Nie znasz lepszego sposobu na rzucenie palenia

jak rzucić palenie

Na pytanie czemu palą, odpowiadają, że na coś w końcu trzeba umrzeć. Ale ich prawdziwa natura wychodzi wówczas, gdy tlenek węgla zbierze żniwo i dowiedzą się, że mają raka.

“Nie palę, bo mam raka”. Nie, nie ja. Ten kolo ze zdjęcia. Niejaki David McLean, znany głównie z reklam fajek Marlboro w latach 60. Taki był z niego chojrak, że gdy dowiedział się, że ma raka, to od razu przestał palić. I nawet ograniczył występy w reklamach! Z tego artykułu dowiesz się jak przestać palić. Dowiesz się ode mnie ale i z książek – podaję kilka ciekawych tytułów.

Są dwa rodzaje nałogowych palaczy i pijaków. Ci którzy mają raka i ci którzy będą go mieć.

Szanuję gości, którzy mają raka, palą papierosy i bawią się życiem. I tych, którzy mają raka i piją, jakby byli zdrowi. To są ludzie z ideałami. Dla nich carpe diem to nie hasełko, który powtarza się na imprezie. Dla nich to filozofia życia. Pamiętacie Zbigniewa Religę? Palił do końca. Kojarzycie piłkarza Marcina Malinowskiego? Jarał jak parowóz a na boisku zapierdzielał za trzech. Szanujmy takich, bo to ich wybór. Nawet jeśli jesteśmy gburami jak Luk albo mamy inne priorytety w życiu.

Jest też druga grupa palaczy, dla których carpe diem to tylko modny slogan, którym wycierają sobie mordę. Oni palą i piją, ale tak naprawdę nie chcą. Są albo snobami albo mają słaby charakter. Blisko im do pewnego Prezydenta, który mawiał nie chcem ale muszem. Luk ma dla nich kilka porad, jak porzucić nałóg. 

Jak rzucić palenie? Jak przestać pić?

Normalnie, po męsku

Popatrzeć na zegarek… Która godzina? 16? 20? Nieważne. Każda jest dobra na rzucenie tego gówna. Wziąć zapas, wyrzuć i już do tego nie wracać. Nie piszę, że nigdy, bo wszystko jest dla ludzi. Ale dla zdrowych ludzi. 

Pierwsza książka, która jest szeroko polecana przez byłych palaczy to poradnik z 2010 roku pt. Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Ci, którzy rzucili, niech cieszą się życiem. Albo niech palą i cieszą się życiem. Obojętnie. Byle nie robić z siebie ofiary, bo żałośnie to wygląda. Nie tylko w oczach kobiet. Mój ojciec rzucił fajki w jeden dzień. Więc sorry, ale nie przemawiają do mnie argumenty, że się nie da normalnie, po męsku. Oczywiście, że się da.

Zachoruj na raka

Najlepszy sposób na słabą silną wolę? Rak. Wystarczy diagnoza lekarska, aby zatwardziały palacz wyrzucił ulubione fajki w pizdu. Wystarczy, że alkoholik usłyszy ma pan raka i od razu stawia kolejkę szczurom w kanalizacji. Masz słabą silną wolę? Zaczekaj na raka. Fajki nie działają od razuj ak dopalacze, przez co wydaje się, że nie zabijają. 

Porzygaj się

Był czas, kiedy Luk palił trochę fajek. Nie żadne uzależnienie, ale rozkręcało się. Pewnego dnia postanowił zapalić przed śniadaniem. I była to najlepsza decyzja, jaką mógł podjąć. Poranek z głową w kiblu, ból brzucha i wstręt do smrodu papierosowego do dziś. Z wódką jest podobnie. Jedni po przepiciu i zatruciu mają zrazę do następnego weekendu, a inni na zawsze.

Druga książka to konkretny, 30 dniowy program dla chcących rzucić palenie. Poradnik również bardzo popularny i najwidoczniej skuteczny – tak przynajmniej piszą ludzie na forach ;) Tytuł: Lubię palić. Ale teraz chcę przestać. Jak rzucić palenie w 30 dni

Otwórz gębę przed lustrem

Dobrym bodźcem jest wygląd i zdrowie zewnętrzne. Raka nie widać, więc go nie ma. Ale żółte zęby i próchnicę od palenia widać gołym okiem. Czasami nawet boli.
Po zakończeniu przygody z papierosami miałem krótki epizod z fajką a’la Józef Piłsudski i cygarami. Jak mnie po tym cholerstwie zaczęły zęby napieprzać, to skończyłem tak szybko, jak zacząłem. Od 2 lat nie cukruję herbaty, unikam kawy i słodyczy. Colę piję odświętnie, tylko z whisky. Zęby nie bolą i jest to najlepsza nagroda.

Oszczędzaj

Do kogo nie przemawia zdrowie, być może przemówi kasa. Kupić sobie świnkę i wrzucać tam cały hajs, który miał iść na palenie. A wcześniej określić cel, na co się zbiera: iPod, Hawaje, nowa fura, inwestycja…? Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą, a na czym oszczędzać, jak nie na nałogach?

Trzecia książka to poradnik dla tych, którzy mają problem z nadwagą. Lub spodziewają się, że mogą mieć :) W każdym razie polecam zapozać się z pozycją Jak nie przytyć po rzuceniu palenia

Skorzystaj z medycyny

Na rynku jest wiele wspomagaczy Twojej “silnej woli”. Większość z nich ma za zadanie odciągnąć Twoją ochotę na nikotynę. Wybierz, przeczytaj opinie i przetestuj:

  1. Tabex
  2. KUDZU
  3. NiQuitin


Można się obkleić plasterkami i udawać, że to antykoncepcja. Tak samo można chodzić na spotkania grup wsparcia, a po wyjściu robić swoje. Po prostu powiedzmy sobie szczerze. Jeśli ktoś nie potrafi rzucić nałogu (a chce), to znaczy że jest p**dą, a nie facetem. Kto chce rzucić, niech rzuci i cieszy się życiem. Kto chce palić, nich pali i cieszy się życiem. Nie warto niszczyć sobie życia przez brak zdecydowania.

Luk
Polub Luka

Luk

Wolnościowiec, bloger. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel kilku portali internetowych. Pomaga młodym osobom rozpoczynającym karierę zawodową. Więcej ->
Luk
Polub Luka
Nie znasz lepszego sposobu na rzucenie palenia
12 votes, 5.00 avg. rating (92% score)
  • ADAM

    Nigdy nie palilłem i nie zamierzam ale szukałem prezentu dla znajomego i podsunołeś mi dobry pomysł z na książke