Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej – porady 2018

kredyt na działalność gospodarczą

Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej to jeden ze sposobów sfinansowania marzeń o prowadzeniu firmy.

Konta osobiste / Konta firmowe / Abonament tel / Lokaty / Kredyty

Nigdy nie brałem kredytu i każdego będę przestrzegał przed zadłużaniem się. Jednak kredyt gotówkowy na przeżarcie (wakacje, jedzenie, auto) to co innego, niż kredyt na otwarcie działalności gospodarczej.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować jeśli jesteś zainteresowany wzięciem kredytu na otwarcie firmy:

Kredyt na otwarcie działalności czy kredyt dla firmy?

Istnieje co najmniej kilkadziesiąt kredytów i pożyczek gotówkowych, z których możesz sfinansować otwarcie działalności gospodarczej. Kredyt ze wsparciem rządowym z Idea Banku i wypłacany od 1 dnia prowadzenia działalności. Wypełnij wniosek online (nr telefonu, adres e-mail, NIP) i czekaj na telefon od specjalisty. Wypytaj go o wszystko, to nic nie kosztuje. Jeśli weźmiesz kredyt na firmę, to będziesz mógł odsetki wpisać w koszty.

Idea Bank kredyt dla firm
Jeśli jeszcze nie masz firmy, a chcesz wziąć kredyt przed założeniem działalności, to skorzystaj z oferty BGŻ BNP Paribas. To doradca, który zupełnie za darmo przedstawia ofertę kredytu na otwarcie działalności. Aby złożyć zapytanie, przejdź na stronę BGŻ i wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel i e-mail). Uzyskanie informacji zwrotnej jest bezpłatne.

Co zrobić, aby nie popłynąć z kredytem na otwarcie działalności gospodarczej?

Czy wzięcie kredytu na otwarcie firmy jest ryzykowne? Na pewno tak. A czy jest skuteczne? To już zależy od wielu zmiennych. Gdybyś poszukał, to na pewno znajdziesz w swoim otoczeniu ludzi, którzy z powodzeniem prowadzą firmę otworzoną dzięki kredytowi czy pożyczce. Tak samo możesz znaleźć osoby, które do dzisiaj spłacają kredyt na otwarcie firmy, której już dawno nie ma… W czym tkwi szkopuł, że jednym się udaje, a inni mają problemy z zaciągniętymi kredytami?

 1. Biznesplan – dobry biznesplan to podstawa udanego biznesu i spokojnej głowy. Niekiedy banki przyznają kredyt na działalność gospodarczą wyłącznie za okazaniem i po analizie Twojego biznesplanu.
 2. Praca – kartka (biznesplan) przyjmie wszystko, a rzeczywistość może okazać się inna, jeśli nie poświęcisz projektowi wystarczająco dużo czasu i pracy. Sam fakt zaciągniętego kredytu na otwarcie działalności gospodarczej powinien być dla Ciebie wystarczającą motywacją do działania.
 3. Szczęście – możesz machnąć ręką, ale prawda jest taka, że ten sam sklep może odnieść sukces założony w miejscu X i w czasie A, a założony w miejscu Y lub w czasie B – upadnie. Nie wszystko można przewidzieć, szczęście jest nieodłącznym elementem każdego biznesu, a co za tym idzie – kredytu.
 4. Umowa kredytowa – wszystkie powyższe elementy na nic się zdadzą, jeśli weźmiesz kredyt na działalność gospodarczą nie czytając i nie analizując warunków umowy. Na kredycie można popłynąć a już na pewno dużo stracić. Dlatego czytaj umowy.

Kredyt czy pożyczka na otwarcie firmy?

Niektórzy mylą kredyt z pożyczką. Oczywiście jeśli masz wybór, to lepiej wziąć pożyczkę na otwarcie firmy – bezzwrotną :) Kredyt jest zawsze na konkretny cel (np. na firmę), natomiast pożyczka na dowolny (np. na firmę). Pożyczka na firmę być bezzwrotna jak i nieodpłatna. Natomiast kredyt na otwarcie firmy  jest zawsze zwrotny jak i płatny (w postaci odsetek i prowizji). Ma jednak jeden plus – kredyt na działalność gospodarczą jest relatywnie tańszy od płatnej pożyczki.

Kredyt na otwarcie działalności czy dotacja?

Dotacje z Unii Europejskiej były przez wiele lat bezzwrotne. Z jednej strony było to dobre, ponieważ na wypadek potknięcia nie trzeba było zwracać pieniędzy. Jednak z tego samego względu usypiały czujność i rozleniwiały przedsiębiorcę. Człowiek, który dostaje bezzwrotną pożyczkę na otwarcie firmy, traktuje ją jak prezent od losu. Jak wygraną na loterii, którą można dalej obstawiać. Z kolei kredyt na otwarcie działalności gospodarczej, który trzeba będzie kiedyś zwrócić dodaje sił i motywacji do działania. Co jest lepsze dla Ciebie? Jeśli masz w sobie dużo samozaparcia i samokontroli, to poradzisz sobie z dotacją. Jeśli z natury jesteś leniem, to dotację po prostu “przesrasz” :) Aby dowiedzieć się więcej czy masz szansę na dotację z UE, wypełnij wniosek online (imię i nazwisko, Twój NIP) i czekaj na telefon od konsultanta. Wypytaj go o wszystko, to nic nie kosztuje.
Koszty kredytu na działalność gospodarczą

Opłaty i warunki to – o dziwo – często pomijane kwestie przy podpisywaniu umowy kredytu na otwarcie firmy. Wszak liczy się kwota, a 100.000zł wygląda ładnie. A ile złotówek trzeba zwrócić? Z reguły banki reklamują kredyt pisząc o procencie, np. 10%. Myślisz więc, że zwracasz 110000zł? Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości są to dużo wyższe koszty.

Druga sprawa, przez ile lat będzie trzeba spłacać kredyt na otwarcie firmy? Najczęściej 10. Ale o tym w reklamie pisze się małym druczkiem, albo dopiero na umowie. Niektórzy jeszcze myślą, że im dłużej będą spłacać tym lepiej. Niekoniecznie! Do kredytu na działalność gospodarczą bank może (ale nie musi!) dorzucić Ci w “gratisie”:

 • polisę na  życie – płacisz kilkanaście tysiaków rocznie, czyli przez 10 lat dosyć sporo,
 • opłaty za zabezpieczenia prawne – np. za hipotekę na dom,
 • ubezpieczenie za utratę wartości nieruchomości – jeśli Twoje zabezpieczenie kredytu to nieruchomość,
 • ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i innych zdarzeń losowych,
 • inwestycję w fundusz inwestycyjny – płacisz np. 1500zł miesięcznie na fundusz, czyli przez 120 miesięcy dosyć sporo,
 • usługi wirtualnego biura księgowego – kilkadziesiąt złotych miesięcznie na czas trwania kredytu, czyli… na 10 lat,
 • konto firmowe w banku – na okres trwania kredytu rzecz jasna i bez możliwości wypowiedzenia umowy nawet w przypadku podwyższenia kosztów prowadzenia rachunku.

Na pocieszenie napiszę, że wszystkie powyższe “gratisy” do kredytów na otwarcie firmy rzadko występują razem na jednej umowie. Wypisałem je po to, abyś wiedział czego możesz się spodziewać. Jestem też daleki od krytykowania banku za taką politykę. Dają Ci 100000zł “na gębę”, bo nikt nie wie czy Twój biznes wypali i czy będziesz w stanie zwrócić pieniądze. To do Ciebie należy przeanalizowanie umowy, znalezienie kruczków i zadecydowanie, czy Ci się to opłaca czy nie. Chcesz być przecież przedsiębiorcą.

Co możesz zyskać, biorąc kredyt na działalność gospodarczą

Na koniec zostawiłem bardziej przyjemny spis. Banki prześcigają się w korzyściach, jakie możesz mieć biorąc u nich kredyt na działalność gospodarczą. Często są to jedynie marketingowe zagrywki, obwarowane warunkami (czytałeś je powyżej), ale jednak coś tam dają. Skoro już musisz wziąć kredyt na otwarcie działalności gospodarczej, ponieważ nie jesteś bezrobotny i nie dostaniesz pieniędzy z Urzędu Pracy ani z Unii Europejskiej, nie posiadasz tylu oszczędności i nie chcesz oddawać udziałów Aniołom Biznesu, to przynajmniej coś tam dostaniesz. Oto lista, czego możesz się spodziewać:

 • rok bez ZUS-u – bank będzie przez rok opłacał Ci składki na ZUS, oczywiście ten pomniejszony (400zł z hakiem),
 • umorzenie kwoty pożyczki – bank umorzy Ci całą kwotę pożyczki, jeśli tylko będziesz prowadził konto przez X lat i spłacał same odsetki w wysokości X%,
 • weekend w eleganckim hotelu – weź kredyt, nie patrz na oprocentowanie, a bank w nagrodę wyśle Cię na wycieczkę,
 • tablety, notebooki i inne urządzenia – tym też kuszą banki, choć jest coraz mniej skuteczna przynęta,
 • odroczenie terminu spłaty – pierwsza rata na przykład po 3 miesiącach,
 • nagroda pieniężna – przykładowo zwrot pierwszej raty na konto lub 20% odsetek.

Kredyt na firmę na start – ranking Luty 2018

Specjalnie dla Ciebie zrobiłem research ofert kredytów i pożyczek na otwarcie firmy. W podjęciu decyzji pomoże Ci konsultant, z którym możesz skontaktować się klikając w przycisk “wypełnij wniosek”. Oczywiście przed podjęciem decyzji przeczytaj warunki i całą umowę, nikt tego za Ciebie nie zrobi.


idea bank kredytIDEA Bank – kredyt ze wsparciem rządowym

Jedyny na rynku kredyt gotówkowy ze wsparciem rządowym. Kredyt możesz przeznaczyć na dowolny cel, w tym na działalność gospodarczą. Szybka wstępną decyzja kredytowa (od razu po złożeniu wniosku online). Kwota kredytu do 350 000 zł. Bank nie zażąda od Ciebie zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i ZUS-u.

 • Oprocentowanieod 3,79%
 • Prowizja – uzależniona od wariantu
Wypełnij wniosek

 

bgż paribas kredytBank BGŻ – kredyt gotówkowy

Jeszcze tańszy kredyt gotówkowy BGŻ BNP Paribas nawet na 150 tys. zł ma gwarancję stałego oprocentowania, a wymaga jedynie minimum formalności. Kwota kredytu od 2000 zł do 150 000 zł. Możesz otrzymać kredyt na dowolny cel, który będziesz spłacać w okresie od 12 do 84 miesięcy. Dla kredytu do 20 tysięcy złotych nie ma obowiązku wykupowania ubezpieczenia, natomiast wysokość rat możesz dostosować do swoich możliwości.

 • Oprocentowanie – od 4,99%
 • Prowizja – od 2,99%
Wypełnij wniosek

 

konto deutsche bank

Deutsche Bank – kredyt gotówkowy

Jeszcze tańszy kredyt na otwarcie firmy w Deutsche Banku do 200 tys. zł z oprocentowaniem 6,85%, wymaga jedynie minimum formalności. Wstępna decyzja już w 10 minut! Bank uczciwe podchodzi do tematu, już na pierwszej stronie wybierasz kwotę kredytu, liczbę rat i wyświetla Ci się łączna kwota do spłaty. Kliknij w poniższy link, wypełnij wniosek i czekaj na telefon od przedstawiciela banku.

 • Oprocentowanie – od 6,85%
 • RRSO – od 9,40%

Wypełnij wniosek

 

Porównywarka kredytów

Jeśli chcesz zupełnie za darmo otrzymać spersonalizowane oferty banków, to wyślij wniosek do Bankiera.  Zdobycie takiej informacji jest bardzo cenne, a na dodatek jest darmowe.

Samodzielne porównanie kredytów. Wpisz wartość kredytu jaki chcesz wziąć, liczbę miesięcy spłaty i sprawdź najlepsze oferty. Porównywarka prezentuje najlepsze kredyty na rozpoczęcie działalności gospodarczej i daje Ci narzędzie, dzięki któremu możesz porównać ze sobą oferty kilkunastu banków:

Pożyczki na otwarcie firmy

Główną zaletą pożyczki jest to, że jest bez zabezpieczeń. A więc nie musisz mieć poręczyciela, jak w przypadku kredytu.

profi credit pożyczka na firmęProfi Credit – Pożyczka

Profi Credit to instytucja finansowa, która oferuje pożyczki na dowolny cel, w tym otwarcie działalności. Możesz wziąć pożyczkę od 1 000 do 25 000 zł. Firma nie wymaga zaświadczeń ani zbędnych formalności. Decyzję, czy otrzymasz pożyczkę dostaniesz przez telefon. Istnieje również możliwość spłaty zobowiązania poprzez polecanie firmy znajomym. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 89,93%. Kwota 25000 zł powinna wystarczyć na otwarcie małej firmy. Wypełnij wniosek (imię i nazwisko, nr telefonu i pesel) i czekaj na kontakt od konsultanta, który za darmo udzieli Ci informacji.

Wypełnij wniosek

t-mobile pożyczkaT-Mobile Usługi Bankowe – Pożyczka

T-Mobile Usługi Bankowe to już ceniona na rynku instytucja specjalizująca się w udzielaniu pożyczek.  Okres spłaty nawet do 10 lat. Wysokość pożyczki o jaką możesz się starać sięga 150 tysięcy złotych, a więc spokojnie wystarczy na rozruszanie firmy. Nie potrzebujesz zaświadczeń z pracy i poręczycieli. Wypełnij wniosek (imię i nazwisko, e-mail i nr telefonu) i czekaj na kontakt od konsultanta, który za darmo udzieli Ci informacji.

Wypełnij wniosek

Kredyt na rozwój firmy

Oprócz kredytów i pożyczek gotówkowych, z których możesz sfinansować otwarcie działalności gospodarczej istnieją również kredyty dla istniejących firm. Jeżeli interesuje Cię kredyt na rozwój firmy – inwestycje, to IDEA Bank przygotował na ten cel dofinansowanie do 500 tysięcy złotych nawet na 100% inwestycji w oparciu o prognozy Twoich dochodów. Aby dowiedzieć się więcej, wypełnij ten wniosek (oprócz danych osobowych musisz podać NIP firmy) i czekaj na telefon od konsultanta. Wypytaj go o wszystko, to nic nie kosztuje.

Jeśli nie zdecydujesz się wziąć kredytu na otwarcie działalności gospodarczej, to sprawdź pozostałe 11 sposobów na zdobycie pieniędzy na otwarcie firmy jak i 39 programów na dofinansowanie istniejącego biznesu.

Nie przyznano mi kredytu, co zrobić?

Powody odrzucenia wniosku kredytowego są najczęściej związane z brakiem odpowiedniego zabezpieczenia i złą historią kredytową. Ważne, abyś chodząc po bankach i szukając kredytu na otwarcie firmy, nie godził się na sprawdzanie Twojej historii w BIK. Każde zapytanie w BIK zmniejsza Twoją punktację, a niski scoring może spowodować, że nie dostaniesz kredytu na działalność gospodarczą!

W takim wypadku masz dwie opcje:

 • możesz sam sprawdzić swój BIK – kliknij w ten link, wypełnij wniosek i czekaj. Warto to zrobić i wydrukować sobie informacje tam zawarte, aby mieć jako podkładkę w rozmowach z bankami. Scoring w BIK możesz podwyższyć biorąc coś na raty i regularnie spłacając.
 • gdy na gwałt potrzebujesz pieniędzy zostaje pożyczka w Profi Credit (do 25000 zł), który ma bardzo lekkie procedury. Kliknij w ten link, wypełnij wniosek i czekaj na telefon od doradcy. Wypytaj go o wszystko, niczego nie rób pochopnie.

Powodzenia w zdobyciu kredytu na otwarcie działalności gospodarczej! A gdy już Ci się uda, to zapraszam do śledzenia wpisów w kategorii dla przedsiębiorców.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Luk
Polub Luka

Luk

Wolnościowiec, bloger. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel kilku portali internetowych. Pomaga młodym osobom rozpoczynającym karierę zawodową. Więcej ->
Luk
Polub Luka
Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej – porady 2018
47 votes, 5.00 avg. rating (97% score)
 • Arek

  Brałem kredyt w PKO i jest to wg mnie najpewniejszy bank, bo polski.

 • Darx

  Obiektywnie to opisałeś i co najważniejsze nie namawiasz ślepo na branie kredytów.

 • Zaczynanie działalności od kredytu to jeden z najgorszych pomysłów według mnie. Inna sprawa, że otrzymanie kredytu na rozpoczęcie działalności graniczy z cudem

  • Luk

   Niekiedy nie ma innej opcji niż kredyt. Od tego jest biznesplan aby zawrzeć w nim odsetki od kredytu i sprawdzić, czy się kalkuluje :)

   • Tylko ile osób zaczyna od biznesplanu? :)

    • Luk

     No cóż, to są konsekwencje wyborów i decyzji. W bankach często biznesplan jest jednym z wymaganych dokumentów przy udzieleniu kredytu. Nie mniej warto edukować społeczeństwo o możliwych skutkach.

 • alex

  Trzezwe spojrzenie na temat kredytów i dobre analizy. Gratuluję bloga

 • David Palmer

  GET FAST kredytów zabezpieczonych i niezabezpieczonych
  Oferujemy szeroki zakres usług dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw właścicieli. Współpracujemy z firmami, małych, średnich i dużych im pomóc albo zacząć lub ekspansji na nowe terytoria.
  Pomagamy finansować małe przedsiębiorstwa, kiedy najbardziej potrzebne, aby rozwinąć istniejący biznes, zakup wyposażenia kapitałowego, zwrócić wydatki i dla wielu innych potrzeb, takich jak reklama, wynajem, remont itp
  Dajemy pożyczki od $ +2,000 Aby $ +2.000.000 / R30,000 do R20,000,000 o bardzo małej wysokości 3% w stosunku do okresu od 1 do 30 lat trwania.
  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: palmerloan815@gmail.com

 • Glacon Silva

  Jest to organizacja chrześcijańska utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebie pomocy, takich jak pomoc finansową. Więc jeśli przeżywa trudności finansowe, prosimy o kontakt z nami … Oferujemy pożyczki dla organizacji komercyjnych i prywatnych, przy oprocentowaniu 3% i ilości od 1.000 euro do maksymalnie 100.000.000,00 Euro również oferta osobisty kredyty, pożyczki konsolidacji zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, kredytów dla przedsiębiorstw, kredyty studenckie, kredyty mieszkaniowe lub „pożyczki dla jakiegokolwiek powodu skontaktować się z nami pod adresem:. pabloanderson@gmail.com

 • fred mantin

  Czy myślisz o uzyskanie kredytu? Jesteś poważnie w potrzebie pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, dajemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju pożyczki z 2% odsetek uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (fredmantin@gmail.com)

 • America Blankatmcard

  Czy potrzebujesz pożyczki? jeśli tak, napisz do nas na jullietfinancialaid@yahoo.com aby uzyskać więcej informacji z listy
  Nazwa:
  wiek:
  płeć:
  kraj:
  stan:
  tel:
  zawód:
  Kwota kredytu:
  termin pożyczki:
  miesięczny przychód:
  Celem funduszy:
  e-mail:
  pozdrowienia,
  Julia
  Kontakt email: jullietfinancialaid@yahoo.com

 • David Wilson

  Witam, panie David, jestem wierzycielem prywatnym Davida Wilsona i jestem tutaj, aby spełnić twoje marzenia. Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę długów? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwinąć działalność czy założyć własną firmę, jesteśmy tu dla Ciebie z niską stopą procentową Zapraszamy do DAVIDWILSONLOANFIRM@YAHOO.COM

 • Janka

  Czy ktoś korzystał z pomocy Yourbankers?

 • Kamila

  Jaki kredyt udało ci się wziąć?

  • Krystian

   Brałem kredyt firmowy.