Ty też nie chodzisz na wybory bo nie startuje Hitler?

Zacząłem w wieku 5 lat. Nie dosięgałem jeszcze do urny, a już chodziłem z babcią oddać głos w wyborach.

Na temat ostatnich wyborów samorządowych (w 2014 roku) rozmawiałem z kilkunastoma osobami. Część chwaliła się, że oddała na mnie głos i ich było mi żal. Chcieli zmian. Czułem, że ich zawiodłem. Mniejsza część moich rozmówców nie była w ogóle na wyborach. Dziś napiszę co mi odpowiedzieli na pytanie:

Dlaczego nie chodzisz na wybory?

Dlaczego nie chodzę na wybory? Bo politycy to złodzieje i kradną!

Dzięki za komplement. Jak kradną to będą się smażyć w piekle. Zazdrościsz politykom okazji do kradzieży? To jesteś hipokrytą. Nie zazdrościsz? To dlaczego nie głosujesz na złodzieja, który chce zrobić Ci dobrze? Przyjmijmy, że każdy polityk to złodziej. I że każdy kradnie. Ale jednak ci złodzieje czymś się od siebie różnią co nie? Jeden na przykład rzyga tęczą a drugi ją pali. Jeden chce obniżyć podatki (bo na przykład szkoda mu tych co nie mogą kraść), a drugi ma to gdzieś i dowali jeszcze większe, bo jego żonce zatrudnionej w urzędzie nie starcza na waciki. Rozumiesz?

Bo nie ma na kogo głosować.

Naprawdę nie ma? A socjaliści, ateiści, Biedroń, demokraci, Korwin, libertarianie, centryści, Smoleńsk, ludowcy, złodzieje, narodowcy, feministki, zieloni? Nie startują? Bzdura, że nie ma na kogo głosować. Nie startują tylko komuniści i naziści więc kogo brakuje na listach wyborczych? Hitlera i Stalina? 

Bo mam na to wyje….

– No to jaki ustrój popierasz?
– Co? 
– No jaki ustrój popierasz skoro nie chodzisz na demokratyczne wybory?
Demokrację
– Czyli normalnie byłbyś za Hitlerem?
– wtf?

Hitler wygrał w demokratycznych wyborach. Wiesz dlaczego? Bo część takich ludzi jak Ty zostawała w domu. Demokracja jest jak krowa w Indiach – zawadza, robi kupę gdzie popadnie, ale trzeba ją kochać. Trzeba myśleć i mieć jaja, żeby nie popierać demokracji. Bo Monika Richardson mówi że demokracja jest super. W Tańcu z Gwiazdami też tak mówią. Trzeba mieć w sporo odwagi, żeby nie zgodzić się ze znaną osobą z TV…


– Bo mój głos nic nie zmieni :(

To weź ze sobą kolegów – głosów będzie więcej.

W zasadzie powyższy artykuł tyczy się wyborów samorządowych, gdzie kontakt wyborcy z kandydatem jest najlepszy. W wyborach ogólnopolskich, jeśli się nie znasz, to nie idź na wybory. Ci, którzy się nie znają a chodzą, głosują zazwyczaj na partie z mainstreamu, co nigdy nie jest dobre.

Cztery lata po wyborach w 2014 roku były kolejne, w 2018 roku. Tym razem wykonałem kawał ciężkiej pracy i moi znajomi mogli mi pogratulować wygranej. Więcej o tym jak zostałem radnym przeczytasz tutaj.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

6 thoughts on “Ty też nie chodzisz na wybory bo nie startuje Hitler?

  1. Proszę mi wybaczyć moją ignorancję jak się mylę, ale po przeczytaniu fragmentu

    Nie, ale ciebie tak. Hitler wygrał w demokratycznych wyborach. Wiesz dlaczego? Bo część takich pajaców jak Ty została w domu.

    Powołując się na moją dotychczasową wiedzę – Hitler właśnie zdobył głosy tych siedzących w domu.
    On był opozycją dla władzy i on zdobył głosy ludu.

  2. Co to ma być… Mam wrażenie, jakbym czytała wypowiedzi 14-latka, a nie dorosłego mężczyzny. Radzę popracować nad formą wypowiedzi, bo ta dla mnie jest całkowicie nie do przyjęcia, choć to, co chcesz przekazać jest z pewnością ciekawe. Wstyd, żeby dorosły facet w koszuli, pewnie absolwent szkoły wyższej, pisał takim językiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *