Jak sprzedaż online rośnie dzięki programom magazynowym?

program magazynowy dla sklepu internetowego

Logistyka w branży e-commerce może wspomóc wzrost sprzedaży w Twoim sklepie internetowym. Dzięki posiadaniu dobrego programu magazynowego, możesz nie tylko przyspieszyć realizację zleceń, ale także realizować ich znacznie więcej. Sprawdź możliwości, jakie oferuje program magazynowy dla sklepu internetowego marki Comarch.

Artykuł powstał dzięki odpłatnej współpracy z marką Comarch.

Programy magazynowe są popularne wśród większych firm, ale coraz częściej korzystają z nich także mniejsze podmioty. Nadrzędnym celem, jaki zapewniają takie programy jest ograniczenie chaosu organizacyjnego. To właśnie chaos jest jednym z czynników, które hamują wzrost firmy. Pełen pakiet oprogramowania tego typu oferuje Comarch – polska firma specjalizująca się w rozwiązaniach IT dla sklepów. Zobaczmy, co oferują dla sklepów online.

Co to jest program magazynowy – WMS (ang. Warehouse management system) jest magazynowym systemem IT, który służy do zarządzania przepływem towarów na magazynie. Program magazynowy jest zazwyczaj częścią większego systemu ERP (Enterprise Resource Planning), który służy do planowania zasobów przedsiębiorstwa.
Wybierz interesujące zagadnienie:

 1. Logistyka – klucz do sukcesu
 2. Skuteczne zarządzanie magazynem
 3. Comarch ERP XL – jeśli prowadzisz dużą firmę
 4. Comarch ERP XT – dla mikro i małych firm
 5. Comarch ERP Optima – moduł Handel

Logistyka – klucz do sukcesu

Ostatnie lata cechują się ogromnym wzrostem konkurencji (nie tylko cenowej) w branży e-commerce. Firmy, które w tym trudnym czasaie chcą osiągnąć przewagę rynkową, mogą sięgnąć po narzędzia wspierające logistykę. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych rozwiązań IT możesz nie tylko skrócić czas realizacji zleceń, ale także zwiększyć ich ilość. Warto wiedzieć, że logistyka w dziedzinie e-commerce to nie tylko przyjęcie i wydanie towaru, ale również:

 • szereg procesów i czynności związanych z zaopatrzeniem i zakupami u dostawców,
 • wysyłka (komplementacja, pakowanie, wydanie towaru),
 • obsługa zwrotów i reklamacji.

Od momentu zakupu customer experience zależy w większości od sprawnej logistyki. Warto pomyśleć o poprawie tych procesów, jeżeli klient ma być zadowolony z zakupów w Twoim sklepie internetowym. Każdy klient po zakupie i dokonaniu wpłaty, chciałby otrzymać swój produkt jak najszybciej. Każdy, kto kiedykolwiek kupował przez Internet, zna uczucie wyczekiwania na paczkę. Ocena sklepu ściśle wiąże się z szybkością dostawy i całym procesem posprzedażowym.

Im szybciej paczka trafi pod adres klienta, tym lepiej będzie oceniał sklep i chętniej wróci do niego ponownie. To sprawia, że powinieneś zrobić wszystko, aby nie wywoływać u klienta zniecierpliwienia związanego ze zbyt długim oczekiwaniem na przesyłkę. Pomoże Ci w tym nie tylko wybór odpowiedniego kuriera, ale przede wszystkim zainwestowanie w program magazynowy.

Tego poirytowania nie sposób później zniwelować rabatami czy marketingiem, dlatego warto udoskonalić ten aspekt działalności, tak aby wyróżnić się od konkurencji. Możesz to osiągnąć dzięki sprawnej logistyce, a szczególnie efektywnej polityce magazynowej z wykorzystaniem programów magazynowych. Oprogramowanie handlowo – magazynowe musi być zintegrowane z platformą e-commerce, na której działa Twój sklep www.

Rozwiązania dla magazynu, programy i aplikacje magazynowe Comarch zebrał na stronie: www.comarch.pl/erp/magazyn

Skuteczne zarządzanie magazynem

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić prowadzenie efektywnej polityki magazynowej bez wsparcia narzędzi z zakresu IT. Systemy ERP umożliwiają zwiększenie wydajności procesów operacyjnych w e-commerce. Dzięki zautomatyzowaniu obsługi zamówień znacząco skrócisz czas od momentu wpłynięcia zamówienia, aż do chwili komplementacji i wydania paczki kurierowi.

Z kolei systemy WMS ( www.comarch.pl/erp/wms ), to rozwiązania, które pozwalają skalować wydajność magazynu bez zwiększania jego powierzchni. Jako właściciel sklepu internetowego, który myśli o zwiększeniu sprzedaży, powinieneś w pierwszej kolejności pomyśleć o odpowiednim oprogramowaniu do zarządzania magazynem. Wybór będzie tutaj podyktowany skalą działalności. Firma Comarch, ceniony od dawna globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań informatycznych dla firm, oferuje w tym zakresie zarówno programy dla małych, jak i dużych firm.

program magazynowy comarch
Program magazynowy Comarch

Comarch ERP XL – jeżeli prowadzisz dużą firmę

Jeżeli prowadzisz duża firmę, to Comarch ERP XL jest dla Ciebie. System został zaprojektowany z myślą o większych firmach handlowych i produkcyjnych. W zakresie zarządzania magazynem umożliwia:

 • zarządzanie datami ważności dla partii,
 • obsługę kategorii ABC/XYZ dla towarów,
 • obsługę transportu (wysyłek, tras, samochodów),
 • dwuetapowy proces przesunięć między magazynami,
 • wybór partii podczas wydania.

System ERP XL można zintegrować z zaawansowanymi programami magazynowymi działającymi na urządzeniach mobilnych. Comarch Magazynier to aplikacja do obsługi prostych i płaskich magazynów. Z kolei Comarch WMS to system stworzony z myślą o bardziej zaawansowanych obiektach magazynowych, wyposażonych w wielopoziomową strukturę i rozbudowane procesy.

W zakresie magazynów tzw. wysokiego składowania Comarch WMS posiada wiele cennych funkcjonalności, także tych uwzględniających specyfikę branży. System ten jest przystosowany do pracy zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, umożliwiających korzystanie z nich nie tylko kierownikom – dyspozytorom, ale także magazynierom w trybie online.

Comarch ERP XL w zakresie zarządzania magazynem to bardzo uniwersalne rozwiązanie, sprawdza się zarówno w obiektach na wolnym powietrzu (np. magazyny budowlane), jak i magazynach zamkniętych (hurtownie). System ten z powodzeniem wykorzystywany jest przez sklepy internetowe. Jednym z użytkowników Comarch ERP XL jest największy polski sklep internetowy z wyposażeniem łazienek i kuchni Łazienkaplus.pl.

W ofercie sklepu można znaleźć aż 50 tys. produktów, z czego 30 tys. jest dostępna od zaraz i może być dostarczona w ciągu 24 godzin. Jak wskazuje M. Stępowski, członek zarządu firmy:

Dzięki implementacji tego systemu i łatwej integracji z aktualnie używanym systemem CMS, udało się nie tylko skrócić czas pojedynczego zamówienia, ale także zwiększyć sprzedaż.

Comarch ERP XT – dla mikro i małych firm

Prowadząc mikro lub małą firmę rozważ zakup Comarch ERP XT. Jest to nowoczesny, działający w chmurze, program do fakturowania, prowadzenia magazynu i księgowości. Został specjalnie zaprojektowany z myślą o mikroprzedsiębiorcach, którzy myślą o rozwoju. Ten intuicyjny program pozwala na kompleksową obsługę procesów zakupowo-sprzedażowych zarówno krajowych, jak i unijnych i pozaunijnych.

Zleć wykonanie sklepu internetowego

Sklep internetowy na start

od 2999 zł

Profesjonalny sklep dla firmy

od 6999 zł

Więcej o Comarch ERP XT przeczytasz w artykule o tym, jak program do fakturowania z modułem Bi może pomóc rozwinąć firmę. Polecam, gdyż Business Inteligence to bardzo ważny element analizowania wyników firmy.

Comarch ERP XT
Comarch ERP XT

Program możesz obsługiwać online przy pomocy przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS. W zakresie zarządzania magazynem umożliwia:

 • zarządzanie stanami magazynowymi metoda FIFO,
 • wystawianie dokumentów magazynowych PZ, WZ,
 • blokowanie sprzedaży produktów poniżej stanów magazynowych,
 • przeprowadzenie inwentaryzacji i spisu z natury,
 • uruchomienie współpracy z drukarkami fiskalnymi online, terminalami płatniczymi oraz czytnikami kodów kreskowych.

Co najważniejsze, w połączeniu z modułem Comarch e-Sklep program pozwala na prowadzenie sprzedaży internetowej oraz wystawianie ofert w serwisach typu marketplace. Jeżeli chodzi o integracje z systemami sklepowymi, to na rynku są dostępne integratory Comarch ERP z silnikami: WooCommerce, Prestashop oraz Magento.

Comarch ERP Optima – moduł Handel

Dla firm działających na nieco szerszą skalę przewidziany jest system Comarch ERP Optima z modułem Handel. To jeden z popularniejszych na rynku programów magazynowo – sprzedażowych. Przedsiębiorcy cenią go nie tylko za możliwość wystawiania faktu, ale także za wiele funkcji ułatwiających wykonywanie codziennych czynności magazynowych w małych i średnich firmach handlowych. Comarch ERP Optima – moduł Handel umożliwia:

 • prowadzenie wielu magazynów jednocześnie z jednego stanowiska komputerowego,
 • określenie metody rozliczania magazynu (FIFO, LIFO, AVCO),
 • przeprowadzenie inwentaryzacji, bezpośrednią integrację z firmami kurierskimi,
 • obrót opakowaniami kaucyjnymi,
 • tworzenie nowego zamówienia z Raportu Braków w magazynie,
 • oznaczanie przyjęć towarów konkretnymi partiami (moduł Handel i Handel Plus),
 • wystawianie dokumentów na towary pochodzące z różnych magazynów,
 • zarządzanie wieloma magazynami (dokumenty PW, RW, MM ).

Podsumowanie

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy powinieneś pamiętać o zadowoleniu klienta. Możesz to uzyskać nie tylko przy pomocy niskich cen, ale także krótkiego czasu realizacji zleceń. W dobie ogromnej konkurencji cenowej na rynku, ten drugi aspekt jest znacznie ważniejszy. Dzięki efektywnej polityce magazynowej prowadzonej z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi IT możesz nie tylko skrócić czas realizacji zleceń, ale także zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie.

Artykuł powstał dzięki odpłatnej współpracy z marką Comarch.

Oceń artykuł
[Total: 1 Average: 5]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

1 thoughts on “Jak sprzedaż online rośnie dzięki programom magazynowym?

 1. Każde tego typu narzędzie przyczynia się do automatyzacji procesów. A więc ułatwia i przyspiesza obsługę zlecenia, co oszczędza pracę sprzedającego i sprawia, że kupujący może sprawniej otrzymać swoje zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *