Mobile Vikings – jak i dlaczego zostałem vikingiem

Vikings Mobile

Pół roku temu szukałem oferty na kartę z dobrym internetem mobilnym. Znalazłem. Oferta Vikings Mobile przekonała mnie trzema cechami. 
Jak wiesz, należę do osób oszczędnych. Przy wyborze kieruję się głównie trzema aspektami:

 1. Wyjątkowością
 2. Oszczędnością
 3. Obsługą

Tak było podczas wyboru telefonu, konta bankowego a nawet partii politycznej. Nie mogło być inaczej przy wyborze operatora sieci komórkowej.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem sieci komórkowej z szybkim i tanim internetem LTE, to moja opinia na temat oferty Mobile Vikings na pewno Cię zainteresuje.

Wyjątkowość

Jeśli podobnie jak ja jesteś nonkonformistą i nie idziesz z “owczym pędem”, to na pewno zrozumiesz mój wybór. Reklam Mobile Vikings nie widziałem w telewizji. I nie tylko dlatego, że jej nie oglądam ;) Vikingowie nie szukają poklasku w blasku fleszy. Vikingowie są zdobywcami. Wyjątkowy, waleczny i niszowy styl Vikings Mobile przykuł moją uwagę.

Oszczędność

Oszczędność wynika z wyjątkowości. Mobile Vikings nie wydaje milionów na zatrudnianie celebrytów i reklamy w telewizji. Są oszczędni i zdobyli tym u mnie duży plus. Ale największy plus zdobyli tym, że o mój portfel również zadbali.

Szukałem sieci komórkowej, która zapewni mi szybki internet 4G LTE w rozmiarze 2-4GB w jak najniższej cenie. Sporo moich znajomych jest u operatora, który reklamowali już chyba wszyscy aktorzy, piosenkarze i sportowcy. Cóż, ich wybór. Mnie to nie rusza. Ale z uwagi na znajomych, darmowe rozmowy lub sms-y do tej sieci również leżały w kręgu moich zainteresowań.

Oferta Vikings Mobile

Żeby nie być gołosłownym, za 19 zł miesięcznie w Vikings Mobile mam:

 • połączenia komórkowe do Play i Vikingów – za darmo,
 • SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci – za darmo,
 • pakiet internetu – 3GB,
 • połączenia do innych sieci i na stacjonarne – 19gr/min,
 • 19 zł do wykorzystania na powyższe usługi płatne,
 • konto aktywne przez cały rok.

Z tej oferty korzystam najczęściej. Ale gdybym miał potrzebę rozmawiania z kimś z innej sieci, to oferta za 25 zł NO LIMIT wygląda jeszcze ciekawiej:

 • połączenia komórkowe do Play i Vikingów – za darmo,
 • SMS-y do wszystkich sieci – za darmo,
 • połączenia do innych sieci i na stacjonarne – za darmo,
 • pakiet internetu – 15 GB.

Za włączenie autodoładowania dostajesz dodatkowe 3GB internetu co miesiąc. Całą ofertę znajdziesz na ich stronie. Być może jest już lepsza niż ta którą opisałem.

Viking Mobile

Kontakt

Po przygodzie z pewną dużą siecią, której nazwy z grzeczności nie wymienię (choć to i tak nie ma znaczenia, bo o każdej z “wielkiej czwórki” słyszałem najgorsze rzeczy), miałem naprawdę dość. Mobile Vikings okazali się na tyle “małą” firmą, albo może po prostu bardziej ludzką, że przekonali mnie do siebie od pierwszego hmm… kontaktu.

Dobrze czytam, więc po zapoznaniu się z ich ofertą a także opiniami na jednym z for maniaków telefonów, postanowiłem, że wchodzę w to. Kartę wysłali do mnie w kopercie. Nie pamiętam ile czasu na nią czekałem, ale to akurat dobrze – gdybym czekał długo na pewno bym pamiętał.

O sposób doładowania konta dopytałem telefonicznie i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Po drugiej stronie nie odezwała się automatyczna sekretarka, tylko człowiek! Ostatnio pytałem na ich facebooku o program partnerski i odpowiedź dostałem po niecałych 15 minutach. Myślę, że tyle plusów wystarczy.

Minusy

Co do minusów… Od dawna byłem przyzwyczajony, że konto doładowuję przez internet. Wiem jednak, że są osoby kupujące kartę w Żabce. Otóż o ile się nie mylę, to konto w Vikings Mobile można doładować wyłącznie przez internet – logując się do panelu i robiąc przelew lub podłączając kartę debetową.

Dlaczego nie Virgin Mobile

Gros osób po opublikowaniu tego artykułu pisało do mnie z wiadomościami, że Virgin Mobile ma ciut lepszą ofertę od Vikingów. No cóż, oferty zmieniają się na przestrzeni miesięcy i być może obecnie Virgin ma lepszą. Nie mniej jak już wspomniałem na początku, liczy się dla mnie również wizerunek marki, a “Virgin Mobile” kojarzy mi się z operatorem typowo kobiecym :) Co jest zupełnym przeciwieństwem męskiego Vikings Mobile. Nie mniej jeśli jesteś kobietą, to sprawdź aktualną ofertę Virgin: link. Być może Cię zainteresuje.

Ostatnią pozytywną rzeczą w Vikings Mobile jest program partnerski. Jeśli ktoś z Twoich znajomych szuka oszczędnej, wyjątkowej i po prostu ludzkiej sieci, to możesz mu polecić Mobile Vikings. Jeśli on przy rejestracji poda Twój nr telefonu lub email, to otrzymasz dodatkowe doładowanie za 19zł :)
Jeśli przekonałem Cię do oferty, to na www.mobilevikings.pl możesz zamówić kartę i dołączyć do grona Vikingów.

Luk
Polub Luka

Luk

Wolnościowiec, bloger. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel kilku portali internetowych. Pomaga młodym osobom rozpoczynającym karierę zawodową. Więcej ->
Luk
Polub Luka
Mobile Vikings – jak i dlaczego zostałem vikingiem
8 votes, 5.00 avg. rating (88% score)
 • Izzi

  Mógłbyś chociaż napisać, że artykuł jest sponsorowany….

  • Luk

   To nie jest artykuł sponsorowany. Rozumiem, że obecnie jak bloger pisze pozytywne komentarze o marce to przeważnie za pieniądze (za darmo jedynie krytyka), ale ja to bloger starej daty jestem ;)

 • W takim razie Virgin Mobile ma jeszcze lepszą ofertę. Za 29 zł rozmowy do WSZYSKTICH za free, do tego transfer z fb, tt i innych społecznościowych – nie wlicza się do miesięcznego limitu.A..no i teraz w promocji 5 GB internetu.

  • Luk

   Viking też ma za free rozmowy i transfer z fb ;) Taak wiem że Virgin ma o 1gb więcej teraz, ale oprócz oszczędności liczy się też styl! A Virgin kojarzy mi się z Dodą i w ogóle jest kobiecy! Nie mniej jednak rozumiem Twój punkt myślenia :)

  • Marek Laser

   Ale masz 7gb neta a viking mobile za ta cene 29zl daje ci asz 15Gb

 • GROMEL

  Numer przeniesiony szybko i bez problemów. W tej chwili najlepsza oferta na rynku. Polecam wszystkim którzy nie są jeszcze zdecydowani. Jeśli planujesz dołączyć do Vikingów i chcesz otrzymać darmowe doładowanie wysokości 19 zł. w czasie procesu rejestracji podaj jako osobę polecającą mój kod: VLAQKMIlv27

 • Radek Jaworski

  UWAGA ważna sprawa dla nowych użytkowników tej sieci!! radze się trzy razy zastanowić. ogólnie sieć jest swietna jak również jej oferta są tylko dwa małe minusy: praktycznie poza dużymi miastami nie ma zasięgu i załącza roaming z t-mobile jak ktoś podróżuje z yanosikiem to nerwowo tego nie wytrzyma- za każdym razem trzeba się znowu logować do sieci czyli zatrzymać auto itp. drugi minus to kontakt z telefonicznym biurem czas oczekiwania to zawsze 30-40 minut i to tyle z minusów takze tyle odemnie

 • Radek Jaworski

  UWAGA ta siec jest beznadziejna nikomu nie polecam. pakiety przepadają nie można dodzwonić sie do biura obsługi i z a samo oczekiwanie na połączenie zpałciłem z karty 6 zł. I NIC NIE ZAŁATWIŁEM na każdy Forum to napisze dziady JEDNE!!!!! pozatym teraz musze zrobic dopładowanie na kolejne 29 zł bo tych 6 zł nie moge dopłacić HUJE!!!!!

 • Tomek

  HEjo. Jestem w Mobile Vikings od sierpnia 2017 roku. Mogę zdecydowanie polecić tego Operatora. Miałem możliwość posiadania abonamentu u „największych graczy” ale dopiero Mobile Vikings spełnia moje oczekiwania.

  Autodoładowanie z karty co miesiąc za 29 zł daje mi dodatkowe 2 GB internetu do 15 standardowych, czyli łącznie 17 GB co miesiąc które się kumulują z kolejnym miesiącem jak nie wykorzystasz. Ja na chwilę obecną mam już 65,6 GB i nie daję rady tego wykorzystać  . Prawdziwe NO LIMIT, smsy, mmsy, stacjonarne, komórki, bardzo dobry zasięg i prędkość Internetu.

  Szczerze polecam i zapraszam do rodziny Vikingów. Jeżeli chcesz się przenieść dzięki mojej opinii proszę o podanie mojego kodu referencyjnego: ARdjrw .

  Dzięki poleceniu mojej osoby zyskasz 19 punktów = 19 zł do wykorzystania na przyszłe doładowania

 • Rafał m

  AKTUALIZACJA nie ma już pakietu no limit 29 tylko no limit 25 :) obniżyli cenę o 4 zł z czego się cieszę i polecam ze skorzystania z dodatkowych punktów = które przy doładowaniu zmniejszą wartość o 19 zł. przy zakładaniu konta trzeba polecić innego vikinga wpisując kod referencyjny: Ag3txGE.

 • jarek lipx

  Jestem Vikingiem już od roku,mogę już coś o tym operatorze
  powiedzieć.Nigdy nie miałem żadnych problemów z połączeniami czy
  zasięgiem.Wszystkie zasady są na tyle jasne i zrozumiałe że nie musiałem
  korzystać z usług konsultanta.Oferta NoLimit jest już dzisiaj
  standartem,W tym temacie nie może być już żadnych wątpliwości.Oferta na
  kartę daje dodatkową pewność że nie można nikogo naciągnąć na wiadomości
  i połączenia premium,poza doładowaniem nie może być żadnych dodatkowych
  kosztów.Jednym słowem darmowe zabezpieczenie przed pomyłkami i
  naciągaczami.Rozliczenia transmisji danych są super,kumulacja
  pozostałych GB daje dodatkowe możliwości,nigdy nie wiadomo ile będziemy
  potrzebować a pozostałe nigdy nie przepadną.Mogę polecić z czystym
  sumieniem.Dodatkowo jest możliwość płatności punktami zdobywanymi za
  pomocą kodu referencyjnego.No właśnie proszę skorzystać z mojego kodu
  tD6ohbJ korzyści są obopólne.

 • Michał Krajka

  Moja sieć! Najlepsza!