Managero.pl – portal gastronomiczny, który pomoże Ci w biznesie

portal gastronomiczny

Otwarcie i prowadzenie biznesu gastronomicznego wiąże się z wieloma trudnościami formalnymi i podatkowymi. Portal Managero.pl sprawi, że stanie się to ciut prostsze.

Jak zapewne zauważyliście niewiele nowych postów pojawia się ostatnio na blogu. Jest to związane z tym, że wolny czas który normalnie poświęcałem na pisanie teraz przeznaczyłem na realizację pomysłu, który od dawna chodził mi po głowie. A więc po kolei…

Pomoc przy otwarciu lokalu

Prowadząc blog, dostaję dziesiątki pytań od osób które noszą się z zamiarem otwarcia własnego biznesu. Pytania dotyczą odbioru lokalu przez Sanepid, pisania biznesplanu, finansów, koncesji na sprzedaż alkoholu a czasami wręcz polecenia dobrej firmy, która pomoże przejść przez wszystkie procedury. Piszą również właściciele restauracji, kawiarni czy małych fast foodów z prośbą o pomoc i wskazówki.

Zauważyłem w związku z tym kilka problemów:

  • skomplikowane sprawy nie dadzą się rozwiązać przez internet. Są tematy, które wymagają dogłębnej analizy i pomocy fachowców na miejscu;
  • powtarzanie się pytań od czytelników. Odpowiadając któryś raz z kolei na takie samo pytanie postanowiłem, że pora coś z tym zrobić. Chcę, aby wiedza którą dzielę się szczerze za darmo była dostępna jak najszerzej i na stałe;
  • pomimo posiadania dosyć szerokiej wiedzy nie jestem alfą i omegą we wszystkich tematach. Póki co ; )

Tak zrodził się pomysł na stworzenie portalu, którego ideą będzie pomoc osobom otwierającym i prowadzącym lokal gastronomiczny. Pomoc zdalna i pomoc na miejscu – jak najbliżej osoby mającej problem do rozwiązania.

Sieć kompleksowych usług dla gastronomii

Portal składa się z kilku części, które na pewno zainteresują osoby prowadzące i chcące otworzyć lokal gastronomiczny.

Forum gastronomiczne – nikt nie wie więcej o prowadzeniu restauracji, kawiarni czy baru oprócz osób, które taki biznes prowadzą. Forum to przede wszystkim szansa uzyskania pomocy od osób, które prowadzą lokal jak i od blogerów i specjalistów z zakresu gastronomii. Rejestracja jest otwarta i każdy może dołączyć.

Baza firm świadczących usługi dla gastronomii – otwierając lokal szukasz pomocy jak najbliżej siebie. W tym celu powstała baza firm z podziałem na powiaty i miasta.  Skatalogowane firmy świadczą usługi m.in. z zakresu tworzenia projektów technologicznych, dokumentacji HACCP, szkoleń, promocji lokalu czy wyposażenia kuchni. Obecność na Managero.pl jest korzystna dla samych firm, które mają szanse na zdobycie nowych klientów, reklamę w wyszukiwarce Google jak i konto firmowe na wspomnianym forum gastronomicznym.

Wiedza gastronomiczna – najnowsze aktualności gastronomiczne, ustawy i przepisy w jednym miejscu. Przydadzą Ci się podczas otwierania jak i prowadzenia biznesu w gastronomii.

GastroKatalog – miejsce, gdzie znajdziesz dostawców do gastronomii, najnowsze aplikacje oraz oprogramowanie dla gastronomii.

Blogosfera gastronomiczna – mnóstwo wiedzy i porad dla restauratorów jest w internecie. Na portalu został wbudowany agregator blogów gastronomicznych podzielonych pod kątem tematyki. W prosty sposób możesz śledzić najnowsze wpisy blogerów.

Społeczność właścicieli lokali – częścią Managero.pl są również dwie grupy społecznościowe. Pierwsza otwarta – na Google +, druga zamknięta – na Facebooku. Można się na nich dzielić wiedzą praktyczną i „know how”, podobnie jak na forum.

Portal jest gotowy na 100% i już teraz zapraszam do rejestracji i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności. Dziękuję osobom, które pomogły mi w jego stworzeniu – zarówno pod względem graficznym jak i programistycznym. Za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania portalu będę niezmiernie wdzięczny!

Oceń artykuł
[Total: 0 Average: 0]
Łukasz Chrząszcz
Wolnościowiec, radny miasta Wodzisław Śląski. Właściciel agencji internetowej XZT.PL oraz kilku serwisów www. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomaga osobom rozpoczynającym prowadzenie firmy.
Kategoria

2 thoughts on “Managero.pl – portal gastronomiczny, który pomoże Ci w biznesie

  1. Też uważam, że ważne sprawy związane z biznesem nie jest się w stanie załatwić z laptopem na kolanach, ale trzeba nawiązać kontakt z kimś bardziej doświadczonym. Ja tak na pewno będę robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *