Konto firmowe z terminalem – plusy i minusy terminali płatniczych

konto firmowe z terminalem

Konto firmowe z terminalem płatniczym w Santander Bank Polska to mix, który pozwala zaoszczędzić i zarobić. Zobacz, jakie są plusy i minusy terminali dla firm.

Artykuł powstał dzięki odpłatnej współpracy z marką Santander Bank Polska.

Jednym z powodów, dlaczego warto kupić terminal płatniczy jest możliwość zakupu w pakiecie z kontem firmowym. Na przeciw trendom konsumenckim wychodzi wiele banków. Jednym z nich jest Santander Bank Polska. Konto firmowe z terminalem (0 zł za prowadzenie rachunku przez 2 lata) w ofercie banku posiada promocję, dzięki której możesz zarobić do 1300 zł.

Jednym z bonusów jest terminal płatniczy, za który otrzymasz 400 zł zwrotu. Sprawdź, jakie inne profity oferuje Santander Bank Polska i dlaczego warto założyć w nim konto dla firmy: LINK

 Spis treści:

 1. Terminal płatniczy do konta firmowego Santander Bank Polska
 2. Cechy terminala płatniczego
 3. Pozostałe profity Konto Firmowe Godne Polecenia
 4. Konto firmowe z terminalem – opłaty
 5. Plusy i minusy terminali płatniczych
 6. Jak działa terminal płatniczy?
 7. Jak otworzyć konto firmowe z terminalem?
Co to jest terminal płatniczy – POS (ang. point of sale – punkt handlowy). Urządzenie pośredniczące w transakcjach bezgotówkowych w sklepach, gastronomii, na stacjach benzynowych, kwiaciarniach, fryzjerach i innych placówkach usługowych. Terminale płatnicze są wyposażone w klawiaturę, gdzie można wpisać numer PIN. Większość posiada opcję transakcji zbliżeniowych.

1. TERMINAL PŁATNICZY DO KONTA FIRMOWEGO SANTANDER BANK POLSKA

Santander Bank Polska przygotował specjalne promocje dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć konto firmowe. Konto Firmowe Godne Polecenia (0 zł za prowadzenie rachunku przez 2 lata) posiada w promocji atrakcyjną ofertę na terminal płatniczy. Jeśli podpiszesz umowę o terminal z firmą Elavon za pośrednictwem banku Santander, otrzymasz 400 zł premii.

UWAGA! Oferta na konto firmowe z terminalem w ramach oferty Santander Bank Polska dotyczy tylko jednoosobowej działalności gospodarczej.

Jeżeli chodzi o koszty terminala, to w ramach programu Polska Bezgotówkowa do wysokości 100 tys. zł obrotu na jednym urządzeniu (dla kart Visa, Mastercard i American Express) otrzymujesz możliwość akceptacji kart bez prowizji.

Warunki do otrzymania zwrotu za terminal płatniczy

Premię otrzymasz wówczas, gdy do tej pory nie byłeś klientem firmy Elavon i jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą.

terminal płatniczy Elavon z kontem firmowym
Terminal płatniczy Elavon z kontem firmowym

Aby dostać 400 zł premii za terminal płatniczy musisz aktywujesz terminal w ciągu 6 miesięcy od otworzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia w Santander Bank Polska. Zainteresowanie zakupem terminala możesz zgłosić podczas składania wniosku o konto firmowe.

2. CECHY TERMINALA PŁATNICZEGO

Elavon jest jednym z topowych operatorów terminali płatniczych, co przedstawia ranking terminali płatniczych. Terminal POS firmy Elavon umożliwia przyjmowanie płatności stacjonarnie przy ladzie jak i zdalnie, np. podczas dostawy cateringu. Dzięki temu klient ma możliwość zapłaty za produkt kartą, BLIK-iem jak i telefonem.

Terminal płatniczy sprawdzi się w wielu branżach. Polecany wszędzie tam, gdzie przyjmuje się płatności od osób fizycznych w gotówce. Konto firmowe z terminalem płatniczym w Santander Bank Polska będzie dla Ciebie, jeżeli prowadzisz:

 • sklep z handlem detalicznym,
 • usługi fryzjerskie, szewskie, kosmetyczne i inne,
 • restaurację, pub, kawiarnię, firmę cateringową,
 • hotel, motel, apartament.

