myślisz, że znane osobistości możesz zaprosić jedynie do wykwintnej restauracji, to się grubo mylisz. To prawda, że celebryci są gośćmi na urodzinach i otwarciach drogich lokali, ale to tylko dlatego, że te lokale celują w taki target. Dla gości restauracji w Pcimiu Dolnym znaną osobistością może być burmistrz, proboszcz, komendant straży pożarnej czy redaktor naczelny gazety. Wiele osobistości kultury i sportu urodziło się w małych miejscowościach i często lubią wracać do swoich rodzinnych stron. Warto z tego skorzystać.

Promuj się!

Samo wcielenie w życie któregoś z pomysłów niewiele da, jeśli odpowiednio nie zareklamujesz swojego eventu. Ładna grafika i odpowiednie targetowanie na facebooku i Instagramie to podstawa. Zobacz, jak zrobiła to Jola z restauracji Strefa Smaku: link

Powodzenia i… sto lat! :)

Oceń artykuł
[Total: 1 Average: 5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

2 thoughts on “Urodziny Twojej knajpy – 6 pomysłów na wielkie WOW!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *