Sklep internetowy pod dotację z PUP – dotacja na sklep www

sklep internetowy pod dotację z pup

Sklep internetowy za dotację z PUP? Sprawdź, jak otrzymać dotację z Urzędu Pracy lub unijną na otwarcie sklepu internetowego.

Stały rozwój technologii sprawił, że ludzie coraz częściej odchodzą od tradycyjnych zakupów w sklepach stacjonarnych, na rzecz zakupów przez Internet. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się złożyć wniosek o dotację na sklep internetowy.

Jeśli planujesz stworzyć sklep internetowy za dotację z PUP, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Znajdziesz tutaj najważniejsze informacje dotyczące pozyskania dotacji na założenie sklepu internetowego. Dowiesz się na co zwrócić planując założenie sklepu www.

Przejdź do wybranego sposobu:

 1. Jak otrzymać dotację na sklep internetowy
 2. Inne opcje pozyskania pieniędzy na sklep internetowy
 3. Jak sklep internetowy pozwala zwiększyć sprzedaż
 4. Gdzie zamówić sklep internetowy pod dotację
 5. Co powinien zawierać sklep www
 6. Jaki silnik sklepu wybrać
 7. Na jakim hostingu postawić sklep
 8. Jakie formy płatności wybrać do sklepu

JAK OTRZYMAĆ DOTACJĘ NA SKLEP INTERNETOWY?

Jednym ze sposobów na pozyskanie funduszy na otwarcie firmy jest dotacja z Urzędu Pracy. Jednak chcąc skorzystać z takiej formy finansowania, musisz pamiętać o konieczności spełnienia kilku kluczowych kryteriów.

Chcąc uzyskać dodatkowe środki z PUP na założenie sklepu internetowego, musisz spełnić łącznie poniższe warunki:

 • mieć status osoby bezrobotnej,
 • masz uregulowane wszystkie zobowiązania wobec funduszy celowych,
 • nie masz zadłużenia ani nie toczą się wobec Ciebie egzekucje komornicze.

Co więcej, z wnioskowania o dotację z Urzędu Pracy na założenie działalności gospodarczej wykluczone są osoby, które:

 • w ciągu ostatnich 12 miesięcy prowadziły działalność gospodarczą,
 • w okresie 2 lat przed złożeniem wniosku o dotację na założenie działalności były karane za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu,
 • w okresie ostatniego roku nie odrzuciłeś oferty pracy lub stażu przedstawionej przez Urząd Pracy.

Musisz przy tym pamiętać, że część PUP stosuje dodatkowe kryteria oceny wniosków o dofinansowanie.

Jeśli spełniasz powyższe warunki możesz sprawdzić jak napisać wniosek o dotację z Urzędu Pracy. Warto się spieszyć, ponieważ wraz ze zbliżającym się terminem zakończenia naboru szanse na uzyskanie dofinansowania spadają.

INNE OPCJE POZYSKANIA PIENIĘDZY NA SKLEP INTERNETOWY

Dotacja z Urzędu Pracy na otwarcie sklepu internetowego to nie jedyne źródło funduszy. Biorąc pod uwagę koszty założenia sklepu (o czym w dalszej części artykułu) możesz nawet rozważyć skorzystanie z własnych oszczędności.

Pamiętaj, że najważniejsze podczas rozpoczynania biznesu jest przetestowanie pomysłu na biznes. Aby to zrobić, nie musisz wydawać dziesiątek tysięcy złotych, a wręcz nie powinieneś.

Skąd pozyskać środki na otwarcie sklepu internetowego:

 1. oszczędności – wystarczy kilka tysięcy złotych na start,
 2. dotacja z PUP – do 34.000 zł,
 3. dotacja z UE – do 50.000 zł,
 4. kredyt na otwarcie firmy – do 200.000 zł.

JAK SKLEP INTERNETOWY POZWALA ZWIĘKSZYĆ SPRZEDAŻ?

Jeśli prowadzisz sklep stacjonarny lub planujesz wziąć dotację na otwarcie sklepu, powinieneś rozważyć sklep internetowy. Z roku na rok zauważalny jest wyraźny wzrost poziomu sprzedaży w sieci. Choć na rynku jest wiele sklepów internetowych, to w dalszym ciągu wiele osób decyduje się na zakupy w sieci.

Pamiętaj, że obecnie zdecydowana większość klientów porusza się głównie w sieci i to tam dokonuje podstawowych zakupów. Obywa się to za pomocą Marketplace jak i sklepów online, które są dobrze wypozycjonowane w Google. W jaki sposób sklep internetowy pozwala zwiększyć Twoją sprzedaż?

Przede wszystkim sklep online pozwala dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, te działające w sieci nie zamykają się wyłącznie na klientów z wybranej lokalizacji. Wybierając taką formę sprzedaży, możesz działać globalnie, oferując swoje produkty również klientom z całego świata.

Dodatkowo sklepy internetowe działają 24 godziny na dobę. Nie wymagają angażowania personelu, dla sprawnego działania. Klienci mogą kupować Twoje produkty i usługi o każdej porze dnia i nocy, nawet w niedziele niehandlowe. Jeśli dodasz produkty do sklepie zgodnie z zasadami SEO, to kontakt z klientem będzie minimalny.

SKLEP INTERNETOWY POD DOTACJĘ – ILE KOSZTUJE I GDZIE ZAMÓWIĆ?

Jeśli starasz się o pieniądze z PUP na otwarcie sklepu internetowego, to będziesz miał do dyspozycji maksymalnie ok. 34.000 zł. Kwota z reguły rośnie z roku na rok. Wiadomo, że nie możesz wydać wszystkiego na stworzenie sklepu.

Część zapewne przeznaczysz na zatowarowanie i reklamę. Nie warto oszczędzać zwłaszcza na reklamie. Wiele osób wydaje pieniądze na stworzenie sklepu i zapomina, że należałoby go potem rozreklamować. Można to uczynić poprzez:

Ile kosztuje sklep internetowy za dotację z PUP? Cennik sklepów internetowych Agencji Internetowej XZT.PL określa cenę wykonania sklepu od 3000 zł do ponad 8000 zł. Warto zapoznać się ze szczegółami.

sklep internetowy z dotacji z PUP cennik
Sklep internetowy z dotacji z PUP – cennik

Gdzie zamówić sklep internetowy pod dotację?

Wspomniana powyżej Agencja XZT.PL specjalizuje się w prostych sklepach internetowych jak i bardziej rozbudowanych opcjach opartych o system WooCommerce. Wyceny takiego sklepu możesz dokonać samodzielnie poprzez stronę www.xzt.pl/wycena

CO POWINIEN ZAWIERAĆ SKLEP WWW?

Odpowiednio zaprojektowany sklep internetowy powinien zawierać szereg cech, które w ostatecznym rozrachunku przyczynią się do zwiększenia poziomu sprzedaży.

Wśród nich wyróżnić można 6 ważnych cech.

1. Przejrzysta i atrakcyjna szata graficzna

W sieci pierwsze wrażenie odgrywa naprawdę istotną rolę. Klient, który po wejściu do sklepu online będzie się czuł zagubiony, nie będzie chciał kontynuować zakupów. Tym, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, jest przejrzystość witryny, odpowiednio dobrane kolory, intuicyjne menu, czytelne czcionki oraz szybkość ładowania strony.

2. Odpowiednia prezentacja produktów

Pamiętaj, że klienci sklepów internetowych bazować mogą wyłącznie na zdjęciach produktów. Tym samym dążąc do zwiększenia sprzedaży, powinieneś umieszczać na swoich witrynach zarówno zdjęcia całościowe produktów, jak i detale, które mogą szczególnie interesować klientów.

Niekiedy, jeśli produkt jest bardziej skomplikowany, warto dodać również film instruktażowy. Dodatkowo taki film możesz wrzucić do serwisu Youtube i pozyskać dodatkowych klientów.

3. Dobrze zoptymalizowana wyszukiwarka

Sklep internetowy dla skutecznego działania powinien być wyposażony w dobrze dopracowaną wyszukiwarkę. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie autokorekty błędów oraz autouzupełniania, które ułatwią klientom poszukiwanie interesujących ich produktów.

4. Regulamin sklepu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy, zobowiązany jest do spełnienia określonych obowiązków informacyjnych. Odpowiednio opracowany regulamin sklepu internetowego powinien być dostępny dla wszystkich odwiedzających sklep i zawierać takie informacje jak dane teleadresowe sprzedawcy, informacje o sposobie i terminie zapłaty, zasadach udzielania gwarancji, reklamacjach, a także możliwości odstąpienia od umowy zawieranej na odległość.

5. Polityka prywatności

To dokument, który informuje użytkowników sklepu internetowego o tym, w jaki sposób są gromadzone i przetwarzane ich dane osobowe. Przepisy ściśle określają informacje, jakie powinny się znaleźć w polityce prywatności.

6. Wygodny formularz składania zamówień

Klienci, musząc się mierzyć z licznymi przeszkodami podczas zakupów online, bardzo często rezygnują z finalizacji transakcji. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoi klienci przeprowadzali transakcję od początku, do końca, powinieneś zadbać o to, by wszelkie podejmowane działania były w pełni intuicyjne. Wówczas znacząco zwiększysz swoje szanse na sprzedaż.

JAKI SILNIK SKLEPU WYBRAĆ?

Decydując się na wybór silnika, powinieneś szczegółowo przemyśleć swoją strategię sprzedaży, zwracając szczególną uwagę na ilość asortymentu oraz budżet, jakim dysponujesz. W zależności od Twoich szacunków będziesz mógł wybrać silniki open source, silniki na licencji SaaS lub silniki dedykowane.

Wśród najpopularniejszych rozwiązań open source wyróżnić można:

 1. WooCommerce – to darmowy program, który wyróżnia się intuicyjną obsługą i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dostawcy stale dbają o jego rozwój, dlatego możesz liczyć na regularne aktualizacje. Oczekując szerszych funkcjonalności, możesz zdecydować się na dobranie płatnych dodatków.
 2. PrestaShop – wyróżnia się prostą obsługą i wygodnym administrowaniem, dodatkowo zapewnia wygodny dostęp do panelu administracyjnego, a także pełnego zarządzania produktami, zamówieniami oraz relacjami z klientem.
 3. Megneto – silnik dedykowany w szczególności dla dużych, rozbudowanych sklepów internetowych. W swojej standardowej ofercie zawiera liczne funkcje, które w ww. silnikach są dostępne dopiero po dokonaniu dodatkowej opłaty.

Silniki abonamentowe to model, którego użytkownicy nie muszą dodatkowo kupować i instalować. Dostępny w formie abonamentu SaaS pozwala na korzystanie z oprogramowania udostępnionego w chmurze. Tym, co wyróżnia tego typu silniki, jest dostęp do licznych funkcjonalności, a także możliwość stosowania różnych motywów.

Listę silników abonamentowych znajdziesz w rankingu sklepów internetowych.

Silniki dedykowane to z kolei propozycja skierowana dla przedsiębiorców, którym zależy na zbudowaniu sklepu internetowego od podstaw. Wybierając taki model, możesz liczyć na to, że zostanie on w pełni dopasowany do Twoich potrzeb, spełniając równocześnie wymagania klientów. Wybierając silniki dedykowane, możesz liczyć na pełną personalizację wyglądu i funkcji, jednak musisz się przy tym liczyć z wyraźnie wyższą ceną.

Silniki dedykowane są pisane przez programistę lub zespół programistów, na indywidualne zlecenie klienta, co automatycznie przekłada się na dłuższy czas oczekiwania. Koszty takiego rozwiązania mogą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset zł.

NA JAKIM HOSTINGU POSTAWIĆ SKLEP?

Musisz pamiętać, że od jakości hostingu zależeć będzie szybkość działania Twojego sklepu internetowego. Nie ma hostingu dedykowanego wyłącznie dla sklepów internetowych, a duża firma nie zawsze zapewni Ci najwyższej jakości usługę.

Poszukując najlepszego hostingu, powinieneś kierować się przede wszystkim brakiem awaryjności. Szukając najlepszego rozwiązania zwróć szczególną uwagę na poniższe parametry:

 • Typ serwera – w początkowej fazie prowadzenia działalności, powinieneś rozważyć możliwość zakupu hostingu współdzielonego. Rozwiązanie to będzie znacznie tańsze od serwera dedykowanego, a przy okaże się w wystarczające w pierwszym etapie działalności. Wraz z rozwojem swojego sklepu będziesz mógł przejść na bardziej rozbudowane rozwiązanie.
 • Możliwość bezpłatnego testowania – możliwość darmowego sprawdzenia jakości hostingu pozwoli Ci uniknąć błędnej inwestycji. W okresie dwóch tygodni przeznaczonych na testowanie będziesz mógł stworzyć i zoptymalizować swój sklep internetowy, by następnie ocenić, czy wybrany hosting okaże się wystarczający.
 • Cena – szczególnie w początkowej fazie rozwoju działalności, powinieneś zwracać uwagę na koszty inwestycji. Pamiętaj, że zbyt niska cena może świadczyć o tym, że serwery są mocno przepełnione, co automatycznie wpłynie na pogorszenie płynności działania Twojego sklepu.

JAKIE FORMY PŁATNOŚCI WYBRAĆ DO SKLEPU?

Podstawą funkcjonowania każdego sklepu internetowego jest dostęp do różnorodnych, wygodnych form płatności. Dane z raportu E-commerce w Polsce 2020 wykazały, że aż dla 57% użytkowników dostępność różnorodnych metod płatności jest czynnikiem motywującym do robienia zakupów w sieci.

Jedną z podstawowych metod płatności są przelewy online. Warto jednak na bieżąco śledzić zmiany trendów wśród klientów. Obecnie zauważalny jest wzrost zainteresowania płatnościami mobilnymi BLIK-iem, a także kartami płatniczymi.

Pamiętaj przy tym, by w pogoni za nowoczesnością, nie zapominać o osobach, które preferują tradycyjne metody płatności, takie jak przelew bankowy czy wysyłka za pobraniem. Operatorów płatności wraz ze stawkami znajdziesz w rankingu płatności online.

dotacja na stronę internetową

PODSUMOWANIE

Sklep internetowy z dotacji to sposób na spełnienie marzeń o własnym biznesie online. Warto jednak wiedzieć, że próg wejścia w biznes internetowy nie jest duży. Dlatego zanim weźmie się dotacje, warto przetestować swój pomysł. Czy to, co chcesz sprzedawać, zdobędzie wystarczająco nabywców?

Dotacja z PUP na sklep internetowy to tylko jedna z możliwości finansowania. Dotacja z urzędu ma także ograniczenia, m.in. zakaz zatrudnienia na umowę o pracę przez okres trwałości projektu (z reguły rok).

Sklep internetowy pod dotację z PUP musi mieć zapewnioną reklamę. Nic nie da samo otwarcie sklepu, jeśli nie zainwestujesz w jego promocję w Internecie. Przed otwarciem sklepu możesz zapoznać się z listą najlepszych książek o e-commerce, które pomogą Ci w rozwinięciu biznesu.

Jeśli już uda Ci się pozyskać dotację, znajdziesz tutaj wiele artykułów pomocnych podczas prowadzenia biznesu.

Oceń artykuł
[Total: 1 Average: 5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

One thought on “Sklep internetowy pod dotację z PUP – dotacja na sklep www

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *