Mobile Vikings – jak i dlaczego zostałem vikingiem

Vikings Mobile

Pół roku temu szukałem sieci komórkowej z dobrym internetem mobilnym i na kartę. Znalazłem. Oto recenzja Mobile Vikings, ktora przekonała mnie do siebie.
Jak wiesz, należę do osób oszczędnych. Przy wyborze kieruję się głównie trzema aspektami:

 1. Wyjątkowością
 2. Oszczędnością
 3. Obsługą

Tak było podczas wyboru telefonu, konta bankowego a nawet partii politycznej. Nie mogło być inaczej przy wyborze operatora sieci komórkowej.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem sieci komórkowej z szybkim i tanim internetem LTE, to moja opinia na temat oferty Mobile Vikings na pewno Cię zainteresuje.

Recenzja Mobile Vikings – 1. Wyjątkowość

Jeśli podobnie jak ja jesteś nonkonformistą i nie idziesz z “owczym pędem”, to na pewno zrozumiesz mój wybór. Reklam Mobile Vikings nie widziałem w telewizji. I nie tylko dlatego, że jej nie oglądam ;) Vikingowie nie szukają poklasku w blasku fleszy. Vikingowie są zdobywcami. Wyjątkowy, waleczny i niszowy styl Vikings Mobile przykuł moją uwagę.

2. Oszczędność

Oszczędność wynika z wyjątkowości. Mobile Vikings nie wydaje milionów na zatrudnianie celebrytów i reklamy w telewizji. Są oszczędni i zdobyli tym u mnie duży plus. Ale największy plus zdobyli tym, że o mój portfel również zadbali.

Szukałem sieci komórkowej, która zapewni mi szybki internet 4G LTE w rozmiarze 2-4GB w jak najniższej cenie. Sporo moich znajomych jest u operatora, który reklamowali już chyba wszyscy aktorzy, piosenkarze i sportowcy. Cóż, ich wybór. Mnie to nie rusza. Ale z uwagi na znajomych, darmowe rozmowy lub sms-y do tej sieci również leżały w kręgu moich zainteresowań.

Oferta Vikings Mobile

Żeby nie być gołosłownym, za 19 zł miesięcznie w Vikings Mobile mam:

 • połączenia komórkowe do Play i Vikingów – za darmo,
 • SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci – za darmo,
 • pakiet internetu – 3GB,
 • połączenia do innych sieci i na stacjonarne – 19gr/min,
 • 19 zł do wykorzystania na powyższe usługi płatne,
 • konto aktywne przez cały rok.

Z tej oferty korzystam najczęściej. Ale gdybym miał potrzebę rozmawiania z kimś z innej sieci, to oferta za 25 zł NO LIMIT wygląda jeszcze ciekawiej:

 • połączenia komórkowe do Play i Vikingów – za darmo,
 • SMS-y do wszystkich sieci – za darmo,
 • połączenia do innych sieci i na stacjonarne – za darmo,
 • pakiet internetu – 15 GB.

Za włączenie autodoładowania dostajesz dodatkowe 3GB internetu co miesiąc. Całą ofertę znajdziesz na ich stronie. Być może jest już lepsza niż ta którą opisałem.

Viking Mobile

Kontakt

Po przygodzie z pewną dużą siecią, której nazwy z grzeczności nie wymienię (choć to i tak nie ma znaczenia, bo o każdej z “wielkiej czwórki” słyszałem najgorsze rzeczy), miałem naprawdę dość. Mobile Vikings okazali się na tyle “małą” firmą, albo może po prostu bardziej ludzką, że przekonali mnie do siebie od pierwszego hmm… kontaktu.

Dobrze czytam, więc po zapoznaniu się z ich ofertą a także opiniami na jednym z for maniaków telefonów, postanowiłem, że wchodzę w to. Kartę wysłali do mnie w kopercie. Nie pamiętam ile czasu na nią czekałem, ale to akurat dobrze – gdybym czekał długo na pewno bym pamiętał.

O sposób doładowania konta dopytałem telefonicznie i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Po drugiej stronie nie odezwała się automatyczna sekretarka, tylko człowiek! Ostatnio pytałem na ich facebooku o program partnerski i odpowiedź dostałem po niecałych 15 minutach. Myślę, że tyle plusów wystarczy.

Minusy

Co do minusów… Od dawna byłem przyzwyczajony, że konto doładowuję przez internet. Wiem jednak, że są osoby kupujące kartę w Żabce. Otóż o ile się nie mylę, to konto w Vikings Mobile można doładować wyłącznie przez internet – logując się do panelu i robiąc przelew lub podłączając kartę debetową.

Dlaczego nie Virgin Mobile

Gros osób po opublikowaniu tego artykułu pisało do mnie z wiadomościami, że Virgin Mobile ma ciut lepszą ofertę od Vikingów. No cóż, oferty zmieniają się na przestrzeni miesięcy i być może obecnie Virgin ma lepszą. Nie mniej jak już wspomniałem na początku, liczy się dla mnie również wizerunek marki, a “Virgin Mobile” kojarzy mi się z operatorem typowo kobiecym :) Co jest zupełnym przeciwieństwem męskiego Vikings Mobile. Nie mniej jeśli jesteś kobietą, to sprawdź aktualną ofertę Virgin: link. Być może Cię zainteresuje.

Ostatnią pozytywną rzeczą w Vikings Mobile jest program partnerski. Jeśli ktoś z Twoich znajomych szuka oszczędnej, wyjątkowej i po prostu ludzkiej sieci, to możesz mu polecić Mobile Vikings. Jeśli on przy rejestracji poda Twój nr telefonu lub email, to otrzymasz dodatkowe doładowanie za 19zł :)
Jeśli przekonałem Cię do oferty, to na www.mobilevikings.pl możesz zamówić kartę i dołączyć do grona Vikingów.

Luk
Polub Luka

Luk

Wolnościowiec, bloger, radny Miasta Wodzisław Śl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel kilku portali internetowych. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie biznesu. Więcej ->
Luk
Polub Luka
Mobile Vikings – jak i dlaczego zostałem vikingiem
8 votes, 5.00 avg. rating (98% score)