Praca po znajomości – to brzmi dumnie!

Praca po znajomości

Od upadku komuny minęło 26 lat. Nasze pokolenie nie miało nic wspólnego z aparatem PZPRu. Czyżbyśmy komunistyczną mentalność wyssali z mlekiem matki? A może za bardzo przesiąknęliśmy ogniskiem domowym?

Praca po znajomości to największe świństwo. Dostając pracę dzięki znajomemu, możesz od razu wytatuować sobie na czole “kumoter”. Jesteś kolesiem bez honoru i ambicji. Gorsi od Ciebie są tylko policjanci. Powinieneś siedzieć na bezrobociu albo zapierdzielać za 5zł/h. Ale nie waż się załatwiać pracy z pominięciem pośredniaka.

Lepiej biedować, niż pracować po znajomości

Raz w życiu w zdobyciu pracy pomógł mi znajomy. I raz rodzina. Nidy nie miałem z tego powodu wyrzutów sumienia i nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby się z tym kryć. Ostatnio mój znajomy dostał pracę po znajomości. I wiesz co? Wstydzi się tego bardziej, niż Grodzka zarostu na twarzy. Gościu ma doświadczenie, predyspozycje, papiery i wstydzi się  przed całym światem, że załatwił sobie pracę przez kumpla. Serio!

Przecież znalezienie pracy po znajomości to szczyt umiejętności! Majstersztyk! Ja wiem, że na szkoleniach w PUP-ie mówią, że skuteczne poszukiwanie pracy to śledzenie ich ofert na stronie. A najlepiej na miejscu, bo na stronie niektóre są ukryte. Ci co słuchają urzędniczek, to do dzisiaj są na bezrobociu. Z 10-cioma szkoleniami “efektywne poszukiwanie pracy” w CV, sfinansowanymi ze środków UE.

Na koniec polecam przeczytać genialną książkę pod tytułem: Networking w karierze. Jak odnieść sukces dzięki sieci znajomych i bez obaw szukać pracy po znajomości. W swoim fachu, uczciwie.

Pytaj wujków, ciocie, kumpli i kumpli kumpli. Za przysługę postaw dobrą whisky. Po przysłudze – nie przed! Przed przysługą stawiano w PRL-u a tradycja jest kultywowana w polskich urzędach. I to się nazywa świństwo i kolesiostwo.

Luk
Polub Luka

Luk

Wolnościowiec, bloger, radny Miasta Wodzisław Śl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel kilku portali internetowych. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie biznesu. Więcej ->
Luk
Polub Luka
Praca po znajomości – to brzmi dumnie!
24 votes, 5.00 avg. rating (99% score)