W czasach, gdy klienci w większości przerzucili się już na wygodne płatności kartą lub telefonem, warto mieć w zanadrzu terminal płatniczy. W tym przypadku razem z terminalem dobrej firmy Elavon otrzymasz także zwrot 400 zł od Santander Bank Polska. Wystarczy, że założysz u nich Konto Firmowe Godne Polecenia i za ich pośrednictwem podpiszesz umowę o terminal płatniczy.

Charakterystyka terminali Elavon

Elavon jako operator terminali oferuje terminale stacjonarne, mobilne i mPOS. Charakterystyka poszczególnych terminali:

Terminal mobilny Terminal stacjonarny Terminal mPOS
•  opcja przełączania się pomiędzy WiFi, Bluetooth i 3G •  szybka realizacja transakcji i pobieranie danych • posiada łączność Bluetooth
•  wydajna bateria •  dotykowy ekran • bezpieczna akceptacja płatności kartowych
•  karta 3G SIM, która pozwala na połączenie z siecią o najlepszym zasięgu •  koniec z zacinaniem się papieru dzięki drukarce termicznej • nie ogranicza Cię ilość gotówki
•  w zestawie stacja bazowa •  najnowocześniejsze zabezpieczenia • MobileMerchant zawsze masz przy sobie

Terminal płatniczy może przyjmować wybrane karty płatnicze i oferować płatności mobilne. Jakie opcje daje terminal operatora Elavon?

 1. Akceptowane karty płatnicze – American Express, Diners Club, Discover, JCB, MasterCard (w tym marka Maestro), UnionPay, Visa
 2. Płatności mobilne – BLIK, Apple Pay, Google Pay
 3. Oferowane terminale – mobilny, stacjonarny, mPOS
 4. Funkcje zarobkowe – cashback, DCC, doładowania GSM
 5. Inne usługi – logo na wydruku, karty podarunkowe, raporty online, funkcja napiwków, płatności MOTO

płatności terminalem płatniczym

3. KONTO FIRMOWE GODNE POLECENIA – POZOSTAŁE PROFITY

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska to nie tylko dobra oferta na terminal płatniczy. To także wiele innych promocji, którzy suma sięga 1300 zł. Jest to jedna z najlepszych bankowych promocji dla firm.

Oto lista benefitów, które otrzymasz po założeniu konta firmowego z terminalem w Santander Bank Polska:

 • do 900 zł zwrotu za transakcje kartą płatniczą dołączoną do konta,
 • 400 zł za zakup terminalu płatniczego.

W czasach, gdy na lokatach bankowych praktycznie się nie zarabia, oferta konta firmowego Santander Bank Polska daje zarobić 1300 zł, z  czego część w gotówce. Nie ma tutaj ryzyka jak w przypadku inwestowania w kryptowaluty czy kupowania akcji na giełdzie. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą i tak warto mieć konto firmowe. Super, jeśli na otwarciu konta możesz jeszcze zarobić.

4. KONTO Z TERMINALEM SANTANDER BANK POLSKA – OPŁATY

Nasz ranking kont firmowych pokazuje, że Konto Firmowe Godne Polecenia jest jednym z najtańszych na rynku. Przez pierwsze 2 lata dostajesz bezpłatne konto firmowe. Za otwarcie konta, jego prowadzenie, wydanie i użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów nie zapłacisz nic – 0 zł. Jedynym warunkiem jaki trzeba spełnić jest zaznaczenie zgód marketingowych.

W ramach promocji, podstawowe funkcje i działania są przez 2 lata zupełnie za darmo:

OPŁATY I PROWIZJE W RAMACH PROMOCJI
OPŁATA
Opłata za otwarcie Konta Firmowego Godnego Polecenia
0 zł
Opłata za prowadzenie konta
0 zł
Opłata za wydanie i używanie pierwszej karty debetowej 0 zł
pod warunkiem wyrażenia zgód marketingowych
Opłata za wypłaty ze wszystkich bankomatów kraju i za granicą w PLN 0 zł
pod warunkiem wyrażenia zgód marketingowych
Opłata za przelewy krajowe w systemie Elixir w bankowości internetowej i mobilnej 0 zł
10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu w bankowości internetowej i mobilnej 0 zł
Opłata za przelew do ZUS i US 0 zł
Opłaty za zlecenie stałe i polecenie zapłaty 0 zł

Po 2 latach koszty prowadzenia konta firmowego w Santander Bank Polska wynoszą od kilku do kilkunastu złotych. Dobra wiadomość jest taka, że bank nadal daje możliwość uniknięcia opłat. Warunkiem niepłacenia za konto w danym miesiącu jest wykonanie przelewu do ZUS/US na 200 zł, a  warunkiem darmowej karty debetowej jest wykonanie nią operacji na 400 zł.

Reasumując, oferta konta firmowego z terminalem i dodatkowymi promocjami jest bardzo kusząca. Santander Bank Polska postarał się i zaproponował jeden z lepszych produktów na rynku.

5. PLUSY I MINUSY TERMINALI PŁATNICZYCH

Doświadczenia konsumenckie pokazują, że Polacy lubią płacić kartą. Karta debetowa i smartfon są częściej zabierane na zakupy aniżeli gotówka. Czy terminal płatniczy jest potrzebny w sklepie? Do czego może się przydać i jak podniesie sprzedaż? Terminal płatniczy w ramach konta firmowego ma swoje plusy i minusy.

Statystyki korzystania z terminali płatniczych

Narodowy Bank Polski opublikował raport „Informacje o kartach płatniczych w I kwartale 2020 r.”. Liczba wydanych kart płatniczych w tym okresie wynosiła 43,1 miliona sztuk. Pojedyncza transakcja kartą w tym okresie wyniosła średnio 123 złotych, natomiast płatność zbliżeniowa wyniosła średnio 55 zł. Liczba transakcji wyniosła ponad 1,5 mld razy.

Warto pamiętać, że czas pandemii może zwielokrotnić liczbę używanych kart jak i liczbę transakcji. Jest to po prostu bezpieczniejszy sposób płacenia za zakupy aniżeli gotówka. Czy tak się stanie pokaże nam następny raport NBP na temat kart płatniczych w 2021 roku.

Plusy terminali płatniczych

1. Większy paragon

Jeżeli klient nie ma przy sobie wystarczającą ilość gotówki, to kupi mniej, a co za tym wyda mniej. Dając mu możliwość płatności kartą jest duże prawdopodobieństwo, że zwiększy się wartość paragonów danego dnia. Dzięki temu, że będziesz miał w sklepie terminal płatniczy, nie tylko zwiększysz sprzedaż, ale także ułatwisz życie klientom.

2. Więcej klientów

Wiele razy zdarzyło mi się, że opuściłem kawiarnię, w której nie można było płacić kartą. Nie jestem szczególnym fanem elektronicznego pieniądza, po prostu tak się zdarzyło, że wydałem wcześniej gotówkę na inny cel. Wybierając konto firmowe z terminalem płatniczym jesteś w stanie zatrzymać zapominalskich klientów i przyciągnąć nowych.

3. Mniej obowiązków

Jeżeli wszystkie rozliczenia przeprowadzasz gotówkowo, masz na koniec dnia obowiązek dokonać podliczenia. Większe sklepy zawożą pieniądze do banku, aby zabezpieczyć gotówkę. Jeżeli masz płatności kartą debetową, wówczas na tym polu możesz mieć oszczędności.

4. Większe bezpieczeństwo

Mając w kasie sklepu gotówkę narażasz się na możliwość kradzieży. Im mniej gotówki w kasie, tym mniejsze ryzyko kradzieży czy choćby mniejsza szansa na pomyłkę podczas wydawania reszty. Proces płatności gotówkowych jest prosty i intuicyjny. Pieniądze w tym przypadku od razu lądują na koncie bankowym pośrednika i są bezpieczne.

5. Lepszy wizerunek

Firma oferująca płatności kartą jest odbierana jako przyjazna i nowoczesna. Warto dbać o to, aby wizerunek firmy był spójny z Twoim docelowym targetem.

6. Dodatkowe zyski

Dzięki dodatkowym opcjom jakie dają terminale płatnicze, masz możliwość wypracować dodatkowe zyski. Na przykład dzięki doładowaniom telefonu.

santander terminal płatniczy
Santander Bank Polska – terminal płatniczy

Minusy terminali płatniczych

1. Miesięczne koszty

Jednym z największych minusów terminali płatniczych są miesięczne koszty. Dlatego w 2018 roku został uruchomiony Program Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu polscy przedsiębiorcy, którzy nie mieli do tej pory w sklepie terminala, mogą dostać za darmo do 3 terminali płatniczych. Ponadto nie będą ponosić kosztów obsługi płatności kartą przez 5 miesięcy, a limit to 42.000 zł obrotu bez prowizji.

2. Prowizja za transakcje

Drugim minusem są prowizje za transakcje. Te są jednak dosyć niskie i praktycznie nieodczuwalne.

3. Mało młodych klientów

Sklepiki osiedlowe do niedawna narzekały na brak wystarczającej liczby młodych klientów. To się powoli zmienia, gdyż coraz więcej starszych osób korzysta z kart płatniczych.

Opinie o terminalach płatniczych

Mastercard w listopadzie 2018 roku udostępnił raport „Przedsiębiorca w bezgotówkowym świecie”. Zapytał w nim o opinie przedsiębiorców o terminalach płatniczych. Okazało się, że prawie co trzeci (31%) przedsiębiorca ankietowany przez Mastercard zainstalował terminal od samego początku działalności. Zatem prawie 70% firm nie instaluje terminali od razu po otwarciu firmy.

Co ważne, niemal połowa (49%) ankietowanych firm zadeklarowała, że terminal płatniczy wpłynął pozytywnie na rozwój firmy.  Co trzeci (29%) przedsiębiorca wskazał, że wprowadzenie płatności bezgotówkowych pozwoliło wygospodarować oszczędności. Najwięcej (65%) ankietowanych przedsiębiorców wskazało, że terminale płatnicze ułatwiają codzienne czynności operacyjne w biznesie.

6. JAK DZIAŁA TERMINAL PŁATNICZY

Terminale płatnicze są proste w obsłudze zarówno dla klientów jak i kasjerów, kelnerów i dostawców. Wybierając konto firmowe z terminalem płatniczym Elavon za pośrednictwem Santander Bank Polska zostaniesz przeszkolony z jego obsługi. Możesz też przeczytać instrukcję obsługi terminala płatniczego.

Poniżej film instruktażowy, który pokazuje, jak działa terminal płatniczy w sklepie.

 

Prowadząc biznes stacjonarny możesz równocześnie pomyśleć o sklepie online. Prowizje w przypadku płatności online są wyższe od tych w terminalach płatniczych i kształtują się średnio na poziomie 1.2 – 1.9%.

7. JAK OTWORZYĆ KONTO FIRMOWE Z TERMINALEM

Konto firmowe z terminalem w Santander Bank Polska otworzysz w 4 krokach. Po procedurze otwarcia konta dojdzie konieczność podpisania umowy z firmą Elavon, która sprzedaje terminale płatnicze. Za rękę poprowadzi Cię system lub doradca banku.

 1. Przejdź na stronę banku Santander i wypełnij wniosek o otwarcie konta. Na stronie masz do podania kilka niezbędnych danych.
 2. Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku, podpisz umowę którą przywiezie Ci kurier. Kurier tego samego dnia odbierze podpisaną umowę i dostarczy z powrotem do banku.
 3. Gdy bank otrzyma umowę, dostaniesz potwierdzenie o konieczności aktywowania konta w bankowości internetowej.
 4. Skontaktuj się z doradcą Santander Bank Polska i poinformuj go o chęci podpisania umowy na terminal płatniczy.

PODSUMOWANIE

Tysiące polskich przedsiębiorców skorzystało z oferty Santander Bank Polska. Konto firmowe dla działalności gospodarczej z terminalem to dobra opcja w czasach, gdy coraz więcej klientów sięga do portfela nie po gotówkę, lecz po kartę płatniczą. Dodatkowo bank daje premię 400 zł za sam terminal i 900 zł innych bonusów, a także 0 zł za prowadzenie rachunku przez 2 lata. Łącznie 1300 zł różnych profitów.

Aby skorzystać oferty Santander Bank Polska na konto firmowe z terminalem płatniczym i otrzymać zwrot 400 zł, wypełnij wniosek i załóż Konto Firmowe Godne Polecenia już teraz.

Płatna współpraca z marką Santander Bank Polska

Oceń artykuł
[Total: 1 Average: 5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

1 thoughts on “Konto firmowe z terminalem – plusy i minusy terminali płatniczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *