Jak założyć Revolut? Opinie i porady – konto Revolut 2024

jak działa revolut

Jakie opinie ma Revolut w 2024 roku? Sprawdź jak założyć konto Revolut i otwórz konto walutowe. Czy warto z niego skorzystać?

Wymienić walutę można w kantorze, zarówno tym stacjonarnym jak i internetowym. Możesz też otworzyć konto walutowe w banku i przelać sobie pieniądze, a bank automatycznie przewalutuje środki. Niekiedy te czynności wymagają opłacenia prowizji. W tym momencie wchodzi Revolut, który w wielu przypadkach jest darmowy.

Wejdź na stronę banku i załóż konto w Revolut online.

Co to jest Revolut? To elektroniczna usługa płatnicza, służąca do płatności w obcych walutach. Powstała w 2015 roku w Wielkiej Brytanii. Korzystanie z Revoluta jest bezpłatne, jednak możesz zamówić odpłatną kartę płatniczą. Co ważne, Revolut to nie bank, zatem pieniądze tam zgromadzone nie podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
Wybierz interesujące zagadnienie:

  1. Jak działa Revolut?
  2. Revolut – koszty i cennik
    2.1 Kiedy nie opłaca się korzystać z Revoluta?
  3. Jak założyć konto Revolut?
  4. Dodatkowe usługi w Revolut
  5. Revolut – OPINIE
  6. Revolut – pytania i odpowiedzi

1. JAK DZIAŁA REVOLUT?

Jak to możliwe, że co miesiąc do Revoluta dołącza kilkadziesiąt tysięcy nowych użytkowników? Działanie Ravoluta jest bardzo proste, ale najlepiej odda je przykład z życia.

Przykład zastosowania Revolut

Jesteś na wakacjach w Austrii. Kupujesz w sklepie lokalne produkty i musisz za nie zapłacić. Nie chcesz nosić przy sobie gotówki, aby potem drobniaki nie pałętały się po kieszeniach. Wszak wszystkiego i tak nie wydasz. W takim przypadku możesz użyć karty debetowej. Płacisz wówczas nie tylko prowizję (jeżeli bank nie oferuje bezpłatnych zakupów za granicą) ale i nie masz wpływu na kurs waluty. Korzystając z Revoluta nie płacisz prowizji, przewalutowania i masz atrakcyjne kursy walut. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś w państwie mającym mniej popularną walutę.

Revolut jest więc aplikacją, która przyda się zarówno podróżnikom jak i osobom lubiącym zakupy w sieci. Zwłaszcza na zagranicznych platformach zakupowych.

Od strony technicznej wygląda to tak, że do Twojego konta w Revolut przypisuje się wirtualną kartę płatniczą. Następnie można nią płacić w Internecie lub sparować z Google Pay lub Apple Pay i płacić w sklepach. Inną opcją jest zamówienie fizycznej karty VISA lub MasterCard, którą możesz płacić jak każdą inną kartą płatniczą. Pieniądze na swoje konto w Revolut przesyłasz przelewem lub podpinając pod niego swoją kartę płatniczą.

Jakie waluty obsługuje Revolut?

Na koncie Revolut możesz uruchomić kilkadziesiąt subkont walutowych. Dzięki temu będziesz mógł płacić między innymi w:

  • złotówkach,
  • batach tajlandzkich,
  • dirhamach:
    – ZEA,
    – marokańskich,
  • dolarach:
    – amerykańskich,
    – kanadyjskich,
    – australijskich,
    – nowozelandzkich,
    – hongkońskich,
    – singapurskich,
  • euro,
  • forintach węgierskich,
  • funtach brytyjskich,
  • frankach szwajcarskich,
  • jenach japońskich,
  • kunach chorwackich,
  • koronach:
    – czeskich,
    – duńskich,
    – norweskich,
    – szwedzkich,
  • lejach rumuńskich,
  • lewach bułgarskich,
  • lirach tureckich,
  • peso meksykańskich,
  • randach RPA,
  • rialach:
    – katarskich,
    – saudyjskich,
  • rublach rosyjskich,
  • szeklach izraelskich.

Przy pierwszym przewalutowaniu tworzy się subkonto z walutą. To jednak nie wszystko, ponieważ Revolut obsługuje łącznie 150 walut. Pozostałe mniejsze waluty nie posiadają swoich subkont, lecz można nimi płacić. Nie do wszystkich krajów które obsługuje Revolut można wykonywać przelewy. Przykładem może być waluta hrywna i Ukraina.

Revolut może być idealny do trzymania wielu walut w jednym miejscu. Portfelem walutowym zarządzasz z poziomu aplikacji mobilnej. Dostajesz pełny podgląd transakcji, historię wpłat i płatności oraz wiele różnych dodatków. System przypomina bankowość elektroniczną, choć teoretycznie nią nie jest.

Automatyczny chat, czyli support w Revolut

Gdy masz jakiś problem w banku możesz zadzwonić lub napisać wiadomość. Na odpowiedź trzeba czekać dosyć długo, a podczas rozmowy telefonicznej przejść żmudną procedurę weryfikacji. W Revolucie działa to inaczej. Kontakt z obsługą klienta jest oparty o chat w aplikacji. Nie ma telefonu ani e-maili – tylko chat. Nie jest to zwykły chat, ale rozmowa z… robotem!

Chat Revolut jest obsługiwany przez boty, które automatycznie odpowiadają na pytania. Jeżeli będziesz miał problem, z którym nie poradzi sobie robot na czacie, możesz skorzystać ze sztuczki. Wystarczy, że na chacie wpiszesz „live agent”, a aplikacja połączy Cię z pracownikiem Revoluta.

Jak korzystać z karty wirtualnej Revolut?

Karty wirtualne Revolut to nic innego jak indywidualne numery kart płatniczych. Numery są przechowywane w aplikacji Revolut. Aby zapłacić za zakupy w sklepie internetowym wystarczy podać wygenerowany numer karty, datę ważności oraz CVV. Co ważne, wirtualną kartę możesz dezaktywować z poziomu aplikacji w dowolnej chwili.

karta revolut opinie
Karta Revolut

2. ILE KOSZTUJE REVOLUT?

Założenie konta Revolut Standard i utrzymywanie go jest bezpłatne. Dlatego Revolut zbiera opinie tak szerokiego grona ludzi, którzy użytkują go za darmo. Konto należy jednak doładować na starcie kwotą minimalną w wysokości 20 złotych.

Zamówienie fizycznej karty płatniczej – jeżeli np. nie macie telefonu z NFC lub wolicie wypłacić pieniądze z bankomatu kosztuje 25 złotych. Niekiedy Revolut oferuje kartę w promocyjnej cenie, ale to zależy od akcji marketingowych. Jako, że Revolut ma siedzibę w Polsce, to karta płatnicza dochodzi szybko. Utrzymywanie karty płatniczej Revolut jest bezpłatne.

Rodzaje i koszty kont w Revolut

revolut konto cennik
Konto Revolut – cennik

Kiedy usługi w ramach konta Standard w Revolut są płatne?

Trzeba pamiętać, że choć standardowo usługi w Revolut są bezpłatne, to są pewne wyjątki. Do takich wyjątków należą:

  1. Weekendy – do każdego przewalutowania dolicza się 0,5% prowizji w przypadku 29 walut podstawowych i 1% prowizji w przypadku pozostałych walut.
  2. Wypłaty powyżej 800 zł miesięcznie – 2% prowizji
  3. Przewalutowania powyżej 20.000 zł miesięcznie – 0,5% prowizji
  4. Transakcje w walutach „niestabilnych” (hrywny ukraińskie i w bahty tajlandzkie) – zawsze plus 1% prowizji.
  5. Wypłata USD z Revolut na konto walutowe w polskim banku (przelew SWIFT) – 4,09$ + koszty pośredników do nawet 40 USD!

Dlaczego wymiana walut przez Revolut jest tak tania?

Powody są dwa: wymiana bezpośrednia i atrakcyjny kurs międzybankowy.

Bezpośrednia wymiana

Głównym celem Revoluta były zawsze jak najniższe koszta działania. Jak to osiągnięto? Przede wszystkim poprzez bezpośrednią wymianę walut. Z reguły wymiana mniej powszechnych walut odbywa się tak, że wymieniając np. złotówki na szekle (Izrael) najpierw waluta jest wymieniana na dolar lub euro, a następnie na walutę lokalną. Revolut zmienił to działanie wymieniając walutę bezpośrednio ze złotówki na szekle.

Atrakcyjny kurs międzybankowy

Wymiana walut w Revolucie następuje zawsze po aktualnym kursie międzybankowym. Kurs międzybankowy czyli taki, po którym banki wymieniają waluty między sobą. Z tą różnicą, że Revolut nie dolicza sobie prowizji. Kurs jest praktycznie zawsze o wiele bardziej atrakcyjny od kursów walut, które oferują lokalne banki.

revolut wymiana walut
Revolut – wymiana walut

Warto wiedzieć, że najkorzystniejszy kurs wymiany walut uzyskasz w dni robocze. W weekend Revolut dolicza prowizję w wysokości 1%, ponieważ w sobotę i niedzielę nie są aktualizowane kursy międzybankowe.

Kiedy nie opłaca się korzystać z Revoluta?

Alternatywą dla Revoluta są konta walutowe oraz kantory internetowe. Poprzez e-kantor możesz wymienić walutę, a następnie przelać ją na swoje konto walutowe. Przeczytaj artykuł gdzie najlepiej wymienić walutę, w którym znajdziesz 4 najkorzystniejsze sposoby.

Kantory internetowego są korzystniejsze od Revoluta, jeżeli nie zamierzasz wykupywać odpłatnej wersji Revoluta, a pieniądze chcesz wymieniać w celach inwestycyjnych lub handlować walutą. W takim przypadku warte uwagi są przede wszystkim 2 kantory, które mają licencję KNF:

    1. Walutomat
    2. InternetowyKantor.pl

Wymienione powyżej kantory internetowe posiadają konta w kilkunastu polskich bankach i przelewy do nich są darmowe. Listę banków znajdziesz na stronach kantorów.

Również konta walutowe będą w tym przypadku korzystniejsze od Revoluta. Atrakcyjnie jest przelać PLN na konto walutowe wewnętrzne bez opłat. Co z kursem? Tutaj banki pomału idą z duchem czasu i oferują lepsze kursy i niskie spready.

Tymczasem przelewając walutę z Revoluta na konto walutowe w polskim banku zapłacisz za przelew w Revolucie, a dodatkowo zapłacisz bankom, które pośredniczą w przelewie pieniędzy do Twojego banku. Revolut pisze o tym w swoim dziale FAQ:

Gdy Twoje pieniądze są w drodze, mogą być przetwarzane przez bank pośredniczący, który potrąci opłatę manipulacyjną, a w rezultacie otrzymana kwota może być niższa od wysłanej.

Pamiętaj, że opłaty bankowe za pośrednictwo mogą zostać naliczone nawet w przypadku nieudanego przelewu.

Oto szacunkowe opłaty dla następujących walut:

  • 35 AUD
  • 20 CAD
  • 50 AED
  • 16–32 EUR (poza SEPA)
  • 7500 JPY
  • 35 NZD
  • 20–40 USD

Opłaty te podano szacunkowo i mogą one być pobierane przez bank pośredniczący lub bank beneficjenta.

Reasumując, nie opłaca się wymieniać walut w Revolucie i przelewać ich na konta w polskich bankach.

3. JAK ZAŁOŻYĆ KONTO REVOLUT?

Aby założyć konto Revolut wystarczy przejść na stronę Revolut.com i wpisać swój nr telefonu komórkowego. Po chwili otrzymasz SMS z linkiem do pobrania aplikacji Revolut. Co należy zrobić po uruchomieniu aplikacji:

  • zweryfikować numer telefonu (w tym celu musisz przekazać Revolutowi uprawnienia do odczytywania i wysyłania wiadomości SMS),
  • podać adres zamieszkania,
  • podać dane osobowe,
  • ustawić 4-cyfrowy kod dostępu do portfela,
  • przekazać usługodawcy swój adres e-mail.

Następny krok po założeniu konta to przelanie pieniędzy. Jest wymagane aby zacząć korzystać z usługi. Możesz doładować konto na minimalną kwotę 20 zł poprzez:

  • szybki przelew bankowy,
  • za pomocą karty debetowej,
  • dzięki karcie kredytowej (w przypadku karty kredytowej do transakcji doliczony zostanie 1 procent kwoty doładowania).

Zamówienie karty płatniczej Revolut

Jeśli mowa o tym jak działa Revolut, to nie można pominąć ostatniego kroku – karty płatniczej. W systemie dostępne są dwa rodzaje kart: karta wirtualna i karta fizyczna. Karta wirtualna to karta w telefonie, która możesz wykorzystać do płatności internetowych. Z kolei karta fizyczna to plastikowa karta z paskiem magnetycznym, chipem oraz możliwością płatności zbliżeniowych. Wybór należy do Ciebie – możesz oczywiście wybrać obie. Jak już wspomnieliśmy, karta fizyczna jest odpłatna.

Jeżeli wybrałeś kartę fizyczną, musisz teraz podać adres dostawy i wybrać sposób jej dostarczenia. Najkorzystniej jest wybrać opcję darmową, gdyż karta i tak dotrze do w przeciągu 3-6 dni roboczych. Status wysyłki karty możesz obserwować w aplikacji. Gdy karta przyjdzie na Twój adres, należy ją aktywować w aplikacji.

revolut założenie konta
Karta płatnicza Revolut

Dodatkowa weryfikacja

Jeżeli zamierzasz często korzystać z Revoluta i dokonywać transakcji na kwotę powyżej 1000 zł rocznie, to konieczna jest dodatkowa weryfikacja. Należy w takim wypadku potwierdzić tożsamość wysyłając:

  • zdjęcie dowodu osobistego (z dwóch stron),
  • selfie.

Nie musisz się obawiać, gdyż zgodnie z RODO po weryfikacji Revolut usuwa materiały graficzne. Cały proces weryfikacji tożsamości zajmie Ci ok. pół minuty. Otrzymasz SMS lub powiadomienie push o pozytywnej weryfikacji w ciągu od kilku minut do kilku godzin. Pozostaje Ci czekać na kartę, a jeśli wybrałeś wirtualną to możesz zacząć korzystać z aplikacji.

UWAGA! Za proces weryfikacji odpowiada automat i jeżeli uzna, że jesteście niepodobni do siebie na zdjęciu urzędowym, to konieczna będzie weryfikacja przez pracownika Revolut. Pomoc dostępna jest w języku polskim, więc nie będziesz miał z tym problemu.

Założenie konta w Revolut
Założenie konta w Revolut

4. DODATKOWE USŁUGI W REVOLUT

Revolut potrafi wprowadzać nowości do swojej usługi z tygodnia na tydzień. Do ciekawych rozwiązań należą:

  • automatyczne przewalutowanie – możesz ustawić zakup 29 walut automatycznie, o ile kurs osiągnie oczekiwany przez Ciebie poziom,
  • wspólne sejfy Vault – sprawdzą się do realizacji zrzutek na prezent dla współpracownika lub do składkowych imprez,
  • donations – pozwalają wspierać organizacje NGO “końcówkami” z codziennych płatności,
  • rachunek maklerski – bezprowizyjny handel akcjami na amerykańskiej giełdzie (inwestycje od 1USD),
  • kontrolowanie budżetu – dzielenie wydatków na kategorie, np. spożywcze, transport, gastronomia,
  • inwestycja w kryptowaluty – obecnie Revolut pozwala na posiadanie jednej z pięciu kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP oraz Bitcoin Cash,
  • konto dla dziecka – aplikacja Revolut Junior dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat,
  • ubezpieczenie w czasie podróży – aplikacja wykrywa przekroczenie granicy i automatycznie wykupuje ubezpieczenie. W czasie powrotu polia wygasa.

Revolut to nie bank, dlatego nie ma w ofercie lokaty bankowej ani konta oszczędnościowego. Na niektóre małe cele możesz odkładać za pomocą wspomnianej funkcji sejfów Vault.

5. OPINIE O REVOLUT

Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z Revolut jest bezpieczne. Ograniczone zaufania należy mieć do każdego instrumentu finansowego, także do Revoluta. Choć firma nie jest bankiem i nie podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, to posiada europejską licencję bankową. Twoje pieniądze będą w posiadaniu brytyjskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która jednak znajduje się pod nadzorem brytyjskiej Komisji Nadzoru Finansowego (FCA).

opinie o revolut

Firma przechowuje pieniądze klientów na kontach dużych brytyjskich banków Lloyd’s i Barclays. Skoro Revolut jest za darmo, to na czym zarabia? Otóż Revolut czerpie zyski z płatnych konta Premium i Metal. Dołącza się do nich ekskluzywne metalowe karty. Firma zarabia również na kontach dla firm i freelancerów.

Jak widać na grafice, opinie o Revolut są w większości bardzo pozytywne. Świadczy to o tym, że klienci cenią sobie usługę i wyrażają bardzo pochlebnie o tym jak działa Revolut. Należy być jednak uważnym, jak przy każdym produkcie finansowym.

Na pewno nie warto trzymać na koncie w Revolucie dużych kwot, lecz korzystać z niego racjonalnie i odpowiednio do potrzeb.

Pora na podsumowanie i opinię o Revolut. Warto korzystać z Revoluta gdy potrzebujesz pieniędzy na wyjazd zagraniczny i nie chcesz przepłacać za kurs. Z kolei do inwestowania w waluty Revolut w darmowej opcji się nie opłaca, ponieważ pobiera opłaty od przelewu waluty na konto walutowe w polskim banku. W komentarzu podzielcie się swoją opinią o Revolut.

Jeżeli przekonała Cię opinia o Revolucie, przejdź na stronę Revolut.com i załóż konto.

6. REVOLUT – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Poniżej znajdziesz najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące usługi Revolut. Jeżeli masz inne pytanie napisz je w komentarzu.

Ile kosztuje Revolut w Polsce?

Konto Revolut jest w Polsce bezpłatne w wersji STANDARD. To znaczy, że darmowe są płatności kartą, przelewy krajowe i międzynarodowe, przewalutowania i wypłaty z bankomatów do kwoty 800 zł miesięcznie. Jedynym kosztem jest wysyłka karty fizycznej, która kosztuje 24.99 zł (karta nie jest obowiązkowa).

Ile kosztuje przelew w Revolut?

Przelewy krajowe i europejskie (SEPA) są w 100% darmowe. Za darmo jest także jeden przelew międzynarodowy (SWIFT) w miesiącu.

Jak długo idzie karta Revolut?

Revolut ma siedzibę w Polsce, dlatego karta płatnicza przychodzi szybko, między 3 a 6 dni roboczych.

Ile kosztuje zamknięcie konta Revolut?

Konto Revolut możesz zamknąć w dowolnym momencie z poziomu aplikacji mobilnej. Zamknięcie konta jest zupełnie darmowe i nie generuje kosztów.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujesz na własne ryzyko. Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Nie stanowi od oferty, doradztwa inwestycyjnego ani rekomendacji kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych. Pamiętaj proszę, że nie zwalnia cię z on z konieczności dokonania własnej oceny i analiz. Informacje zawarte w niniejszym materiale są moimi prywatnymi i subiektywnymi opiniami. Mogą one podlegać zmianie w każdym momencie, bez uprzedniego powiadomienia, np. gdy zmieni się sytuacja rynkowa.

Oceń artykuł
[Total: 12 Average: 4.1]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

25 thoughts on “Jak założyć Revolut? Opinie i porady – konto Revolut 2024

  1. Hieny świnie przez nich mój przyjaciel się powiesił nie poradził sobie z utrata oszczędność życiowych wszystkie pieniądze przelane przez revoluta na binance a oni nic nie zrobili a teraz wmawiają człowiekowi że on sam to zrobił tylko nie rozpoznaje transakcji do sądu i telewizji z nimi oszuści oszuści oszuści uwaga uwaga złodzieje

  2. Nie polecam, wypłata wpłynęła ale jej nie mogę wypłacić, ciagle twierdzą że nie przeszedłem prawidłowo weryfikacji? Jakiej weryfikacji? Dowód im wysłałem, face tez się udało a oni ciagle mało!!! Wyciągają od ciebie dane osobowe a mojej wypłaty nie mogę wybrać!!! W dodatku teraz na wojnie to wspieranie dupotina. Nie polecam!!

    1. Mi zablokowali przelewy przychodzące i tego sie wypierają od miesiąca. Na szczęście miałem puste konto, więc kartę spaliłem w piecu i w diabły z nimi. To para bank ludziom blokują konta bo rodzina robi im przelewy. a najlepsze są oceny botów które opisują ich w superlatywach.

  3. Jako klient Revolut od prawie 4 lat w tym 2 lata jako subskrybent Metal osobiście nikomu nie polecam tej firmy i sam rezygnuję z ich usług w tym roku po wygaśnięciu opłaconej subskrypcji. Obsługa klienta jest na żałośnie niskim poziomie, na zadane im pytania czekam po ponad 30 dni, bez żadnych rezultatów ich pracy (a oferują klientom Metal priorytetową obsługę…), ciągle tylko słyszę „nadal pracujemy nad Twoim zgłoszeniem” a jakichkolwiek rezultatów brak. Co chwilę przełączają mnie od agenta do agenta a nowi agenci nie zapoznają się z historią zgłoszeń, przez co wiele razy sugerują te same bezużyteczne sugestie, które nie rozwiązują moich problemów zamiast po prostu je wykonać. Generowanie PDFów dla ewentualnej kontroli skarbowej u mnie na telefonie nie działa i nie mogę wygenerować raportów za marzec i kwiecień 2022, temat zgłoszony do działu obsługi klienta, lecz naprawy tego problemu wciąż brak. Pobierają opłaty od klienta, a gdy zadaje pytania jak te opłaty są wyliczane (by po prostu ich sprawdzić czy wszystko się zgadza, gdyż widząc bardzo niski poziom obsługi klienta, obawiam się o błędy w wyliczeniach) to sami nie potrafią na to pytanie odpowiedzieć. Naprawdę, najgorsza firma z której to usług korzystam w swoim życiu i żałuję, że w ogóle do nich dołączyłem parę lat temu. Dodatkowo wstyd mi przed znajomymi i rodziną, gdyż poleciłem ich usługi a teraz sam się ze wszystkiego wycofuję.

      1. Jak to ale przelew z polskiego konta na konto Revolta? M
        Pytam bo mam to konto i boje się czy przyjdzie mi wypłata z zakładu pracy w Polsce. Proszę odpowiedzieć pozdrawiam

    1. Mi najpierw cofali przelewy od kupców z olx a później zaczęli kraść. Zrobiłam przelew pocztowy kasa dotarła a pieniądze znikły nawet sam przelew nie został odnotowany. Zrobiłam przelew z polskiego konta bankowego na swoje w Revolut. I przelew doszedł ale na koncie go nie mam. A na czacie ciągle ta sama gadka że nic do nich nie doszło że to wina Polskich banków. To są zwykli złodzieje omijać ich z daleka.

  4. Ten bank to jakies oszustwo. Omijajcie go szerokim łukiem. Zablokowali mi moje własne środki na koncie i od 48h nie potrafią wyjaśnić dlaczego. Ciagle słyszę odpowiedz, proszę być cierpliwym. Obsługa klienta to jakaś totalna porażka. Nie mogę uzyskać odpowiedzi jaka jest tego przyczyna. Taka sytuacja zdarzyła się nie po raz pierwszy. Ciagle problemy z przelewami, nie docierają do odbiorcy.

  5. Revolut nie jest brytyjski tylko rosyjski, prowadzony przez kumpli sterydowego wołodii, zarejestrowany jedynie na wyspach, korzystając z niego, wspierasz putina i jego krwawe poczynania na Ukrainie.

    Bardzo dobra alternatywa w niczym nie ustępująca ruskiemu revolutowi to Curve.

  6. Dołącz do ponad 15 milionów użytkowników, którzy tak jak ja pokochali aplikację do bankowości cyfrowej Revolut. [link]

  7. Od trzech dni mam problem z kartą Revolut,Zostawiłem ja w sklepie spożywczym w czytniku i wróciłem po nią po 10 minutach ,stan konta cały czas jest taki sam ,i od tej pory nie mogę nią płacić.Cały czas odmowa i w telefonie wyskakuje komunikat zbyt duża ilość użytego PIN.o co chodzi?

  8. Ja używam Revoluta do subskrypcji. Nie chcę podpinać podstawowej karty więc wpisuję dane Revoluta. Tam mam zawsze ograniczoną ilość środków.

  9. Odradzam REVOLUT brak kompetentnej obsługi. Działają jak im się wydaje. Pobrali 299 zl za konto Premium i zamknęli sami definitywnie konto. oto e-amil od nich
    „After reviewing your account, we’re sorry to say that we’re no longer able to offer you our services. We’ve made the decision to permanently close your account. These are complex decisions, but unfortunately this is final and can’t be appealed.There were no funds in your account at the time of closing. Any transfers made to your account from this point forward will automatically be rejected and returned to the original sender.Thank you for your understanding”
    Jak do tego doszło otóż revolut służył mi do przewalutowania euro na pln przelewałem kwoty które wpływały od moich kontrahentów zamieniałem i wracałem sobie na moje konto. W pewnym momencie konto zostało zablokowane – oczywiście z EURO na koncie. Dostałem informacje abym udowodnił swoje dochody. Skontaktowałem się na chat z obsługą co również graniczy z cudem. I zażądali ode mnie PIT lub fv z wypływami wysłałem im scany paru fv i wpłat tzw konsultant „specjalista „ chyba nie potrafił zinterpretować potw. wpłaty i stwierdził ze potrzebuje wyciągi z konta (oczywiście była to już inna osoba bo tak działa komunikacja z rev) wysłałem wyciągi z uznaniami wpływów kwot euro z 7 miesięcy (na kwoty większe niż do rev były przelewane)na konto i konsultant „spescjalista” stwierdził ze to nadal za mało bo saldo jest 0 (nie wiem co oczekiwali ze np. będzie tam 30 tys euro). W kolejnym kroku zażądali PIT wysłałem pit i 3 z kolei konsultant specjalista stwierdził ze wyśle moja spr do specjalisów z płatności bo on nie potrfi rozw problemu po 3 miesiącach i paru dniach konto zostało odblokowane oczywiście przestałem korzytać z ich usług więc na koncie nic się nie działo po kolejnym misiącu otrzymałem powyższego e-mail. Przypuszczam, że chodziło im o to ,że kwoty które przelewałem powinienem mieć na którymś z wyciągów jako kwota na + a ja niestety nie miałem bo z PLN płaciłem swoje zobowiązania.
    Dla mnie wiarygodność tej firmy jest mała można się nią bawić na kwoty 500 zł ale nie powierzyłbym im nic więcej ponad to co każdy jest w stanie zaryzykować a strata lub blokada nie skomplikuje mu życia.
    Na pewno nie powierzyłbym im ROR ani konta firmowego bo na własne życzenie można się odciąć od środków od tak bo REV stwierdzi , że nie podobają im się wpływy na koto.
    Co można się spodziewać po Rosji a chwile będziemy mieć amber gold lub inną wydmuszkę.

    1. Miałem to samo… Mogę tylko dodać że tam gdzie z nimi pisałeś to są tylko boty! Tam nie ma ludzi, dlatego nie rozumieli co do nich piszesz…. Blokują konta, miałem pieniądze w krypto zainwestowane, zablokowali mi konto nie mogłem robić transakcji, poszło w dół i straciłem 10 tys euro, to barany, nie szanują klienta, uciekać z tamtad

  10. Ciekawe rozwiązanie a jak z opłatami za przelew zagranicznych walut na konto bankowe? Jest tylko informacja o dolarach

    1. Dosc dlugi czas Revoult mozna bylo doladowywac przelewem blyskawicznym na konto indywidualne w PL
      Teraz trzeba robic przelew zagraniczny na litwe :)

      Wiec albo podasz dane swojej prawdziwej karty – co w moim mniemaniu kluci sie z ideą revoulta bo ogolnie zakladalem to po to zeby NIE PODAWAC nigdzie danych swojej karty, albo skasuje cie Twoj bank za swift w EU, dla mnie to 0.5% ALE nie mniej niz 20zl, zawsze doladowywalem 200zl na drobne rzeczy jak uber czy glovo, wiec 10% z tej kwoty to jakis pieprzony haracz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *