Promocje bankowe 2019 w jednym miejscu – zarabiaj na bankach

Promocje bankowe w kwietniu 2019 roku, czyli zestawienie produktów bankowych, za które można otrzymać premie i nagrody pieniężne. Zarabiaj na bankach w inteligentny sposób.

Promocje bankowe / Konta osobiste / Konta firmowe / Abonament tel / Lokaty / Kredyty


Kusiło mnie, aby dodać clickbaitowy tytuł w stylu “Zarabiają na bankach tysiące złotych. Bankierzy ich nienawidzą. [ZOBACZ JAK]”, ale ostatecznie zostałem przy normalnym nazewnictwie ;) Nie każdy wie, że na otwarciu konta w banku czy założeniu lokaty można zarobić. Kwoty, które można zarobić na bankowych promocjach przewyższają standardowe oferty lokat. Promocje bankowe są z reguły kierowane do nowych klientów. Jako, że banków jest sporo, to kilka razy w roku można zarobić na otwarciu konta czy lokaty kilkadziesiąt do kilkuset złotych w jednym banku.

Z artykułu dowiesz się:

 1. które promocje są aktualnie dostępne – comiesięczna aktualizacja!
 2. czy opłaca się aktywnie uczestniczyć w promocjach bankowych,
 3. jakie produkty bankowe są oferowane w promocji.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Promocje bankowe KWIECIEŃ 2019

Banki w poniższym zestawieniu zostały uszeregowane alfabetycznie. Promocje bankowe posiadają unikatowe zasady i ramy czasowe. Zwróć na nie uwagę podczas składania wniosków. Każdy wniosek możesz wypełnić online.

ALIOR BANK – konto firmowe

 • Oferta: 1500 zł za wybrane czynności po otwarciu iKonta Biznes w Alior Banku
 • Termin: do odwołania, nie krócej niż do 30.06.2019
 • Dla kogo: dla osób, które nie posiadały żądnego produktu dla firm w Alior Banku i prowadzą działalność gospodarczą.

Szczegóły promocji

Aby zgarnąć 1500 zł za założenie konta, należy spełnić kilka warunków opisanych w poniższej tabeli. 1500 zł jest wypłacane miesięcznie za aktywność, maksymalnie do 125 zł / m-c.

iKonto Biznes – opis

iKonto Biznes jest przeznaczone dla firm. Możliwe do prowadzenia za 0 zł, jeśli utrzymasz średniomiesięczne saldo na rachunku w wysokości co najmniej 1000 zł. Konieczne jest także wyrażenie i utrzymanie zgód na wysyłkę wiadomości marketingowych. Karta do konta jest za darmo, jeśli wykonasz co najmniej 4 transakcje kartą w miesiącu. Dodatkowo, masz za darmo pięć przelewów natychmiastowych typu Express ELIXIR w miesiącu oraz 5 darmowych przelewów typu SEPA.

Jak wziąć udział w bankowej promocji Alior Banku

Wypełnij wniosek online o założenie iKonta Biznes w Alior Banku. Po wypełnieniu formularza promocji, otrzymasz na e-mail link aktywacyjny. Klikniesz w niego i zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie wyślesz wniosek o iKonto Biznes. Pamiętaj również o wyrażenie zgód, m.in.:

 • na ujawnienie Organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia Organizatorowi przez Alior Bank faktu otwarcia przez Uczestnika Produktu Alior Bank w ramach Promocji i spełnienia warunków Promocji określonych w Regulaminie.

BGŻ PARIBAS

bgż bnp promocja

 • Oferta: do 250 zł za aktywne korzystanie z Konta Optymalnego
 • Termin: 14.02.2019r
 • Dla kogo: osoby, które od co najmniej 2 lat nie były klientem w BGŻ lub Raiffeisen Banku

Szczegóły promocji

Bank BGŻ Paribas oferuje 200 zwrotu na konto za aktywne korzystanie z Konta Optymalnego. Na tę sumę składają się dwie części:

 • 100 zł za podpisanie umowy o konto (umowę musisz podpisać do 28 lutego 2019) a dodatkowo za aktywację aplikacji mobilnej banku – GOmobile do 31 marca 2019. Ostatni warunek to zapewnienie wpływów w marcu i kwietniu 2019 roku w łącznej kwocie min. 1000 zł.
 • 100 zł za spełnienie pierwszej części warunków oraz: w maju i czerwcu 2019 roku wykonanie min. 5 przelewów z Konta Optymalnego za pomocą bankowości elektronicznej (Pl@net lub aplikacji mobilnej GOmobile), zasilenie konta min. 1000 zł.

Konto Optymalne BGŻ – opis

Konto Optymalne, które musisz założyć aby zdobyć 200 zł, jest w pełni darmowe:

 • prowadzenie konta – 0 zł,
 • karta debetowa – 0 zł,
 • wypłaty z bankomatów BGŻ oraz Planet Cash – 0 zł / w pozostałych – 5 zł.

Jak wziąć udział w bankowej promocji BGŻ

Wypełnij wniosek online o założenie Konta Optymalnego w BGŻ wraz z kartą debetową do 14 lutego 2019 roku. We wniosku podaje swoje dane, zgodne z tymi w dowodzie osobistym. Do wniosku musisz dołączyć skan dowodu osobistego. Następnie przyjedzie do Ciebie kurier z umową. Umowę podpiszesz wyłącznie poprzez kuriera.

CITIBANK

citi priority 150 zł

 • Oferta: 150 zł za założenie konta osobistego w Citibank
 • Termin: 5.03.2019r
 • Dla kogo: osoby, które po 1 stycznia 2017 roku nie posiadały żadnego produktu w Citibanku.

Szczegóły promocji

Promocja polega na tym, że bank zwraca marżę za przelewy walutowe na przestrzeni 12 miesięcy, a także wypłaca w gotówce 150 zł. Aby otrzymać 150 zł, do końca drugiego miesiąca po miesiącu, w którym podpisałeś umowę, musisz spełnić jeden warunek:

 • otrzymywać przez 5 kolejnych miesięcy wynagrodzenie minimum 2000 zł na konto.

Bank wypłaca premię w 5 ratach po 30 zł na miesiąc, przez 5 kolejnych miesięcy po założeniu konta.

Konto osobiste City Priority – opis

Konto osobiste w Citibanku jest w pełni darmowe, co prezentujemy poniżej:

– 0 zł za prowadzenie konta,
– 0 zł za kartę debetową do konta,
– 0 zł za przelewy krajowe w bankowości elektronicznej Citibank Online,
– 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów sieci Polsce i za granicą.

Jak wziąć udział w bankowej promocji Citibank

Wypełnij wniosek online o otwarcie konta osobistego w Citibank i zaczekaj na kontakt telefoniczny ze strony banku (ok. 5 dni roboczych). Umowę podpisujesz za pośrednictwem kuriera lub elektronicznie – jak wolisz.

IDEA BANK

idea bank promocja 600 zł

 • Oferta: 600 zł za założenie konta firmowego FIRMA TO JA
 • Termin: bezterminowo
 • Dla kogo: osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą

Szczegóły promocji

Aby otrzymać premię 600 zł, należy wykonać jedną z poniższych czynności lub transakcji:

 • utrzymywanie średniego miesięcznego salda na rachunku w kwocie:
  – od 5000,00 zł do 10 000,00 zł – premia 10,00 zł,
  – od 10 000,01 zł do 15 000,00 zł – premia 20,00 zł,
  – od 15 000,01 zł do 30 000,00 zł – premia 30,00 zł,
  – powyżej 30 000,01 zł – premia 40,00 zł;
 • wpłata gotówki we wpłatomacie na Konto FIRMA TO JA – premia 20,00 zł od każdej wpłaty jednorazowej nie niższej niż 1000 zł;
 • przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub urzędu skarbowego (US) z Konta FIRMA TO JA – premia 30,00 zł od pierwszego przelewu w miesiącu;
 • wystawienie i opłacenie faktury na Konto FIRMA TO JA poprzez Bankowość Elektroniczną – premia 20,00 zł za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł.

Konto Firma To Ja – opis

Konto Firma to Ja jest darmowe, opłata za prowadzenie rachunku nie występuje. Opłata za kartę debetową wynosi 4,99 zł na miesiąc, ale można jej uniknąć. Warunkiem jest wykonanie debetową kartą płatniczą co miesiąc transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę nie niższą niż 400 zł lub dokonania wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę nie niższą niż 1000 zł.

Jak wziąć udział w bankowej promocji Firma To Ja

Wypełnij formularz na stronie Ideabank.pl, wybierz sposób zawarcia umowy rachunku (z wykorzystaniem przelewu identyfikacyjnego z innego banku, kurierem, lub w oddziale Banku). Zaloguj się do Bankowości Internetowej i korzystaj aktywnie ze swojego nowego konta.

ING BANK ŚLĄSKI

ing bank 140 zł promocja

Szczegóły promocji

Są to w sumie trzy akcje promocyjne ING:

 • 100 zł za założenie konta – do 31.03.2019 otwórz konto osobiste przez internet i do 30.06.2019r wykonaj transakcje na min. 1000 zł kartą debetową lub Blikiem.
 • 20 zł za transakcje Blikiem – spełnienie warunku powyżej + min. 3 transakcje BLIKiem w internecie.
 • 20 zł za wpływ z wynagrodzenia – spełnienie obu powyższych warunków + wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł.

Konto ING Direct lub Komfort – opis

Konto Direct jest bezpłatne, ale po spełnieniu warunku – trzeba zapłacić kartą na łączną sumę 300 zł w danym okresie rozliczeniowym. Bez tej czynności opłata za kartę wyniesie 7 zł .

Jak wziąć udział w bankowej promocji ING

Aby zarobić 140 zł na otwarciu konta: wypełnij wniosek online i przystąp do promocji. Nagrody będą wypłacane do 8 kwietnia 2019 roku.

mBANK – konto osobiste

ekonto mbank promocja

 • Oferta: do 140 zł premii za otwarcie eKonta w mBanku
 • Termin: 14.02.2019r
 • Dla kogo: dla nowych klientów

Szczegóły promocji

Zdobycie 140 zł zostało podzielone na dwa etapy:

 • 100 zł – zasil konto kwotą min. 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta, wykonaj minimum 5 transakcji kartą na dowolną kwotę.
 • 40 zł – w kolejnym miesiącu zasil konto kwotą min. 1000 zł, wykonaj min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę.

eKonto Standard i eKonto Plus – opis

Prowadzenie obydwu kont jest darmowe pod warunkiem, że wykonasz co najmniej 5 transakcji miesięcznie. W innym wypadku koszt karty wyniesie 4 zł. Różnica między eKontem Standard i Plus leży w bankomatach. W rachunku Plus masz bankomaty za darmo, o ile będziesz posiadał miesięczny wpływ min. 1000 zł, w innym wypadku opłata za konto wyniesie 5zł/mc. W taryfie Standard konto za darmo bez dodatkowych wpływów, ale za bankomaty inne niż mBank, Euronet i BZ WBK są pobierane opłaty.

Jak wziąć udział w bankowej promocji mBanku

Aby zarobić 140 zł za otwarcie konta osobistego: złóż wniosek o otwarcie jednego z kont osobistych: eKonto Standard lub eKonto Plus z kartą płatniczą. Następnie masz do wyboru zawarcie umowy przez kuriera lub placówkę banku.

mBANK – konto firmowe

mbank promocja konto firmowe

 • Oferta: do 150 zł zwrotu za otwarcie konta firmowego w mBanku
 • Termin: bezterminowo
 • Dla kogo: wykluczone z promocji są tylko te osoby, które posiadały rachunek firmowy mBiznes dla danego numeru NIP na dzień 02.04.2018

Szczegóły promocji

Aby zdobyć 100 zł wystarczy:

 • opłacić pierwszy przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł,
 • dokonać płatności kartą debetową z tego rachunku.

Konto firmowe mBiznes – opis

Przez pierwsze 12 miesięcy konto w mBanku jest za darmo. Za kartę płatniczą nie płacisz, jeśli w miesiącu wydasz nią min. 200 zł. Wypłaty z bankomatów Euronet, PlanetCash, mBank i BZ WBK są za darmo. Za wypłaty w pozostałych jest pobierana prowizja 3% min. 5 zł.

Jak wziąć udział w bankowej promocji mBanku

Aby zarobić 150 zł za otwarcie konta osobistego: złóż wniosek o otwarcie konta mBiznes z płatniczą. Znajdź znajomego, który ma konto z mBanku i we wniosku podaj jego kod polecający. Umowę możesz podpisać przez kuriera w placówce banku.

PKO BP

Obecnie brak promocji.

Jakie produkty bankowe są oferowane w promocji

Nie wszystkie produkty, które oferują banki są udostępniane w promocyjnych ofertach. Do produktów, z których w miarę bezpiecznie możesz skorzystać są:

 • konta bankowe – osobiste i firmowe,
 • lokaty bankowe,
 • karty kredytowe – dla osób fizycznych i firm.

Czy zarabianie na bankach jest opłacalne?

Powiedzieć “zarabiaj na bankach” jest prosto, ale aktywne uczestniczenie w promocjach nie należy do najłatwiejszych. Poznanie regulaminów promocji wymaga pewnej wiedzy i czasu. Wysyłanie dokumentów i wniosków także wymaga czasu. Musisz też pamiętać o pilnowaniu terminów, co wymaga sumienności. Jeśli to ci nie straszne, to na promocjach bankowych możesz spokojnie zarobić. Najlepsi zarabiają ponad 1500 złotych rocznie na samych promocjach.

Bankom opłaca się na początku dopłacić do interesu, aby pozyskać klienta na dłużej. W dłuższej perspektywie czasu, bank zawsze wychodzi na plus. Nie chodzi o same opłaty, ale także o depozyty. Pieniądze na koncie są bankom potrzebne jak rybie woda. Kreacja nowego pieniądza jest przecież uzależniona od ilości pieniędzy na bankowym koncie. Zarabianie na bankach praktykuje niewiele osób. Mało kto zakłada konto czy otwiera lokatę tylko na czas obowiązywania promocji. Bank jest świadomy, że jakaś część klientów jest tylko dla promocji, ale to im nie przeszkadza, bo 95% klientów wiąże się na długo.

Na promocjach bankowych zarabiają ci, którzy robią dokładnie to, co jest napisane w regulaminie i nic ponad to. Podstawa, to stosować się do regulaminów opisujących bankowe promocje. W nich jest napisane wszystko. Na tej stronie znajdziesz szczegóły regulaminów napisane ludzkim językiem, ale to nie zwalnia Cię od czytania regulaminów na własną rękę. Na koniec bardzo ważna kwestia: premie, które oferują banki dla osób fizycznych, są w większości przypadków zwolnione z podatku (premie poniżej 760 zł).  Podatek musisz zapłacić, jeśli promocja będzie dotyczyła firmy.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Luk
Polub Luka

Luk

Wolnościowiec, bloger, radny Miasta Wodzisław Śl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel kilku portali internetowych. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie biznesu. Więcej ->
Luk
Polub Luka
Promocje bankowe 2019 w jednym miejscu – zarabiaj na bankach
25 votes, 5.00 avg. rating (99% score)